Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Da li bi podržali primenu takve kazne u Srbiji?

• DA

• NE

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kina - Streljan bivši funkcioner koji je primao mito

Bivši kineski funkcioner za borbu protiv korupcije Zeng Džinćun steljan je danas, posle procesa u kome je osuđen na smrtnu kaznu zbog primanja mita

Zeng je bio glavni inspektor za borbu protiv korupcije u gradu Čenžu, u centralnoj kineskoj provinciji Hunan i, prema presudi, okrivljen je za primanje 4,7 miliona dolara, koje je dobio da bi omogućio ugovore za firme koje se bave iskopavanjima.
Kako se navodi, on je punih 10 godina, do 2006, primao mito da bi omogućavao dobijanje ovih poslova, javila je agencija AP.
Današnja egzekucija je došlo samo dan nakon što su zvaničnici Komunističke partije u Pekingu obećali borbu protiv nepoštenog bogaćenja ljudi na vlasti.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...jan+bivši+funkcioner+koji+je+primao+mito.html

Da li bi podrzali, da se takve kazne primenjuju u Srbiji?

Jhebiga , ne znam tko bi u Hrvatskoj preživio.:hahaha: Treba postaviti posebnu prugu za vlak koji bi vozio na relaciji Banski Dvori -Remetinec. Smijenjeni ministri bi sjeli na vlak koji bi ih s Banskih Dvora odveo direktno u Remetinec.z:D

Poslednja izmena:
Pa i u Americi imas smrtnu kaznu, ne znam sto se odjednom toliko cudis?

Kako bi (velike) zemlje odrzale red ako nemaju smrtnu kaznu?

Meni uopste nije zalosno ako nekog prevaranta, koji dobija pare od drzave da sebori protiv korupcije, sam vrsi korpuciju, uopste mi onda nije zao trakvog coveka.Trebalo je da misli na vreme. Nije u pitanju 1 hleb da je ukrao.

To je protuva.

Ja se ne radujm ni kad SAD nekome oduzme život.

Pa znas zasto se radujem tj. zasto sam tako napisala?

Zato sto treba da se uplase ovi nasi lopovi, korumpirani i prevaranti, da ce mozda i za njih jednog dana biti izglasan zakon o smrtnoj kazni,pa se mozda 'uzmu u pamet" da vise tako ne rade.

Jer ovde se nikad ne zna kad sta moze da se promeni.

Nikad lopovi neće da se uplaše.

To je jednostavno borba dobra i zla i ona je večita.

Inace da bi neko u Kini bio za mito streljan mora da bude u sukobom za jos mocnim u partiji koji su isto korumpirani.

Ниси у току дечаче. СТРЕЉАЊА у Кини су уобичајен поступак према лакомима на лову, и пљачкашима народне имовине. То се много чешће дешава него што је једна агенцијска вест, а стрељања су јавна. За памјат!

Уколико би се исте мере примениле у Србији била би потпуно обезглављена све до нивоа месних заједница!

Са становишта државних трошкова стрељање је веома економично.

Ниси у току дечаче. СТРЕЉАЊА у Кини су уобичајен поступак према лакомима на лову, и пљачкашима народне имовине. То се много чешће дешава него што је једна агенцијска вест, а стрељања су јавна. За памјат!

Уколико би се исте мере примениле у Србији била би потпуно обезглављена све до нивоа месних заједница!

Са становишта државних трошкова стрељање је веома економично.
U Hrvatskoj isto tako. Možemo mi sto puta biti u EU, ali smo u glavi balkanci. Prvo valja sebe namiriti. z:((

Pa jeste, ali zato treba i kod nas da se uvede smrtna kazna. Bar onaj ko se "razmislja" da li da bude korumpiran,lopov ili kriminalac, videce da mu se "ne isplati".

A ovako te prosto prave budalom ako ne "kraduckas" bar malo.
po toj logici u zemljama gdje je smrtna kazna nebi smjelo biti lopova, korupcije i sl.
glupost...istrazivanja su pokazala da je cak i obrnuto
a time se (smrtnom kaznom) unistava jedno od nacela demokracije a to je da represivni aparat nije i nesmije biti osveta, nego cilj je resolizacija

po toj logici u zemljama gdje je smrtna kazna nebi smjelo biti lopova, korupcije i sl.
glupost...istrazivanja su pokazala da je cak i obrnuto
a time se (smrtnom kaznom) unistava jedno od nacela demokracije a to je da represivni aparat nije i nesmije biti osveta, nego cilj je resolizacija

Briga me za "demokratska necela" ako je iza toga kradja, laz i prevara u pitanju.

Ako "demokratija" znaci nekaznjeno krasti,onda nisam za nju.

Ma Ok. Ali oni koji su ga ubili su onda svirepe ubice, jer su ubili nenaoružanog vezanog čoveka. A ako uporedimo te zločine, onda mislim da je mnogo manji zločin ukrasti nego ubiti....:think:

ma nemoj,uplasio si se za leba

a drzati ih po 20 i kusur godina u jednoj sobi,u drustvu takvih kao sto si ti,koji im odvale bubrege iz cista mira,jer su se jutros posvadjali sa zenom,ili im stigao veliki racun za struju

idi pitaj vucka manojlovica ili mladju milovanovica sta kazu...kazu ili nas ubite ili nas pustite,ovo je neizdrzivo,znaci ti tvoji humani metodi,su nekad tezi od kursuma,gde je sve gotovo za sekund,pritom,netrebas da izdrzavas takve budale ko ovu dvojicu 40 god da jedu i piju o drzavnom trosku

da nekazem,da zbog tvojih kolega,opet jeli,neki teski zlocinci i ubice,poput recimo Andrije Draskovica imaju bolje uslove unutra,nego neko na slobodi....e zato lepo kursum,pa kom obojci tom i dzeri

Back