Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Da li bi podržali primenu takve kazne u Srbiji?

• DA

• NE

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ne, ne i ne...
apsolutni sam protivnik smrtne kazne....
a kini, gdje je korupcija na svim nivoima, nasli jednog pa ga odmah na streljanje...
licemjeri komunisticko-staljinisticki...

Nije bas tako,pazi,kad ti i ja drmnemo nesto,boze moj,to je nasa licna volja,i mi smo krivi,brukamo sami sebe i nase okruzenje

No,kad neko,poput carinika,funkcionera,sudije,policajca ili vojnika uzme mito,e taj se krije iza one znackice na kapi i na nadlaktici,i zahvaljujuci njoj ima mogucnost da zloupotrebljava svoj polozaj i uzima mito...da nekazem ucenjuje,e takav bruka drzavu
a drzava nesme da bude element koji reketira i ucenjuje te se moze podkupiti,i za primer drugima,takve koji to cine treba ubiti

jer,ukoliko je sudstvo podkupljivo,onda je i mafija jaka,a ako ja kao sudija to dozvoljavam,to znaci da ja time sto sam sudija i drzavni organ,direktno i svesno uticem na razvoj kriminala u mojoj zemlji,koja me placa da ga suzbijem

ovaj covek nije bilo ko...ovaj covek je placan da se bori protiv korupcije,jer je cilj drzavi da ga suzbije..on je pak kontra,uradio sve u suprotnosti od onoga zasta je angazovan,ismejao drzavu pred ocima javnosti,i koristio svoj polozaj

e,drzava je pak,sada dala primer,da je protiv toga,pokazala ljudima,da to nije ono sto oni hoce i dozvoljavaju,a za neverne tome,evo glava na tanjiru,njemu je pak drzava pokazala da se sa njom nije za sprdati i rovariti,tako sto kao funkcioner za borbu protiv korupcije,uzimas toliki mito,da se sav narod smeje istoj,i njihovoj borbi sa korupcijom

Pa i u Americi imas smrtnu kaznu, ne znam sto se odjednom toliko cudis?

Kako bi (velike) zemlje odrzale red ako nemaju smrtnu kaznu?

Meni uopste nije zalosno ako nekog prevaranta, koji dobija pare od drzave da sebori protiv korupcije, sam vrsi korpuciju, uopste mi onda nije zao trakvog coveka.Trebalo je da misli na vreme. Nije u pitanju 1 hleb da je ukrao.

To je protuva.

U Americi samo U NEKIM DRZAVAMA imas smrtnu kaznu.

Ne u svima.

ne, ne i ne...
apsolutni sam protivnik smrtne kazne....
a kini, gdje je korupcija na svim nivoima, nasli jednog pa ga odmah na streljanje...
licemjeri komunisticko-staljinisticki...

Smrtna kazna za privredni kriminal (i za separatizam) u Kini je veoma FREKVENTNA.

Smatra se da se godisnje u Kini izvrsi preko 10.000 eksekucija!

tibetexecution1.jpg

bs-Execut.jpg

ejec7.jpg

Poslednja izmena:
ovoi su stare slike...od pre 20 god pa i vise

nije vise tako,sad se radi inekcijom i tako to...i nije smrtna kazna tako cesta,samo za najteze zlocince

konkretno,istog dana ksad je ubijen ovaj politicar,ubijen je i jedan heroj obicnog naroda...zasto heroj
zato sto je na sednicu lokalne vlade uneo exploziv....digao u vazduh lokalne provincijske funkcionere....4 mrtva i 20 ranjenih.....narod je sav bio na njegovoj strani....heroj jer je pobio barabe sa vlasti
ALI...ipak,nesme to tako,ubio je 4 ljudi i ranio 20..minimum...i dobio smrtnu kaznu....mislim,u pravu je tu drzava...ali i narod;).

nije vise tako,sad se radi inekcijom i tako to...i nije smrtna kazna tako cesta,samo za najteze zlocince

konkretno,istog dana ksad je ubijen ovaj politicar,ubijen je i jedan heroj obicnog naroda...zasto heroj
zato sto je na sednicu lokalne vlade uneo exploziv....digao u vazduh lokalne provincijske funkcionere....4 mrtva i 20 ranjenih.....narod je sav bio na njegovoj strani....heroj jer je pobio barabe sa vlasti
ALI...ipak,nesme to tako,ubio je 4 ljudi i ranio 20..minimum...i dobio smrtnu kaznu....mislim,u pravu je tu drzava...ali i narod;).

