Quantcast

Kinezi i EBAY?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.130
Koji klinac se dešava? Ove godine sam naručio 6 SSD-a, a pola njih mi samoinicijativno, i PRE isteka roka dolaska robe VRAĆAJU novce? WTF? A ovi koji 'danas' prodaju su u proseku barem 20 posto SKUPLJI? WTF?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.130
Pa to je ono sto sam rekao jos pre mesec dana. Kienzi sada ima da dignu cenu robe samo tako, pola fabrika nije radilo, nestasica, ovo-ono....
OK! Ali oni su (navodno) već bili POSLALI tu robu, a sada vraćaju novce? Povukli su pošiljke? Dvojica su predložila da mi vrate novce, pa ako mi ta roba ipak stigne, NE moram je vraćati? WTF?

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.420
Čisto sumnjam da mogu da povuku pošiljke jednom kada udju u sistem. Problem je verovatno jer se čekalo dugo na granice i ostala sranja. Pa oni rade na količinu, drug je naručio matičnu ploču bio za telefon, nije stigla u roku, drug pisao i oni poslali novu, pa onda stigle 2, prvo ova prva i onda druga sa 5 dana. Drug pisao da im kaže oni kao ok zadržite je...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.130
Čisto sumnjam da mogu da povuku pošiljke jednom kada udju u sistem. Problem je verovatno jer se čekalo dugo na granice i ostala sranja. Pa oni rade na količinu, drug je naručio matičnu ploču bio za telefon, nije stigla u roku, drug pisao i oni poslali novu, pa onda stigle 2, prvo ova prva i onda druga sa 5 dana. Drug pisao da im kaže oni kao ok zadržite je...
Misliš da je prodavaču važniji POZITIVNI feedback od troška za neku robu?

Poruka
2.211
U SFRJ da, ali u PRC-u ne.
Dokle god je u PRC-u, može se povući.
Cela Kina je jedna velika vojna postava, gde SVI igraju za PRC!
Nema to ko kod nas, ušlo u sistem!

Misliš da je prodavaču važniji POZITIVNI feedback od troška za neku robu?
Ko što rekoh gore, oni su svi vojnici državnog projekta, bole ga za tvojih 120€, jer to njega ne košta ni 10€.
Svi ti sitni prodavci, imaju svoje komandire i komandante.
I svi igraju za Kinu, a ne za sebe.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.130

Ko što rekoh gore, oni su svi vojnici državnog projekta, bole ga za tvojih 120€, jer to njega ne košta ni 10€.
Svi ti sitni prodavci, imaju svoje komandire i komandante.
I svi igraju za Kinu, a ne za sebe.
??? Kinezi znači 'ispod radara' uvode EMBARGO na izvoz robe?

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.420
Da al ovde je rec o ljudima koji verovatno prodaju preko aliexprc ili sta vec, pojedinci koji imaju firme. Ako je posiljka krenula i jna putu, napusitla Kinu ne mogu apsolutno nista.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.