KAZNA I ZA ONOGA KO DA VOZACU DA PIJE ALKOHOL...

U Srbiji uskoro konobari u ulozi policajacа?
Vesti - Društvo | RTS | 24 januar 2011

Komitet za bezbednost saobraćaja predložiće izmene Zakona o saobraćaju koje podrazumevaju kažnjavanje svih koji podstiču vozača da pije i onih koji ne pozovu policiju ako primete da je vozač pijan. Ugostitelji različito reaguju na taj predlog, prenosi RTS.

Prema izmenama Zakona o saobraćaju, koje će Komitet za bezbednost saobraćaja predložiti Skupštini Srbije, biće kažnjavani svi koji podstiču vozača da pije, kao i oni koji ne pozovu policiju, ako sami ne mogu da odvrate pijanog vozača od vožnje. Sve ovo važi, ukoliko taj pijani vozač napravi saobraćajni prekršaj, nezgodu ili mu bude pronađena nedozvoljena količina alkohola u krvi.

To, praktično, znači da, ukoliko ste domaćin, morate uraditi sve kako pijani gost koji izlazi iz vašeg doma, ne bi seo za volan.

Ukoliko ne uspete da ga u tome odvratite, vaša dužnost biće da ga prijavite policiji. Kao glavni argument za taj predlog Komitet navodi veliki broj stradalih u saobraćajnim nezgodama izazvanih alkoholom.
...
Takva zakonska obaveza značila bi da konobari koji primete kako mušterija koju su do malopre služili alkoholom, ulazi u auto, odmah moraju da pozovu policiju.

http://www.srbijanet.rs/vesti/drustvo/73493-u-srbiji-uskoro-konobari-u-ulozi-policajac.html
 
U Srbiji uskoro konobari u ulozi policajacа?
Vesti - Društvo | RTS | 24 januar 2011

Komitet za bezbednost saobraćaja predložiće izmene Zakona o saobraćaju koje podrazumevaju kažnjavanje svih koji podstiču vozača da pije i onih koji ne pozovu policiju ako primete da je vozač pijan. Ugostitelji različito reaguju na taj predlog, prenosi RTS.

Prema izmenama Zakona o saobraćaju, koje će Komitet za bezbednost saobraćaja predložiti Skupštini Srbije, biće kažnjavani svi koji podstiču vozača da pije, kao i oni koji ne pozovu policiju, ako sami ne mogu da odvrate pijanog vozača od vožnje. Sve ovo važi, ukoliko taj pijani vozač napravi saobraćajni prekršaj, nezgodu ili mu bude pronađena nedozvoljena količina alkohola u krvi.

To, praktično, znači da, ukoliko ste domaćin, morate uraditi sve kako pijani gost koji izlazi iz vašeg doma, ne bi seo za volan.

Ukoliko ne uspete da ga u tome odvratite, vaša dužnost biće da ga prijavite policiji. Kao glavni argument za taj predlog Komitet navodi veliki broj stradalih u saobraćajnim nezgodama izazvanih alkoholom.
...
Takva zakonska obaveza značila bi da konobari koji primete kako mušterija koju su do malopre služili alkoholom, ulazi u auto, odmah moraju da pozovu policiju.

http://www.srbijanet.rs/vesti/drustvo/73493-u-srbiji-uskoro-konobari-u-ulozi-policajac.html

to je to...i to je apsurd sam po sebi...ovakav zakon ima samo svedska i kanada kao i neke drzave unutar SAD ali samo neke....
nasa vlast zeli da preleti barem 2 veka evropske kulture i mentaliteta...znaci ubacuje zakon koji u EU ima samo jedna zemlja...barem po tvrdjenju dnevnika 2 na RTS-u....
 
bio sam neko vreme odsutan pa nisam registrovao da li je bilo tema na ovu budalastinu...dakle sigurno ste culi da se predlaze da se kaznjavaju i oni koji ucesnicima u saobracaju nude alkohol...znaci dodje vam neko na slavu i vi ga u duhu srpskog gostoprimstva ponudite picem i gost prihvati--treba da racunate da cete biti kaznjeni ako on vozi auto i u kontroli saobracaja duva i pokaze se da ima alkohola...ako prizna da je pio kod vas---bicete kaznjeni....
zanima me ima li ovo jos igde u svetu i ko smislja u opste ove budalastine..??

Stvarno, kakva je to logika? :eek: I kako ce utvrditi tko ga je ponudio? "Nisam ja kriv sto sam vozio nego onaj tamo, on mi je dodao flasu..."

Kad sankeri pocnu oduzimati kljuceve... only in Serbia :lol:
 
Nisam saobraćajac...naopako ako tako zvučim idem da se utepam iz ovih stopa.


Evo da ne bude da neće niko, ja ću
Svakako treba sa strane saobraćajnih propisa sankcionisati vožnju u svakom stanju umanjene sposobnosti pa i pod dejstvom narkotika, narkoleptičnih lekova itd.
Opet tu problem nastaje na terenu, nemoguće je sve vozače zaustavljati i voditi na vađenje krvi, a očekivati od trenutnog kadra saobraćane policije da prepozna, izdvoji i privede one koje treba je kao i očekivati od naše fudbalske reprezentacije da uzme svetsko prvenstvo


izvini...zbog citiranog dela sam shvatio da si saobracajac...
 
Да па ако у ком случају пијеш вино онда се кажњава и онај ко је произвео грозје.То исто важи и за ракију али ако је од грозје а ако је шљивка онда се кажњава и производитељ шљива.

A kalemice sljiva je poklonila drzava, pa ti vidi ko ce sve da odgovara.
 
Sta ako je suvozac pijan ?

Mora li se prijavljivati pandurima da je neko seo na suvozacko mesto pijan ?

Ta би казна била мало мања.Па избациш сувозача и преузмеш негово место:
images
 
to je to...i to je apsurd sam po sebi...ovakav zakon ima samo svedska i kanada kao i neke drzave unutar SAD ali samo neke....
nasa vlast zeli da preleti barem 2 veka evropske kulture i mentaliteta...znaci ubacuje zakon koji u EU ima samo jedna zemlja...barem po tvrdjenju dnevnika 2 na RTS-u....

Како ствари стоје не би ме чудило да се колико сутра појави вест да је усвајање овог накарадног закона један од кључних услова прикључења Србије Европској Унији а како својевремено рече један велики визијонар "нема тог услова који Србија неће испунити како би постала чланица ЕУ".
 

Back
Top