Komunistkinja
Buduća legenda
- Poruka
- 48.824
Аха ,држава више нема пара за њихово издржавање.
Država više neće izdvajati novac za porodicu Karađorđević. Vlada usvojila zakon o dvorskom kompleksu, kojim se uvodi red u trošenje novca
Porodica Karađorđević, nakon usvajanja u parlamentu Predloga zakona o dvorskom kompleksu na Dedinju, više neće dobijati novac iz republičkog budžeta, već će se on trošiti isključivo po nalogu Zavoda za zaštitu spomenika kulture.
Vlada je juče usvojila nacrt zakona, u koji je Kurir imao uvid, kojim kompleks na Dedinju postaje kulturno dobro od izuzetnog značaja i dobro od opšteg interesa u državnoj svojini.
- Dvorski kompleks može se ustupiti na dugoročno korišćenje sadašnjem korisniku. Nad njim se ne može steći pravo svojine. Kompleks će biti otvoren za građane i povremeno se može koristiti za boravak stranih državnika i predstavnika međunarodnih organizacija. Na Dvoru je moguće i povremeno organizovati skupove i sastanke za potrebe Republike Srbije - piše u nacrtu zakona.
Srđan Srećković, ministar vera i dijaspore, kaže da se nacrtom zakona o dvorskom kompleksu reguliše održavanje zdanja koje je kulturno-istorijski spomenik na veoma atraktivnoj lokaciji.
- Država je našla zakonski mehanizam da održavanje kompleksa košta minimalno, a da služi svim građanima i gradu Beogradu u smislu promocije i turizma - ističe Srećković.
Inače, za šest godina Srbija je za Kraljevski dvor, u kojem živi porodica Karađorđević, izdvojila 485 miliona dinara, ili 4,85 miliona evra.
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/princ-aleksandar-ostao-bez-dinara-87790.php
Država više neće izdvajati novac za porodicu Karađorđević. Vlada usvojila zakon o dvorskom kompleksu, kojim se uvodi red u trošenje novca
Porodica Karađorđević, nakon usvajanja u parlamentu Predloga zakona o dvorskom kompleksu na Dedinju, više neće dobijati novac iz republičkog budžeta, već će se on trošiti isključivo po nalogu Zavoda za zaštitu spomenika kulture.
Vlada je juče usvojila nacrt zakona, u koji je Kurir imao uvid, kojim kompleks na Dedinju postaje kulturno dobro od izuzetnog značaja i dobro od opšteg interesa u državnoj svojini.
- Dvorski kompleks može se ustupiti na dugoročno korišćenje sadašnjem korisniku. Nad njim se ne može steći pravo svojine. Kompleks će biti otvoren za građane i povremeno se može koristiti za boravak stranih državnika i predstavnika međunarodnih organizacija. Na Dvoru je moguće i povremeno organizovati skupove i sastanke za potrebe Republike Srbije - piše u nacrtu zakona.
Srđan Srećković, ministar vera i dijaspore, kaže da se nacrtom zakona o dvorskom kompleksu reguliše održavanje zdanja koje je kulturno-istorijski spomenik na veoma atraktivnoj lokaciji.
- Država je našla zakonski mehanizam da održavanje kompleksa košta minimalno, a da služi svim građanima i gradu Beogradu u smislu promocije i turizma - ističe Srećković.
Inače, za šest godina Srbija je za Kraljevski dvor, u kojem živi porodica Karađorđević, izdvojila 485 miliona dinara, ili 4,85 miliona evra.
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/princ-aleksandar-ostao-bez-dinara-87790.php
Poslednja izmena:



