KANDICEVA BRANI SESELJA

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
DIREKTORKA FHP UZ LIDERA RADIKALA
KANDIĆEVA IZNENAĐENA ŠTO ŠEŠELJ NIJE OSLOBOĐEN

(31) Send to friend Print Sreda, 4. Maj, 2011.| Autor: Agencija BETA
Predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti je govorio da nema dovoljno dokaza i zbog toga je iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza, ukazala direktorka FHP

BEOGRAD - Izvršna direktorka Fonda za humanitarno pravo (FHP) Nataša Kandić izjavila je danas da je iznenađena odlukom sudskog veća Tribunala u Hagu o odbijanju zahteva za oslobađanje lidera radikala Vojislava Šešelja.

Kandić je agenciji Beta rekla da je predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti tokom suđenja govorio da nema dovoljno dokaza i da je zbog toga za nju iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza koji ukazuju da su optužbe dokazane.
"Videćemo na koji se deo optužnice odnosi njegovo izdvojeno mišljenje", rekla je Kandić komentarišući odluku koju je objavio sudija Žan Klod Antoneti, a koji je rekao da je imao "delimično suprotno mišljenje".

Po oceni Kandićeve, Šešelj će se, umesto iznošenja dokaza u svoju odbranu, odlučiti za završnu reč i pokazati da nema uvažavanja za proceduru i sudsko veće, uz ponavljanje da je to politički sud.
"Krenuće u političku završnu reč što opet može da dovede do situacije da se suđenje vrlo brzo završi i da njegova kazna ne bude 20, 30 godina nego kazna koja mu može već u junu ili u skorije vreme omogućiti da bude na slobodi", navela je ona. Prema njenim rečima, ako Šešelj ide na završnu reč, vrlo brzo može doći do presude.

Tribunal u Nagu je danas u potpunosti odbio zahtev za oslobađanje optuženog Vojislava Šešelja, ocenivši da je u nedavno okončanom dokaznom postupku tužilaštvo izvelo dovoljno dokaza za svih devet tačaka optužnice za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. Prema odluci koju je pročitao predsedavajući sudija Antoneti, pretresnom veću je predstavljeno dovoljno dokaza da su "dobrovoljci Srpske radikalne stranke i Srpskog četničkog pokreta počinili zločine navedene u optužnici".

:znamiguje::znamiguje:Da nece kojim slucajem smak sveta
braco i sestre
:konfete::konfete:
A mozda ce kandicka da pocne
da pusta bradu u nadi da je Seselj
imenuje za cetnicku vojvotkinju
djavo ce ga znati
sta se iza brda valja
 
Iskreno, ja sam bila iznenadjena presudom i besmislenim zadržavanjem u pritvoru. Nisam Šešeljev pristalica, nemam trunku simpatija prema njegovoj politici, ali je očigledno da su u pitanju viši ciljevi, a ne izvedeni dokazi o njegovoj krivici.
 
DIREKTORKA FHP UZ LIDERA RADIKALA
KANDIĆEVA IZNENAĐENA ŠTO ŠEŠELJ NIJE OSLOBOĐEN

(31) Send to friend Print Sreda, 4. Maj, 2011.| Autor: Agencija BETA
Predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti je govorio da nema dovoljno dokaza i zbog toga je iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza, ukazala direktorka FHP

BEOGRAD - Izvršna direktorka Fonda za humanitarno pravo (FHP) Nataša Kandić izjavila je danas da je iznenađena odlukom sudskog veća Tribunala u Hagu o odbijanju zahteva za oslobađanje lidera radikala Vojislava Šešelja.

Kandić je agenciji Beta rekla da je predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti tokom suđenja govorio da nema dovoljno dokaza i da je zbog toga za nju iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza koji ukazuju da su optužbe dokazane.
"Videćemo na koji se deo optužnice odnosi njegovo izdvojeno mišljenje", rekla je Kandić komentarišući odluku koju je objavio sudija Žan Klod Antoneti, a koji je rekao da je imao "delimično suprotno mišljenje".

Po oceni Kandićeve, Šešelj će se, umesto iznošenja dokaza u svoju odbranu, odlučiti za završnu reč i pokazati da nema uvažavanja za proceduru i sudsko veće, uz ponavljanje da je to politički sud.
"Krenuće u političku završnu reč što opet može da dovede do situacije da se suđenje vrlo brzo završi i da njegova kazna ne bude 20, 30 godina nego kazna koja mu može već u junu ili u skorije vreme omogućiti da bude na slobodi", navela je ona. Prema njenim rečima, ako Šešelj ide na završnu reč, vrlo brzo može doći do presude.

