Kažnjena nastavnica koja je pretila učenicima

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.808
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...aznjavanju-nastavnice-koja-je-pretila-djacima
Za sve koji su se zabrinuli da će prosvetna radnica ostati nekažnjena, mogu da odahnu, kaznili su je.
Mrzitelji dece, prosvetni radnici, nezasluženo plaćeni neradnici su kažnjeni, sada svi mogu da uživaju sa svojom primernom dečicom koju će uskoro morati sami da uče, jer nijedna budala posle ovakvih hajki i linča neće hteti u prosvetu, Srećno vam bilo !
Da se razumemo, ne opravdavam učinjeno, ali mi se smučilo da čitam komentare konstruisane samo jednom stranom priče i izjavi roditelja, čija su *nedužna* dečica trpela nasilje od mrzitelja dece.
 
Prosvetni radnici umeju da budu strašno bahati, tripuju da mogu da kažu deci šta hoće, a kriju se iza godina, pozicije kad im se odgovori... naravno da treba da postoji mehanizam kažnjavanja i za njih.
Slažem se da umeju, slažem se da mnogi nisu za prosvetne radnike, ali ovo što se radi je javni linč i na one jadnike koji svoj posao rade savesno i pošteno. I moraćete da priznate da je njih ipak većina, ali o njima nećete čitati u medijima.
 
Kada bi barem djaci ćutali ceo čas i slušali predavača, imali bi i najlošiji dvojku a bolji i peticu bez učenja kući ..
Zamisli koji jak mozak i živce treba da ima profesor, nastavnik, učitelj kad te non stop ometaju šuškanja, govorkanja, mobilni telefoni itd.
Kad sam bio dete nije smela ''muva da se čuje'', pa ti progledaju ''kroz prste'' čak ako si nešto i pogrešio.
A gde je ćošak , klečanje na orasima, izvlačenje zulufa ,kao lupne te malo lenjirom po glavi uz neku dosetku da se ceo razred nasmeje.Sve to nama nekadašnjim đacima sad izgleda smešno i opravdano sa ove vremenske distance.
Samo ne treba tući učenike a nikako šamar, , to nastavnik nikako ne sme da uradi ni po koju cenu.
 
Kada bi barem djaci ćutali ceo čas i slušali predavača, imali bi i najlošiji dvojku a bolji i peticu bez učenja kući ..
Zamisli koji jak mozak i živce treba da ima profesor, nastavnik, učitelj kad te non stop ometaju šuškanja, govorkanja, mobilni telefoni itd.
Kad sam bio dete nije smela ''muva da se čuje'', pa ti progledaju ''kroz prste'' čak ako si nešto i pogrešio.
A gde je ćošak , klečanje na orasima, izvlačenje zulufa ,kao lupne te malo lenjirom po glavi uz neku dosetku da se ceo razred nasmeje.Sve to nama nekadašnjim đacima sad izgleda smešno i opravdano sa ove vremenske distance.
Samo ne treba tući učenike a nikako šamar, , to nastavnik nikako ne sme da uradi ni po koju cenu.
Meni razredna zavukla šamarčinu jer sam stavio crkveni kalendar na njen sto. Ne da sam ja neki vernik nego je ona bila teška komuna pa da je nerviram.
 
Dokle god postoje ljudi koji ponižavaju profesiju koja bi trebala da bude temelj nekog društva, biće nam ovako i još gore. Pitala bih te stručnjake, zašto ne upišu svoju decu u privatne vrtiće i privatne škole , ko im brani ? A, da ,tamo neće trpeti njihovo čedo jer će uvek biti i neko važnije čedo koje treba trpeti :D Najzanimljivije su mi one mame, koje pametuju po društvenim mrežama satima, umesto da se bave svojom decom, tugaaa. Takvi su obično najglasniji i upućeni u metodike, individualni pristup detetu i da ne nabrajam više..Još jedna grupa je posebno ogorčena na prosvetne radnike, to su oni *savesni* radnici koji provode po 8h na poslu, zureći u telefone, ili računare, ubijajući vreme da odu kući i da kukaju kako se ubijaju od rada dok neki imaju 8 meseci raspusta i silne plate a samo se bave decom , njihovom decom koju ni sami ne mogu da kontrolišu više ...
 
Poslednja izmena:
Opasno je bilo koga idealizovati bez dokazane vrednosti. Ali ako već ta deca treba na nekoga da se ugledaju, ajd da to ne budu krimosi i pevaljke, poluobrazovani ljudi , nekulturni, bahati ...nekada kada pitaš dete šta želi da bude kad poraste dobijali smo odgovore :doktor, učitelj, pilot, danas ih mame vode na neke izbore da budu pevaljke na pinku... *ideal uspešnih roditelja*
 
Stvarno je ponizavajuce kaznjavanje nasilnika, red je da ih neko brani od javnog linca, roditelja i dece.

Neko rece prosveta je osnov drustva, a onda radnici iz prosvete izadju na ulicu i dizu revoluciju, protiv koga?

Gde je tu obrazovanje i pristojan nacin za uredjivanje odnosa?

Revolucija moze da utice na svaku vlast, moze li da utice na decu?
 
