Kao nov

kum kupio audi , mislim da je a6, 300 hilj presao , unutra KAO NOV, mirise kao nov, koza meka

a koliko su presli ti sa 160 hilj , stvarno je tesko reci
I da nije nista presao da je bio u garazi od kad je kupljen, nas seljak bi rekao jbg iebe ga godiste,tako je trziste opet da bude najjeftiniji na oglasu jer je njegov bolji,ne valja da se taj ne vozi,ima godinu dana mladji za iste pare i slicne nebuloze
 
Bilde je neki dan objavio listu najisplativije/najboljih polovnjaka koji su prešli 150k km i ne mogu baš da nađem taj tekst, al recimo da tu spada Toyota Yaris i čak meče A klase?

Srbi uvek gledaju šta je,kao, za srpske džomba-puteve.
 
To su plaćene objave za srbiju i afriku gde idu ti krševi, prijatelj koji je kupio bmw "nov nov nov tek urađen veliki servis ima servisnu knjižicu kupljen od prvog vlasnika u nemačkoj" što sam kačio račune servisa ovde, po 1000 evra, 800 evra, sada ima opet havariju na motoru 1500 evra pukla glava motora, auto ide na otpad. Otprilike taj našminkani krš polovnjak iz uvoza može 2-3 godine da se vozi maksimalno.
 
Isto kao sto su placene objave za koreance da su prodajna vozila.
A sto se tice vozila iz uvoza,ako je dobar u startu bice on dobar ko zna koliko godina pod uslovom da se odrzava kako treba.
Evo mom burazu posle 6 godina i 70-60k km konacno je nesto crklo a to je gornji cilindar kvacila sto je 4000 din a auto sad ima blizu 400k km.
6 godina se vozio bez i jednog jedinog kvara a auto je 2009 i platio ga je 5900€ i sad da ga proda dobice 4000€ sto znaci da je fasovao 2000€ za punih 6 godina voznje.
Da je uzeo nov pukao bi 25000€ a eto mozda ne bi ulozio tih 4000 dinara u kvacilo.
Toliko o novom autu koji jeste dobra kupovina ako ces da zadrzis auto dugo dugo godina ali eto i kupovina dobrog polovnjaka moze da bude odlicna stvar bez obzira koliko ima kilometara. Stvar je u odrzavanju a eto taj prijatelj je ocigledno bio glup kad nije otisao u ovlasceni BMW servis i dovoljno je samo bilo da pruzi kljuc od auta iz kog bi odmah iscitali sve o tom BMW-u dok je on verovao u servisnu knjizicu. Ne znam dokle ce nas ovaj mario praviti glupima pisuci o pravljenoj servisnoj a gde je dovoljno da se ode u ovlasceni servis i ustanovi da li je ili nije prava a samim tim ustanoviti o kakvom se autu radi.
 
Isto kao sto su placene objave za koreance da su prodajna vozila.
A sto se tice vozila iz uvoza,ako je dobar u startu bice on dobar ko zna koliko godina pod uslovom da se odrzava kako treba.
Evo mom burazu posle 6 godina i 70-60k km konacno je nesto crklo a to je gornji cilindar kvacila sto je 4000 din a auto sad ima blizu 400k km.
6 godina se vozio bez i jednog jedinog kvara a auto je 2009 i platio ga je 5900€ i sad da ga proda dobice 4000€ sto znaci da je fasovao 2000€ za punih 6 godina voznje.
Da je uzeo nov pukao bi 25000€ a eto mozda ne bi ulozio tih 4000 dinara u kvacilo.
Toliko o novom autu koji jeste dobra kupovina ako ces da zadrzis auto dugo dugo godina ali eto i kupovina dobrog polovnjaka moze da bude odlicna stvar bez obzira koliko ima kilometara. Stvar je u odrzavanju a eto taj prijatelj je ocigledno bio glup kad nije otisao u ovlasceni BMW servis i dovoljno je samo bilo da pruzi kljuc od auta iz kog bi odmah iscitali sve o tom BMW-u dok je on verovao u servisnu knjizicu. Ne znam dokle ce nas ovaj mario praviti glupima pisuci o pravljenoj servisnoj a gde je dovoljno da se ode u ovlasceni servis i ustanovi da li je ili nije prava a samim tim ustanoviti o kakvom se autu radi.

