Kapitulacija u životnoj borbi?

Schrodinger

Poznat
Poruka
8.675
Kažu život je borba a šta ako čovek nije ratoboran i neće da učestvuje u tim glupostima... još je Isus rekao "ne budite deo sveta" :confused:

Dakle rešavate goruće probleme i koliko god da ih rešite, ova satanistička planeta vam ispostavi nove. Kako izgleda odustajanje od zacrtanih životnih ciljeva i planova i koje su posledice predaje?
 
Poslednja izmena:
Kažu život je borba a šta ako čovek nije ratoboran i neće da učestvuje u tim glupostima... još je Isus rekao "ne budite deo sveta" :confused:

Dakle rešavate goruće probleme i koliko god da ih rešite, ova satanistička planeta vam ispostavi nove. Kako izgleda odustajanje od zacrtanih životnih ciljeva i planova i koje su posledice predaje?
Ako nije ratoboran,nazalost dolazi do pucanja.
 
I ja se to pitam. Moras da trcis a okolina te saplice, a ako usled njihovog saplitanja padnes onda te jos i sutiraju. U stvari, znam za jedan nacin, ali on nije drustveno prihvatljiv jer drustvo zeli da nas drzi kao potlacene i ponizene robove. Posledice pasivnog odustajanja su svakako ponizenost, gladovanje, smrzavanje i smrt, osim ako vec nisi bogat.
 
Nisam bogat,ali imam dovoljno primanje da prezivim normalno,bez trzavica.Inace postajem veoma gadan kada me neko izaziva,pa ljudi ,jednostavno beze od mene,kada me vide neraspolozenog.I prijatelji i komsije mi onda samo cute ne pitaju nista,ako vide kakav sam.Mada njima ne bih rekao nista lose,ali pametni ljudi i sklanjaju se.
 
Nisam bogat,ali imam dovoljno primanje da prezivim normalno,bez trzavica.Inace postajem veoma gadan kada me neko izaziva,pa ljudi ,jednostavno beze od mene,kada me vide neraspolozenog.I prijatelji i komsije mi onda samo cute ne pitaju nista,ako vide kakav sam.Mada njima ne bih rekao nista lose,ali pametni ljudi i sklanjaju se.
Bajo još ako biješ ko taj sa avatara onda mora da begaju z:shock:
 
Kažu život je borba a šta ako čovek nije ratoboran i neće da učestvuje u tim glupostima... još je Isus rekao "ne budite deo sveta" :confused:

Dakle rešavate goruće probleme i koliko god da ih rešite, ova satanistička planeta vam ispostavi nove. Kako izgleda odustajanje od zacrtanih životnih ciljeva i planova i koje su posledice predaje?
Zivot Atavis kiseli kupus 20-30 puta i kraj
 
Mnoge zelje su neodrzive (nemoguce) a zadovoljstvo kratko traje kod ovih koje uspemo da ostvarimo.

Ako to zivotno sranje dobro prihvatas to znaci da si imao kvalitetne roditelje koji su ti dali dovoljno ljubavi i neces se pitati treba li se boriti ili ne. Ako navedeno sranje ne prihvatas, to prosto znaci da ti roditelji nisu dali dovoljno kvalitetne ljubavi. Ako u porodici ima dvoje ili vise dece, jedno ce uvek biti vise voljeno a druga manje jer roditelji nisu isti kada odgajaju jedno i kada odgajaju drugo ili trece dete, pogotovo ako je razlika u godinama velika. A i sama deca nisu ista jer su pokupila razlicite gene, tako da neko po pravilu mora biti manje voljen. To je jos jedno zivotno sranje koje treba progutati.
 
Kažu život je borba a šta ako čovek nije ratoboran i neće da učestvuje u tim glupostima... još je Isus rekao "ne budite deo sveta" :confused:

Dakle rešavate goruće probleme i koliko god da ih rešite, ova satanistička planeta vam ispostavi nove. Kako izgleda odustajanje od zacrtanih životnih ciljeva i planova i koje su posledice predaje?

Život jeste borba ali ne ta vrsta borbe. Boriti se protiv celog sveta i svega na šta realno ne možemo da utičemo je destruktivno i jako nezdravo. Ako je to borba na koju misliš i od koje se mora odustati, to je još i najzdravija opcija.
 

Back
Top