Kina besna: "Tražite rat dobićete ga"

da, raduješ se, ali tvoja radost je tvoje veliko neznanje, jer jedini koji je ovde gažen je kina koju amerika besomučno iskorišćava, a sad koliko vidimo i ebe...međutim, primitivni i zaostali kineski narod to ne vidi, jer je njima dobro kao što im je bilo dobro u vreme dinastije ming ili u vreme mao ce d(t)unga...njima uvek isto, samo mu je bitno da je danas prodao praznu bateriju i skuvao šišmiša
... i pojeo kera

Biće da je tako, ne bih te više zadržavao, zasita nemam ni vremena ni živica da crtam onima koji ne žele da vide

Dobro je da se USA ne zadužuje, da Japan nije zadužen, Nemačka, itd.

Batalite taj problem duga, kad zbog duga bankrotira Amerika i japan, bankrotiraće i Kina a to će se desiti na Sveti nikad

Dodatno pogledaj i strukturu duga, kome duguje Kina a kome Amerika
Da je dug jedini problem, naveo sam ti bruku problema na sto nisi reagovao, ne bjeze dionicari iz Kine bez razloga,da je to sve bez rizika niko nebi bjezao od zarade, sad su malo stali da padaju zato i pratim mozda krene prema gore.

Screenshot_2024-05-15-12-30-10-033-edit_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Gugl kaze da je carina na uvvezene automobile u Kinu 13 do 47 posto zavisno od vrednosti auta plus 17 posto nekakv zastite plus porez.
17% je PDV na nove automobile, kao i svuda, a svakako je i SAD imao uvoznu taksu na auta iz Kine od 27.5%.

Sada dodaju do 100% za EV, ovo je prosto priznanje poraza, jednostavno ne mogu da se takmiče pa pribagavaju metodama koje recimo nama nisu dozvoljavali, jer to "nije u duhu globalizma".

Mislim da imamo pobednika

Msti, prijatelju, ovo je definitivno najgluplje pitanje ikada postavljeno na ovom forumu
Ubio si konkurenciju kao da si dobio državni podsticaj iz Kine da to uradiš

Pobednoici su ubedljivo oni koji tvrde da ce Kina da unisti one od kojih zavisi njen ekonomski rast. Verovatno ce onda da trguju sa Nigerom, Malijem i naravno mocnom RF. :hahaha:

Citam recimo da je australijsko trziste vina i grozdja propalo ko @Patata Caliente kroz pocepane gace

90% izvoza australijskih vina je islo za Kinu

Onda se Australija nesto uskurcila i uvela sankcije i carine Kini pa ih Kina udarila na vina sto je rezultovalo totalnim kolapsom proizvodjaca vina i grozdja u Australiji.

Kako to komentarises?

Citam recimo da je australijsko trziste vina i grozdja propalo ko @Patata Caliente kroz pocepane gace

90% izvoza australijskih vina je islo za Kinu

Onda se Australija nesto uskurcila i uvela sankcije i carine Kini pa ih Kina udarila na vina sto je rezultovalo totalnim kolapsom proizvodjaca vina i grozdja u Australiji.

Kako to komentarises?

Nigde veze sa carinom na uvoz automobila u Ameriku, nisam naisao na tu vest do sada.

Pa nema nedoumica, kako je Kina imala taksu na uvoz stranih auta tako je i USA imala taksu na uvoz Kineskih auta, samo su sada podigli taksu sa recimo prihvatljivih 25% na čak 100% za EV vozila, jasno pokazujući da su izgubili to takmičenje u produktivnosti i sada pribegavaju najgorem protekcionizmu.

• Podržavam
Reactions: iig
sta nisi nasao?

pa Bajden je upravo uveo carinu od 100% na kineske automobile.

Nadam se da ce Kina odgovoriti istom merom i proterati Teslu sa kineskih puteva.
Guglao sam malo nije tacno to sto pises ali mi se ne preganja s tobom, tacno je samo da jeveca carina na elektricne automobile a nisam naisao na vest o kineskoj carini na vina iz Australije.

Pobednoici su ubedljivo oni koji tvrde da ce Kina da unisti one od kojih zavisi njen ekonomski rast. Verovatno ce onda da trguju sa Nigerom, Malijem i naravno mocnom RF. :hahaha:

A koje ikada rekao da Kina planira da uništi USA ili EU, zašto bi uopšte to uradila kad su joj to najbolji kupci

Zapad sam sebe uništava zbog želje za ekstraprofitom

Proizvodnju gasi sam Zapad time što sve više i više kupuje u Kini jer je jeftinije i tako može mnogo više da zaradi.

Uzmite recimo najnovije modele Audija, recimo Q7, luksuzni automobil sa cenom koja kreće od 70.000 evra, slučajno baš za njega znam podatke
Verujem da bi ste se zapanjili kada bi znali koliko u njemu ima kineskih komponenti.

Direktno Audi je za ovaj model izbacio nekoliko dugogodišnjih nemačkih komponentaša i ubacio kineske.
Osim toga, tradicionalni dobavljači i komponentaši, pritisnuti stalnom potrebom da održavaju i uvećavaju profit a cenu komponenti ne mogu da dižu jer im se to ne dozvoljava, sve više se okreću Kini i tako dodatno povećavaju udeo kineskoh komponenti i rada koje se u konačnoj liniji ugrađuju u taj Audi.
Rezultat toga je da prestižne luksuzne nemačke limuzine postaju sve više kineske.

