Карађорђевићи без динара остали!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Аха ,држава више нема пара за њихово издржавање.

Država više neće izdvajati novac za porodicu Karađorđević. Vlada usvojila zakon o dvorskom kompleksu, kojim se uvodi red u trošenje novca

58380.jpg


Porodica Karađorđević, nakon usvajanja u parlamentu Predloga zakona o dvorskom kompleksu na Dedinju, više neće dobijati novac iz republičkog budžeta, već će se on trošiti isključivo po nalogu Zavoda za zaštitu spomenika kulture.

Vlada je juče usvojila nacrt zakona, u koji je Kurir imao uvid, kojim kompleks na Dedinju postaje kulturno dobro od izuzetnog značaja i dobro od opšteg interesa u državnoj svojini.

- Dvorski kompleks može se ustupiti na dugoročno korišćenje sadašnjem korisniku. Nad njim se ne može steći pravo svojine. Kompleks će biti otvoren za građane i povremeno se može koristiti za boravak stranih državnika i predstavnika međunarodnih organizacija. Na Dvoru je moguće i povremeno organizovati skupove i sastanke za potrebe Republike Srbije - piše u nacrtu zakona.

Srđan Srećković, ministar vera i dijaspore, kaže da se nacrtom zakona o dvorskom kompleksu reguliše održavanje zdanja koje je kulturno-istorijski spomenik na veoma atraktivnoj lokaciji.

- Država je našla zakonski mehanizam da održavanje kompleksa košta minimalno, a da služi svim građanima i gradu Beogradu u smislu promocije i turizma - ističe Srećković.
Inače, za šest godina Srbija je za Kraljevski dvor, u kojem živi porodica Karađorđević, izdvojila 485 miliona dinara, ili 4,85 miliona evra.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/princ-aleksandar-ostao-bez-dinara-87790.php
 
Poslednja izmena:
Troškovi po godinama

* 2004 - 50 miliona dinara
* 2005 - 90 miliona
* 2006 - 120 miliona
* 2007 - 135 miliona
* 2008 - 30 miliona
* 2009 - 60 miliona


Na šta su Karađorđevići trošili pare

Troškovi reprezentacije, posluge i druge

* radne snage 20.000.000
* Održavanje voznog parka
* Karađorđevića 466.000
* Kupovina štampe 57.000
* Kancelarijski materijal 341.000
* Poštanske marke 136.000

Nabavka i održavanje

* kompjutera 424.000
* Baštenska oprema i održavanje
* dvorskog parka 519.000
* Podaci za 2009. (u dinarima)

Колике су паре профунтали у нос то није нормално нека им је држава одузела новац,шта бре они мисли докле да живе на рачун државе Србије.
 
Немају они евре дошли су они Србији на грбачу да се шире ,е па доста је било нек се пакују и нека врате злато које су њихови однели

Срећа ваша другарице Миро, па сте ви на време збрисалли у Русију!
 
Немају они евре дошли су они Србији на грбачу да се шире ,е па доста је било нек се пакују и нека врате злато које су њихови однели


Jes' vala! Kad su komunisti meni mogli uzeti sve ono što su uzeli, da se uzme i njima! Ni po babu, ni po stričevima.
 
Немају они евре дошли су они Србији на грбачу да се шире ,е па доста је било нек се пакују и нека врате злато које су њихови однели

Ај' мани се тих комуњарских ПАМФЛЕТА... стварно :bljak::bljak::bljak:
постављаш теме из чисте комунистичке злобе и пакости...
ако се већ бринеш о новцу ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ УКЛОНИ ЧИТАВА ДИВИЗИЈА ХОХШТАПЛЕРА КОЈИ ЖИВЕ КАО НЕВИЂЕНИ ЗЛОЧИНЦИ НА ГРБАЧИ НАРОДА И КОЈИ СУ ЗАУЗЕЛИ ЦЕЛО ДЕДИЊЕ И КОРИСТЕ ТУЂЕ КУЋЕ...
 
Ај' мани се тих комуњарских ПАМФЛЕТА... стварно :bljak::bljak::bljak:
постављаш теме из чисте комунистичке злобе и пакости...
ако се већ бринеш о новцу ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ УКЛОНИ ЧИТАВА ДИВИЗИЈА ХОХШТАПЛЕРА КОЈИ ЖИВЕ КАО НЕВИЂЕНИ ЗЛОЧИНЦИ НА ГРБАЧИ НАРОДА И КОЈИ СУ ЗАУЗЕЛИ ЦЕЛО ДЕДИЊЕ И КОРИСТЕ ТУЂЕ КУЋЕ...

Постављам тему да Крађорђевићи дошли банкрот да их је држава издржавала и да сада више нема услове за њихово издржавање.

Шта је ту пакост:dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top