Kinezi :)

Da, kupujem u Kineskim tržnim centrima, ali proverene stvari.Najčešće pamučne bluzice, bodi majice i pletene tunike, za koje pouzdano znam da proizvode neke privatne trikotaže iz Pančeva i Subotice.Do sada nisam imala promašaja, neke stvari imam već godinama, konkretno ove tunike-haljine, odličnog su kvaliteta, lepo se održavaju i nemam problema.Mada me je i iskustvo, koje sam stekla radeći u jednoj trikotaži, tome naučilo, znam da prepoznam kvalitetan materijal.

Kupovala sam i torbice, pa sam i tu nalazila neke kvalitetnije i da tako kažem, unikatnije modele, zadovoljna sam i sa njima.Jedino ne bih preporučila kupovinu obuće kod Kineza, jako je lošeg kvaliteta, možda samo neke letnje papuče, za plažu i ove sobne papuče, sve ostalo je bezveze.Ovo isto iz ličnog iskustva i iskustva mojih prijatelja, ipak obuća treba da bude kvalitetna, da se ne bi javljali razni deformiteti na stopalima.
 
ja sam kupila ovu haljinu i prezadovoljna sam sa njom.nosila sam je i za jednu svadbu,niko ni pomislio nije da je kupljena kod kineza
 

Prilozi

  • Picture 013_resize.jpg
    Picture 013_resize.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 162
Skokvicice, to o cemu pricas nema veze sa haljinom :rtfm:
:)

Kupujem sitnice za kucu, kupace kostime, trenerke za po kuci, kucne papuce, japanke za more...
 
Smokvicice, možda Trojanka hoće da kaže da ima sa načinom na koji je nosiš.
Btw, super ti stoji :ok:

Ja kupujem kao i Trojanka - neke sitnice, papuce itd..ali ne u bloku 70 neko kad naidjem na neku kin.radnju
a nije ih tesko naci :lol:

U jednom nekineskom butiku videla sam torbu koje je kineska..
ali je mnogo slatka. Ne znam da li je pametno kupovati tako nesto kod njih.
 
]Smokvicice, možda Trojanka hoće da kaže da ima sa načinom na koji je nosiš.
Btw, super ti stoji :ok:[/B]Ja kupujem kao i Trojanka - neke sitnice, papuce itd..ali ne u bloku 70 neko kad naidjem na neku kin.radnju
a nije ih tesko naci :lol:

U jednom nekineskom butiku videla sam torbu koje je kineska..
ali je mnogo slatka. Ne znam da li je pametno kupovati tako nesto kod njih.

D, upravo sam to htela da kazem. I u kineskoj haljini izgledas ko avion:)

I ja kupujem kod mojih lokalnih kineza.
 
Znam neuredne kineske radnje i ne posecujem ih, ali ima i onih koje su okej, sredjene i ciste.

Kupim ponekad ponesto kod njih, uvek pazljivo odaberem i nikad se ne pokajem.

Sminku i donji ves ni ne gledam, ali zato se nadje interesantan neseser, pojas, snala za kosu, esarpa, rajf...

U lokalnom butiku koji deluje skupo i, zahvaljujuci enterijeru odaje utisak kao da je skrinja kvaliteta, nasla sam ogrlicu koja kosta 900 dinara i zaista je prelepa, divno stoji, nisam imala reci za zanimljiv rad koji tako lepo istice vrat.

Kod Kineza je ista ta ogrlica u paru sa mindjusama 300 dinara!
 
Zeznula sam se par puta. Kupila vakuum kese, koje sam pokidala noktom pri zatvaranju (valjda bi trebalo da budu cvrsce malo), neke lose snale za kosu i moj decko nam je kupio plasticne skijice koje su pukle pre nego sto smo ih isprobale na snegu od najobicnijeg protosta rukom. Nezavisno od toga, ne svidja mi se nista sto se prodaje kod Kineza, kao uostalom i u drugim vrstama radnji (kad je u pitanju odeca). I nikako ne volim onaj njihov smradezh u radnjama. Ipak, ponekad kupim tamo neke perlice koje se istaknu oblikom, ali ih obavezno preformulisem u sasvim drugaciju ogrlicu cim dodjem kuci tako sto ih iskombinujem sa perlicama koje imam iz drugih izvora.
Jedino sto bih ponovo kupila kod Kineza su one gumene klompe za decu i baterije za daljinski od kapije parkinga.
 
bila je jedna radnja u bloku 70 (ne znam da li i dalje postoji) u kojoj su držali predivan nakit

kupila sam neke japanke za po kući, od 200 din, i očekivala da se raspadnu posle 2 nedelje, a one se stoički drže već 2-3 godine :eek:
 
Ja sam kupila helanke neopisivo prijatnog i lepog materijala (i na pogled i na dodir), zavrsavaju se tcipkastom trakom jako elegantnog dezena, traju mi dugo i stoje kao prvog dana...

