KANABIS

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.319
Zasto ne treba konzumirati Kanabis?
Zato sto,pored ostalog,moze izazvati anksioznost ...a to ume da bude vrlo zajebana stvar.
Narocito ne treba da ga uzimaju osobe koje inace naginju ka anksioznosti.
 
Kao i kod svega drugog treba da se ima neka mera u tome koliko se konzumira.U principu je bezopasna kad se ne pretera.Kad se pretera može da bude okidač za spihoze ko ima predispoziciju...ali ko ima predispoziciju i mnoge druge stvari mogu da budu okidač tako da nije ništa rizičnije nego bilo šta drugo.

Inače ja imam anksioznu depresiju i mogu da kažem da uopšte ne pogoršava stvari,čak te opusti...a i otvori apetit,naročito za slatkiše
 
Zavisi šta pališ i u kom okruženju. Ako ti društvo ne odgovara, bolje da ne pališ.
Kao i sve ostalo što preterano konzumiraš, bude loše po tebe.
Jednom u par meseci, nikakav problem čak i kad si anksiozan ako znaš da se kontrolišeš.
 
Kanabis kao lek i u medicinske svrhe je super i to skroz podrzavam , pogotovo ulje od kanabisa, recimo one kapi od ulja cbd ili kako li se vec zovu su stvarno odlicna stvar i iskreno bas me zanima da li se i kod nas mogu naci, odlicne su kao recimo dodatak ishrani ili recimo ono ako se taj dan osecas kilavo ili si ustao na krivu nogu ili te muci neka anksioznost, nesanica, ono samo nakapas tih par kapi u vodu i kao nov si , nisam probao ali tako sam cuo od nekih konzumenata.

Dok sa druge strane ne mogu sad da kazem da podrzavam "duvanje" i konzumaciju marihuane u rekreativne svrhe, pogotovo sto i taj dim malo ostecuje pluca i nije dobro nista unositi u formi pusenja i dima , takodje koriscenje marihuane bez potrebe (da to medicinsko stanje ne zahteva) je vec zloupotreba te biljke i tog leka, mada opet sam protiv zakonskog i krivicnog progona duvadzija, mislim da je potpuno suludo da sad nekog interventna spopada po ulici, da ga privodi i da ga tretira kao teskog kriminalca zbog jednog dzointa ili kesice trave , ono skroz nebulozno, mislim bolje onda da spopadaju po ulici i jure pusace jer svakako su stetnije od marihuane ili alkohol , mislim jos niko se nije naduvao pa postao agresivan ili isprebijao zenu, dete, ubio nekog , itd a pod dejstvom alkohola itekako jeste.
Mislim cak nisam nuzno ni za legalizaciju marihuane (osim u medicinske svrhe) ali sam svakako za dekriminalizaciju i da obicni konzumenti i "rekreativci" prestanu da se tretiraju kao kriminalci i prestupnici, iako da se razumemo ja nisam jedan od njih, nisam nikad bio duvadzija nit me je ikad to privlacilo i zanimalo.
 
kanabis nije gudra
kanabis mi prija
i kad će ove seronje da se usude da legalizuju kanabis
da kao čo'ek odem i kupim ga u nekoj apoteci ili nečemu sličnom
 
Kanabis izaziva psihozu i zato je opasan. Ja kad sam se naduvao jednom osetio sam kako mi srce jako lupa, kao da mi iskace iz koze. Kada sam pitao drugara da li oseca da mi srce jako lupa on je rekao da mi je sve normalno. Mislio sam da ce mi cuka otkazati i da cu zavrsiti u bolnici. Mislio sam da se gusim i da ne mogu da disem. Moze izazvati psihozu i zato je opasan.
 
Apateka je za pacijente i lecenje a kanabis ne leci samo ubacuje u neko drugo stanje
Naravno da leči.Opušta mišiće(i grčeve u mišićima),pojačava apetit,kod ljudi koji nemaju neke predispozicije za psihoze deluje kao blagi antidepresiv

Ranije se koristila kao čaj za grčeve,najviše za menstrualne probleme i pred porođaj.
 