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...aznjavanju-nastavnice-koja-je-pretila-djacima
Za sve koji su se zabrinuli da će prosvetna radnica ostati nekažnjena, mogu da odahnu, kaznili su je.
Mrzitelji dece, prosvetni radnici, nezasluženo plaćeni neradnici su kažnjeni, sada svi mogu da uživaju sa svojom primernom dečicom koju će uskoro morati sami da uče, jer nijedna budala posle ovakvih hajki i linča neće hteti u prosvetu, Srećno vam bilo !
Da se razumemo, ne opravdavam učinjeno, ali mi se smučilo da čitam komentare konstruisane samo jednom stranom priče i izjavi roditelja, čija su *nedužna* dečica trpela nasilje od mrzitelja dece.
Ovo bi vazilo (za "pristojne" nastavnike) da se nije snimala. Vazilo bi da nije rekla to sto je rekla i da nije snimljeno, pa da moze da se izvrce kao u ovom postu, gde se brani pevacica sa YT .
 
Moze, da ih nastavnici mlate kako god hoce, kao sto je bilo za vreme komunista...
:) neka te komunista....isti su to ljudi od pocetka sveta...ta fraza o komunistickoj vlasti je izandjala, ali kad si vec pomenuo, zar revolucije ne pocinju od obespravljenih? Zar ne bi trebalo ovo dete kome je preceno da se buni protiv "revolucionarne" profesije....uostalom, gde je moral kojim se profesija izdize iznad svoje pevacko nasilnicke elite od koje zive.
 
Isti ljudi, ali drugacija ovlastenja. Za vreme komunista su mlatili i kad treba i kad ne treba.
Sad ne mogu ni kad treba... nikako da se nadje mera...
Prvo, mlatili su decu i pre komunista, drugo ovlascenja da mogu da tuku ne mogu da dobiju od drzave, jer je drzava, na njihov zahtev utvrdila da se deca ne vaspitavaju batinama. Trece, kad si protiv komunista, mozes li biti za ulicno utvrdjivanje prava i ovlascenja? Gde je svest i obrazovanje koji postizu postovanje?
Ulica je uvek nasilje, cak i u teoriji.
 
Prvo, mlatili su decu i pre komunista, drugo ovlascenja da mogu da tuku ne mogu da dobiju od drzave, jer je drzava, na njihov zahtev utvrdila da se deca ne vaspitavaju batinama. Trece, kad si protiv komunista, mozes li biti za ulicno utvrdjivanje prava i ovlascenja? Gde je svest i obrazovanje koji postizu postovanje?
Ulica je uvek nasilje, cak i u teoriji.
Znas kako to da li su mlatili pre ww2 jretko ko moze da prica. Ja sam svedok da me likovnjak opaucio asovom po nozi
jer nisam dobro okopavao bastu. Potom lenjirom po prstima, samari, cupanje zulufa, to bilo je najnormalnije. Da li je drzava to
dozvoljava ili nije, nema veze, kad su to bez kazne mogli da rade... najpreverviznije je bilo kad likovnjak poredja
u vrstu opali jednom samar, pa efektom domina glava o glavu svi popadaju. Takve perverzije vise
nisu dozvoljene, hvala pravdi i zakonu...
 
Ovo treci put moram da pitam i bas na ovoj temi....kako prosvetni radnici odvoje posao od privatnog zivota?
Na poslu su prosvetni radnici, a kuci roditelji koji kvare svoju decu? Kako izmire ta dva dela zivota?
Evo vidimo da profesionalno brane neku pevacicu sa YT, vrlo obrazovanu pristojnu pevacicu.
Nikako da vidim pevacice na ulici da strajkuju za svoja prava ili je to stvar obrazovanja?
 
Znas kako to da li su mlatili pre ww2 jretko ko moze da prica. Ja sam svedok da me likovnjak opaucio asovom po nozi
jer nisam dobro okopavao bastu. Potom lenjirom po prstima, samari, cupanje zulufa, to bilo je najnormalnije. Da li je drzava to
dozvoljava ili nije, nema veze, kad su to bez kazne mogli da rade... najpreverviznije je bilo kad likovnjak poredja
u vrstu opali jednom samar, pa efektom domina glava o glavu svi popadaju. Takve perverzije vise
nisu dozvoljene, hvala pravdi i zakonu...
Ne mogu ovo ni da shvatim, fali mi pominjanje komunista, valjda po navici.
a sasvim je jasno da je svet poceo od necijeg rodjenja, pa sve sto ne valja je iza njega cak i kada je svet otisao ceo vek unazad.
 
Ne mogu ovo ni da shvatim, fali mi pominjanje komunista, valjda po navici.
a sasvim je jasno da je svet poceo od necijeg rodjenja, pa sve sto ne valja je iza njega cak i kada je svet otisao ceo vek unazad.
Znas kako pomenesem krst u skolu, nastavnik mi ga skine. U tom kontekstu komuniste pominjem.
Pamtim ih po maltetiranju dece, ali to sto su me ucili da volim Tita vise od roditelja, ne mogu
da oprostim, obaska batine...
 

Back
Top