Kina daje dodatnih 30 miliona dolara SZO nakon povlačenja SAD

Najveci obrt love pravi vojno industrijski komplex koji je u rukama globalista.
Iz te tacke najveci neprijatelj teritorijalnim pretenzijama i reklamiranju americkog zastarelog a skupog naoruzanja je pogadjate Rusija.

Trampu kao bivsem bankaru i reprezentu wallstreeta najveci problem je svetsja ekonomija broj jedan, odnosno Kina.

Sve posmatrati kroz prizmu novca, tada se razloze dugine boje na crvenu zelenu zutu plavu, masone iluminate bildberg, red zeleni zmaj mi6 kgb cia fbi pentagon odkb nato bia, kineze amere ruse, islam pravoslavlje buda hrist muhamed isis rosu ovk. Sve su to dugine boje istog novca, kes mani kinta lova, dolar bez nacije i vere.

Ovo je hibridni rat puteva novca odnosno finansija i kapitala, kinezi nude put svile i svoju banku u kojoj su najveci americki saveznici vec platili milijarde kao participaciju, rusi ponudili svoj put, odnosno gasifikaciju severni juzni tok, u izgradnji je 10 nuklarnih ledolomaca za eksploataciju globalnog zagrevanja i otopljenog kopna i novih morskih puteva nafte i gasa.
Ameri nude svoj put, poznatiji kao planetarni reket i otimanje resursa od nerazvijenih zemalja. Svoj put batina i pokoravanja.

Game over. Ameri imperija u povlacenju, najpre povlacenje iz Sirije, slede povlacenja iz Iraka Avganistana i Kosova, povlacenja pred moci kineskih finansija i ruskog s400 i s500. U odstupanju cemo gledati hibridni rat na svim frontovima. Korona je taktika, efekat spaljene zemlje treceg milenijuma. Ne ostavljati resurse kinezima i rusima za dalje napredovanje, usporiti svetske ekonomije, srusiti sve da bi ponovo zidali. Ne moze se poceti ispocetka jer ako bi mi krenuli ispocetka njima nece ostati ni kontinent, zemlja pod kojom hodaju. Mislim da nema razloga za brigu.
 
Ne, Kini globalizam zapadnih zemalja odgovara dok Rusiji ne odgovara. Znači Ameri biraju ko će im biti glavni neprijatelj , Ameri globalisti kažu da je to Rusija dok Trampre govore da je to Kina.

Ne znam. To je postalo toliko komplikovano ko je tu protiv koga, ko sa kime, ko za koga, ko je ovamo juče, onamo sutra, da ja ozbiljno počinjem da sumnjam da svecka zavera uopšte postoji.
 
Ti i ja posmatramo uvek sa razlicitih gledista. I primetio sam da se ne slazemo.
Ti ili ne razumes ili ja tebe ne razumem, u svakom slucaju ucinilo mi se da si jako cudan.
Prvo i osnovno, Rus instalira s400, zatvori nebo nad Sirijom, ameri proglase pobedu nad terorizmom i povuku vojsku. Pocetak kraja. Pramajka svih sledecih povlacenja. U njihovom povlacenju dobra stvar je sto smo mi i Rusi braca, a sa Kinezima smo kumovi. I u tom bratsko kumovskom klanu osnazeni Rusijom i Kinom ne mozemo da dobijamo batine vise. Kada god je Rusija drmala svet i mi smo bili jaki, to je istorijska cinjenica. Kada god su Rusi padali, pali smo i mi, bratski. Amerika je pustila japan nemacku kinu da pune rafove u prodavnicama dok su oni pokusavali da pokore svet. Pukla je tikva. Oteracemo ih u svoje dvoriste kao poslednjeg psa, onako kako su najureni iz Sirije. Cim Ameri budu morali da se pozabave svojim problemima unutrasnjim a to se desava et dis veri moment albancima pada roletna a mi mozemo da vratimo Kosovo, zajedno sa bracom Rusima i kineskim kumovima. Bajkovito ali, iz moje tastature u boziji monitor. 😂
Lepo sam vam reko pre mesec dana...
Bajkovito ili ne amerika gori...
 
О не. Сад форумске " Жене у црном" ликују.
Кина је шампион глобализације, у овом часу. Они су заправо победници у овом рату. Заправо, гледају ко ће да победи, па да наставе својим путем. Не би да се мешају. Ово је чисто једна тако, захебанција.
Ako ti je neka uteha, Kina će biti poražena.
 