Vama kao potencijalnim kupcima niko to ne govori jer vi treba da mislite da je "nemačko auto je najbolje auto" a "kinesko auto je jeftino đubre". To što su razlike sve manje a uskoro ih neće ni biti to je nešto što se krije kao zmija noge

Pa nema nedoumica, kako je Kina imala taksu na uvoz stranih auta tako je i USA imala taksu na uvoz Kineskih auta, samo su sada podigli taksu sa recimo prihvatljivih 25% na čak 100% za EV vozila, jasno pokazujući da su izgubili to takmičenje u produktivnosti i sada pribegavaju najgorem protekcionizmu.
Napisao sam vec ali ponaavljam. Pre ovog carinskog rata u Americi je bila carina 25% na EV sto je previse tako da nije bilo kineeskih E-auta u Americi ni onda a na ostala 2.5%, Kinezi su za vrlo jeftina vozila naplacivali 13-20 a na skupa 30-47 plus 17 % na luksuzna niko u Americi nije kukao na tu razliku, svako uredjuje te stvari kako mu odgovara. Sve ovo je sa Gugla.

A koje ikada rekao da Kina planira da uništi USA ili EU, zašto bi uopšte to uradila kad su joj to najbolji kupci

Proizvodnju gasi sam Zapad time što sve više i više kupuje u Kini jer je jeftinije i tako može mnogo više da zaradi.
Nije samo zbog toga, jer kupovinom jefine robe iz ostatka sveta ublažava pad standarda svojih građana, jer građanin SAD ne bi mogao da priušti auto koji bi većinski bio napravljen u SAD.

To je sistem spojenih sudova iz koga više ne mogu da se izvuku, svaki mehanizam odlaganja i ublažavanja je već iskorišćen, ostali su im oni najdramatičniji, prvo uvozne takse, pa kad sve poskupi ide se na rat i dodatni porast inflacije. Uspeće oni da inflacijom sebe oslobode velikog dela duga, ali nema im povratka na hegemoniju nakon toga, dolar će nepovratno izgubiti svoj status.

• Podržavam
Reactions: iig

Uzmite recimo najnovije modele Audija, recimo Q7, luksuzni automobil sa cenom koja kreće od 70.000 evra, slučajno baš za njega znam podatke
Verujem da bi ste se zapanjili kada bi znali koliko u njemu ima kineskih komponenti.

Direktno Audi je za ovaj model izbacio nekoliko dugogodišnjih nemačkih komponentaša i ubacio kineske.
Osim toga, tradicionalni dobavljači i komponentaši, pritisnuti stalnom potrebom da održavaju i uvećavaju profit a cenu komponenti ne mogu da dižu jer im se to ne dozvoljava, sve više se okreću Kini i tako dodatno povećavaju udeo kineskoh komponenti i rada koje se u konačnoj liniji ugrađuju u taj Audi.
Rezultat toga je da prestižne luksuzne nemačke limuzine postaju sve više kineske.

Vama kao potencijalnim kupcima niko to ne govori jer vi treba da mislite da je "nemačko auto je najbolje auto" a "kinesko auto je jeftino đubre". To što su razlike sve manje a uskoro ih neće ni biti to je nešto što se krije kao zmija noge
i dalje ne reče zašto voziš japanca a ne kineza?

Nije samo zbog toga, jer kupovinom jefine robe iz ostatka sveta ublažava pad standarda svojih građana, jer građanin SAD ne bi mogao da priušti auto koji bi većinski bio napravljen u SAD.
Просечан становник САД/ЕУ не би могао да купи ни већину апарата за домаћинство, без увоза из Азије.

i dalje ne reče zašto voziš japanca a ne kineza?

Sve je to samo pitanje vremena, do pre par godina nisam znao nikoga ko vozi kineski automobil a sada znam dvojicu iz bližeg okrućenja i sasvim su zadovoljni.

Kada smo pre 20 godina svi koristrili Nokia mobilne verovatno niko nije ni sanjao da će doći vreme kada Nokia neće postojati a svaki drugi moblni će biti kinez.

Ako se masovno radi na kineskim mašinama, koristi kineska elektronika, bela tehnika, uređaji, voziće se masovno i kineska vozila, sve je samo pitanje vremena i to bliske budućnosti.

Sve je to samo pitanje vremena, do pre par godina nisam znao nikoga ko vozi kineski automobil a sada znam dvojicu iz bližeg okrućenja i sasvim su zadovoljni.

Kada smo pre 20 godina svi koristrili Nokia mobilne verovatno niko nije ni sanjao da će doći vreme kada Nokia neće postojati a svaki drugi moblni će biti kinez.

Ako se masovno radi na kineskim mašinama, koristi kineska elektronika, bela tehnika, uređaji, voziće se masovno i kineska vozila, sve je samo pitanje vremena i to bliske budućnosti.
Hahahaha koje ti bajke pričaš...koja bre kineska elektronika, koja bre tehnika??? Jesi li ti ikad video kineski proizvod? Pa njima se zgrade i mostovi ruše same od sebe...Za njih je tajvan naučni institut, zato ga toliko i žele, ali će ga kur moj dobiti...
Ti jadan misliš da je lenovo njihov proizvod...ili honor....batice, pojma ti nemaš

Back