Brinem se za Tihog.....:sad2:

Pa da, sada je humanije sa injekcijom....

Onda je agonija trajala par sekundi, a sada traje i do pola sata, zavisi od snage organizma....

Sta ti je tehnologija i napredak...
z:mrgreen:

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

Zeng je bio glavni inspektor za borbu protiv korupcije u gradu Čenžu, u centralnoj kineskoj provinciji Hunan i, prema presudi, okrivljen je za primanje 4,7 miliona dolara, koje je dobio da bi omogućio ugovore za firme koje se bave iskopavanjima.
Kako se navodi, on je punih 10 godina, do 2006, primao mito da bi omogućavao dobijanje ovih poslova, javila je agencija AP.
Današnja egzekucija je došlo samo dan nakon što su zvaničnici Komunističke partije u Pekingu obećali borbu protiv nepoštenog bogaćenja ljudi na vlasti.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/146154/Kina+-+Streljan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Da li bi podrzali, da se takve kazne primenjuju u Srbiji?

Ааааааа...... па код нас не знам који би ФУНКЦИОНЕР преживео - морали би да прво направимо посебно гробље: "алеју функционера" јер би сви редом ПАЛИ ПОД ОДРЕДБЕ ТОГ ЗАКОНА...:sanke:

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

Zeng je bio glavni inspektor za borbu protiv korupcije u gradu Čenžu, u centralnoj kineskoj provinciji Hunan i, prema presudi, okrivljen je za primanje 4,7 miliona dolara, koje je dobio da bi omogućio ugovore za firme koje se bave iskopavanjima.
Kako se navodi, on je punih 10 godina, do 2006, primao mito da bi omogućavao dobijanje ovih poslova, javila je agencija AP.
Današnja egzekucija je došlo samo dan nakon što su zvaničnici Komunističke partije u Pekingu obećali borbu protiv nepoštenog bogaćenja ljudi na vlasti.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Funkcioner za borbu protiv korupcije primao je mito tokom 10 godina u ukupnoj vrijednosti od 4,7 milijuna dolara? :lol: Priceless.

No za kradju je smrtna ipak previse. Zalazem se za smrtnu kaznu ali ne za ovakve stvari, za ovo treba dati dugogodisnju robiju, recimo 20-tak godina.

Smrtnu kaznu bih ipak sacuvao za ubojice, kidnapovanja sa smrtnim ishodom, ratni zlocin, terorizam, i sl., eventualno jos za krupne dilere droge.

Ааааааа...... па код нас не знам који би ФУНКЦИОНЕР преживео - морали би да прво направимо посебно гробље: "алеју функционера" јер би сви редом ПАЛИ ПОД ОДРЕДБЕ ТОГ ЗАКОНА...:sanke:

Cuj Mito, u Fancuskoj je nakon revolucije, bio iskorenjen kriminal....

Giljotina je delovala veoma PREVENTIVNO.... Ona korpa u koju upadne glava nakon odsecanja je uterivala jezu u kosti i najopasnijim kriminalcima i ludacima...

Nestalo je bilo u Francuskoj i lopovluka i ubistava i prostitucije i svog drugog kriminala....

Bilo je giljotinirano 70.000 ljudi!

Medjutim, ne lezi vraze.....

KORUPCIJU ni ta SRASNA NAPRAVA nije mogla da zaplasi....

Korupcija je I DALJE POSTOJALA...

Jedina koja je prezivela...

I koja je na kraju gurnula pod giljotinu i glavu oca revolucije - Robespijera.

