Kernel32.dll

turlingdrom

Početnik
Poruka
29
Verovatno vec znate i sta cu da vas pitam...

Veoma cesto mi se javlja famozan error koji kaze da imam gresku u kernel32.dll fajlu i da program mora biti ugasen . Program je obicno explorer.exe tj. moje radno okruzenje.
Veoma cesto mi javlja dok sam na internetu. Uvek mi ugasi Internet Explorer.

Da li ima neko resenje osim da formatiram disk ?
Pokusao sam i sa reinstaliranjem Win98 , ali ocigledno ne vredi. Ako neko nesto zna, neka ovde napise, hvala unapred.Ivan
:shock:
 
Ima puno da se pise jer razloga ima nekoliko. Ovo je poznata boljka WIN98 i ME. Daj mi meil pa ti saljem par nacina da resis to. Do tada probaj sledece: Reastartuj komp u DOS modu,otucaj c:/windows pa enter, zatm upisi del win386.swp . Ova komanda ce ti obrisati fajl za virtuelnu memoriju koju kernel koristi i u koju se ponekad mesaju pojedine aplikacije i antivirusi sto i provokuje greske. Posle ovoga restartuj komp , stisni ctrl+alt+supr
Postoje jos dva nacina za ovaj problem li o tome preko meila :wink:

dedica@dedica.org
 
Poslao sam meil ali se vratio..?

Evo jos jednog nacina...naravno da ce Windows ponovo kreirati win386.swp fajl samo sto stom razlikom sto ce biti prazan i spreman za kernel bez ikakvih delova programa koji nas spijuniraju i kojekakvih drugih gluposti.
Pored ovoga moras proveriti i sistem. Otvori C:\windows\system (znas ono start pa run pa ukucas ovo) i pogledaj da nemas slucajno vise fajlova pod imenom wsock32.dll . Ako ih ima vise mozes ih izbrisati i ostaviti samo jedan. Ali koji? Otvori C:\ i kreiraj novi folder TEST (C:\TEST) prebaci ih sve unutra sem jednog pa restartuj komp. Ako sve dobro funkcionise mozes obrisati ovaj folder TEST bez problema, a ako ne probaj neki drugi wsock32 i tako redom.
8)
 

Back
Top