Кина постала 232 пута већа бродоградилишна сила од Америке!

Neće. Zato Tramp i radi na tome da vrati proizvodnju u Ameriku. To je ogromna zemlja koja ima sve što im treba i to na pretek.

pa Tramp jeste obećao smanjenje budžetskog deficita, ali istovremeno želi da oštro smanji poreze, a ne skupe vladine socijalne programe. oružane snage su jedna od najvećih preostalih budžetskih stavki. Tramp je u svoj tim doveo vojne stručnjake koji znaju ozbiljnost situacije. ali poznato je da Trump želi da sačuva SAD od ratova. postavlja se pitanje zašto želi da uloži veliki novac u mornaricu koja može da radi u više pozorišta istovremeno?

korejska ulaganja u brodogradilište u Filadelfiji dolaze u pravo vreme, ali ne nude rešenje za srebrni metak. još 1970-ih SAD su uložile mnogo novca u modernizaciju svojih komercijalnih brodogradilišta i radile sa Japanom na vraćanju izgubljene stručnosti u zemlju. međutim, ni japanski inženjeri nisu mogli da otklone probleme kvaliteta američkih brodogradilišta, a njihova efikasnost je ostala daleko iza japanske konkurencije ...
 
ZUTI LJUDI STIGLI U RUMU!!!

Screenshot 2025-02-25 194609.png
Screenshot 2025-02-25 195113.png
 
da bi se proizvodnja vratila u ameriku , potrebno je da americki radnik bude spreman da radi za nizu platu i vise od kineskog

da li je to moguce?

ja mislim da nije

iz istih razloga umire i EU privreda i industrija

VW radnik radi za 33 evra po satu

Kineski radnik radi za 4 evra po satu.

Zato zapad nema sanse da bude konkurentan

Kao sto je Kina u drugim segmentima unistila zapadne konkurente unistice i zapadne auto kompanije. Jer proizvode vozila pribliznog kvaliteta za daleko nizu cenu.
Umesto da radi radnik , radice roboti....umesto da vari stapom , varice laserom, umesto da placa varenje 1000e , placace robota i onda radi 24h...

Razlog zasto se trenutno ne radi nista je isti zasto propada Srbija u miru....nema motiva, a svi bi vise....

Kina krade znanje , patente, sve zivo krade...
 

Кина постала 232 пута већа бродоградилишна сила од Америке!​


АМЕРИЧКА бродоградња – и војна и цивилна - озбиљно је деградирала. Тамо као да су заборавили не само да граде, већ и да поправљају бродове.​


64b4d3b0-32d9-11eb-8d89-a7d6b31c4b8a_image_hires_140745.jpg


Добра илустрација стања је фијаско са модернизацијом ракетних крстарица Ticonderoga, која је почела још 2012. године.

У почетку је тај програм обухватао једанаест крстарица, а затим је списак сведен на седам.


На крају су модернизоване само три, а остале су – отписане. Али, пре него што се то догодило, на њих су потрошене 1,84 милијарде долара.

Један од разлога оваквог исхода је и то што у Вашингтону нису успели да се договоре – ко треба да надгледа ток радова.


Укупна производња бродова у САД пала јена историјски минимум, за више од 85% у односу на 1950-те. А број бродоградилишта способних да граде велике бродове опао је за више од 80 одсто.

Седамдесетих година прошлог века, у Сједињеним Државама је грађено пет одсто светских океанских комерцијалних бродова. Сада се све променило.


Највећи играч је Кина, која држи 46,59% глобалног тржишта. На другом месту је Јужна Кореја (29,24%), а на трећем Јапан (17,25%).

Удео САД је само 0,13%.

Кинеска бродоградилишта имају капацитет од око 23.250.000 тона, а америчка – мање од 100.000 тона у САД. Односно 232 пута мањи.

Американци имају мање од две стотине бродова океанске класе, а само 80 њих учествује у међународној трговини.

Кина их има пет и по хиљада.

Ова наизглед чисто комерцијална достигнућа такође имају важну војну димензију: постојеће способности Кине омогућавају јој да брзо и јефтино гради војнее и помоћне бродове.

Према извештајима Пентагона, кинеска ратна морнарица тренутно има више од 370 бродова, док америчка има око 300.

Овај јаз ће се само повећавати у наредним годинама.

https://srbin.info/svet/kina-postala-232-puta-veca-brodogradilisna-sila-od-amerike/

Kina nastavlja da gazi.

Amerika umire.

Samo je pitanje vremena kada ce se raspasti. Po meni to ce se desiti cim dolar izgubi status svetske rezervne valute. A taj trenutak nije toliko daleko.
Rekao si juče da su SAD, Kina i Rusija saveznici, evo pisao si to danas i juče pa mi sad lepo objasni kako će to gore navedeni saveznici da sruše dolar i gde je sad ona tvoja BRIKS ideologija i gluposti koje pišeš dok države istog saveza dakle Rusija i Kina idu u savezništvo sa SAD.
Kontradiktoran si Tihi.
 
velika mana američkih brodograditelja u odnosu na njihove konkurente u Japanu i Koreji je to što grade isključivo za svoju vojsku ili za domaće tržište, ali ne i civilne brodove za svetsko tržište.

SAD nikada nisu bile velika nacija u proizvodnji brodova. od američkog građanskog rata, brodogradnja u SAD je uvek bila skuplja nego u vodećim zemljama sveta tj prvo velikoj Britaniji, zatim Japanu, Južnoj Koreji i sada jednoj Kini. stoga strani brodovlasnici nisu kupovali američke teretne brodove.

ameri su imale prednost u ceni drvenih jedrenjaka jer je drvo bilo tako jeftino u severnoj Americi. zbog svoje relativne prednosti, amerikanci su bili spori da pređu na izgradnju čeličnih brodova u kasnijem 19. veku i od tada su zaostajali za konkurencijom
Istina, ali njihova mornarica vlada okeanima. Nijedna druga im nije ni blizu.
 

Back
Top