Apsolutno se slažem sa svim što si napisao, pa ja sam na nov auto za 5 godina pukao bar 10.000e, da sam kupio polovan takav nema šanse da bi crklo nešto do 10.000e za 5 godina..

Ali mi je malo bezveze ipak da se napiše kao nov na autu starom 5 godina ili više... Evo, lično moj auto za 5 godina nema ni 50.000 na satu, uvek garažiran, doslovno nigde nema znakova korišćenja, čak sam i metlice kupovao u ovlašćenom, sve bukvalno, ali opet ne bih stavio KAO NOV, je*iga druže nije kao nov, zna se šta je novo kad se izveze iz salona i skinu celofani.
 
Ali narod to voli jbg da ga izvara jer mu je tako lepše i bude zadovoljan ima to veze sa psihom i poremećajem niže vrednosti. Jednom sam prodavao alpinine alu felne pripremljene za farbanje, iz razloga da neko odabere boju i zna šta kupuje. Niko se nije javljao mesecima. Onda sam ih ofarbao sprejom i posle 5 minuta od kačenja oglasa se telefon usijao i dojurili su likovi iz ns :lol:
 
Kao nov može da bude garažiran auto koji je slabo vožen npr bogati imaju po nekoliko automobila a limuzina se koristi samo za putovanja i odlaske u posetu. Po gradu se drlja neka a klasa ili smart. Imam komšiju koji tako vozi tj ne vozi auto. Ali staviti nov nov to je bzvz skroz.
 
Pa pazi ako se na 200 000 izmenja sve sto riknjava i jos original delovima onda se ne moze porediti sa uvezenim za koji se tek tako lupeta nov,jadan srbin samo bi da je jeftino a ima retkih koji cene ulaganje ,trud i postenje,mnogi imaju ortake majstore pa se kao razumeju i daj i na sleper samo nek je jeftino pa budzi posle,ako se razumem onda cu uzeti najskuplji ako vidim da je u odnosu na krsine bolji,ne gledam prodavca na pijaci nego robu a nas narod ipak voli da ga mazu,moze auto da sluzi i za potrebu, ne da se njime kurce kako su dobro prosli
 
Ja vozim nov, ali kad pomislim da kad sam ga isterala iz Salona je bio u stratu pola cene nize ne znam da li bi kupila opet nov.
Ne moze da bude pola cene nize, cak i da si kupila Zaporozec. Pravilo je da gubis 5% kada ga isteras sa parkinga, mada dugorocno moze da se isplati, ako isti auto zadrzis recimo 10 godina i odrzavas ga pravilno. Problem nastaje ako auto prodajes nakon 2-3 godine, sto se meni desilo, e tada sigurno gubis dosta.
 
Ako auto zadržiš 10 godina i voziš normalno održavaš nećeš ga prodati još 10 godina tako da ti se isplati nov auto. Neće da ti riknu kvake, sajle, šarke vrata, stakla i još milion delova koji se habaju posle 500.000km.
 
Ne moze da bude pola cene nize, cak i da si kupila Zaporozec. Pravilo je da gubis 5% kada ga isteras sa parkinga, mada dugorocno moze da se isplati, ako isti auto zadrzis recimo 10 godina i odrzavas ga pravilno. Problem nastaje ako auto prodajes nakon 2-3 godine, sto se meni desilo, e tada sigurno gubis dosta.

Fora i jeste u tome što većina mlađih ljudi i prodaje nov auto posle 3-5 godina jer im dosadi i hoće promene... Evo, kupio i ja auto koji je za naše uslove bomba, ali šta vredi kad bih ja već da menjam, tu sam izgubio bar 10.000e u najavi.
 