Zasto ne treba konzumirati Kanabis?
Zato sto,pored ostalog,moze izazvati anksioznost ...a to ume da bude vrlo zajebana stvar.
Narocito ne treba da ga uzimaju osobe koje inace naginju ka anksioznosti.
Ne znam šta da ti kažem, obzirom da nisam korisnik kanabisa a u isto sam vreme lično i dugo poznavala one koji jesu.
Ovo je složenija tema nego forum dopušta. Mislim, nije za forum. Znam da će se i kurta i murta naći pozvana da šta o tome mudro kaže, ali kurta i murta nemaju kredibilitet. Naučnici su još uvek u svađi.
 
Ne znam šta da ti kažem, obzirom da nisam korisnik kanabisa a u isto sam vreme lično i dugo poznavala one koji jesu.
Ovo je složenija tema nego forum dopušta. Mislim, nije za forum. Znam da će se i kurta i murta naći pozvana da šta o tome mudro kaže, ali kurta i murta nemaju kredibilitet. Naučnici su još uvek u svađi.
Tema moze biti korisna kao iskustvena ispovest.
Veliki broj je onih kod kojih je Kanabis izazivao smusenost i strah .
 
Veliki je broj i onih koji žive na kanabisu i savršeno funkcionišu u društvu, zdravstvena im je slika fenomenalna itd.
Ako išta mislim o tome, onda mislim da je poenta u osnovi. Onaj ko krene da koristi a već je oštećen napraviće, možda, samo još veći belaj. Ljudi potpuno mentalno zdravi teško da imaju čega da se plaše. Ako znaju meru.
 
Veliki je broj i onih koji žive na kanabisu i savršeno funkcionišu u društvu, zdravstvena im je slika fenomenalna itd.
Ako išta mislim o tome, onda mislim da je poenta u osnovi. Onaj ko krene da koristi a već je oštećen napraviće, možda, samo još veći belaj. Ljudi potpuno mentalno zdravi teško da imaju čega da se plaše. Ako znaju meru.
Trebalo bi znati bitno o tome, da to ne bi na nekom izazvalo problem.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi znati potrebno o tome, da to ne bi na nekom izazvalo problem.
Da. O tome sam i govorila. Da ovo nije tema za forum.
Sad ja mogu da napišem koješta, i nađe se neko problematičan, u onoj stvari, ko bi me uzeo za reč božju, i napravio si još veće probleme.
Ostavljam korištenje kanabisa ljudima koji su mentalno zdravi i uvek su to bili, i koji isti koriste rekreaciono.
 
Kanabis izaziva psihozu i zato je opasan. Ja kad sam se naduvao jednom osetio sam kako mi srce jako lupa, kao da mi iskace iz koze. Kada sam pitao drugara da li oseca da mi srce jako lupa on je rekao da mi je sve normalno. Mislio sam da ce mi cuka otkazati i da cu zavrsiti u bolnici. Mislio sam da se gusim i da ne mogu da disem. Moze izazvati psihozu i zato je opasan.
ne moze se ovako generalizovati, jer nije tako...a moze da bude...treba imati odredjeno znanje o problemu, da bi mogli donijeti objektivan sud...kad se znanje udruzi sa iskustvom u konzumiranju, onda stvarno mozemo tvrditi neke stvari...prvo, trava spada u halucinogene i njeno dejstvo izuzetno zavisi od IZLAZNOG raspolozenja korisnika...dakle, ako nisi u dobrom raspolozenju, veliki su izgledi da ti nakon duvanja bude lose...ako se jos pretjera sa kolicinom ili ne obrati paznja na jacinu trave, onda moze biti cak i ekstremno lose...ovdje je jedan kolega imao bas lijep post rekavsi da je sustina u umjerenosti, i to je tacno...recimo, duvati travu godinu dana iz dana u dan - moze dovesti do ozbiljnih poremecaja u psihi korisnika, a rekreativno duvanje jednom u mjesec ili dva, ne moze imati nikakve stetne posljedice...
 

Back
Top