Какве везе има демократија, какве везе има социјализам?

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Нисам у могућности да сада качим линкове (тему отварам на мобилном),
али мислим да смо сви приметили две ствари у медијима:

1. Ивица Дачић подржава руско лудовање по Украјини зато што је Русија некад била социјалистичка !!!
2. Амерички сенатори (и не само они) се позивају на демократију убеђујући нас
да се придружимо другим демократским државама у осуди и кажњавању руског лудовања !

Какве везе има социјализам или демократија у осуди лудила ?
СФРЈ је била социјалистичка па је увек осуђивала неправду и ненормалности широм света !

Па ми смо бре осуђивали СССР-ове интервенције и док НАТО није ни постојао !
Како те сераторе није срамота да дођу у земљу коју су "враћали у камено доба"
и нас да убеђују "ајмо сви, ми смо демократе!"

Пикче глупе, а не смеју да кажу "ајмо сви, ми смо саборци одувек !"
То не смеју да кажу, јер су се овде иживљавали !

Уосталом, какве везе има, па и Руси су демократе,
имају више партија у Думи, зар не !?

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Socijalizam je kad ti forma daje i platu i stan.
A demokratija je kad ti zbog niske plate u formi izvršitelji uzmu stan iz socijalizma.

Gledam šta se dešava pa sam zaključio

Отворићу другу тему где можемо да дискутујемо шта је шта,
овде сам дао једно кратко али језгровито објашњење демократије,
то је кад имаш више партија у скупштини.

Шта мислиш зашто је Вучић морао да распише парламентарне изборе ?

Па зато што га је опозиција минирала,
није изашла на изборе пре 2 године и остали смо без демократије
(само пссст, да не чују идиоти, одмах би и они бојкотовали !)

Али је ово тема о нечем другом, погледај увод,
па напиши шта мислиш о врхунским безобразницима
који су дошли да нас праве будалама
(што ради и Дачић, навијајући некритички за Руску интервенцију).

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Нисам у могућности да сада качим линкове (тему отварам на мобилном),
али мислим да смо сви приметили две ствари у медијима:

1. Ивица Дачић подржава руско лудовање по Украјини зато што је Русија некад била социјалистичка !!!
2. Амерички сенатори (и не само они) се позивају на демократију убеђујући нас
да се придружимо другим демократским државама у осуди и кажњавању руског лудовања !

Какве везе има социјализам или демократија у осуди лудила ?
СФРЈ је била социјалистичка па је увек осуђивала неправду и ненормалности широм света !

Па ми смо бре осуђивали СССР-ове интервенције и док НАТО није ни постојао !
Како те сераторе није срамота да дођу у земљу коју су "враћали у камено доба"
и нас да убеђују "ајмо сви, ми смо демократе!"

Пикче глупе, а не смеју да кажу "ајмо сви, ми смо саборци одувек !"
То не смеју да кажу, јер су се овде иживљавали !

Уосталом, какве везе има, па и Руси су демократе,
имају више партија у Думи, зар не !?
posto se kacis na Dacica cu ti kazem da Daca ne daje podrsku rusima radi nekadasnjeg bratskog socijalizma vec sto je Daca ko i svaki prosecno pa na gore inteligentna osoba na planeti koja vidi da BI BEZ RUSKE VOJNE INTERVENCIJE U UKRAJINI, AMERIKA U VEOMA BLISKOJ BUDUCNOSTI NAPALA RUSIJU IZ UKRAJINE...................A PUTIN JE OBECAO RUSKOM NARODU DA SE VISE NIJEDAN RAT NECE VODITI NA TERITORIJI RUSIJE.
Osim toga, ceo svet zna da posle pada Rusije, pada i Kina............................I PODILAZI ME JEZA I NA SAMU POMISAO STA BI TADA BILO SA SVETOM DA JE AMERIKA SVE OVO USPELA DA OSTVARI I DA PREDA KOMPLETNU PLANETU NA TACNI ROTSCHILDU.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
posto se kacis na Dacica cu ti kazem da Daca ne daje podrsku rusima radi nekadasnjeg bratskog socijalizma vec sto je Daca ko i svaki prosecno pa na gore inteligentna osoba na planeti koja vidi da BI BEZ RUSKE VOJNE INTERVENCIJE U UKRAJINI, AMERIKA U VEOMA BLISKOJ BUDUCNOSTI NAPALA RUSIJU IZ UKRAJINE...................A PUTIN JE OBECAO RUSKOM NARODU DA SE VISE NIJEDAN RAT NECE VODITI NA TERITORIJI RUSIJE.
Osim toga, ceo svet zna da posle pada Rusije, pada i Kina............................I PODILAZI ME JEZA I NA SAMU POMISAO STA BI TADA BILO SA SVETOM DA JE AMERIKA SVE OVO USPELA DA OSTVARI I DA PREDA KOMPLETNU PLANETU NA TACNI ROTSCHILDU.