Generalno Kinezi nisu ni globalisti a ni anti-globalisti , njihovo drustvo je jako konzervativno i zatvoreno (zatvoreniji su cak i od muslimana) a pritom ogromna nacija, cine skoro petinu svetske populacije i oni uglavnom smatraju da su sami sebi dovoljni, imaju svoje dugorocne planove i ciljeve kojih se drze, ne zanima njih previse ekspanzija (osim u ekonomskom smislu) i te price kao globalizam vs suverenizam, nacionalizam vs internacionalizam, istok vs zapad , kapitalizam vs socijalizam, Partizan vs Crvena Zvezda, cetnici vs partizani , itd njih slabo zanimaju.
 
Generalno Kinezi nisu ni globalisti a ni anti-globalisti , njihovo drustvo je jako konzervativno i zatvoreno (zatvoreniji su cak i od muslimana) a pritom ogromna nacija, cine skoro petinu svetske populacije i oni uglavnom smatraju da su sami sebi dovoljni, imaju svoje dugorocne planove i ciljeve kojih se drze, ne zanima njih previse ekspanzija (osim u ekonomskom smislu) i te price kao globalizam vs suverenizam, nacionalizam vs internacionalizam, istok vs zapad , kapitalizam vs socijalizam, Partizan vs Crvena Zvezda, cetnici vs partizani , itd njih slabo zanimaju.
Brat Ši opet lažira zlatne poluge a

Rusoradikalska etika
 
Kina daje dodatnih 30 miliona dolara SZO nakon povlačenja SAD

Kina je danas najavila da će dati dodatnih 30 miliona dolara Svetskoj zdravstvenoj organizaciji (SZO) nakon odluke SAD da obustavi finansiranje te organizacije.
2Piše: Beta23. aprila 2020. 11.46 Izmenjeno: 11.47
Istinomer
Kina daje dodatnih 30 miliona dolara SZO nakon povlačenja SAD 1
Foto: EPA-EFE/ MARTIAL TREZZINI


„Ovo će biti namenjeno posebno prevenciji i kontroli epidemije korona virusa i podršci razvoja zdravstvenih sistema zemalja u razvoju“, izjavio je novinarima portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Geng Šuang.
SAD su početkom sedmice obustavile finansiranje SZO zbog lošeg upravljanja pandemijom.
„Podržati SZO u ovom kritičnom trenutku globalne borbe protiv epidemije znači odbranu ideala i principa multilateralizma, i odbranu statusa i autoriteta Ujedinjenih nacija,“ rekao je novinarima Geng Šuang.
Portparol je rekao i da je Kina već uplatila 20 miliona dolara (19 miliona evra) toj instituciji.

https://www.danas.rs/svet/kina-daje-dodatnih-30-miliona-dolara-szo-nakon-povlacenja-sad/

Кинези који су створили Корона вирус и проширили га по свету дају глобалистичкој СЗО паре. Да ли се питамо - Зашто? О, зашто?
D9AA0420-4489-4FD3-B7BE-02FD3A129D28_w1300_r0.png
 
Kina daje dodatnih 30 miliona dolara SZO nakon povlačenja SAD

Kina je danas najavila da će dati dodatnih 30 miliona dolara Svetskoj zdravstvenoj organizaciji (SZO) nakon odluke SAD da obustavi finansiranje te organizacije.
2Piše: Beta23. aprila 2020. 11.46 Izmenjeno: 11.47
Istinomer
Kina daje dodatnih 30 miliona dolara SZO nakon povlačenja SAD 1
Foto: EPA-EFE/ MARTIAL TREZZINI


„Ovo će biti namenjeno posebno prevenciji i kontroli epidemije korona virusa i podršci razvoja zdravstvenih sistema zemalja u razvoju“, izjavio je novinarima portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Geng Šuang.
SAD su početkom sedmice obustavile finansiranje SZO zbog lošeg upravljanja pandemijom.
„Podržati SZO u ovom kritičnom trenutku globalne borbe protiv epidemije znači odbranu ideala i principa multilateralizma, i odbranu statusa i autoriteta Ujedinjenih nacija,“ rekao je novinarima Geng Šuang.
Portparol je rekao i da je Kina već uplatila 20 miliona dolara (19 miliona evra) toj instituciji.

https://www.danas.rs/svet/kina-daje-dodatnih-30-miliona-dolara-szo-nakon-povlacenja-sad/

Кинези који су створили Корона вирус и проширили га по свету дају глобалистичкој СЗО паре. Да ли се питамо - Зашто? О, зашто?