Cuj Mito, u Fancuskoj je nakon revolucije, bio iskorenjen kriminal....

Giljotina je delovala veoma PREVENTIVNO.... Ona korpa u koju upadne glava nakon odsecanja je uterivala jezu u kosti i najopasnijim kriminalcima i ludacima...

Nestalo je bilo u Francuskoj i lopovluka i ubistava i prostitucije i svog drugog kriminala....

Bilo je giljotinirano 70.000 ljudi!

Medjutim, ne lezi vraze.....

KORUPCIJU ni ta SRASNA NAPRAVA nije mogla da zaplasi....

Korupcija je I DALJE POSTOJALA...

Jedina koja je prezivela...

I koja je na kraju gurnula pod giljotinu i glavu oca revolucije - Robespijera.

Ствар је у томе ШТО ЈЕ НАША ВЛАСТ ЛОПОВСКА. Свако зна да је КОНТРОЛА ПОРЕКЛА ИМОВИНЕ не само могућа него и доста једноставна - и када би имали одредбе закона које говоре О ДУГОГОДИШЊОЈ РОБИЈИ ЗА ПОЧИНИОЦА И ПОТПУНО ОДУЗИМАЊЕ СВЕ ИМОВИНЕ И ПОЧИНИОЦА И ЧЛАНОВА ЊЕГОВЕ ПОРОДИЦЕ тј. свих који не могу да докажу порекло имовине - СВЕ БИ БИЛО ВРЛО БРЗО РЕШЕНО... али то код нас НИКАДА НЕЋЕ ЗАЖИВЕТИ ЈЕР СУ НАЈВЕЋИ ЛОПОВИ У ВРХУ ВЛАСТИ.

Ствар је у томе ШТО ЈЕ НАША ВЛАСТ ЛОПОВСКА. Свако зна да је КОНТРОЛА ПОРЕКЛА ИМОВИНЕ не само могућа него и доста једноставна - и када би имали одредбе закона које говоре О ДУГОГОДИШЊОЈ РОБИЈИ ЗА ПОЧИНИОЦА И ПОТПУНО ОДУЗИМАЊЕ СВЕ ИМОВИНЕ И ПОЧИНИОЦА И ЧЛАНОВА ЊЕГОВЕ ПОРОДИЦЕ тј. свих који не могу да докажу порекло имовине - СВЕ БИ БИЛО ВРЛО БРЗО РЕШЕНО... али то код нас НИКАДА НЕЋЕ ЗАЖИВЕТИ ЈЕР СУ НАЈВЕЋИ ЛОПОВИ У ВРХУ ВЛАСТИ.

A Mito,sto ne pomenes,odakle pare,i to onolike,onima koji su bili na vlasti do 2000??
Odakle pare sinu Mirka Marjanovica,odakle pare Vukovim ljudima..odakle pare Stevi Dragisicu iz SRS??

Da se to uradilo 2000....imalo bi pravo i 2010
Nego...ovo je jedna mafijaska drzava,shvati to,gde podpredsednik vlade mrtav ladan kaze...kraduckajte po malo,a on sam ima svoju kliniku i takjo dalje

Ovo je mafijaska drzava,prosto

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Naravno z:)

ma nemoj,uplasio si se za leba

a drzati ih po 20 i kusur godina u jednoj sobi,u drustvu takvih kao sto si ti,koji im odvale bubrege iz cista mira,jer su se jutros posvadjali sa zenom,ili im stigao veliki racun za struju

idi pitaj vucka manojlovica ili mladju milovanovica sta kazu...kazu ili nas ubite ili nas pustite,ovo je neizdrzivo,znaci ti tvoji humani metodi,su nekad tezi od kursuma,gde je sve gotovo za sekund,pritom,netrebas da izdrzavas takve budale ko ovu dvojicu 40 god da jedu i piju o drzavnom trosku

da nekazem,da zbog tvojih kolega,opet jeli,neki teski zlocinci i ubice,poput recimo Andrije Draskovica imaju bolje uslove unutra,nego neko na slobodi....e zato lepo kursum,pa kom obojci tom i dzeri

Dečko, jel se ti meni obraćaš?