Tribunal u Nagu je danas u potpunosti odbio zahtev za oslobađanje optuženog Vojislava Šešelja, ocenivši da je u nedavno okončanom dokaznom postupku tužilaštvo izvelo dovoljno dokaza za svih devet tačaka optužnice za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. Prema odluci koju je pročitao predsedavajući sudija Antoneti, pretresnom veću je predstavljeno dovoljno dokaza da su "dobrovoljci Srpske radikalne stranke i Srpskog četničkog pokreta počinili zločine navedene u optužnici".

:znamiguje::znamiguje:Da nece kojim slucajem smak sveta
braco i sestre
:konfete::konfete:
A mozda ce kandicka da pocne
da pusta bradu u nadi da je Seselj
imenuje za cetnicku vojvotkinju
djavo ce ga znati
sta se iza brda valja

Zato što je Šešelj Hrvat a vrana vrani oči ne vadi:roll:
 
DIREKTORKA FHP UZ LIDERA RADIKALA
KANDIĆEVA IZNENAĐENA ŠTO ŠEŠELJ NIJE OSLOBOĐEN

(31) Send to friend Print Sreda, 4. Maj, 2011.| Autor: Agencija BETA
Predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti je govorio da nema dovoljno dokaza i zbog toga je iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza, ukazala direktorka FHP

BEOGRAD - Izvršna direktorka Fonda za humanitarno pravo (FHP) Nataša Kandić izjavila je danas da je iznenađena odlukom sudskog veća Tribunala u Hagu o odbijanju zahteva za oslobađanje lidera radikala Vojislava Šešelja.

Kandić je agenciji Beta rekla da je predsedavajući sudija Žan-Klod Antoneti tokom suđenja govorio da nema dovoljno dokaza i da je zbog toga za nju iznenađenje da je on taj koji objavljuje da je izvedeno dovoljno dokaza koji ukazuju da su optužbe dokazane.
"Videćemo na koji se deo optužnice odnosi njegovo izdvojeno mišljenje", rekla je Kandić komentarišući odluku koju je objavio sudija Žan Klod Antoneti, a koji je rekao da je imao "delimično suprotno mišljenje".

Po oceni Kandićeve, Šešelj će se, umesto iznošenja dokaza u svoju odbranu, odlučiti za završnu reč i pokazati da nema uvažavanja za proceduru i sudsko veće, uz ponavljanje da je to politički sud.
"Krenuće u političku završnu reč što opet može da dovede do situacije da se suđenje vrlo brzo završi i da njegova kazna ne bude 20, 30 godina nego kazna koja mu može već u junu ili u skorije vreme omogućiti da bude na slobodi", navela je ona. Prema njenim rečima, ako Šešelj ide na završnu reč, vrlo brzo može doći do presude.

Tribunal u Nagu je danas u potpunosti odbio zahtev za oslobađanje optuženog Vojislava Šešelja, ocenivši da je u nedavno okončanom dokaznom postupku tužilaštvo izvelo dovoljno dokaza za svih devet tačaka optužnice za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. Prema odluci koju je pročitao predsedavajući sudija Antoneti, pretresnom veću je predstavljeno dovoljno dokaza da su "dobrovoljci Srpske radikalne stranke i Srpskog četničkog pokreta počinili zločine navedene u optužnici".

:znamiguje::znamiguje:Da nece kojim slucajem smak sveta
braco i sestre
:konfete::konfete:
A mozda ce kandicka da pocne
da pusta bradu u nadi da je Seselj
imenuje za cetnicku vojvotkinju
djavo ce ga znati
sta se iza brda valja

Nisi dobro shvatio.
To kučka kuka što Šešelj neće trošiti 2 godine na izvođenje dokaza obrane, a svesna je da nemaju za šta da ga osude, osim za lajanje, te kazna ne može da bude duža od vremena koje je već odležao.
 
Ma sta mi kazes. :lol:
U srpskom jeziku dominiraju turske rijeci.
srpsko nacionalno pice se zove turskim nazivom. "Rakija". :lol:

U Srpskom jeziku ne dominiraju uopste
turske reci.
neke turske reci su se zadrzale u zargonu
u juznoj Srbiji ato sto ste vi muslimani
ubacivali turske reci u srpskom jeziku
pa ga onda preimenujete u tkz "bosnjacki"
JE TEMA za malo pametnije od nas dvojice.
A sto se tice nacionalnog pica Srba
nije i nikad nije bila rakija

nego SLJIVOVICA ILI LJUTA


PREMA TOME MANI SE MUDROSRANJA
 

Back
Top