Quantcast

Karađorđevići "prisvojili" umetnička dela koja pripadaju muzejima

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
29.315
Izvini ali JESTE. Za jednog monarhistu si slabo informisan, nema više krune Engleske i već trista i kusur godina, od ujedinjenja Engleske i Škotske 1707., niko ne nosi titulu kralja ili kraljice Engleske.

citat:

"Nakon 1707. godine više nema kraljeva ni kraljica Engleske. Od Ane do Georgea III, vladari Velike Britanije nose titulu kralja ili kraljice Velike Britanije, a od Georgea III pa do danas nose titulu kralja ili kraljice Ujedinjenog Kraljevstva."

Ako vi dični monarhisti imate takve rupe u znanju, šta onda očekivati od nepismenog republikanskog puka.
pa nemoj tako
postoji i deo u psihijatriji
odeljak zvan
AMNEZIJA :per:

ssmpmd

Poznat
Poruka
7.904
*vlast od boga*
To kad čujem kako je "kruna od boga" povraća mi se na lakat.

Ima li bića na kugli zemaljskoj koja manje poštuju boga i njegove zapovesti od krunisanih glava.

Dakle, bratoubistvo, oceubistvo, rodoskrnavljenje i incest, masovna ubistva i pokolji, srebroljublje, grazmivost, oholost, izopačenosti svakog oblika ...
dodajte po volji.

To su vam krunisane glave a za sve što urade navodno imaju tapiju direktno od boga.

Teško shranje koje samo polumozgaši monarhisti mogu da progutaju.

Deuodone

Zainteresovan član
Poruka
251
To kad čujem kako je "kruna od boga" povraća mi se na lakat.
Само Православни могу да се позивају, да је онај ко је Крунисан (а од КАРАђорђевића само је Крунисан Петар Српски...), има Круну од Бога.
Уз услов да је то по НАРОДНОЈ ВОЉИ.

Али.

И кад изгубе, или сами Врате Круну, или је Одбију и то је ТАКОЂЕ ОД БОГА!
Да не говоримо да атеисти, деисти, Римокатолици, Југословени и оснивачи Југославије, немају ПРАВА да се позивају на Српску Круну.
Јер ми Срби смо Православни Словенски Народ, а не неке караконџуле ...

Зато им, да не би чували свиње , једино остаје да краду Струју, Слике, Салвете, Столице, ... репа, жуто...

ssmpmd

Poznat
Poruka
7.904
Само Православни могу да се позивају, да је онај ко је Крунисан (а од КАРАђорђевића само је Крунисан Петар Српски...), има Круну од Бога.
Уз услов да је то по НАРОДНОЈ ВОЉИ.

Али.

И кад изгубе, или сами Врате Круну, или је Одбију и то је ТАКОЂЕ ОД БОГА!
Да не говоримо да атеисти, деисти, Римокатолици, Југословени и оснивачи Југославије, немају ПРАВА да се позивају на Српску Круну.
Јер ми Срби смо Православни Словенски Народ, а не неке караконџуле ...

Зато им, да не би чували свиње , једино остаје да краду Струју, Слике, Салвете, Столице, ... репа, жуто...

A imaju li pravo kraljevi da se ponašaju kao najgori bezbožnici i da sve pravdaju "krunom od boga"

Deuodone

Zainteresovan član
Poruka
251
A imaju li pravo kraljevi da se ponašaju kao najgori bezbožnici i da sve pravdaju "krunom od boga"
Таман посла!
Као да питаш: "Има ли право Епископ да буде ЛГБТ, лопов, исл?"
Има "право", али јао њему...

Божји Помазник - Крунисано лице, сваким својим ЛОШИМ делом брука, не само себе, већ ДИРЕКТНО РУЖИ БОГА!
Чак ће и Свети Цареви Одговарати на Страшном Суду, јер је Круна пре свега ОБАВЕЗА, ВЕЛИКА ОБАВЕЗА!

Нама све круне из 19. века више не играју: Обреновићи нема их (а и били су зло...), Карађорђевићи су Југословени, масони, Римокатолици, Петровићи Римокатолици.