Какве везе има демократија,
а какве социјализам,
са свим тим срањем ?

Да смо монархија, да ли бисмо осудили руску агресију ?!

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Какве везе има демократија,
а какве социјализам,
са свим тим срањем ?

Да смо монархија, да ли бисмо осудили руску агресију ?!
Ne bi..........ako monarh ima zdrav razum. Rusija se napadom na Ukrajinu brani od americkog napada na sebe.
Samo pacijenti iz Laze Lazarevica reci ce da je se radi o RUSKOJ AGRESIJI a ne o ODBRAMBENOM RATU RUSIJE OD AMERIKE.

Dakle, kakve veze imaju fraze "demokratija" , "socijalizam"........sa ovim americkim napadom na Rusiju koji je poceo 2014 a danas je u punom jeku .....samo sto je Rusija taj americki napad zadrzala u Ukrajini i nije dozvolila da se prelije na svoju teritoriju?

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
......Rusija se napadom na Ukrajinu brani od americkog napada na sebe.
...

То мора много софистицираније Милуне, мнооого !!!

Ако имаш тамо неку везу са нашом браћом Русима
реци им да цео свет гледа Јенкије у хиљадама филмова
како истребљују Индијанце
или како напалмима сатиру Вијетнамце
и пази
НАВИЈАМО ЗА ЊИХ !!!

Е то је братац мајкетинг, то је хипноза - капа доле !!!

Ако наша братсја желе да буду велики јебачи као горепомињани Јенкићи,
који јебу туђу жену пред њеним мужем, а овај им заноси јајца на кривини,
реци да морају мало пара да дају на развој мајкетинга,
није све у бојевим главићима !

То наравно ако желе да јебу кеве по свету као они идијоти,
мада ја мислим да не желе
и да ти и теби слични не би требало да их ложите !

Poruka
3.762

Ovo je slika i prilika domaće jugobudalaštine. Ljudi umesto da beskompromisno podržavaju Srbiju i srpske interese (pa i Rusiju, što da ne), oni traže svetske pravde, vijetnamce, indijance... Na zapadu ima jako puno prijatelja indijanaca i vijetnamaca i - niko od njih nije prijatelj Srbije.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Ovo je slika i prilika domaće jugobudalaštine. Ljudi umesto da beskompromisno podržavaju Srbiju i srpske interese (pa i Rusiju, što da ne), oni traže svetske pravde, vijetnamce, indijance... Na zapadu ima jako puno prijatelja indijanaca i vijetnamaca i - niko od njih nije prijatelj Srbije.

Корни, хвала им на таквом пријатељству !

Шта кажеш, кад сретну Вијетнамца или Индијанца, саосећају са њим ?!
Буахахахаха ...

Хвала на понуди 😇

Poruka
3.762
Корни, хвала им на таквом пријатељству !

Шта кажеш, кад сретну Вијетнамца или Индијанца, саосећају са њим ?!
Буахахахаха ...

Хвала на понуди 😇

Šta hvala im, jeste li vi Srbin ili Vijetnamac.

Gospodine, Klinton je predvodio demonstracije protiv vijetnamskog rata i pobegao na Oksford da ne bio regrutovan. Srpska dijaspora u Americi je masovno podržavali rat protiv komunističkog Vijetnama.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Šta hvala im, jeste li vi Srbin ili Vijetnamac.

Gospodine, Klinton je predvodio demonstracije protiv vijetnamskog rata i pobegao na Oksford da ne bio regrutovan. Srpska dijaspora u Americi je masovno podržavali rat protiv komunističkog Vijetnama.

О Клипану и Клипанки све најгоре мислим.
Тако им пренеси.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
То мора много софистицираније Милуне, мнооого !!!

Ако имаш тамо неку везу са нашом браћом Русима
и пази
НАВИЈАМО ЗА ЊИХ !!!

Е то је братац мајкетинг, то је хипноза - капа доле !!!

Ако наша братсја желе да буду велики јебачи као горепомињани Јенкићи,
који јебу туђу жену пред њеним мужем, а овај им заноси јајца на кривини,
реци да морају мало пара да дају на развој мајкетинга,
није све у бојевим главићима !

