Quantcast

Kašalj posle jela i puls u stomaku

doktorka

Primećen član
Poruka
680

Nikola-prof

Početnik
Poruka
2
Има пар година, после сваког јела као да ми се створи неки шлајм, на врху грла. Надражај не на кашаљ, него само чиним: "Км, км.." (не знам како да ово објасним неко овако.) не осећам никакав шлајм, нити начин да га избацим. Ујутру све нормално, и преко дана, али после јела се нешто изиритира.
и наравно, промуклост.
На интернету нађох негде нешто препадајуће: "kašalj koji nastaje za vreme ili posle jela ukazuje na tumore pluća ili jednjaka kao i na Parknsonovu bolest. "
Свашта. Ово ми се дешева већ пар година, мада пар месеци баш појачано. Детаљну анализу крви, са тумор маркерима, радио сам пре 10 месеци, све ОК:
*
Друга ствар: Често, а посебно после јела, без обзира да ли седим,с тојим, лежим, јасно осећам пулс на врху стомака. Добро, знам да се стомак помера код дисања, али баш осећам пилс, уопште не морам да држим прст на руци или негде када мерим пулс.
У данашње време смо испрепадани причама о анеуризми, не дај Боже, тај "стомачни удар" да га тако крстимо, опаснији него два одранија позната. То пулсирање, да није каквв притисак на ту стомачну артерију?

Имали ко идеју?
Ej, imam istih problema pa sam hteo da te pitam samo kako si ti to rešio. Imam jako pulsiranje u stomaku u ritmu otkucaja srca, radio sam ultra zvuk abdomena i rekli su mi da je sa aortom sve i redu, ali sam i dalje malo uplašen

Nikola-prof

Početnik
Poruka
2
Нисам ни решио. Повремено се јави па нестане. Наравно, већ више од 15 месеци нема шансе за ултразвук, све је подређено хистерији око
Da li imate vi odgovarajuću kilažu za svoji visinu, pošto sam ja mršav, meni odradili ultra zvuk i sve je bilo u redu, ali sam nekako u strahu je l ja uvek kada ležim osećam tako puls, pa ne znam da li je ultra zvuk onaj kopler dobler dovoljan da se utvrdi da nemam problema sa tim. Pa me zanima tvoje iskustvo u vezi sa tim koliko traje to lupanje, i da li su doktori tebi nesto rekli u vezi sa tim?

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
794
немам појма јер су те табеле за однос тежине и висине идиотске. Пише да рецимо од висине одузмеш 110 и добијеш идеалну тежину. кретенизам. како ће неко са 190 цм висине да има само 80 кг?
Ја са својих 180 цм, дуго био око 80-85 а сада сишао ан 75, немам појма како.

LikiLee

Poznat
Poruka
9.678
немам појма јер су те табеле за однос тежине и висине идиотске. Пише да рецимо од висине одузмеш 110 и добијеш идеалну тежину. кретенизам. како ће неко са 190 цм висине да има само 80 кг?
Ја са својих 180 цм, дуго био око 80-85 а сада сишао ан 75, немам појма како.

зашто не посетиш гастрића?
или да урадиш ртг уз пијење оног креча и тамо ти се све лепо види
па ако уоче нешто са желуцем,цревцима тек онда радиш гастроскопију.
то кашљуцкање након јела ме подсећа на причу која није имала леп крај,
а ми нисмо имали појма о чему се то ради.
ово пријење "креча" кад се већ бол јавила је објаснило доста тога.
УЗ одрађен пре тога,али тамо било све као ок.
не плашим те,али опреза никад доста, и одради то чим пре.

LikiLee

Poznat
Poruka
9.678
Гастролози немају појма, писао сам о томе пре неколико година.
Друго, у Србији не мо
е ита да се снима, све је подређено корони.

може бити да твој гастрић није заинтересован,
али да већина нема појма не стоји.
где ти живиш, ако ти није проблем написати?

