Kantarion - psihoaktivno dejstvo - iskustva

mekflaj

Poznat
Poruka
7.511
Krenuo sam sa uljem iz apoteke i primećujem da biljka radi pre svega po glasu koji mi postaje dublji, otvoreniji i relaksiraniji, slično efektu koji sam primetio kod antidepresiva (sa kojim se inače ne sme kombinovati). dok bez toga obično nemam volju da govorim i glas mi je prigušen.
Vidimo da je ova biljka prirodni inhibitor ponovnog preuzimanja serotonina kao i antidepresivi.
Smatra se da može pomoći kod blaže depresije. Za anksioznost su podeljena mišljenja mada sam utiska da ima i sedativno dejstvo.

Planiram da probam i ulje matičnjaka, koji hvale protiv anksioznosti.

Kakva su vaša iskustva i kako da sam napravim ulje od kantariona?

Poruka
4.659
....posle 10, 15 dana, očekuj depresiju....radi šta hoćeš, baš me briga, samo da znaš da sve te biljčice imaju i POVRATNI učinak, inače bi bilo sjajno da nije tako.
A ulje nemaš potrebe da praviš, kuvaj brate onaj čaj običan kupovni, samo stavi recimo 2-4 vrećice i to je to.
matičnjak ima mnooooogo slabiji povratni učinak, tj mislim da ga uopšte i nema.....ali je zato slab.

Najbolji antidepresivi su, po meni:
-pivo
-vino
-masno meso sa crnim lukom i krompirom, i uopšte jaka masna hrana
-priroda

ako nemaš sklonost ka jelu, uopšteno, ako ti hrana nije ništa bitno, ako nisi obožavalac vina i piva, u tebi je slaba životna energija, i samo se trošiš sa tim uljima i čudima, tebi treba da prostruji krv i želja za životom, a sklonost ka dobrom jelu je prvi znak želje za životom, ne i prejedanjem, ali i to nije loše ponekad, svi koji mrljave za stolom, su depresivni koje ja znam....

možeš za početak da izbaciš GLUTEN, tj pšenicu, ječam i raž, jer gluten je opasni izazivač depresije!
dakle samo pirinač, kukuruz, i ovsene i heljda, recimo, i krtole tj krompir

Poruka
8.340
Krenuo sam sa uljem iz apoteke i primećujem da biljka radi pre svega po glasu koji mi postaje dublji, otvoreniji i relaksiraniji, slično efektu koji sam primetio kod antidepresiva (sa kojim se inače ne sme kombinovati). dok bez toga obično nemam volju da govorim i glas mi je prigušen.
Vidimo da je ova biljka prirodni inhibitor ponovnog preuzimanja serotonina kao i antidepresivi.
Smatra se da može pomoći kod blaže depresije. Za anksioznost su podeljena mišljenja mada sam utiska da ima i sedativno dejstvo.

Planiram da probam i ulje matičnjaka, koji hvale protiv anksioznosti.

Kakva su vaša iskustva i kako da sam napravim ulje od kantariona?
Ovo prvi put čujem Kantarion? Sve što ja o njemu znam, jeste da mi izlečio ranicu na grliću pre nekih skoro dvajst godina.
I da, bilo je u pitanju ulje od kantariona. Ovo što ti sad pričaš prvi put čujem. Što ne znači da nisi u pravu, samo da sam bila neobaveštena.

Ja mogu preporučiti mleveni lan - pravi ČUDA.

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.892
Kantarion stvarno to radi...ne može da pomogne za neke ozbiljije probleme ali za blaže može da bude od koristi ali ne sme da se uzima uz antidepresive,antipsihotike,antibiotike,lekove za pritisak i za srce i ne mogu da se setim dal sa nečim još izaziva neke reakcije...ee da i treba da se izbegava izlaganje suncu dok se koristi jer zna da izaziva otoke(naročito usne i oči otiču)

a pravi se prosto...natpaju se cvetovi u teglu ili staklenu bočicu,da bude puna cvetova,nalije se masilnovo ulje da ih pektije,to se dobro zatvori i ostavi negde na suncu jedno 30 dana i posle toga se samo procedi i može da se koristi.

i nema psihoaktivno dejstvo...bar ne neko za koje ja znam...mada nisam nikad probao da ga uvijem u rizlu i zapalim XD

mekflaj

Poznat
Poruka
7.511
Koristim prirodno ulje kantariona za kosu i kao melem protiv opekotina.
Inače je biljka otrovna, što se degustacije tiče.
Matičnjak ima blagotvorno i lekovito umirujuće dejstvo, možeš napraviti sok ili limunadu (odlična je).
nisam znao da je otrovan. jesi li sigurna? ja sam i sirovo malo grickao precvetalu biljku koja je već formirala kao neki plod, i deluje masno, kao neko ulje da ima

mekflaj

Poznat
Poruka
7.511
a pravi se prosto...natpaju se cvetovi u teglu ili staklenu bočicu,da bude puna cvetova,nalije se masilnovo ulje da ih pektije,to se dobro zatvori i ostavi negde na suncu jedno 30 dana i posle toga se samo procedi i može da se koristi.

i nema psihoaktivno dejstvo...bar ne neko za koje ja znam...mada nisam nikad probao da ga uvijem u rizlu i zapalim XD
jesi li siguran da se ostavlja na suncu, mislim da baš mora da se kloni sunca dok stasava a i kasnije....

imam ga na svom imanju, ali je precvetao i već su kao neki plodovi veličine zrna pšenice na mestu cvetova ali nije ništa osušeno dok je list skroz ok, ne znam da li je i u toj fazi biljka potentna ili je prekasno da sad od njega sam spravljam ulje

deda tripko

Primećen član
Poruka
689
Kantarionovo ulje je dobro i za sve usne infekcije, kao i kod grla, ili zapale uveta, oka. Moze se mazati rana da brze zaceli. Kantarionov caj se koristio i kao inhalator za zenski polni organ(vruc caj sipan u lavor, a zena se naginje u debeloj suknji sto nize. koliko god moze da podnese vrucinu pa se tako ujutru i uvece vrsi tretman )
Ako ste u mogucnosti da kod sebe u dvoristu uzgojite kantarion, u vreme cveta mozete je slobodno brstiti

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
18.476
jesi li siguran da se ostavlja na suncu, mislim da baš mora da se kloni sunca dok stasava a i kasnije....

imam ga na svom imanju, ali je precvetao i već su kao neki plodovi veličine zrna pšenice na mestu cvetova ali nije ništa osušeno dok je list skroz ok, ne znam da li je i u toj fazi biljka potentna ili je prekasno da sad od njega sam spravljam ulje
Na suncu da bi doslo do vrenja u zatvorenoj tegli. Sva ulja se tako prave.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.