Kijev razmatra preimenovanje Rusije

Kijev -- Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski razmotrio je elektronsku peticiju, čiji autori predlažu da Rusija bude zvanično preimenovana u "Moskoviju".

Taj predlog podrazumeva i da termin "ruski" bude zamenjen terminom "moskovski", a "Ruska federacija" sa "Moskovska federacija".

Zelenski je naveo da je zatražio od premijera Denisa Šmigala da to pitanje bude sveobuhvatno razrađeno zajedno sa naučnim institucijama, prenosi Ukrajinska pravda.

Predsednik Ukrajine je ukazao da pitanje pokrenuto u peticiji zahteva pažljivo proučavanje, kako u istorijskom, tako iu kulturnom kontekstu i uzimajući u obzir moguće međunarodno-pravne posledice.

Elektronsku peticiju je potpisalo više od 25.000 građana, a u njoj se navodi da je "istorijski naziv Rusije Moskovija".

Autori peticije tvrde da "Rusija postoji samo 301 godinu" - od 22. oktobra 1721. godine, kada je, kako navode, "car Petar I proglasio Moskovsko carstvo Ruskom imperijom".
Pogledajte prilog 1308674
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=03&dd=11&nav_category=78&nav_id=2301413
Ima logike.
Treba da se solidarišemo i nazivamo ih Moskovija.
Dekolonizacija zemalja koje pripadaju Indijancima Azije, može da počne.
I oin pored svega jos misli da je u nekoj sapunici i glumi.Neko ce da ga poslusa.

Kijev -- Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski razmotrio je elektronsku peticiju, čiji autori predlažu da Rusija bude zvanično preimenovana u "Moskoviju".

Taj predlog podrazumeva i da termin "ruski" bude zamenjen terminom "moskovski", a "Ruska federacija" sa "Moskovska federacija".

Zelenski je naveo da je zatražio od premijera Denisa Šmigala da to pitanje bude sveobuhvatno razrađeno zajedno sa naučnim institucijama, prenosi Ukrajinska pravda.

Predsednik Ukrajine je ukazao da pitanje pokrenuto u peticiji zahteva pažljivo proučavanje, kako u istorijskom, tako iu kulturnom kontekstu i uzimajući u obzir moguće međunarodno-pravne posledice.

Elektronsku peticiju je potpisalo više od 25.000 građana, a u njoj se navodi da je "istorijski naziv Rusije Moskovija".

Autori peticije tvrde da "Rusija postoji samo 301 godinu" - od 22. oktobra 1721. godine, kada je, kako navode, "car Petar I proglasio Moskovsko carstvo Ruskom imperijom".
Pogledajte prilog 1308674
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=03&dd=11&nav_category=78&nav_id=2301413
Ima logike.
Treba da se solidarišemo i nazivamo ih Moskovija.
Dekolonizacija zemalja koje pripadaju Indijancima Azije, može da počne.
Crusader kings 3 mapa💖

Ovaj Zelenski nema pametnija posla ..zemlja mu u ratu a on bi da preimenuje Rusiju...moze, al za malo :mrgreen:
Objavio ja u drugoj temi danas,ali sta ces.
Ovo me podseca na legendarnu scenu Popare iz Srecnih Ljudi kada prica o Hitleru,citiram:
"To vam je kao ono Hitler u bunkeru,polivaju ga benzinom a on izdaje naredjenja." 🤣

Dok Zeleni menja ime Rusije,kuvari se kandiduju za predsednika Ukrajine

Osnivač Vagner grupe Jevgenij Prigožin izjavio je da će se sledeće godine kandidovati za predsednika Ukrajine.
On je to objavio u video poruci na Telegram kanalu Vagner grupe, prenose RIA Novosti.
"Doneo sam odluku da se 2024. kandidujem za predsednika Ukrajine. Na ovom mestu ću se takmičiti sa Porošenkom i Zelenskim. Ako pobedim na izborima, onda će sve biti u redu. Granate neće biti potrebne", rekao je Prigožin.

Dok Zeleni menja ime Rusije,kuvari se kandiduju za predsednika Ukrajine

Osnivač Vagner grupe Jevgenij Prigožin izjavio je da će se sledeće godine kandidovati za predsednika Ukrajine.
On je to objavio u video poruci na Telegram kanalu Vagner grupe, prenose RIA Novosti.
"Doneo sam odluku da se 2024. kandidujem za predsednika Ukrajine. Na ovom mestu ću se takmičiti sa Porošenkom i Zelenskim. Ako pobedim na izborima, onda će sve biti u redu. Granate neće biti potrebne", rekao je Prigožin.
Može predsednik odeljenske zajednice "Zagrobni Pakao"

Jel tačno da postoji surevnjivost na liniji Prigožin-Putin

To su obrisi predstojećeg građanskog rata u Moskovskom pašaluku
Pazi,citao sam HR forume,tamo su clanovi podeljeni oko toga.Jedni misle da sukob zaista postoji,dok drugi tvrde da je to medijska igranka za zapad,jer ne bi mogli toliko da napreduju u nedostatku streljiva kako se kod vas kaze.
Istina je negde izmedju.

Tad Rusija ne beše do Vladivostoka, a ni Krim i mnoge druge teritorije ne behu njihove nego recimo tatarske, mongolske, kineske ... tako da je za pristalice ruske ekspanzije bolje da se to pitanje ne poteže.
Na brini ništa @dlugomir evo mi javljaju da je najveći jevrejski vođa Volodimyr Zelensky pokrenuo močnu protuofanzivu samo što nisu stigli pred Moskoviju🇺🇦🏳️‍🌈 Slava Ukraïna✊

Back