Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Da li bi podržali primenu takve kazne u Srbiji?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
3.617
Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

Zeng je bio glavni inspektor za borbu protiv korupcije u gradu Čenžu, u centralnoj kineskoj provinciji Hunan i, prema presudi, okrivljen je za primanje 4,7 miliona dolara, koje je dobio da bi omogućio ugovore za firme koje se bave iskopavanjima.
Kako se navodi, on je punih 10 godina, do 2006, primao mito da bi omogućavao dobijanje ovih poslova, javila je agencija AP.
Današnja egzekucija je došlo samo dan nakon što su zvaničnici Komunističke partije u Pekingu obećali borbu protiv nepoštenog bogaćenja ljudi na vlasti.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Da li bi podrzali, da se takve kazne primenjuju u Srbiji?
 
Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

Zeng je bio glavni inspektor za borbu protiv korupcije u gradu Čenžu, u centralnoj kineskoj provinciji Hunan i, prema presudi, okrivljen je za primanje 4,7 miliona dolara, koje je dobio da bi omogućio ugovore za firme koje se bave iskopavanjima.
Kako se navodi, on je punih 10 godina, do 2006, primao mito da bi omogućavao dobijanje ovih poslova, javila je agencija AP.
Današnja egzekucija je došlo samo dan nakon što su zvaničnici Komunističke partije u Pekingu obećali borbu protiv nepoštenog bogaćenja ljudi na vlasti.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Da li bi podrzali, da se takve kazne primenjuju u Srbiji?

слажем се,али .............нестало би нам брзо функционера !!!!!!!!!!!!!!!
 
Ma Ok. Ali oni koji su ga ubili su onda svirepe ubice, jer su ubili nenaoružanog vezanog čoveka. A ako uporedimo te zločine, onda mislim da je mnogo manji zločin ukrasti nego ubiti....:think:

Pa ne, pre toga je sigurno bio pozamasan sudski proces. A neke zemlje , kao Kina, imaju smrtnu kaznu i to je to.

Dobro bi bilo da se ona (privremeno) uvede i kod nas, da se iskoreni ovaj nemoral u svakom segmentu drustva kaoji je jos postao kao moda.

A o verskom aspektu ne bih.
 
Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

*********************************************************************************************

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Da li bi podrzali, da se takve kazne primenjuju u Srbiji?

Немој сердаре, ка'Бога те молим! Знаш ли колико би се гробље у србији морало направити, а звало би се ЖУТО ГРОБЉЕ ?


brankop.jpg


http://www.standard.rs/vesti/37-eko...u-vodeih-ljudi-ds-njih-950-je-za-zatvor-.html
 
Pa ne, pre toga je sigurno bio pozamasan sudski proces. A neke zemlje , kao Kina, imaju smrtnu kaznu i to je to.

Dobro bi bilo da se ona (privremeno) uvede i kod nas, da se iskoreni ovaj nemoral u svakom segmentu drustva kaoji je jos postao kao moda.

A o verskom aspektu ne bih.

Ali niti je ljudski, a još manje hrišćanski da se nekome oduzme život.

To je najveći greh....
 
Pa to drzava oduzima zivot, ne pojedinac.

Osim toga, bitniji je onaj sud "gore", a na zemlji ("dole") treba da vlada neki poredak.

Znači Kineska država je greh. Ok. Tu se slažemo. Ali što se onda radujemo ako neka država, koja je greh iliti zlo, sama po sebi, oduzima život jednom ljudskom biću?

Meni to nije radosno. Meni je to žalosno.
 
Znači Kineska država je greh. Ok. Tu se slažemo. Ali što se onda radujemo ako neka država, koja je greh iliti zlo, sama po sebi, oduzima život jednom ljudskom biću?

Meni to nije radosno. Meni je to žalosno.

Pa i u Americi imas smrtnu kaznu, ne znam sto se odjednom toliko cudis?

Kako bi (velike) zemlje odrzale red ako nemaju smrtnu kaznu?

Meni uopste nije zalosno ako nekog prevaranta, koji dobija pare od drzave da sebori protiv korupcije, sam vrsi korpuciju, uopste mi onda nije zao trakvog coveka.Trebalo je da misli na vreme. Nije u pitanju 1 hleb da je ukrao.

To je protuva.
 

Back
Top