Kakvu smo pouku izvukli nakon uspeha košarkaša?

Hallooo

Primećen član
Poruka
649
Svakodnevno zatrpani smo lošim vestima, a evo konačno i jedne dobre. Potpuno neočekivano naši košarkaši postali su drugi na svetu. Alo breee, drugi na svetu!!!

U čemu je Srbija još druga na svetu?
Osim kriminala teško da se u bilo čemu borimo za svetski vrh. A zašo ne bi svako od nas bio u svojoj disciplini drugi na svetu?

Ako se bavite proizvodnjom meda, zašto ne bi bili drugi na svetu? Ako se bavite proizvodnjom štipaljki, zašto ne bi bili drugi na svetu? Ako se bavite proizvodnjom čarapa, zašto ne bi bili drugi na svetu?

Ako su mogli košarkaši, potpuno neočekivano, mimo svih pravila verovatnoće, da postanu drugi na svetu, zašto ne bi svako od nas bio u svojoj oblasti drugi na svetu?

Ok. Srbija ima loše propise, ne podstiče preduzetništvo, sputavaju nas na svakom ćošku... Sve je to tačno. A da li su možda košarkaši imali veće šanse od nas da postanu drugi na svetu?

U velikoj meri naš uspeh zavisi isključio od nas. Ako smo spremni da preuzmemo stvar u svoje ruke, naš uspeh neće toliko zavisiti od političkog stanja i drugih negativnih faktora. Da bi uspeli potrebno je imati cilj i boriti se za njega.

Pa sad.......odakle da krenem :lol:
Prvo, veoma mali broj ljudi su u tom timu koji je drugi u svetu. Godinama pre toga nisu bili drugi. Hiljade i hiljade pre njih su probali i nisu bili drugi..ni treći.Taman posla da omalovažavam uspeh košarkaša, naprotiv, divim im se i ponosna sam, samo mislim da baš i nije primer za upoređenje sa privredom koja traži ulaganja novca, znanja, vremena, živaca, porodicu....ceo život.
Jedino što im je zajedničko je zakon verovatnoće :lol:

U velikoj meri naš uspeh zavisi isključio od nas. Ako smo spremni da preuzmemo stvar u svoje ruke, naš uspeh neće toliko zavisiti od političkog stanja i drugih negativnih faktora. Da bi uspeli potrebno je imati cilj i boriti se za njega

Ova rečenica je do pola tačna. Zašto?
Zato što svaki odnos između ljudi je bukvalno baš to........odnos između ljudi, a ne samo JA.
Možeš da odlučiš šta hoćeš, ako ljudi koji su sa tobom u poslu, ili od kojih zavisi realizacija posla misle drugaćije, žele drugo nešto, badava sve. I svi ti ljudi su u nekim svojim okruženjima, sa svojim karakterima. Oni su tvoje okruženje a ti njihovo, oni su tvoja karta za dalje a ti njihova. Ako se ima sreće pa se svi ukrcaju u isti voz zvani "zajednička ideja" onda se ima šanse za uspeh. SAMO JA ne može ništa. Istina je da smo svi, sa kakvim god kupljenim kartama, u vozu na čije kretanje i brzinu ne možemo uticati. Možemo samo sedeti u svom kupeu i raditi ono što mislimo da treba i ono što možemo u datim skučenim okolnostima kupea, i naravno, truditi se i boriti sa ostalim putnicima.Takav voz je okruženje svih putnika.

Back