Једини ко би имали право на Српску Круну (ако народ хоће) су потомци Немањића, Лазаревића, а којих има.
Или неко други, кога Народ хоће...
Да ли ће то и када бити, немам појма, Бог Зна.

ПС. У Православној Краљевини, Царевини постоји контрола Владара од стране Цркве, а и до стране Савета стараца, или Племства (заслужних, исл...). Зато је двоглави Орао симбол Краља и Цркве који заједно владају... Наравно то је сасвим супротно краљу павијану, који у Монархијама западног типа служи само да глуми будалу... То нема везе са Краљевином код Срба.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.652
Procitas par postova i na keca prepoznas Radikala smradikala. Prva i osnovna ideja kada su doveli Seselja je bila da se spreci da dodje kralj na vlast. Nisu komunisti bili glupavi da ne znaju da je komunizam propao sa propasci SSSR. Ismejao je prestolonaslednika . Drugo jedan je napisao da je Karadjordjevic bio proruski nastrojen sto je netacno s obzirom da je Crni Djordje bio FRAJKOR austrijski granicar dobar deo zivota,bio na plati. Kada odes negde u Srbiju retko ces da cujes nesto protiv srpskog kralja. Mozda negde neki .Zato sam siguran da su protivnici kralja mahom izBOSNE I Hrvatske.
Neki narodi bi bili ponosni da imaju u svojoj istoriji nekog kralja ,nemaju bili su pokoreni i imali tudjeg kralja za svog suverena. Srbi su imali nekoliko loza ,vise od 10 kraljeva i jednog cara. Malo li je. Zivela Srbija ,ziveo srpski kralj!

savasavanovic

Poznat
Poruka
8.550
...стране Савета стараца ...
Ми ти те старце имамо само по манастирима.

Сваки нормалан Србин кад има неки проблем треба да иде код неког старца у манастиру да му да савет.Ко ти може дати бољи савет за проблеме са децом, породицом, бизнисом него неки старац који никада није имао децу и породицу и никада се није бавио бизнисом?

savasavanovic

Poznat
Poruka
8.550
Procitas par postova i na keca prepoznas Radikala smradikala. Prva i osnovna ideja kada su doveli Seselja je bila da se spreci da dodje kralj na vlast. Nisu komunisti bili glupavi da ne znaju da je komunizam propao sa propasci SSSR. Ismejao je prestolonaslednika . Drugo jedan je napisao da je Karadjordjevic bio proruski nastrojen sto je netacno s obzirom da je Crni Djordje bio FRAJKOR austrijski granicar dobar deo zivota,bio na plati. Kada odes negde u Srbiju retko ces da cujes nesto protiv srpskog kralja. Mozda negde neki .Zato sam siguran da su protivnici kralja mahom izBOSNE I Hrvatske.
Neki narodi bi bili ponosni da imaju u svojoj istoriji nekog kralja ,nemaju bili su pokoreni i imali tudjeg kralja za svog suverena. Srbi su imali nekoliko loza ,vise od 10 kraljeva i jednog cara. Malo li je. Zivela Srbija ,ziveo srpski kralj!
Црни Ђорђе је био борац за слободу и револуционар, и предводник националне и социјалне револуције.Битно је схватити да Карађорђе није само херој стварања модерне српске државе, већ и вођа социјалне револуције.

Карађорђе није био краљ, кнез или принц, и лоше је што смо једног револуционара претворили у зачетника једне династије.Монарх се увек бори за очување постојећег поретка, а Вожд је укидао дотадашње друштвено-економске односе.

Дакле, Карађорђе припада српској историји као борац за национално ослобођење и социјалну еманципацију.Његови потомци су обична балавурдија која је гледала да се окористи о славу свог претка.

Добар део својих потомака би Карађорђе обесио о најближу крушку.

Да ли неко нормалан може да замисли овог кењкавог престолонаследника да се упушта у оно што је радио Карађорђе, да води народ у револуцији, да наређује погубљење свог брата свог силовања, да ризикује свој живот итд.Не, овај Карађорђев потомак се бави уметничким сликама, потрошњом струје у двору и слично.

ssmpmd

Poznat
Poruka
7.904
Црни Ђорђе је био борац за слободу и револуционар, и предводник националне и социјалне револуције.Битно је схватити да Карађорђе није само херој стварања модерне српске државе, већ и вођа социјалне револуције.

