Kirbi: Srbija više okrenuta Zapadu nego Istoku - Kurir

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/politika/kirbi-srbija-vise-okrenuta-zapadu-nego-istoku-clanak-1609738 @DolphinBrowser

Kirbi: Srbija više okrenuta Zapadu nego Istoku
Srbija za saradnju s Rusijom ima i istorijske razloge, a tu je i pitanje iste pravoslavne vere. Ali, kada se pogleda kuda Srbija ide, mislim da je vrednosni sistem EU mnogo bliži onome što ja mislim da je vrednosni sistem Srba, rekao je Kirbi

Politika, Nedelja, 9. novembar, 2014.
Autor: Foto: Marina Lopičić
ČLANAKKOMENTARI
0 komentara

BEOGRAD - Srbija je više okrenuta Zapadu nego Istoku, ocenio je ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi, dodajući da su, uprkos istorijskim i verskim razlozima za saradnju sa Rusijom, vrednosni sistemi Evropske unije i Srbije bliži.

"Srbija za saradnju s Rusijom ima i istorijske razloge, a tu je i pitanje iste pravoslavne vere. Ali, kada se pogleda kuda Srbija ide, mislim da je vrednosni sistem EU mnogo bliži onome što ja mislim da je vrednosni sistem Srba", rekao je Kirbi za današnju "Politiku".

Američki ambasador kaže da je Srbija navikla da ima otvoreno društvo, jer je multietnička sa raznim religijama.
"Kada govorimo o slobodi medija, vi ste navikli da otvoreno kažete da ne volite nekoga, bilo da je to Milošević, Vučić ili neko treći. Navikli ste da imate slobodu govora. Osim toga, vi ste multietničko društvo s raznim religijama. Mislim da su vaše vrednosti više okrenute Zapadu nego istoku", smatra američki ambasador.

Upitan koliko će dugo, uzimajući u obzir ukrajinsku krizu, Beograd moći da insistira na bliskim vezama sa Rusijom i da nastavi da napreduje na putu ka EU, Kirbi je odgovorio da "Beograd mora da proceni šta želi, ali da je već veoma jasno podržao teritorijalni integritet Ukrajine, uključujući i Krim".

Kirbi veruje da će Srbija tokom predsedavanja OEBS-om odraditi dobar posao i da će razgovarati s obe strane.
"Različite zemlje EU imaju odnose s različitim zemljama i mi (SAD) imamo i dalje odnose s Rusijom, jer blisko radimo na iranskom nuklearnom programu ili sarađujemo po pitanjima vezanim za Arktik", zaključio je Kirbi za "Politiku".

.........

Oglasio se predsednik i premijer Srbije. Jasno stavio svojim SNS pudlicama sta treba da rade. Kakvo licemerje. Govori o slobodi medija koja je ukinuta, o teritorijalnoj celovitosti a rabili su nas... Vucicu car Lazar je odavno bacio kletvu na takve kao sto si ti.
 
Још кад би нешто и научио од Срба о тим вредностима и однео то у САД, било би добро. Али, САД ће да настави својим антицивилизацијским, протиприродним, екоцидним и геноцидним путем.

O kojim vrednostima? Posle jutarnje kafe ,procitam malo nedeljne novine i nadjem ovaj tekst. Na prvu loptu neinteresantno tek posle nesto pocnem da rqazmisljam. Koliko bi Srba pristalo da im drzava lici na rusku ili kinesku. Ne vise od 25% .Koliko da im drzava lici na Svedsku,Norvesku skoro svi ,izuzumajuci extreme.
 
O kojim vrednostima? Posle jutarnje kafe ,procitam malo nedeljne novine i nadjem ovaj tekst. Na prvu loptu neinteresantno tek posle nesto pocnem da rqazmisljam. Koliko bi Srba pristalo da im drzava lici na rusku ili kinesku. Ne vise od 25% .Koliko da im drzava lici na Svedsku,Norvesku skoro svi ,izuzumajuci extreme.

А што би морала да личи на било коју? Ја не личим на тебе, нити могу да будем као ти, ма колико пластичних операција да извршим на себи. А мозак и душу не могу да оперишем никако. Тако и Срби: имамо нешто посебно, нешто другачије од других, као што и они имају нешто своје, специфично у односу на нас.
 
O kojim vrednostima? Posle jutarnje kafe ,procitam malo nedeljne novine i nadjem ovaj tekst. Na prvu loptu neinteresantno tek posle nesto pocnem da rqazmisljam. Koliko bi Srba pristalo da im drzava lici na rusku ili kinesku. Ne vise od 25% .Koliko da im drzava lici na Svedsku,Norvesku skoro svi ,izuzumajuci extreme.

Шта мислиш колико би Швеђана и Норвежана платило само да не живи у снегу и леду 10 месеци годишње ? Свих 100%.
 
А што би морала да личи на било коју? Ја не личим на тебе, нити могу да будем као ти, ма колико пластичних операција да извршим на себи. А мозак и душу не могу да оперишем никако. Тако и Срби: имамо нешто посебно, нешто другачије од других, као што и они имају нешто своје, специфично у односу на нас.

Ja kada se pogledam nemam nista posebno. Mozak i dusa ,pa valjda to svi imaju.To sto pises je kulturni identitet. Pazi Srbi bi generalno bili proiv Putina ako na to mislis da im je predsednok. Kada bi se ovde kurcio ,jahao konja ,kavao balerine pravio dvorce od milijardu evra ,jahte. Ne bi sastavio 4 godine.
 
Mislim da rezim upravo pocinje da pravi greske u odnosima sa Zapadom. Ili su svesni da im istice rok trajanja ili su vece budale nego sto sam mislio.

stranice.jpg
 
Poslednja izmena:
O kojim vrednostima? Posle jutarnje kafe ,procitam malo nedeljne novine i nadjem ovaj tekst. Na prvu loptu neinteresantno tek posle nesto pocnem da rqazmisljam. Koliko bi Srba pristalo da im drzava lici na rusku ili kinesku. Ne vise od 25% .Koliko da im drzava lici na Svedsku,Norvesku skoro svi ,izuzumajuci extreme.

Postavljas lazno pitanje za debile. Srbija nece da lici ni na jednu od tih drzava ni u kom slucaju.

Pravo pitanje je, hoce li Srbija da postoji ili nece? Rusija i Kina kazu da treba da postoji. Dok zapadnjaci aktovno rade na unistenju Srbije i istrebljenju Srba.
 

Back
Top