Pređena kilometraža i stanje samog agregata kod polovnih automobila zavisi od načina vožnje, tačnije koliko ciklusa grejanja i hlađenja je imao.
Na primer, ujutru upalite auto i krenete na posao, motor je postigao radnu temperaturu, stigli ste i ugasili ga, ohladio se skroz. To je jedan ciklus motora. Što manje ciklusa kroz eksploataciju to bolje. Imamo primer gde je jedan humanitarni radnik u Africi sa autom prešao 1.600.000 km ali je dnevno prelazio po 800 km u cugu. Dakle velika kilometraža ali malo radnih ciklusa motora.
Treba uzeti u obzir i tip motora i vrstu goriva naravno. Redni šestaci su najpouzdaniji jer proizvode najmanje vibracija a samim tim i stresa. Ali opet sve zavisi kako je motor projektovan, imamo Mercedesov redni šestak (zaboravio sam oznaku) koji se smatra za najpouzdaniji motor na svetu, ali odmah ispod njega je 1.9 TDI koji je redni četvrtak, jelte. A gore pomenuti auto sa 1.600.000 je Toyotin V8.
 
Juče se čujem sa drugarom uzeo na placu reno klio iz uvoza 120 tkm menjao pola auta, juče gumice dizni, dihtung dekla, bobine, dihtung hladnjaka ulja, pumpu za vodu procurela iako je tek 35 tkm od velikog servisa u servisnoj. Pre par meseci skidao glavu menjao, turbinu menjao, set lamele, zadnja klješta, sajle. Čak i pumpicu brisača i crevca. I još sto stvari. Auto kao now :mrgreen:

Ja mu na to odgovorim kako mi se pokvarila baterija u ključu, sijalica pozicije u tablici i kako nigde ne mogu da nađem sijalicu kabine.
 
Ne može čovek da bude pametan u takvim situacijama. Bolje gledati generalno stanje vozila nego kilometražu. Dijagnostiku obavezno zakačiti jer lampice ne prikazuju sve greške.
Uzeo sam Astru G pred kraj 2015. godine, prešao sam sa njom oko 150.000.
Na satu sad ima 340.000, CarVertical kaže 560.000 kad se sve sabere i oduzme.
Za 6 godina sam uložio oko 700e što je realno i više nego isplativo.
Planiram da kupim neki mlađi auto ali sa ovim cenama i muljažama stvarno ne znam šta mi je činiti.
Vodim se onim japanac, benzinac, atmosferac. To se ne kvari.
Prvobitno sam uzeo dizel jer sam dosta putovao, sad mi treba autić za švrćkanje po selu.
Astra je još uvek solidna ali sa ovom kilometražom samo je pitanje vremena kad će početi da pokazuje boljke pa bih da je preduhitrim.
 
Juče se čujem sa drugarom uzeo na placu reno klio iz uvoza 120 tkm menjao pola auta, juče gumice dizni, dihtung dekla, bobine, dihtung hladnjaka ulja, pumpu za vodu procurela iako je tek 35 tkm od velikog servisa u servisnoj. Pre par meseci skidao glavu menjao, turbinu menjao, set lamele, zadnja klješta, sajle. Čak i pumpicu brisača i crevca. I još sto stvari. Auto kao now :mrgreen:

Ja mu na to odgovorim kako mi se pokvarila baterija u ključu, sijalica pozicije u tablici i kako nigde ne mogu da nađem sijalicu kabine.
A tek ja.
Za 4 godine menjao manzetnu homo zgloba sto je 160 dinara i morao sam da dam 2000 din za ruke majstora.
Auto placen 1300€ i danas cu da dobijem vise dok ces ti na tvom da izgubis vise od pola vrednosti koliko si ga platio.
Sta je bolje? :D
 
Ja sada mogu da ga prodam za više nego što sam ga platio novog u tome je fora kod korejskih automobila što su jeftini i poskupljuju svakom novom generacijom jer su moderni i napredni u odnosu na nemačke šklopocije :D
 
Kia/Hyundai su ozbiljno napredovali u zadnjih par godina. Nude isto kao i nemci ali za mnogo manje novca, bar za američko tržište.
Nemci i dalje skupo prodaju značku. Postoje izuzeci u kojima su neprikosnoveni.
Ono što me nervira su neke funkcije koje danas predstavljaju kao novinu i luksuz a japanci su to imali pre 30 godina. Kao što je upravljanje na zadnjim točkovima. Ima ga jedan Mitsubishi Galant koji danas jedva vredi 1000e.
 

Back
Top