KK Crvena Zvezda

CZ: Koljević Joksimović, Ilić?

Košarkaši Crvene zvezde okončali su u nedelju takmičarsku sezonu bez titule, ali posle godine obeležene povredama igrača, neočekivanim odlascima Amerikanaca, finiš sezone i plasman u finale desetkovanog tima predstavljaju uspeh. Međutim, planovi za novi takmičarski ciklus već se prave na Malom Kalemegdanu. Trener Stevan Karadžić ostaje na klupi Crvene zvezde i naredne godine, pošto je iskoristio priliku koja mu je ukazana i očekuje se da će UO kluba glasati za njegov ostanak na mestu prvog trenera.

Od igrača koji napuštaju klub, Pero Antić ima ponude iz Italije (AJ, Virtus), Petar Popović takodje sigurno odlazi, dok je Milan Gurović iako osporavan tokom sezone, i transferom u Prokom pokazao da ima veliki ugled u Evropi – dobio je 1.600.000 evra za dve sezone u Poljskoj.

Za razliku od prošlogodišnjih velikih migracija, spisak odlazaka najverovatnije se završava Mirkom Kovačem, koji je imao problema sa povredama i nije prikazao mnogo u dresu Crvene zvezde.

Očigledno je da se crveno-beli više okreću mladim igračima i uigravanju ekipe koja je tokom sezone pokazala da ima kvaliteta. U narednoj sezoni dres Crvene zvezde sigurno će nositi Milošević, Radivojević, Dragićević, Aleksandrov, Mišanović, Jorović, Marković, a veću minutažu dobiće i Krasnić, Kovačević i Popadić. Očekuje se i rešenje statusa Rusa Gromika koji je potpisao za crveno-bele.

Prema nezvaničnim saznanjima, vrlo blizu crveno-belog dresa je Mladjan Šljivančanin nekadašnji igrač Opela i Kelna. Ekipa Crvene zvezde zainteresovana je i za Nebojšu Joksimovića iz Hemofarma, i pleja Lijetuvos Ritasa Ivana Koljevića. Iako su brojni beogradski mediji preneli da je Golubović blizu Zvezde, crveno-beli nisu zainteresovani za taj transfer, a rešenje na "petici" mogli bi da potraže čak i u Nju Džersiju gde igra Mile Ilić. Medjutim, da bi došlo do tog transfera, treba dosta toga da se poklopi, pošto je Ilić još godinu dana igrač Netsa. Interesovanje obe strane postoji.

Aleksej Nešović, iako želja mnogih navijača, posebno posle odličnog finiša sezone u Hemofarmu, ima brojne ponude iz inostranstva (Španija) i bliži je odlasku nego povratku medju crveno-bele...

Milovan Raković koji je takodje spominjan kao moguća akvizicija takodje je daleko do crveno-belog dresa, ali nije isključeno još neko veliko iznenadjenje, rešenja se traže na pozicijama beka, niskog krila i centra.

Uprava i igrači zajedničkom večerom u ponedeljak uveče, i zvanično su zatvorili stranicu u ovoj sezoni i otišli na odmor.
 
Gurovic je vec otisao, Antic i Popovic gotovo sigurno odlaze, a jos se ne zna sta ce biti sa Cvetkovicem i Kovacem...

Mislim da je vazno sto se prvi put posle ne znam vise koliko godina odlasci igraca svedeni na minimum.

Ne znam koliko je realno da dodje Mile Ilic, Koljevic je vec gotovo sigurno pojacanje, ali ne treba zaboraviti i klince kao sto su Kovacevic, Krasnic i drugi koji su u finalu pokazali da na njih moze da se racuna. Tu je i Rus Gromik, koga nisam imala priliku da vidim kako igra pa ne mogu ni da kazem kakvo ce biti pojacanje...
 
Karadžić još dve godine trener CZ

Dosadašnji trener Crvene zvezde Stevan Karadžić dobio je poverenje UO kluba na sednici koja je održana u četvrtak u Beogradu, i u naredne dve godine sedeće na klupi "crveno-belih".

Na sednici Upravnog odbora usvojen je Izveštaj o radu kluba za sezonu 2006/07.

Ocena odigrane sezone od strane kluba biće usvojena na narednoj sednici Upravnog odbora, kada će se usvojiti i strategija kluba za sezone 2007/08 i 2008/09.

Karadžić je preuzeo ekipu tokom protekle sezone u kojoj su crveno-beli zauzeli peto mesto u NLB ligi i ispali u polufinalu nacionalnog kupa. Samostalno vodeći tim, nekadašnji igrač kluba sa Malog Kalemegdana uspeo je da dovede ekipu do finala nacionalnog plej ofa u kome je Crvena zvezda poražena od Partizana.
 
68Mustang428CJ:
Karadžić još dve godine trener CZ

Dosadašnji trener Crvene zvezde Stevan Karadžić dobio je poverenje UO kluba na sednici koja je održana u četvrtak u Beogradu, i u naredne dve godine sedeće na klupi "crveno-belih".

Na sednici Upravnog odbora usvojen je Izveštaj o radu kluba za sezonu 2006/07.