Карађорђе није био краљ, кнез или принц, и лоше је што смо једног револуционара претворили у зачетника једне династије.Монарх се увек бори за очување постојећег поретка, а Вожд је укидао дотадашње друштвено-економске односе.

Дакле, Карађорђе припада српској историји као борац за национално ослобођење и социјалну еманципацију.Његови потомци су обична балавурдија која је гледала да се окористи о славу свог претка.

Добар део својих потомака би Карађорђе обесио о најближу крушку.
Svi da pročitaju još jednom.

Veliki vožd Srbije, Karađorđe, je bio upravo to VOŽD - VOĐA Srba u revoluciji za nacionalno oslobođenje.
On jedan sekund svog života nije bio krunisana glava i nešto ne verujem ni da bi se snašao u toj ulozi.

O potomcima, uz retke časne izuzete, ne vredi ni pričati.

Zamislite samo da se Karađorđe digne iz groba na minut i da mu pokažu "prestolonaslednika" i kažu vidi ovo je tvoj naslednik, tvoja krv.
1575964202594.png

Verujem da bi sam sebi odsekao glavu po drugi put, uopšte mu ne bi trebao Vujica

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.394
Monarhija je neporecivi dio istorije Srbije. I to najveći dio. Samim tim i dio tradicije. Za vrijeme monarhije je bila i najveća i najjača. I to se i treba i mora poštovati. To sa jedne strane. Sa druge strana Karađorđevićima se još kako ima šta zamjeriti. Prvenstveno glupost zvana Jugoslavija. Sadašnjeg nazovi prestolonasljednika ne bih komentarisao. Po meni nije dostojan ozbiljne funkcije.

savasavanovic

Poznat
Poruka
8.550
Za vrijeme monarhije je bila i najveća i najjača.
Апсолутно нетачно.
Површина Републике Србије (у периоду од 1946-2019 године) износи 88.5 хиљада км2 што значи да је она приближно иста као и површина Краљевине Србије из 1912 године.

Краљевина Србија је 1912-1918 године обухватала и целу садашњу Северну Македонију али није обухватала Војводину и део Метохије који је припадао Ц.Гори.

У сваком случају, Србија са Војводином је много боље решење од Србије са Македонијом а без Војводине.

На пример, Ц.Гора је 1912-1918 године имала површину од 18 хиљада км2, а од 1946 године површину од непуних 14 хиљада км, што значи да су комунисти(иначе осведочени србомрзци) територију Ц.Горе смањили за више од 1/5.Слично је прошла и СР Хрватска, која је добила мању територију од бановине у Краљевини Југославији.

Deuodone

Zainteresovan član
Poruka
251
Карађорђевићи су не само лопови и нечасне интересџије, већ и издајници, србомрсци, јеретици, пагани.

Довољно је само видети које се друштво окупља око њих, нпр:
- Матија Бећковић, темплар и члан САНУ, а да нико не зна чиме је то заслужио
- Шијаковић Богољуб, Малтешки витез.
...
Укратко, сви су ЈЕРЕТИЦИ и страни агенти (не само ова два горе поменута), јер свим тим организацијама (самозваним витезовима) команда је у иностранству и изразито је антисрпска и антиправославна. Једини изузетак је Кустурица јер се ту нашао из специјалног интереса који могу да разумем и о коме не бих.

На крају и сам Александар самозвани престолонаследник (није јасно ког престола је умислио да је наследник), је Енглески официр ЗАКЛЕТ на верност Енглеској круни, која је Србима и Српству, СМРТНИ НЕПРИЈАТЕЉ већ вековима.

Добро размислите и о овоме:
Списак највећих Српских издајника:

- Вук Бранковић, 1389. Одбио да се подчини Кнегињи Милици и омогућио Угарима да по први пут опљачкају Србију у историји.
- Милош Обреновић, издао и убио проруског Карађорђа, завадио нас са Русима и учинио од Србије прирепак АУ.
- Александар Карађорђевић, 1918. укинуо две Српске Краљевине Србију и Црну гору и направио Југославију - југословенство.
- Петар Карађорђевић, 1941-45. Издао и предао на СМРТ све Српске патриоте и увео Черчилов Титоизам у Србију.
- Војислав Коштуница, 2000. Укинуо независност СРЈ-Србије и предао нас у наручје НАТО, ЕУ, САД.

