Kineska hrana

ja nudle pravim sama i sos pravim sama - ludujem za kineskom hranom i umela sam da se zaglavim u bloku 70 kod Kineza, ne da bi kupovala gluposti, vec da bih uzivala u njihovoj hrani, pa je moj muz znao da me pozove i kaze da ce zvati hitnu pomoc ukoliko se ne vratim za tri sata. :zcepanje: Ukoliko zelis da probas nesto bas ukusno skokni do Vuka Karadzica i u restoranu Peking (imaju fast food uz sam restoran) kupi Feniks piletinu sa obicnim ili integralnim pirincem, sta vec vise volis. Ukoliko zelis sam da spremis nudle, poslacu ti recept - sprema se za 20 min
 
Mozes i u Delta city ili Stadion ovde u mom kraju - Asia food - sve je mljac, a u TC Usce imas Dva stapica - pa uzivaj... i da, nemoj d propustis pohovani sladoled u TC Usce u Dva stapica ili u Asia food - pohovane banane i ananas
 
ja nudle pravim sama i sos pravim sama - ludujem za kineskom hranom i umela sam da se zaglavim u bloku 70 kod Kineza, ne da bi kupovala gluposti, vec da bih uzivala u njihovoj hrani, pa je moj muz znao da me pozove i kaze da ce zvati hitnu pomoc ukoliko se ne vratim za tri sata. :zcepanje: Ukoliko zelis da probas nesto bas ukusno skokni do Vuka Karadzica i u restoranu Peking (imaju fast food uz sam restoran) kupi Feniks piletinu sa obicnim ili integralnim pirincem, sta vec vise volis. Ukoliko zelis sam da spremis nudle, poslacu ti recept - sprema se za 20 min

Sve recepte sam nasao samo mi fali tacan recept za sos :cry: Ako znas otprilike koliko cega ide u sos koji si gore pomenula ? Peking je sjajan restoran ali u okolini imam 4 restorana pa me mrzi da se cimam do Vuka :D
 
to sam naucila od prijatelja dok sam zivela u Italiji, samo ja sam jednostavna domacica i sve sto pravim isprobavam i mljackam - ne merim ... sorry

- - - - - - - - - -

Sve recepte sam nasao samo mi fali tacan recept za sos :cry: Ako znas otprilike koliko cega ide u sos koji si gore pomenula ? Peking je sjajan restoran ali u okolini imam 4 restorana pa me mrzi da se cimam do Vuka :D

ne do Vuka nego do ulice Vuka Karadzica na Studentskom trgu - sece se sa Knez Mihajlovom
 
Mogao bih da se onda prosetam do tog restorana nadam se da nije skup. A pomesao sam taj restoran sa nekim kod Vukovog spomenika ali nisam siguran kako se zove .

Uz restoran je dodatak sa kineskom fast food hranom. Udji i pogledaj cenovnik. Isprobala sam sve sa tog menija, ali Feniks piletina je the best... i prolecne rolnice... i kupis fortune cookies da vidis sta ce ti lepo reci, izadjes u bastu i uzivas u klopi. Carska piletina je isto extra, ali ljuta u p.m. Skoljke su opore, pacetina je ok ... Eto!
 
Ja vec godinama redovno narucujem hranu iz kineskih restorana pa mi se vise isplati da sam spremam... Najbolja stvar ti je piletina sa povrcem sa kiselo slatko ljutim sosom , toplo preporucujem.

Probacu da vidim na sta lici :D

ja nudle pravim sama i sos pravim sama - ludujem za kineskom hranom i umela sam da se zaglavim u bloku 70 kod Kineza, ne da bi kupovala gluposti, vec da bih uzivala u njihovoj hrani, pa je moj muz znao da me pozove i kaze da ce zvati hitnu pomoc ukoliko se ne vratim za tri sata. :zcepanje: Ukoliko zelis da probas nesto bas ukusno skokni do Vuka Karadzica i u restoranu Peking (imaju fast food uz sam restoran) kupi Feniks piletinu sa obicnim ili integralnim pirincem, sta vec vise volis. Ukoliko zelis sam da spremis nudle, poslacu ti recept - sprema se za 20 min

Pa ako hoces posalji, kad budem imao vremena igracu se :lol:
 
ja spremam dosta dugo vec hranu na kineski nacin, ali posle par meseci moram da odem u kineski restoran kako bi "podesio" SVOJE KULINARSKO UMECE NA PRAVI NACIN
JER KAD KUVAS KUCI, ONDA SVESNO ILI NESVESNO PRILAGODIS JELO SVOM NEPCU ILI SASTOJCIMA KOJE IMAS U FRIZIDERU
I UVEK NEGDE NESTO USKRATIS ILI PAK DODAS
 
Kako "malo materijala" :D Pa uvek treba neki extra sastojak koji nije konvencionalno sa Balkana.

Na primer mirin ne moze da se kovencionalno pronadje ni u supermarketima, ali za neka jela je esencijalan.
 

Back
Top