Ocena odigrane sezone od strane kluba biće usvojena na narednoj sednici Upravnog odbora, kada će se usvojiti i strategija kluba za sezone 2007/08 i 2008/09.

Karadžić je preuzeo ekipu tokom protekle sezone u kojoj su crveno-beli zauzeli peto mesto u NLB ligi i ispali u polufinalu nacionalnog kupa. Samostalno vodeći tim, nekadašnji igrač kluba sa Malog Kalemegdana uspeo je da dovede ekipu do finala nacionalnog plej ofa u kome je Crvena zvezda poražena od Partizana.
Jedan od retkih dobrih poteza Zvezdine uprave, sad ocekujem da ga trostruko poniste glupim transferima...
 
Muad'Dib:
Jedan od retkih dobrih poteza Zvezdine uprave, sad ocekujem da ga trostruko poniste glupim transferima...

Ti se Muade razumes u kosarku. Citam komentare na b92 i svi ga napadaju i kukaju, a ni sami ne znaju zasto. Covek je svaki put preuzimao ekipu u njatezim trenucima i nikad nije dobio pravu sansu. Sve sto sam licno zeleo da Sakota promeni, on je ucinio istog trenutka kako je postao prvi trener: Tadija u prvoj petorci, Aleksandrovu skoro 20 minuta svaku utakmicu bez obzira na ucinak, Milosevicu mnogo veca uloga (tu je pomogao odlazak Burksa, ali je i Burks pod njim procvetao). Ko je redovno gledao Zvezdu mogao je cak da primeti i znacajno smanjenje zavisnosti naseg napada u odnosu na Gurovica. Anticu je naglo sasekao minutazu i ovaj se kasnije uozbiljio. Kovaca je poslao naklupu. Misanovicu je dao prvu pravu sansu i ovaj je iskoristio. Jedino mu zameram slabiju odbranu, ali ne moze sve:) A ti volis i Milicica i Karadzica je to pozdravljam:) Ako neko hoce da ucestvuje u dosta aktivnijim diskusijama o Zvezdi neka ide na ovu adresu http://www.bestfreeforums.com/forums/kkcrvenazvezda.html
 
Radivojević prelazi u Fuenlabrade

Kapiten Crvene zvezde Vuk Radivojević će sledeće sezone igrati za ACB ligaša Fuenlabrade. Radivojević je dobio dozvolu kluba sa Malog Kalemegdana da karijeru nastavi u Španiji, uprkos tome što ima važeći ugovor. Crvena Zvezda je izgubila u finalnoj seriji domaćeg prvenstva od Partizana sa 3:1, a tenzija i pritisak tokom plej-ofa navele su Radivojevića da donese takvu odluku.

"Zvezda je jedini klub na svetu za koji igram sa emocijama, ali pritisak je sada postao preveliki. Porodična situacija mi se menja, supruga mi je u drugom stanju i zato bih voleo da odem iz zemlje i igram na miru u inostranstvu, zbog porodice. Ranije su me takođe tražili, ali sam hteo da ostanem u Zvezdi dok ne osvojimo titulu".

U intervjuu agenciji “Beta“ plejmejker “crveno-belih“ izjavio je da mu je prethodna sezona bila najgora u karijeri, a razlog nalazi u gubitku samopouzdanja početkom sezone, jer se „nije uklopio u sistem igre Dragan Šakote.“

Radivojević je u ovoj sezoni zabeležio nekoliko negativnih indeksnih rezultata, a crni rekord postavljen je u 8. kolu Superlige, kada je u porazu od FMP-a (81:86) imao indeks uspešnosti -15.

Međutim, dobrom igrom u finalu plej-ofa Superlige protiv Partizana, kao i statistikom (37 poena na drugoj finalnoj utakmici) iznenadio je mnoge ljubitelje košarke.

"Ne znam šta se tačno desilo, ali ništa se nije desilo odjednom. Jednostavno, najbolje funkcionišem kada je najteže. Posle serije 'malera' koja nas je zadesila, svi smo morali da odigramo najbolje što znamo, pa tako i ja. Mislim da je cela ekipa odlično odigrala finale, osim one druge utakmice", objasnio je Radivojević i dodao da mu je kapitenska traka donela izgubljeno samopouzdanje, kao i podrška Stevana Karadžića i pomoćnog trenera Saše Nikitovića.

"Kada je došao Karadžić, on i pomoćni trener Saša Nikitović su dugo razgovarali sa mnom, dali mi veću slobodu i tada sam počeo da se opuštam i popravljam igru".

U Crvenoj zvezdi Radivojević je proveo četiri sezone. “Crveno-beli“dres u finalu plej-ofa Sinalko Superlige nosio je dva puta, a isto toliko puta je osvojio nacionalni “Kup Radivoja Koraća“ 2003. i 2006.godine.

Tokom većeg dela karijere igrao je na poziciji bek-šutera, ali je sezonu dočekao na poziciji plejmejkera, za koju kaže da mu jako prija.

1688447276468530d032800346067749_big.jpg
 

Back
Top