Kilaza!!!

Knindza_Krajisnik

Zainteresovan član
Poruka
184
Ne znam dali sam pogresio podforum,ako jesam admini neka prebace!!Ovko visok sam 1.77 i tezak cak 95kg ( :( ) imam 15 godina.Rodjen sa meseca dana ranije xD.:rumenko: .E sada imam problema sa stomakom stvari izgledaju kao pivsko burence :hahaha: .Postavicu slike da vidite kako je.Ima neko predlog kako to da skinem!!!Ne zelim izgubiti masu samo salo na stomaku!!


http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00788.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00790.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00792.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00791.jpg :besna::besna::besna:
 
Pa nisam ni mislio da ima tableta xD!!!!!!Sto jeste jest jedem kao stoka xD.....Nego me zanima kakve vezbe bi trebao raditi.Hteo sam krenuti u teretanu al ne znam kako i sta da vezbam.Pa sam ovde potrazio pomoc.
 
Пошто имаш 15 година и још увек растеш, мораш да једеш. Али !!! то не значи да треба да претерујеш. ;)
Пет уравнотежених оброка дневно_
1.доручак
2.ужина
3.ручак
4.ужина
5.вечера- гледај да не буде после 19 сати ;)

И обавезно!!!! вежбање, спорт- ја бих ти препоручила комбинацију пливања и теретане, или пливање и трчање.
 
Пошто имаш 15 година и још увек растеш, мораш да једеш. Али !!! то не значи да треба да претерујеш. ;)
Пет уравнотежених оброка дневно_
1.доручак
2.ужина
3.ручак
4.ужина
5.вечера- гледај да не буде после 19 сати ;)

И обавезно!!!! вежбање, спорт- ја бих ти препоручила комбинацију пливања и теретане, или пливање и трчање.

Hvala!!!!Ovako kako bi trebao igledati dorucak,posto sam ja svako jutro u skoli sem subote i nedelje pojedem sendvic sa prilozima!!Obicno uzmem kisele krastavce i rusku salatu.Rucak zavisi kako kad,obicno bude meso,mada se desi nekada i povrce.U mojoj porodici svi vole mesto pa je tako.A veceru onako uletim u kuhinju pa sta uvatim :D.Za teretanu OK to mogu,a sto se tice plivanja jedino u "skeptickoj" da plivam (mala sala) ovde kod nas nema bazena.Nego me interesuje ako ima neki instruktor da mi kaze koje bi vezbe trebao odradjivati u tertani i kako.
 
Dorucak treba da ti bude najveci obrok,vecera najmanji i najlaganiji
Znaci,uvece pojedes nesto voca i to je to.
Svaki dan vezbaj,bilo sta ali je vazno da to radis konstantno bez prestanka i odmora,tj da ne zabusavas cak ni jedan dan
 
Izbaci sol, secer isto, kolaci, gazirana pica to ti uopste ne treba :dash:
Kreni na trcanje, u teretani radi sa tezinama, ali prvo polako sa manjim tezinama dok naucis tehniku izvodjenja. Jedi voce i povrce, znaci zdrava hrana i vezbanje :mrgreen:
Isto tako pij dosta vode da bi izbacio iz organizma sve sta ti ne treba, ako me razumes :roll: Mogao bi jedan dan teretana, jedan dan trcanje. Jos kad bi mogao da ustanes ujutru pa da ides na trcanje na prazan stomak bilo bi super, pojedi malo suvih sljiva za energiju, meni pomaze :mrgreen:
Srecno :)
 
Pa nisam ni mislio da ima tableta xD!!!!!!Sto jeste jest jedem kao stoka xD.....Nego me zanima kakve vezbe bi trebao raditi.Hteo sam krenuti u teretanu al ne znam kako i sta da vezbam.Pa sam ovde potrazio pomoc.

