• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kineski telefon kršomi svaki drugi dan se apdejtuje!

C

Cvrc na kub

Gost
Znam to kao ranije Honor Hauwei. Zasto je onda uzet mob od 32 gb? To je malo za danasnje aplikacije i azuriranja. Zasto isti proizvodjac pre svih pitanja? Alcatel, Motorola, Vivo mogu sa 32 gb.
Android 10 može i na takav kršomi sa 32GB skladišta. I garant mu ostane slobodno oko 15. Podlegao si Mariovoj simulaciji.

niko_posebno

Zainteresovan član
Poruka
203
Sve zavisi od modela do modela očigledno. Moj tel nema ni blizu koliko je navedeno memorije u opisu i prilikom kupovine.
Jel mozes ti to da dokazes? Ako mozes-onda vratis telefon-jer je u garanciji-ako je. Ako ne...Onda ebg. Resetujes telefon-znaci obrises SVE PODATKE-i memorija-ROM bi trebao biti mislim oko 29 Gb-ne moze biti 32 nacina formatiranja telefona-svaki hard disk kad uzmes-ako je 1 Tb nije toliko kad se formatira nego npr-931 Gb...I to nije nikakva laz vec jednostavno nesto sto treba da znas-ako se vec petljas s tehnikom-IT-jem.

niko_posebno

Zainteresovan član
Poruka
203
Jel mozes ti to da dokazes? Ako mozes-onda vratis telefon-jer je u garanciji-ako je. Ako ne...Onda ebg. Resetujes telefon-znaci obrises SVE PODATKE-i memorija-ROM bi trebao biti mislim oko 29 Gb-ne moze biti 32 nacina formatiranja telefona-svaki hard disk kad uzmes-ako je 1 Tb nije toliko kad se formatira nego npr-931 Gb...I to nije nikakva laz vec jednostavno nesto sto treba da znas-ako se vec petljas s tehnikom-IT-jem.
Da-bice i manje od 32 Gb tj 29 i manje jer-operativni sistem sam zauzme neki broj Gb.

zx16

Elita
Poruka
15.657
Тежак дудук за технику а + стипса. Колико пара толико и музике!
Као не купи ауто за 1000 евра па онда не кука?
Сем тога, треба знати:
Фабрички капацитет рачуна се 1МВ = 1000КВ, 1GB = 1000МB.
Оперативни систем користи бинарни алгоритам: 1МB = 1024КB, 1GB = 1024МB.
Дакле, приказани капацитет је око 90% номиналног капацитета, што је нормално.

mario80

Buduća legenda
Poruka
41.056
Ti si uglavnom banovan forumaš jer očigledno blačiš gaće preko glave.

Kod mene ništa novo otkad sam sa onim tvojim programčićem obrisao TONU kršomi app đubreta imam čitavih 3 gb slobodno! :super:
Screenshot_2022-09-25-11-12-25-959_com.android.settings.jpg

zx16

Elita
Poruka
15.657
Ti si uglavnom banovan forumaš jer očigledno blačiš gaće preko glave.

Kod mene ništa novo otkad sam sa onim tvojim programčićem obrisao TONU kršomi app đubreta imam čitavih 3 gb slobodno! :super:
Pogledajte prilog 1227317
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ал си потегао аргумент!
Пиглу си за технику и то баш!
Инсталирао си гомилу апликација које вуку велики кеш. Тај телефон је као фића, 750 кубика и неких 30 кс, а ти би да закачиш камп приколицу и кренеш на море?
Е па не можеш да се стиснеш и да прднеш! Отвори се мало и купи телефон са већим и рамом и ромом и нећеш имати проблема.
Али, пошто си технички неписмен, џаба је теби писати!

mario80

Buduća legenda
Poruka
41.056
Ništa ja nisam instalirao tonu aplikacija imam 5 koje sam instalirao i povremeno koristim jebEeš telefon koji ne može da radi sa 5 aplikacija. To nije telefon to je krš... To je kršomi!

Ovde nije problem ram i rom memorija nego LAŽNA tj nepostojeća memorija telefona kao u većini kineskih uređaja i zato uređaji loše rade!

Sve koje prodaju kršomi telefone treba pohapsiti i osuditi za prevaru!

zx16

Elita
Poruka
15.657
Za tebe sam guru ko i za one kineze jer sam otkrio PREVARU!
Не знам где гураш али овде машиш само тако!
Мој ти је савет да у овом делу форума, пре него се латиш писања, или не дај Боже да отвараш тему, обрати се на пп неком компетентном за савет да се више не би брукао небулозама које качиш.

mario80

Buduća legenda
Poruka
41.056

niko_posebno

Zainteresovan član
Poruka
203
Ništa ja nisam instalirao tonu aplikacija imam 5 koje sam instalirao i povremeno koristim jebEeš telefon koji ne može da radi sa 5 aplikacija. To nije telefon to je krš... To je kršomi!

Ovde nije problem ram i rom memorija nego LAŽNA tj nepostojeća memorija telefona kao u većini kineskih uređaja i zato uređaji loše rade!

Sve koje prodaju kršomi telefone treba pohapsiti i osuditi za prevaru!
Evo nisam bio lenj-prebrojao sam-samo ono sto si nam print-screenovao-ima oko 15 aplikacija. Ne Googlovih. Znaci kakvih 5 aplikacija...A ko zna kakvog jos djubreta sve imas...Sve na 32 Gb ROM...:rtfm::rotf::dash:

A

Anpasan

Gost
Ja lepo kažem da je telefon težak poluproizvod i jednostavno kao takav nebi smeo da se prodaje na našem tržištu. Treba ga zabraniti
To je generalni problem androida. Svi smo u prilici da s vremena na vreme čistimo đubre ručno. Evo juče nađem u .aux poddirektorijumu DCIM foldera fotke stare više od godinu dana odavno prebačene na komp i obrisane sa telefona. U stvari, mislio sam da su brisane.

mario80

Buduća legenda
Poruka
41.056
Evo nisam bio lenj-prebrojao sam-samo ono sto si nam print-screenovao-ima oko 15 aplikacija. Ne Googlovih. Znaci kakvih 5 aplikacija...A ko zna kakvog jos djubreta sve imas...Sve na 32 Gb ROM...:rtfm::rotf::dash:
To su i miui aplikacije koje su došle sa telefonom i nemaju veze sa mnom. Ima ih mali milion iapdejtuju se posebno sa sistemskim app. I ne apdejtuju se svaki dan ko ove iz gugl servisa one jašu svaki jebbeni dan!
IMG_20220926_101212.jpg

niko_posebno

Zainteresovan član
Poruka
203
To su i miui aplikacije koje su došle sa telefonom i nemaju veze sa mnom. Ima ih mali milion iapdejtuju se posebno sa sistemskim app. I ne apdejtuju se svaki dan ko ove iz gugl servisa one jašu svaki jebbeni dan!
Purge for...nesto, Pogledajte prilog 1227827
Brate rodjeni. Stvarno nisi pismen. Kupujem prodajem, Lidl, AIR bnb,Moj Maxi ,WhatsApp, Viber, Booking.com, Skype, Apk Pure, FAB Adblocker, Njuskalo, Shareme. ..itd. da li su TO MIUI aplikacije? i da li ih ima 5? Jos nisam ni nabrojao sve...

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.