Kiselim mleko sam, a vi?

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.466
Nema ništa prostije od kišeljenja mleka i svako bi to trebao da radi.
Jeste li lenji, ili ne?

Kiselo mleko je odličan probiotik, malte ne lek. Plus, postoji i odlična dijeta za skidanje viška kilograma...

Kiselo mleko by Nale 005.jpg

Foto: pomoravka1.blogspot.com

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.466
daj tajnu kako radis..

Ugreješ mleko na 64 - 70 stepeni (idealno), staviiš barem jednu supenu kašiku kiselog mleka na litar zagrejanog slatkog mleka i onda uviješ tu posudu peškirom ili krpama da drže toplotu. Nakon 8 sati je spremno ali može da se desi da treba i malo duže. Kad se zgusne, prebaciti na ladno mesto.
Poruka je automatski spojena:

ako nemaš termometar onda probaš prstom pa ako je toplo taman na granici da možeš da izdržiš onda je to to.

Lada

Legenda
Poruka
52.239
Moze i sa mlekom u prahu.Kad je bilo bombardovanje mama je sa mlekom u prahu kiselila.
Znam samo da je dobro ,ostaviti bar 1 kasiku ukiseljenog ,onda ce svakog puta biti lepse.To je ta maja,kako je zovu nasi.

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
58.309
прва помисао ми је да је то непотребно, а онда се приомислим и видим да и није тако безвезе јер је чисто и уредно...
Пошто је то?
Ne znam sad, ja ga imam odavno, ali oko dve, tri hiljade. Meni je super jer nema da brinem o temperaturi i da utopljavam šerpu, samo sipam i uključim.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.