Капилари на лицу и носу и спуштени капци

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Јесам прешао шездесету, али... Прво на образу са једне стране пар линија модрих, капилари попуцали.
А сада и на носу. Очигледно наследно, то ми је и отац имао. Али, већ ружо изгледа, мада је тек на почетку.
Претпостављам да нема лека,а ли за сваки случај.

Капци
Толико ми се спољне ивице капака спустиле да се плашим да не почну да ми заклањају вид. Да идем ко пластичара - нисам ни Кеба ни старлета. Не знам има ли какво друго решење.
 
Ma kome smeta estetika? Nego, vidjam to kod nekih starijih ljudi.Logicno mi da je genetski, moze biti zbog visokog krvnog pritiska, a lici i na alkoholizam. Kapci, ako nisu genetski nasledjeni, onda je tecnost koju jetra ne postize da resorbuje. Kapilari ako jetra filtrira neku kolicinu, a kad se preteruje, onda samo propusta cist etil u krvotok. Moze da bude i od sunca... mozda.

Ima i ona cuvena od Duska Radovica "Blago se ruznima, nece tugovati za lepotom kad ostare."
 
Што сам ај тежак случај за лекаре.
- Смањи дуван!!!!
- Не могу.
- Како не можеш?
- Никад нисам ни димио.
- Смањи алкохол!
- Не могу.
- Како?
- Види претхпдно.
Кафа. Ноћни живот. Газирана пића. Брза храна...Шта да ми забране?
То са капиларима је на прилику наследно.
Притисак - хронично снижен, 110/70 чак и кад пошиздим због нечега.
Вода. Буде ми камичак у бубрезима, а изађе, једном сам, 2 пута на ултразвук, 3000 чекићања...
Па пијем раставић, брезу, кукурузну свилу. Тамјан. Па некако смањио са 13 на 7 мм лани, ускоро идем да проверим опет. И све то што пијем против каменца делује диуретички.

Капци. Једноставно се види вишак коже. Можда што сам смршао, са 82 нормална на 76. А знао сам и на 89 изаћи, висина 180 цм.
 
Јесам прешао шездесету, али... Прво на образу са једне стране пар линија модрих, капилари попуцали.
А сада и на носу. Очигледно наследно, то ми је и отац имао. Али, већ ружо изгледа, мада је тек на почетку.
Претпостављам да нема лека,а ли за сваки случај.

Капци
Толико ми се спољне ивице капака спустиле да се плашим да не почну да ми заклањају вид. Да идем ко пластичара - нисам ни Кеба ни старлета. Не знам има ли какво друго решење.
Ima.
Da se opustis i uzivas u izgledu koji ti je zrelo doba donelo.
 
Што сам ај тежак случај за лекаре.
- Смањи дуван!!!!
- Не могу.
- Како не можеш?
- Никад нисам ни димио.
- Смањи алкохол!
- Не могу.
- Како?
- Види претхпдно.
Кафа. Ноћни живот. Газирана пића. Брза храна...Шта да ми забране?
То са капиларима је на прилику наследно.

Ti kapilari se javljaju kod problema sa jetrom bez obzira na konzumaciju alkohola, proveri ako već nisi do sad.
 
Ti kapilari se javljaju kod problema sa jetrom bez obzira na konzumaciju alkohola, proveri ako već nisi do sad.
Кад снимам каменчиће, погледају ми и јетру. Све у реду. Некад кажу мале цисте некад не. неки су живели цео век са цистама на јетри.
Крвна слика - амилазе мало повећане. Не знам ни шта је то, пише да су ензими пљувачке и панкреаса, који разлажу хидрате. Некада сам имао вишка, само сам пљуцкао. Два пута ми искакала пљувачна жлезда, страшно. Рекли да је мали застој у каналу, као нано-камичак.
Сада бих рекао да имам мањак пљувачке.
 
Кад снимам каменчиће, погледају ми и јетру. Све у реду. Некад кажу мале цисте некад не. неки су живели цео век са цистама на јетри.
Крвна слика - амилазе мало повећане. Не знам ни шта је то, пише да су ензими пљувачке и панкреаса, који разлажу хидрате. Некада сам имао вишка, само сам пљуцкао. Два пута ми искакала пљувачна жлезда, страшно. Рекли да је мали застој у каналу, као нано-камичак.
Сада бих рекао да имам мањак пљувачке.
Ako je pankreas u redu i ne konzumiraš alkohol ,( i ostalo u redu ) onda je samo kozmetički problem koji se da rešiti. Višak kože kapaka hirurški, kapilari mogu laserom.
 

Back
Top