Mnogo kume
 
Generalno Kinezi nisu ni globalisti a ni anti-globalisti , njihovo drustvo je jako konzervativno i zatvoreno (zatvoreniji su cak i od muslimana) a pritom ogromna nacija, cine skoro petinu svetske populacije i oni uglavnom smatraju da su sami sebi dovoljni, imaju svoje dugorocne planove i ciljeve kojih se drze, ne zanima njih previse ekspanzija (osim u ekonomskom smislu) i te price kao globalizam vs suverenizam, nacionalizam vs internacionalizam, istok vs zapad , kapitalizam vs socijalizam, Partizan vs Crvena Zvezda, cetnici vs partizani , itd njih slabo zanimaju.
Znam da te dusa boli zbog toga sto su kinezi globalisti, a ti bi da budes protiv globalista, kao onaj debeli iz Severne Koreje ili onaj brkati iz Juzne Amerike, ali bolna istina kojoj nemas hrabrosti da pogledas u oci jeste da su upravo Kinezi najgori globalisti.
 
Danas je teško biti antiglobalista.

Amerika zavrnula slavinu globalističkoj bagri iz SZO, a Kina i Rusija podržavaju globalističku bagru iz SZO.

Kome li se prikloniti carstvu? :think:
Dok je Srbija bila priklonjena Austriji, Britaniji, Francuskoj, Americi napredovala je kroz ceo 19 vek, politički, vojno, ekonomski, kulturno....
Kako se okrenula istoku, Rusiji propada kroz ceo 20 vek... Sad nam još Kina fali u 21!? Rusija je trenutno uz Kinu samo iz političkih razloga
( to su naučili od Engleza, koji su kad su bili vele sila, uvek podupirali slabiju stranu u nekom sukobu, tako bi obe strane oslabili i smanjili pretnju po sebe u budućnosti....) U nekom fundmentalnom sukobu Rusija će biti bez ostatka na strani zapada, zato što Rusija i jeste zapad. Jeste malo kočoperna periferija zapada ali RUSIJA JESTE ZAPAD....
 
Generalno Kinezi nisu ni globalisti a ni anti-globalisti , njihovo drustvo je jako konzervativno i zatvoreno (zatvoreniji su cak i od muslimana) a pritom ogromna nacija, cine skoro petinu svetske populacije i oni uglavnom smatraju da su sami sebi dovoljni, imaju svoje dugorocne planove i ciljeve kojih se drze, ne zanima njih previse ekspanzija (osim u ekonomskom smislu) i te price kao globalizam vs suverenizam, nacionalizam vs internacionalizam, istok vs zapad , kapitalizam vs socijalizam, Partizan vs Crvena Zvezda, cetnici vs partizani , itd njih slabo zanimaju.
Boli ih peta ukratko za sve van Kine.
Ovo bih potpisala.
 
Boli ih peta ukratko za sve van Kine.
Ovo bih potpisala.

Pa da, recimo ljudi ovde cesto imaju sliku o Kinezima kao o ultra pametnim i obrazovanim ljudima ali realnost je skroz drugacija, ono u Kini je prosto jezivo koliko su ljudi neobrazovani, neinformisani pre svega i van svih tokova, sto bi neki rekli operisani od svega, znaci vecina Kineza ne zna apsolutno nista sta se desava van Kine , ono vecina maltene nikad nije cula za Srbiju, pa i ako su culi nemaju pojma gde se nalazi i sta (mozda se pomalo jos stariji secaju malo Jugoslavije, zbog Tita i svega ostalog), ono mislim da su po tom pitanju i dosta iza Amerikanaca recimo (koji ono vaze da su dibidus) i jezivo su utkani u tu neku svoju rutinu i kolektivnu svest da ono maltene kreativnost, duhovitost, neka moc improvizacije su im ravna nuli , ono odprilike kao da su sami sebe okruzili tim Kineskim zidom i tu pocinje i zavrsava se ceo njihov svet, ono nit znaju sta se desava sa druge strane zida nit ih zanima.

Izmedju ostalog u vezi tih nekih stvari vezanih za Kineze recimo treba pogledati neki intervju sa Tesom Tesanovicem koji je nekoliko meseci proveo tamo i malo ih snimao da tako kazem, mislim da ih je dosta realno opisao.
 
