Kineski proizvodi koji vas nisu razočarali

Filteri za ulje od kojih se napravi prigušivač

:super:

349199025.jpg
 
Gdje da se odmaknemo? 🙂
Kod nas se uvozi samo kineski skart...a i ne idemo u Kinu bas cesto.
Nije samo skart, iako dominira, to stoji.
Ima zeleni caj u listicima, kineski.
Ona crvena, tigrova mast.
Proizvodi od bambusa.
Ima i porculan-sudje, svile, mada treba ubosti gde uzeti da je original, a pristojne cene...
Moji jos imaju kineski cilim od pre rata, nepoderiv.
Ja se sad dvouimim oko nekog blendera, kineska marka, nikad cula, a u radnji daju garanciju 2 god., dosta je povoljan za tu jacinu, i citam na netu ok ocene, ali eto, cim cujem made in china/prc, kontam krsh roba...eto, priznajem da imam predrasude.
Davno sam kupila kod Kineza japanke, tipa 1 euro, i traju mi 7 godina...istina, ne nosim ih cesto, ali drndam ih redovno po moru, jezerima, bazenima, plazama, sve kao evo-sad ce puci, a ne pucaju. :)
I zidno ogledalo sam platila 4 eura, evo ga, 15.godina se gledamo, neke keramicke saksije isto za sicu, a preziveli su i selidbe.
Lutrija je ubosti ok robu, ali to je na nasem trzistu pravilo za sve...
 
Nije samo skart, iako dominira, to stoji.
Ima zeleni caj u listicima, kineski.
Ona crvena, tigrova mast.
Proizvodi od bambusa.
Ima i porculan-sudje, svile, mada treba ubosti gde uzeti da je original, a pristojne cene...
Moji jos imaju kineski cilim od pre rata, nepoderiv.
Ja se sad dvouimim oko nekog blendera, kineska marka, nikad cula, a u radnji daju garanciju 2 god., dosta je povoljan za tu jacinu, i citam na netu ok ocene, ali eto, cim cujem made in china/prc, kontam krsh roba...eto, priznajem da imam predrasude.
Davno sam kupila kod Kineza japanke, tipa 1 euro, i traju mi 7 godina...istina, ne nosim ih cesto, ali drndam ih redovno po moru, jezerima, bazenima, plazama, sve kao evo-sad ce puci, a ne pucaju. :)
I zidno ogledalo sam platila 4 eura, evo ga, 15.godina se gledamo, neke keramicke saksije isto za sicu, a preziveli su i selidbe.
Lutrija je ubosti ok robu, ali to je na nasem trzistu pravilo za sve...
Ja iskreno u nasim kineskim prodavnicama nikad nisam kupila nista da valja i da je trajalo.Obicno je drzalo vodu dok majstori odu,ali to i ocekujem,pa se ne iznenadjujem.Inace,rijetko sta i kupujem kod njih,obicno nesto sto mi i treba samo za jednokratnu upotrebu.
Ako kupis torbu,ode rajfeslus brzo.Ako kupis snalu za kosu,pukne.Odjecu i ne razmatram jer je teska sintetika.
Jednom mi s posla kupili reso,kad nas ne ubi struja.Kaze nam posle majstor da nista nije bilo izolovano.
Mozda u Bg ima kvalitetnije kineske robe...ali kod nas je ona sinonim za teški falš.
Vjerujem da u Kini ima vrhunskih proizvoda...ali daleko je Kina.😀
 
Kineska kreda za bubašvabe...Fantastičan proizvod !

fascinantno kako deluje...čim bubašvaba pređe preko linije krede, posle metar se prevrne i odapne
---------------

Sa kojim produktima kineske proizvodnje ste zadovoljni i zadovoljavate se iz dana u dan sa tim ?
Nek se jave dame ako koriste vibrator iz Kine sa kineskim baterijama da kazu iskustvo zadovoljavanja.
 
Ja iskreno u nasim kineskim prodavnicama nikad nisam kupila nista da valja i da je trajalo.Obicno je drzalo vodu dok majstori odu,ali to i ocekujem,pa se ne iznenadjujem.Inace,rijetko sta i kupujem kod njih,obicno nesto sto mi i treba samo za jednokratnu upotrebu.
Ako kupis torbu,ode rajfeslus brzo.Ako kupis snalu za kosu,pukne.Odjecu i ne razmatram jer je teska sintetika.
Jednom mi s posla kupili reso,kad nas ne ubi struja.Kaze nam posle majstor da nista nije bilo izolovano.
Mozda u Bg ima kvalitetnije kineske robe...ali kod nas je ona sinonim za teški falš.
Vjerujem da u Kini ima vrhunskih proizvoda...ali daleko je Kina.😀
Vidis, i ja bas dugo nisam usla u Kineske radnje...moguce da je sad tako da nista ne valja. Cini mi se kad su tek otvarali radnje da je bilo i bolje robe. Tad sam i isla, povuklo me da vidim sta ima, pa uzela kojesta, "dzidze" za kucu uglavnom...
Meni je uvek smetao onaj specifican miris, pa mi je drug pojasnio da je to zbog nekog sredstva, da roba ne povuce vlagu, jer putuje prekookeanski...plus natrpano pa se jedva snalazim.
Ali kad neko ide namenski, idem i ja, pravim drustvo i zjakam...
Zadnje sam kupila neke vrecice za pakovanje lavande, nista specijalno, nisu se raspale dok sam ih punila, sto ne znaci da nece. :)
Kad rece reso i neizolovane zice, sad se setih da je stric kupio lampu, isti slucaj, zamalo havarija vecih razmera.
Zato mene odbija taj blender, iako ga prodaju nasi, a ne u Kineskoj radnji, ali dzaba, pali mi se lampica...iako je masa telefona, tv-a, racunara sa njihovog trzista...sto kazes-daleko je Kina, ko zna gde je to i kako sklepano.
 
Ne bih kupila njihov elektricni uredjaj,ni da mi oni plate.😂
Znam da se skoro sva tehnicka roba pravi u Kini,ali ipak te poznatije marke imaju neku kontrolu kvaliteta.
Ovo ostalo je rizik.
Ne znam zasto se uopste dozvolio uvoz tolikog skarta iz Kine.
Da li to podlijeze ikakvoj kontroli?
Ne verujem da ima kontrole, robu uvoze u vecim kontejnerima, cesto iz x delova... Moj ujak je odbio da im vodi knjige, kaze prekomplikovano za malu vrednost, ali eto oni imaju racunicu, cim su tu i posluju. A ljudi ocigledno kupuju. :)
Za kvalitet sumnjam u skoro sve sto dodje na nase trziste. Skarta na svakom cosku, posebno od ove kovid zurke, i rusko-ukrajinskog sukoba...od goriva pa na dalje, svi muljaju, svi bi da zarade preko noci, pa podvala koliko volis.
Lutrija. Pa ko sta ubode. :)
 
images

ee tek za ovo bih dao tom Brus Liju što izmislio ovo

Већ сам хтео да отворим тему и вриснем похвалу за овај патент,
врхунска кухињска алатка !

Ја имам производ домаће мале привреде, ко зна ко га је изумео ?
Љуштач.jpg


И траје већ годинама, никако да се иступи !
Све љушти, кромпир, шаргарепу, тиквице, патлиџан ...
 

Back
Top