Quantcast

Kampanja na severu Kosova: Srpska lista poziva na masovan odziv, opozicija na bojkot izbora 19. maja

комшија

Buduća legenda
Poruka
40.124
Kampanja na severu Kosova: Srpska lista poziva na masovan odziv, opozicija na bojkot izbora 19. maja
Kampanja uoči izbora za gradonačelnike četiri opštine na severu Kosova trajaće još danas i sutra a kandidate Srpske liste u predizbornim aktivnostima prate i predstavnici Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju koji pozivaju građane na masovan odziv, navodeći da lokalni izbori 19. maja predstavljaju „referendum za opstanak Srba na severu Kosova i Metohije“.

Piše: Beta 16. maja 2019. 09.01

Kandidati Srpske liste u svakom obraćanju biračima navode da bez pomoći države Srbije, Vlade Srbije i Kancelarije za Kosovo i Metohiju ne bi bilo moguće izgraditi i obnoviti mnoge škole, vrtiće, fabrike i puteve na severu.
U kampanji navode i da je bilo i težih vremena za Srbe na Kosovu ali da su slogom i jedinstvom, uz podršku politici predsednika Aleksandra Vučića, sačuvani mir i stvoreni uslovi za ostanak i opstanak na ovim prostorima.
Dok vlast poziva na masovan izlazak na birališta, opozicija na severu Kosova smatra da je bojkot bolje rešenje. U Narodnom pokretu Otažbina smatraju da da su izbori u suprotnosti sa Rezolucijom 1244 Saveta bezbednosti UN i Ustavom Srbije i optužuju aktiviste SNS-a da „primoravaju zaposlene da u nedelju izađu na birališta i glasaju za kanidate Srpske liste“.
Predsednik Kosova Hašim Tači raspisao je vanredne lokalne izbore na severu Kosova za 19. maj pošto su srpski gradonačelnici dali ostavke na funkcije 27. novembra prošle godine zbog odluke Prištine da uvede takse od 100 odsto na uvoz robe iz centralne Srbije i BiH, kao i zbog akcije hapšenja potpredsednika Srpske liste Milana Radoičića.
Premijer Kosova Ramuš Haradinaj pozvao je političke partije Albanaca da učestvuju na izborima 19. maja i da „iskoriste ustavno pravo da zastupaju interese svojih građana“.
U opštinama Severna Mitrovica, Zubin Potok, Zvečan i Leposavić nadmetaće se po tri politička subjekta – Srpska lista, Samoopredeljenje i Demokratska partija Kosova (PDK) sa ukupno 12 kandidata koji će učestvovati u izbornom procesu.

ИЗЛАЗАК КОСОВСКИХ СРБА НА СЕВЕРУ КОСОВА НА КОСОВСКЕ ИЗБОРЕ ПОД ПАЛИЦОМ ВУЧИЋЕВИХ КРИМИНАЛАЦА, ЈОШ ЈЕДНА ЈЕ ПОТВРДА ДА ЈЕ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ ПРИЗНАО КОСОВСКУ НЕЗАВИСНОСТ!

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
37.538
Косовски Срби треба да излазе само на изборе које организује држава Србија, а никако на изборе које организује лажна држава Косово!!!

nesko101

Poznat
Poruka
7.949
Katastrofa blamiraju se evo zovu direktno na telefon moje svastike, njenu decu moje sestre ženu majku decu pa ebem im lebac trunke obraza nemaju.Znaju da sam bio sa Oliverom i ubili su ga medijskim huškanjem na njega a sada cvile kao kerovi.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284
:lol: to se i ja pitam ... ajde Nesko , otvaras po 15 tema nedeljno , mozesda nam odas tajnu za koga si glasao i za koga ces glasati ...

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284
Pa da si pametan ne bi mislio da si Komsija ... ili si ti zapravo komsija ... pogledaj o kome sam to napisao ...

radeta62

Elita
Poruka
24.812
Katastrofa blamiraju se evo zovu direktno na telefon moje svastike, njenu decu moje sestre ženu majku decu pa ebem im lebac trunke obraza nemaju.Znaju da sam bio sa Oliverom i ubili su ga medijskim huškanjem na njega a sada cvile kao kerovi.
Nesko odjavi telefon dok izbori prodju....ili miniraj centralu ako ti je lakse :D

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284
I Srbi su presli u sitarsku policiju ... ne stidi se Nesko , kazi otvoreno da si priznao Kosova republjik ... nisi ti kriv takva je realnost a SNS Vucic je prodao vas odavno.

radeta62

Elita
Poruka
24.812
:per: ja je imam i cista je , nisam glasao za SNS 2012 godine.
Koliko god mrzeo ti Tadica on vas nije predao kao ovaj ...
Ja sam glasao za Tomu grobara i mogu ti reci da nisam pogresio, zaustavio sam raspad Srbije medjutim dolaskom Vucica na celo drzave vecu stetu pravi nego Tadic i ceo DOS treba ga ukloniti sa vlasti pod hitno.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.284

Tako je Vucicu ti znas tacno sta ce siptari raditi unapred posto radis sa njima protiv Srba ... jasno je svima.