(На списку нису Милошевић, јер је наследио земљу од Тита-Стамболића нема куд горе, или Ђинђић јер је Коштуница већ завршио све што је НАТО хтео, или Вукашин Мрњавчевић, јер није баш јасно, да ли није вратио Круну кад треба, исл...).

Онда не треба бити превише мудар, па схватити зашто 0,5% народа у Србији подржава Карађорђевиће и ко су ти такви.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
35.817
Izvini ali JESTE. Za jednog monarhistu si slabo informisan, nema više krune Engleske i već trista i kusur godina, od ujedinjenja Engleske i Škotske 1707., niko ne nosi titulu kralja ili kraljice Engleske.

citat:

"Nakon 1707. godine više nema kraljeva ni kraljica Engleske. Od Ane do Georgea III, vladari Velike Britanije nose titulu kralja ili kraljice Velike Britanije, a od Georgea III pa do danas nose titulu kralja ili kraljice Ujedinjenog Kraljevstva."

Ako vi dični monarhisti imate takve rupe u znanju, šta onda očekivati od nepismenog republikanskog puka.
да, али грб Уједињеног Краљевства каже да ти немаш појма. јер УК није никакав нов ентитет настао ex nihilo, него уједињењем Три Краљевства.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
35.817
a acovic heraldicar prijatelj karodjerdjevica bas suprotno govori..nije to znak monarhije vec je znak suverniteta jer nad krunom postoji samo bog..
a narod stvarno niko nije pitao za krunu na grbu..uvalise nam na foru i to demokrate a ne vucici..
па да, Круна је знак суверенитета, али суверенитета Краља, који се зато и назива- Суверен.

Poruka
16.083
па да, Круна је знак суверенитета, али суверенитета Краља, који се зато и назива- Суверен.
Колега, један детаљчић сам приметио, а то је да си ову чињеницу морао писати једно хиљаду пута на разним темама о монархији.

Јесу ли тако лоши ђаци овде? :mrgreen:

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
35.817
Колега, један детаљчић сам приметио, а то је да си ову чињеницу морао писати једно хиљаду пута на разним темама о монархији.

Јесу ли тако лоши ђаци овде? :mrgreen:
јесу. наш народ просто усваја оно што им се каже, а да о томе уопште и не промисле. зато и оно што је очигледно (у овом случају видљиво очима) као што је Круна на државном грбу, они не виде као Круну. прија им кад чују да изнад Суверена не постоји нико до само Бог, а опет се мрште кад им кажеш да је Суверен друго име за Краља. доста смо погубљени. зато Србима као деци треба указивати на неке ствари, све док не укључе мозак и сами схвате.

Poruka
16.083
јесу. наш народ просто усваја оно што им се каже, а да о томе уопште и не промисле. зато и оно што је очигледно (у овом случају видљиво очима) као што је Круна на државном грбу, они не виде као Круну. прија им кад чују да изнад Суверена не постоји нико до само Бог, а опет се мрште кад им кажеш да је Суверен друго име за Краља. доста смо погубљени. зато Србима као деци треба указивати на неке ствари, све док не укључе мозак и сами схвате.
Прави си мохиканац, са тоном живаца :lol:

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
35.817
Прави си мохиканац, са тоном живаца :lol:
да сам мохиканац, то је, нажалост, сасвим извесно :( а да имам живце, то ми стало људи говоре, и сваки пут се изненадим. као делујем јако смирено и сигурно. ја себе уопште тако не видим, и немам представу да остављам такав утисак.

Poruka
16.083
да сам мохиканац, то је, нажалост, сасвим извесно :( а да имам живце, то ми стало људи говоре, и сваки пут се изненадим. као делујем јако смирено и сигурно. ја себе уопште тако не видим, и немам представу да остављам такав утисак.
Мени је било довољно видети да си имао 200+ страна дискусије са оним сремскивуком.

Ја не бих издржао 20 порука, што због живаца, што због немогућности да нађем превод порука :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.