Prezadovoljna sam, a platila sam ih svega 200 dinara, dok je neke za koje sam davala po 700 u "boljim" radnjama, kontejner video odavno...
 
ja sam kupila ovu haljinu i prezadovoljna sam sa njom.nosila sam je i za jednu svadbu,niko ni pomislio nije da je kupljena kod kineza

Prelepa je, stoji ti sjajno, ja sam takvu htela da kupim za maskenbal, da se maskiram u gejsu :)

Medjutim, nasla sam samo majice na taj fazon, ali ne i haljine. I majice tog modela su divnog materijala i moja drugarica ih slatko nosi vec godinama, ne mrda ni sav, ni boja... :)
 
...kupujem, cesto....i sve sto sam odabrala trajalo je sto godina..neke stvari
traju jos uvek..a delovale su onako, za par upotreba, a nisam imala vremena
da trazim po celom gradu "bolje"...eto...

...jedina mana im je sto u njihovim prodavnicama kao i u trznom centru na
bloku 70 uzasno smrdi, i to me cesto otera, izgubim volju ta prevrcem i
trazim to sto mi bas tada treba....a da je sve mnogo jeftinije nego po "nasim"
prodavnicama je cinjenica koju ne treba zanemariti...vecina bas tamo nabalja
stvari koje prodaje kao kupljene u Italiji, Turskoj, Grckoj...
 
Prethodne dve zimske jakne sam kupila kod kineza i one jednostavno nisu htele da se raspadnu, odlicne su bile. Kada sam pred ovu zimu htela da kupim jaknu nigde nista, a i to sto su imali bilo je loseg kvaliteta tako da sam ovaj put odustala.

Inace kupujem majice, trenerke za po kuci i te gluposti sto nosim svaki dan drndam po kuci i komsiluku dok se ne raspadnu, pa kupim nove....
 
U principu ne kupujem...
Ili vrlo retko.
Kupio bežično zvono.
Kod njih 450,a isto to u "našimˇradnjama 95o (!?)

I uz'o onaj upaljač što trese.
200 kinte.
5-6 mi yebali mater kad ih "pukla" struja.
Ja se smej'o k'o dečji "smehotres".
Može,može kod kosookih po nešto da se nađe za "dž".
Ali,90% valjaju bofl....
 
a da je sve mnogo jeftinije nego po "nasim"
prodavnicama je cinjenica koju ne treba zanemariti...vecina bas tamo nabalja
stvari koje prodaje kao kupljene u Italiji, Turskoj, Grckoj...

pre 5-6 godina mi je pričala drugarica, koja je u to vreme živela prekoputa njih, i često ih "obilazila", da određenim danom u nedelji, kada im stiže roba, dolaze oni iz butika u centru, kupuju na veliko, i onda te iste stvari prodaju po znatno višoj ceni u svojim radnjama :neutral:
 
pre 5-6 godina mi je pričala drugarica, koja je u to vreme živela prekoputa njih, i često ih "obilazila", da određenim danom u nedelji, kada im stiže roba, dolaze oni iz butika u centru, kupuju na veliko, i onda te iste stvari prodaju po znatno višoj ceni u svojim radnjama :neutral:

...pa da, videla sam to masu puta...jednostavno dodju i kupuju na veliko,
dobiju po bagatelnoj ceni...a onda deru narod....:evil:
 
odlazak kod kineza u soping- kinezoterapija :D

:rotf: :ok:

pre 5-6 godina mi je pričala drugarica, koja je u to vreme živela prekoputa njih, i često ih "obilazila", da određenim danom u nedelji, kada im stiže roba, dolaze oni iz butika u centru, kupuju na veliko, i onda te iste stvari prodaju po znatno višoj ceni u svojim radnjama :neutral:

To i danas rade. Onda je bolje otici kod Kineza u blok, nego da te prave budalom.
 
Poslednja izmena:
Sa troje "dece" (mislim više ne mogu ni da ih zovem deca, veliki su) i nas dvoje u kući, naravno da kupujem i kod kineza.

Jednostavno nama treba dosta svakodnevne garderobe tipa majice, bluzice, trenerke, farmerke itd., pa kad bih baš sve kupovala u buticima
(koji večinom takođe drže kinesku robu, samo po većim cenama) ili u Bershki/ Newyorker-u odavno bi bankrotirala.
I neke modne detalje kao npr. šalove, ešarpe, kaiševi su naravno povoljniji kod kosookih...

Obuću ne kupujem tamo, pošto em nije kožna em ima onaj čudni miris koji ne može nikako da se otkloni.
 

Back
Top