Ok teretana ali ne bas primarno..nego trcanje..bajs i preskakanje konopca..znoj bato pod 1..nabaci vratilo gajbi..tocak za trbusnjake..moze i sklekeri..par budzica od 5 kg..to je bolje za pocetak jedno mesec 2 pa onda teretana..evo ja sam sad na nekim vezbama koje radim pola sata pre sprava i daleko se bolje oznojim i istegnem..mnogo sam flexibilniji od budzenja i vise mi prija..a dve majice mokre full
 
Hvala!!!!Ovako kako bi trebao igledati dorucak,posto sam ja svako jutro u skoli sem subote i nedelje pojedem sendvic sa prilozima!!Obicno uzmem kisele krastavce i rusku salatu.Rucak zavisi kako kad,obicno bude meso,mada se desi nekada i povrce.U mojoj porodici svi vole mesto pa je tako.A veceru onako uletim u kuhinju pa sta uvatim :D.Za teretanu OK to mogu,a sto se tice plivanja jedino u "skeptickoj" da plivam (mala sala) ovde kod nas nema bazena.Nego me interesuje ako ima neki instruktor da mi kaze koje bi vezbe trebao odradjivati u tertani i kako.

Samo beli hleb izbaci..i kilo mesa da pojedes bez icega neces se ugojiti..uz dosta salate i yogurta..onda 1 dan pirinac uz neku ribu-morske plodove..pecurke..kuvano i bareno..maslinovo ulje..nista dinstano i pohovano..nikakva pekara i brza hrana..slatkisi i gazirano 0..sto se vezbi tice vidi na youtubu ima dosta klipova a valjda u teretani ima neki instruktor..opet ponavljam prvo kondicija i topljenje sala vise ponavljanja male tezine pa kasnije tek posle 10ak kg skinutih budzenje
 
:lol:pa cekaj ne moze dok si gladan kad sad s ovim stomakom moze pojede pizzu od 35cm:lol:mora prvo na dijetu da mu se smanji zeludac..onda kad ubrza metabolizam osetice posle 10 zalogaja sitost..ne moz to odma;)
 
Poslednja izmena:
Ne znam dali sam pogresio podforum,ako jesam admini neka prebace!!Ovko visok sam 1.77 i tezak cak 95kg ( :( ) imam 15 godina.Rodjen sa meseca dana ranije xD.:rumenko: .E sada imam problema sa stomakom stvari izgledaju kao pivsko burence :hahaha: .Postavicu slike da vidite kako je.Ima neko predlog kako to da skinem!!!Ne zelim izgubiti masu samo salo na stomaku!!


http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00788.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00790.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00792.jpg

http://i559.photobucket.com/albums/ss39/kKNINDZA/DSC00791.jpg :besna::besna::besna:

slusaj sad eksperta:

predji na lako shvarljivu hranu i kad god si gladan jedi voce,povrce ili med, to ce te brzo zasititi a neces ubaciti puno kalorija, ne trebas gladovati nego promeniti nacin ishrane, sad da ne preterujem to proceni sam, ali za zdravu ishrau trebas izbaciti suhomesnato, konzervirano i jesti samo kuvano, mlecno, sto vise voca i povrca, izbaciti svinsko meso i preci na zivinsko i ribu!
garantujem ti da ovoga mozes pojesti kolko hoces a neces se ugojiti, najednostavniji primer ajd pojedi 300 grama kuvanog krompira, mislim da neces moci vise a to je 240 kalorija a pojedi 300 grama pomfrita to je preko 600 kalorija a siguran sam da te on nece zadovoljiti, neko napiso gazirano napolje i podrzavam...... to je sve svar tvoje volje, i obavezno vezbanje! ne treba ti teretana, radi sklekove, trbusnjake, cucnjeve kod kuce,5 dana u nedelji pretrci minimum 1-2 km. i napuni boce peskom pa koristi kao tegove, radi po serijama koliko organizam moze da podnese, bitno da ne forsiras jer ce se to samo dizati vremenom, jednostavno osetis...
 
Ma batali bre ove,jedi kolko osh,samo smanji cokolade i pepsi ili pivo i samo teretana + trcanje za skidanje sala na stomaku + pojas za msavljenje kad si u teretani i kad trcis. Ja tu nista ne bih diro da sam na tvom mestu. Ja imam istu visinu i 75 kila. Na ruke kad bih mogao da nabacim po dva-tri kila i 3 kilograma na noge i po kilogram na ramena bio bih ko apolon!
 
znas sta je fora...

Jedes dok si gladan.
bukvalno. dok vise nisi gladan.

a ne ono, keva spremila rusku salatu, pa ti fino, pojeo bi celu ciniju :D
А проширена цревца? ;)
Ко има вишка, тај не може да једе док је гладан него мора да смањи оброк у односу на оно колико би заиста појео.
 