То наравно ако желе да јебу кеве по свету као они идијоти,
мада ја мислим да не желе
и да ти и теби слични не би требало да их ложите !

pa i Hitler je celu svoju strategiju polozio na Gebelsovu propagandu..............i videli smo kako je prosao.
Sto se tice "indijanaca i kauboja" , ta holivudska propagandna masinerija se ogadila celoj planeti , iako , prividno, mediji koje ROTSCHILD kontrolise, prikazuje suprotno. Hvala bogu, rezultati "glasanja" u UN su pokazali da je HOLIVUD odavno izgubio uticaj na planetu. Provaljena je ta orioagandna strategija.
Daklem, ceo svet ne "navija za jenkije" vec , cak, obrnuto, navija za indijance............i za sve one (afrikanci, azijati, arapi, juznoamerikanci........) koji pruzaju otpor zlocinackom americkom globalnom teroru.
Ali, ali, ali, ali..............ne nasedajmo na tu perfidnu zamenu teza. Bila je i Francuska, i treci rajh, danas amerika......sutra neko drugi...........SVET NE TERORISE NIKO OD NABROJANIH NARODA JER SU ONI SAMO ZRTVE OTROVNE ROTSCHILDOVE PROPAGANDE.
Nadam se da ce se sve otrgnuti iz celjusti te propagande i da ce ceo svet udruzen......napoleonovi francuzi, hitlerovi nemci, amerikanci, ukrajinci, arapi, vijetnamci, englezi, svedjani, rusi, kinezi, srbi......pa cak i crnogorci i siptari...............uspeti srusiti taj centar zla lociran u srednjoj engleskoj.

Daklem, ne radi se o marketingu jer ta komponenta vladavine nad planetom vise ne postoji............POSTOJE SAMO MEDIJI U KOJE VISE NE VERUJU NI EMBRIONI...........................Glavno Rotschildovo oruzje je neutralisano...............i zato mu se carstvo osipa ..............od , nekada cele planete, do samo zapadnih zemalja danas.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
... mediji koje ROTSCHILD kontrolise, ...

Само Ротшилд крив ?
А 300 милиона Амера Нису ?
Они нису партиципнули у једењу украдене торте ??

Е мој наивни Милуне Бре !
И име ти наивно, а бавио би се светском политиком !?

Видиш како је јака јенкијевска пропаганда ?
Отимају уз примену силе по свету, и онда цео свет мисли да је за то одговоран тренутни председник !
Хахахаха ...

Њега склоне и ?
Ко је крив ???
Ротшилд !? Ма јесте и он ...

А Амери нису ?
Хахахаха ...

Далеко је то отишло мој Милуне, јако далеко, то залуђивање света !

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.050
To je posledica CIA naredbe da se SPS nazove socijalistickom orjentacijom da bi se stvorila averzija prema SFRJ socijalizmu , i sve pripisalo istom, Slobina destrukcija i pljacka i SFRJ sistem.

Sad ljudi vise ne razlikuju nista vazno je da se zove socijalizam...
Dodas nacio ispred i mozes da poturis i fashizam....
Dodas klero ispred i mozes da poturis i religijski fanatizam..

Vidis da ljudi u Srbiji , znaci ne sire, izjednacuju socijalizam i socijalnu pravdu...soci soci soci....i to mora da je isto...

Mystic+

Legenda
Poruka
69.842
Овако предполитичко друштво није ни за демократију ни за социјализам.

Сваким даном демократија је све даља и све је даља било какава па и најосновнија социјална заштита.

Демократија је у одласку...

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
...
Daklem, ne radi se o marketingu jer ta komponenta vladavine nad planetom vise ne postoji............POSTOJE SAMO MEDIJI U KOJE VISE NE VERUJU NI EMBRIONI...........................Glavno Rotschildovo oruzje je neutralisano...............i zato mu se carstvo osipa ..............od , nekada cele planete, do samo zapadnih zemalja danas.

Рекох ти горе,
ако хоћепш да караш по свету
то мора мнооого софистицираније - преварени муж не сме да схвати не само ко му кара жену, него ни коме он пуши кура ц !
( ја се извињавам, али ово мора овако пластично да се објасни - да би заболело !)

А ти кренуо да подржиш Русе у намери да се упропасте ?
И више мајкетинг (је бање туђих мајки) не постоји ?
Хехехе ...

Па оно Стаљиново "Хајмо да изгинемо за мајчицу Русију" ваљда не постоји, мадаааа ... хммм ... има вас разних !
Али права пропаганда, то је она коју ни не препознајеш, постоји Милуне !