Pa da, recimo ljudi ovde cesto imaju sliku o Kinezima kao o ultra pametnim i obrazovanim ljudima ali realnost je skroz drugacija, ono u Kini je prosto jezivo koliko su ljudi neobrazovani, neinformisani pre svega i van svih tokova, sto bi neki rekli operisani od svega, znaci vecina Kineza ne zna apsolutno nista sta se desava van Kine , ono vecina maltene nikad nije cula za Srbiju, pa i ako su culi nemaju pojma gde se nalazi i sta (mozda se pomalo jos stariji secaju malo Jugoslavije, zbog Tita i svega ostalog), ono mislim da su po tom pitanju i dosta iza Amerikanaca recimo (koji ono vaze da su dibidus) i jezivo su utkani u tu neku svoju rutinu i kolektivnu svest da ono maltene kreativnost, duhovitost, neka moc improvizacije su im ravna nuli , ono odprilike kao da su sami sebe okruzili tim Kineskim zidom i tu pocinje i zavrsava se ceo njihov svet, ono nit znaju sta se desava sa druge strane zida nit ih zanima.

Izmedju ostalog u vezi tih nekih stvari vezanih za Kineze recimo treba pogledati neki intervju sa Tesom Tesanovicem koji je nekoliko meseci proveo tamo i malo ih snimao da tako kazem, mislim da ih je dosta realno opisao.

Ja ne bih rekla da su neobrazovaniji od drugih. Kineska deca mnogo vrednije rade od nase. Oni su veoma disciplinovani. Kineski roditelj nije zadovoljan ni sa cim sto je ispod 90% rezultata. Jako mnogo ulazu u vannastavne aktivnosti- od matematike, nauke, umetnosti jezika.........
Biti profesor u Kini je njima cenjen posao (za razliku od Srbije, gde je prosvetni radnik ponizen) i zato Kina ima dobru buducnost.

E sad to sto neko ne zna gde je Srbija ne znaci nista. Sto bi jedan Kinez znao gde je drzava koja bi cela stala u predgradje jednog kineskog grada. Kao sto ni Srbi ne znaju da nabroje svih 50 i nesto americkih drzava. Kinez i Amer imaju dosta svoje geografije da uce a jos ce da uce i o banana drzavama poput Srbije.
Sad but true.
To sto si mozda ti radoznao i znas ponesto o Kini ne znaci da je takva cela nacija kojoj pripadas.

Sto se tice improvizacije i kreativnosti ......ok Kinezi nisu neki veliki inovatori bili u 20-om veku ali su beskrupulozno sve iskopirali i usavrsili. Njihove aplikacije su -usudila bih se da kazem -naprednije u nekim slucajevima od americkih.
Da li su duhoviti i tu imam utisak da mi njih malo znamo....znaju da budu duhoviti (ali ja od Azijata najjacu kliku imam sa Filipincima oni imaju neki lakrdijaski humor) ali njihova kultra je mnogo umivena za nas. Kod nas je sve hard kor- humor, vicevi, mi sve izvrgavamo ruglu - oni imaju kocnice.
Ali moj utisak je da su Kinezi veoma zadovoljni i opusteni kao nacija. Jedini problem je otudjenost koja je njima normalna.
Ja nikad u zivotu nisam ovoliko bila na netu ali zaista ne vidim smisao u druzenju sa ljudima koji kad se skupe svako kucka svoj telefon.
A takav je drustveni zivot u Kini. Skoro nepostojeci. Cak i kad se nekad okupimo- ja kuckam na forumu dok veceramo jer bukvalno svi bulje u telefone. Ovde ljudi jako lako prekidaju jedni s drugima kontakte i nema nekog toplijeg odnosa. Mahom ih spaja posao i kad dobiju otkaz , kao da su umrli. NIKAD VISE ih niko ne pomene.
Ne jednom sam videla na ulici likove koji plesu i snimaju se za drustvene mreze telefonom.To nisam vidjala u Srbiji.
Moj kolega je recimo nasao zenu tako sto je bukvalno odlucio da se ozeni, izasao na sastanak sa 15 devojaka koje je upoznao onlajn. Za par meseci se ozenio. Sad je dobio dete. Nema tu neke romantike. Ako se roditeljima ne dopada devojka- raskidaju. Porodica je jako vazna. Sve je nekako mehanicki- da tako kazem.Odnosi su dosta mehanicki.
Dugaciji su od nas ali ja iskreno volim s njima da radim i imam samo pozitivna iskustva, da ih ne ureknem.
 

Back
Top