Ja bi zaista pojeo onoliko koliko ima na stolu :P.E ovako da vas obavestim krenuo sam u teretanu,danas je 2 dan.Sve me odvaljuje ali drzim se.Obrok sam bas smanjio i ne jdem posle 19:00 .U tertani trcim,vozim biciklo,sklekovi,trbusnjaci,zgibovi....I tegovi za grudi,bicepse,tricepse.Interesuje me samo sta da pijem dok treniram vidim svako nesto pije.Ja sam kupovo vodu i pio,nego ima li nesto posebno.Vidim mnogi piju i mleko.
 
Ja bi zaista pojeo onoliko koliko ima na stolu :P.E ovako da vas obavestim krenuo sam u teretanu,danas je 2 dan.Sve me odvaljuje ali drzim se.Obrok sam bas smanjio i ne jdem posle 19:00 .U tertani trcim,vozim biciklo,sklekovi,trbusnjaci,zgibovi....I tegovi za grudi,bicepse,tricepse.Interesuje me samo sta da pijem dok treniram vidim svako nesto pije.Ja sam kupovo vodu i pio,nego ima li nesto posebno.Vidim mnogi piju i mleko.

Bravo majstore to se zove volja :) Jedi posle 19 casova neku laganu hranu, ne moras da gladujes, ubaci voce i pij dosta vode. Mleko ti je isto super mozes pre spavanja da ga ubacis. Radili su naucnici testove gde su otkrili da mleko pomaze sagorevanje masti, to je zbog kalcijuma ;) Samo gledaj da mleko ne bude mnogo masno, 2,8 posto mlecne masti je ok :mrgreen:
 
Ja bi zaista pojeo onoliko koliko ima na stolu :P.E ovako da vas obavestim krenuo sam u teretanu,danas je 2 dan.Sve me odvaljuje ali drzim se.Obrok sam bas smanjio i ne jdem posle 19:00 .U tertani trcim,vozim biciklo,sklekovi,trbusnjaci,zgibovi....I tegovi za grudi,bicepse,tricepse.Interesuje me samo sta da pijem dok treniram vidim svako nesto pije.Ja sam kupovo vodu i pio,nego ima li nesto posebno.Vidim mnogi piju i mleko.
bravo bato,samo napred.i zapamti-volja cini cuda!
 
Da ne bi prepricavao po ko zna koji put svoja iskustva (smrsao sam 25 kila za godinu dana), prelistaj malo pdf ostali sportovi.
Naglasak treba da ti bude na kardio treningu (trcanje, bicikli ili plivanje) i pravilnoj ishrani (za pocetak ce biti dovoljno da izbacis junk food tipa grickalica, slatkisa, gaziranih pica, brze hrane).
Teretana je ok, ali gledaj to samo kao dopunu kardio treningu, cisto da se malo zategnes.
 
Ako hoces da smrsas radi sledece a ove savete koje si dobio bar 80% zaboravi,jer su to saveti rekla kazala i niko ko ti ih je dao nece znati da ti kaze zasto ti ih je dao,tj. zasto je to tako.

Trening u teretani 4x nedeljno,trcanje ne mora ali moze 2-3 puta nedeljno.ISHRANA-Jedi slobodno koliko god mozes ali sta???Jedi Pilece i curece belo meso,ribu,junetinu,jaja,mladi sir,povrca sto vise,pirinac,krompir,bademi,lesnici.Sve peceno ili kuvano.Jedes samo ovo sto sam ti napisao...Trening treba da ti bude sto jaci,ali ne sad na pocetku,prve dve nedelje radis lakse da bi usao u trening i dostigao odredjeni nivo utreniranosti.Zapamti nikom nije sudjeno da bude debeo i kakav god problem ima moze da ga resi a odgovor je u ishrani.Sve je u ishrani,mozes cak i bez vezbanja smrsati,ali treba da vezbas iz vise razloga,prvi ubrzaces proces mrsavljenja bar za 50%,drugi je sto ces biti zdraviji,snazniji i zadovoljniji sobom.Ta masa sto je ti imas je smesna,treba da skines bar 10-15 kila,ne vidi ti se ni jedan misic i to je realnost,a da li ces to promeniti zavisi od tebe a mozes to da uradis za 3 meseca ako budes radio kako treba. Pozz
 

Back
Top