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Овако предполитичко друштво није ни за демократију ни за социјализам.

Сваким даном демократија је све даља и све је даља било какава па и најосновнија социјална заштита.

Демократија је у одласку...

Ти се правиш много паметан,
и ево ја ћу ти помоћи да будеш заиста паметан !

Као прво мораш да знаш прецизно шта који појам значи !

"Демократија је у одласку" кажеш ?!
Демократије има или нема, какав одлазак, какав долазак !

Америчка демократија је више партија у парламенту.
Демократски централизам је нешто друго,
старогрчка демократија нешто треће.

Ти те ствари ниси прецизно дефинисао и зато то видиш магловито,
па ти нешто одлази, није потпуно, мутно је и сличне квалификације дајеш ти и остали незналци.

Mystic+

Legenda
Poruka
69.842
Ти се правиш много паметан,
и ево ја ћу ти помоћи да будеш заиста паметан !

Као прво мораш да знаш прецизно шта који појам значи !

"Демократија је у одласку" кажеш ?!
Демократије има или нема, какав одлазак, какав долазак !

Америчка демократија је више партија у парламенту.
Демократски централизам је нешто друго,
старогрчка демократија нешто треће.

Ти те ствари ниси прецизно дефинисао и зато то видиш магловито,
па ти нешто одлази, није потпуно, мутно је и сличне квалификације дајеш ти и остали незналци.

Немој ти мени ништа објашњавати, него читај стручне књиге које пишемо...

1650544110153.png

Jedna Herodotova priča iz V veka p. n. e. određuje demokratiju kao „prvenstvo mnoštva“, ne samo ljudskog, već i vrednosnog: demokratija je skup jednakosti pred zakonima, smenljivosti kroz izbore, odgovornosti, javnosti i slobode. Na tim načelima građena je stara grčka, atinska demokratija. Rim je u politiku uveo državu kao republiku, renesansa autonomije i građanstvo, da bi moderno doba demokratiju oslonilo na mehanizme predstavljanja, sa strankama, podelom vlasti i političkom ekonomijom, kad se u Engleskoj polako rađao parlament, u SAD prve stranke, u Francuskoj revolucionarni teror, sve do iskušenja komunizma i nacizma u XX veku. Šta je još ostalo od demokratije u našoj savremenosti, u doba tehnoloških i medijskih globalnih promena, globalizacije i novih fragmentacija sveta? Zašto je današnja demokratija u „krizi“, podjednako „u dolasku“ kao i „u odlasku“? Na koje ambivalencije danas računa i čime još može da se brani kao poredak slobode gde neka zajednica ljudi odlučuje o vlastitoj sudbini a pojedinac o sopstvenom životu?

Обилић

Iskusan
Poruka
6.191
Jedna Herodotova priča iz V veka p. n. e. određuje demokratiju kao „prvenstvo mnoštva“, ne samo ljudskog, već i vrednosnog: demokratija je skup jednakosti pred zakonima, smenljivosti kroz izbore, odgovornosti, javnosti i slobode. Na tim načelima građena je stara grčka, atinska demokratija. Rim je u politiku uveo državu kao republiku, renesansa autonomije i građanstvo, da bi moderno doba demokratiju oslonilo na mehanizme predstavljanja, sa strankama, podelom vlasti i političkom ekonomijom, kad se u Engleskoj polako rađao parlament, u SAD prve stranke, u Francuskoj revolucionarni teror, sve do iskušenja komunizma i nacizma u XX veku. Šta je još ostalo od demokratije u našoj savremenosti, u doba tehnoloških i medijskih globalnih promena, globalizacije i novih fragmentacija sveta? Zašto je današnja demokratija u „krizi“, podjednako „u dolasku“ kao i „u odlasku“? Na koje ambivalencije danas računa i čime još može da se brani kao poredak slobode gde neka zajednica ljudi odlučuje o vlastitoj sudbini a pojedinac o sopstvenom životu?

Знао сам да ти превише података прави проблеме,
мораш то разгрнути,
од шуме не видиш дрво !

Крени од ове премисе:
Ако нешто не можеш да дефинишеш у једној реченици - ти не знаш шта је то !
Ето, од тога крени.

Можеш почети и са туђим дефиницијама.
Неке ћеш усвојити скроз, неке дорадити, неке ћеш сам развити.
Poruka je automatski spojena:

Kakav naslov teme, ajde sada ti provali sta je umetnik hteo da kaze

Мораш прочитати и уводни пост, мојне си Лен Чу Га из блока 70 !

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.