Quantcast

kao se ovo zove?

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.839
Ako sad na ovu temu ulete veganci - gotovi smo... Jadni mi mesozderi koji smo protiv zlostavljanja zivotinja Zato su na zapadu smislili 'organsko' mese npr. pilece: to je meso pileta koje se rodilo na nacin na koji se radjaju pilici bilo koje ptice bilo gde u prirodi, to je meso pileta koje je, dok je bilo zivo, veselo trckaralo po dvoristu ceprkajuci po zemlji u potrazi za hranom, to je meso pileta koje nije kljukano hormonima i lekovima... Sve u svemu, kad takvo pile zakolju da bismo ga mi pojeli, kaze se da je zivelo srecno i da nije bilo zlostavljano, pa je u redu sto ga jedemo. Ne smem vise da mislim na ovo, postacu vegeterijanac, a stvarno volim da jedem piletinu. Covek je ipak mesozder.

Tačnije omnivar (svaštojed) kao i svinja, medved i jazavac.
Ono na šta ja želim da ukažem jeste to da ne sme postojati diskriminacija između vrsta životinja. Po ovom forumu se provlači priča da je svako onaj ko ubije kera psihopata, a onaj koji radi u klanici i kolje 500 bikova dnevno i tako sledećih 40 godina nije psihopata nego je radnik.
Do god ljudi ubijaju krave radi mesa, ne vidim problem zašt se ne bi ubijali i kerovi radi pravljenje stočne hrane za ishranu svinja? Po čemu je život jednog psa lutalice vredniji od života jedne krave?

QUOTE(1412d @ Feb 26 2011, 10:44 AM)
(Zlo)namerna (i providna) zamena teze i na ovoj i na drugoj slicnoj temi.
Dace Bog da ti dete izede prasica. Ili bar prstice.

Ooooj moderatoreeeee, oooooooj. Jel ti ovo nenasilje. Ko je ovde psihopata???
Ovo je jedan deo postova u kojima ja zastupam tezu da život psa lutalice ne može biti vredniji od života krave, a fine i nenasilne dame koje se bore za prava kerova se nadaju da će prasica da pojede prste mojoj deci.:sad2:
DA LI SAM JA PSIHOPATA???

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.