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
794
Небитно где живим, али...
Када ми "гастрић" после свих могућих прегледа каже: органски вам је све у реду, само функцонално не ваља
одговорим му: Свака част! Као када би кардиолог рекао. Срце вам је супер, само што трокира и прескчае, јбг шта могу.
Иначе, неће ни да те приме на први разговор док не донесеш
крвну слику
ултразвук
налаз ректоскопије.
Аман! Дај да ти први кажем шта и фали, па онда. И рецимо, све то урадиш и испостави се да имаш спуштен желудац. Џаба си кречио, односно мрцварио се са налазима.
Наравно, прва реченица им је. Јеси ли под стресом?
Нисам докторе, а ти?
*
Једног сам упозорио да ћу да га шинем ако ми предложи соду бикарбону.

LikiLee

Poznat
Poruka
9.678
И рецимо, све то урадиш и испостави се да имаш спуштен желудац. Џаба си кречио, односно мрцварио се са налазима.

да ниси можда несрећан што је само "спуштен желудац" па си џаба кречио.
'фала Богу да је то!

мм је умро за два месеца од рака желуца :(
зато ћути и уживај у животу...

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
794
Не волим ја да са у прав али 3 гастрића нису имала појма. А давно ме проф Б. због кандиде набио да 49 дана пијем антикимотик, а не сме него 7 дана па да се провере еними јетре.

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
794
да ниси можда несрећан што је само "спуштен желудац" па си џаба кречио.
'фала Богу да је то!

мм је умро за два месеца од рака желуца :(
зато ћути и уживај у животу...
Нисмо се разумели: Спуштен желудац сам навео само као пример глупе одлуке да мораш да урадиш све налазе пре него те први пут прими. Ваљда је нормално да први пут одеш и испричаш шта те мучи, па да ти на основу тога он одреди шта ти од налаза треба. А не овако; боцкају те, све могуће анализе крви, гурају ти црево, сонду, па урадиш ултра-звук, а на крају се можда, кажем можда испостави да је нешто што није изискивало сва та мучења.
Знамо случај, човек ушине врат а физијатрица му тражи крвну слику и укачи се за благо повећан холестерол...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.724
Нисмо се разумели: Спуштен желудац сам навео само као пример глупе одлуке да мораш да урадиш све налазе пре него те први пут прими. Ваљда је нормално да први пут одеш и испричаш шта те мучи, па да ти на основу тога он одреди шта ти од налаза треба. А не овако; боцкају те, све могуће анализе крви, гурају ти црево, сонду, па урадиш ултра-звук, а на крају се можда, кажем можда испостави да је нешто што није изискивало сва та мучења.
Знамо случај, човек ушине врат а физијатрица му тражи крвну слику и укачи се за благо повећан холестерол...
Pa tako danas cela medicina funkcionise, nece niko da te saslusa, a i lekari zele da budu sigurni, a sigurnost im donose
laboratorijski nalazi i snimci sa raznih ultrazvukova. Iskljucuj se jedno, drugo, trece, i onda gledaju sta je jos ostalo.

LikiLee

Poznat
Poruka
9.678

па неће да буде.
прво те прими твој изабрани доца, саслуша, напише шта све од налаза треба да му донесеш
и кад то све одрадиш доца тек тад одлучује шта са тобом.
ако ти он не може помоћи прослеђује те специјалисти и још ти он мора заказати термин
код специјалисте, и то је то.

биће да је теби досадно, па пишеш само да би нешто писао.
ај па ћао, нећу се млатим са тобом :lol:

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
794
па неће да буде.
прво те прими твој изабрани доца, саслуша, напише шта све од налаза треба да му донесеш
и кад то све одрадиш доца тек тад одлучује шта са тобом.
ако ти он не може помоћи прослеђује те специјалисти и још ти он мора заказати термин
код специјалисте, и то је то.

биће да је теби досадно, па пишеш само да би нешто писао.
ај па ћао, нећу се млатим са тобом :lol:
Ала си се налупетао:
Изабрани доца ти само напише упут и нема појма шта ти треба, а када одеш код гастрића сестра ти потури под нос списак тих прегледа и налаза које мораш да донесеш да би неко уопште причао са тобом. Не можеш ни подпитање да поставиш. Имаш списак кажу, нема дискусије.
Зато нађи друго место да лупеташ.

LikiLee

Poznat
Poruka
9.678
Ко те био по ушима да долазиш на моју тему и правиш се паметан? Ко те звао?
Докон, не знаш шта ћеш са собом па се накачио на тему старију од годину дана.

учинило ми се да није вишак ако ти напишем делић нашег искуства.
зауеб са моје стране.адиоо @Trandaiflko

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.