Ako je odgovor da, onda mogu samo da ti poručim da si budala. Teška.

Na osnovu čega se ti obraćaš meni i kažeš da se ja plašim za hleb, budalo?

sta ti kao zatvorski cuvar (samo ukoliko jesi) imas da se bunis protiv smrtne kazne?

sto...neces imati na kome da navijes sat.......ili uzmes lovu za doturanje mobilnog....ili pokupis sve najukusnije iz paketa od kuce

sta tebe tu zulja...koliko ste samo puta cuvali strazu dok nekog izbodu...ili se pravili da nista nevidite

da bi ti sad bio tugaljiv za ljudski zivot...koliko vam je ljudi izdahnulo od batina bre

no....nova godina je,necemo se svadjati,nemamo ni razlog...a i upitno je jesi li uopste zatvorski cuvar...jeli tako

sta ti kao zatvorski cuvar (samo ukoliko jesi) imas da se bunis protiv smrtne kazne?

sto...neces imati na kome da navijes sat.......ili uzmes lovu za doturanje mobilnog....ili pokupis sve najukusnije iz paketa od kuce

sta tebe tu zulja...koliko ste samo puta cuvali strazu dok nekog izbodu...ili se pravili da nista nevidite

da bi ti sad bio tugaljiv za ljudski zivot...koliko vam je ljudi izdahnulo od batina bre

no....nova godina je,necemo se svadjati,nemamo ni razlog...a i upitno je jesi li uopste zatvorski cuvar...jeli tako

Ne svađam se ja, samo se čudim... Jer samo budala piše nešto o čemu nema pojma, a vidim da si ipak počeo da stavljaš zagrade i da dovodiš svoje gluposti u pitanje....

:bye:

Ne svađam se ja, samo se čudim... Jer samo budala piše nešto o čemu nema pojma, a vidim da si ipak počeo da stavljaš zagrade i da dovodiš svoje gluposti u pitanje....

:bye:

izvini ako sam pogresio

procitah negde da si cuvar u Niskom zatvoru valjda,pa sam malo burno reagovao

A tek posle sam, shvatio,da mozda i nisi,jer to nisi nikada ti rekao:):)

izvinjenje

izvini ako sam pogresio

procitah negde da si cuvar u Niskom zatvoru valjda,pa sam malo burno reagovao

A tek posle sam, shvatio,da mozda i nisi,jer to nisi nikada ti rekao:):)

izvinjenje

Onda da se vratimo na temu...

Mislim da ovo
neces imati na kome da navijes sat.......ili uzmes lovu za doturanje mobilnog....ili pokupis sve najukusnije iz paketa od kuce sta tebe tu zulja...koliko ste samo puta cuvali strazu dok nekog izbodu...ili se pravili da nista nevidite da bi ti sad bio tugaljiv za ljudski zivot...koliko vam je ljudi izdahnulo od batina bre
su opisi zatvora iz filmova... Tipa orient expres, Bad boys i sl....

Kad si ti video, čuo ili pročitao da je neko u našim zatvorima izdahnuo od batina?

Onda da se vratimo na temu...

Mislim da ovo
su opisi zatvora iz filmova... Tipa orient expres, Bad boys i sl....

Kad si ti video, čuo ili pročitao da je neko u našim zatvorima izdahnuo od batina?

a cuo jesam,no,opet necu da u ozbiljnoj diskusiji iznosim rekla-kazala stvari,ali desava se neretko da se ili zatvorenici medju sobom porokaju ili da se nekom vaspitno omane

a cuo jesam,no,opet necu da u ozbiljnoj diskusiji iznosim rekla-kazala stvari,ali desava se neretko da se ili zatvorenici medju sobom porokaju ili da se nekom vaspitno omane

Pa dešava se, ali dešava se i u vojsci...

Ali to je sasvim neka druga stvar.. A drugo je osuditi nekog na smrt zbog korupcije, ovde je reč o tome.

Takve stvari ne bi smele da se dešavaju.

Back