Kineski "stealth" lovac

Шта има да се зна мотор Ал31Ф и можда њихова копија мотора,авион копиран од сваког проекта аваона 5 генерације узето по нешто(Ф22,Ф35,YF23,МИГ1.44 и са њихховим моторима реп је као код Су47Беркут).
 
Pa ok, ali mislio sam vise na kompjuter, anti-radarski premaz i ostalo sto te avione sakriva od radara. Kontam da li su to dobili od Amera jer je tehnologija svakako 30 godina stara. Ne bi ocekivao da Ameri javno priznaju da Kinezima prodaju vojnu tehnologiju, ali je cinjenica da im duguju puno love, tako da...

Ili su napravili limenku koja samo lici na F22 :)
 
Pa ok, ali vise sam mislio na kompjuter i anti-radarski premaz i to nekakvo sace na krajevima krila itd, tj. da li je stvarno kao F22 ili samo lici, a u stvari je kanta.
Kontam da Ameri duguju Kinezima dosta para, a i tehnologija koristena na prvim nevidljivim je oko 30 godina stara, pa reko mozda su malo kompenzirali kamate i tako... :)
 
Pa ok, ali vise sam mislio na kompjuter i anti-radarski premaz i to nekakvo sace na krajevima krila itd, tj. da li je stvarno kao F22 ili samo lici, a u stvari je kanta.
Kontam da Ameri duguju Kinezima dosta para, a i tehnologija koristena na prvim nevidljivim je oko 30 godina stara, pa reko mozda su malo kompenzirali kamate i tako... :)
Имао си вест пре не више од месец дана, о Американцу кинеског порекла који је у САД осуђен на 30 година због продаје војне тајне Кини.
Радио је на пројекту Б-2 и био је један од оних који су развили првобитни антирадарски премаз, као и побољшану верзију истог, која се не губи приликом излагања кишним капима током лета.
 
Pa ok, ali vise sam mislio na kompjuter i anti-radarski premaz i to nekakvo sace na krajevima krila itd, tj. da li je stvarno kao F22 ili samo lici, a u stvari je kanta.
Kontam da Ameri duguju Kinezima dosta para, a i tehnologija koristena na prvim nevidljivim je oko 30 godina stara, pa reko mozda su malo kompenzirali kamate i tako... :)

Evo ti jedan primer
Kina već 10 god pokušava da kopira sistem Smerch.
Posle pet sistema koje su razvili, još nisu postigli preciznost.

Što se tiče aviona, još je komplikovanije, nije samo boja u pitanju, nego celokupna konstrukcija aviona.
A što se tiče radara i ostalih sistema, mogu samo da kupe ili od Rusa, Izraela ili Francuza. Sami da razviju nema teorije.
Jer sve što su do sada proizvodili samostalno, su licence ili kopije

Ako već daješ 100 mil za avion onda bolje kupi ili Američki ili Ruski. Tender pa neka najbolji uslovi pobede.
 
Evo ti jedan primer
Kina već 10 god pokušava da kopira sistem Smerch.
Posle pet sistema koje su razvili, još nisu postigli preciznost.

Što se tiče aviona, još je komplikovanije, nije samo boja u pitanju, nego celokupna konstrukcija aviona.
A što se tiče radara i ostalih sistema, mogu samo da kupe ili od Rusa, Izraela ili Francuza. Sami da razviju nema teorije.
Jer sve što su do sada proizvodili samostalno, su licence ili kopije

Ako već daješ 100 mil za avion onda bolje kupi ili Američki ili Ruski. Tender pa neka najbolji uslovi pobede.

Морам да признам први пут се слажем са тобом у потпуности имаш од мене једно ладно. :pivce:
 
Вероватно су се дочепали података када су ћорнули оне силни терабајте преко 20 о проекту Ф35,а можда су га и сами смислили јер ако погледамо листу ТОП500 супер компијутера видећемо да је набољи суперкомпијутер баш Кинески.
 
Најбољи мотор им је WS15 који је не нивоу АЛ 31Ф коме је повећана снага наушкрп века трајања,издувници се немогу скупљати односно неможе се смањити обим издувника што значи да има исту ширину топлотног трага што неваља јер ракету неможеш збунити.

АЕСА радар још није званично приказан,али се сматра да је ниво из осамдесетих,а није ни нека наука направити АЕСА радар када се модули могу купити где се окренеш у Кини,а и неће ме изненадити да и у самој Кини постоји фабрика која прозводи модуле.

Стигли су дотле да моле Русе да им продају АЛ41Ф1А(117с)мотор који је инсталиран на Су35с и сада тренутно на ПАК ФА.
 
Poslednja izmena:
otkako su izmislili barut, svilu i porcelan Kinezi nista, ama bas NISTA sami ne napravise - sve koncepte su pokrali od drugih

kalasnjikov, ukradeno, rakete 'Dugi Mars' koje su se svojevremeno survavale jedna za drugom, pokadeno, hemijske olovke, pokradeno (ni njih nisu uspeli da naprave kako treba), smartphones, pokradeno

I ovo nakaradno cudo koje izgleda kao da je sastavljeno od 5 razlicitih stealth lovaca nije njihov rad, znoj i muka. U pocetku sam mislio da ce biti nesto ok ali kada sam ga video, skontao sam da je ona tip koji je rekao "Ono sto dobro izgleda, dobro i leti" potpuno u pravu. J-20 ne izgleda lepo i, osim moguce nize cene u odnosu na druge avione, ne predvidjam nista dobro vezano za njega.
 
Птање је да ли ће бити нешто претераноп ниже цена.

Ј10Б кошта негде око 40милиона,а МИГ35 негде око 45-50милиона за свега 10млилиона разлике у цени добија се авион који је мали милион пута бољи.

Радар је на МИГ35 бољи од неког кинеског чуда,мотор је много бољи на Миг35..,а уз неке измене на авионима МИГ29М/М2 можеш направити бољи авион од Ј10Б,а отприлике је исте цене са Ј10Б и можда који милион скупљи од њега.
 

Back
Top