Quantcast

KAKVE SU OSOBE KOJE KRADU NICKOVE I POTURAJU ZABUNE?

Milica3

Zainteresovan član
Poruka
107
ALJONA
"Срдачно свих поздрављам, драги учесници.
Ако видим на Форуму добро расти једна болест - неко веомо активно кради никове других.
Ај, супер. "Ово је јако достојно човека", али у стварности ово је посао само није сасвим разумној особе. Све ове "интересантне" поруке су одраз низког развоја човечанској личности, која не може нормално живети у нормалном социуму.
Жељим свим успешног радног дана."

Bas sam ovih dana razmisljala kakva je to osoba koja se stalno javlja i pokusava da:
1. pravi dar-mar (zbrku -prevod za Aljonu ) u nasim odnosima,
2. pokusava da uvredi nekog pod drugim u ime druge osobe,
3. da vredja na ruzan nacin,
Mene su ucili da ljudi u nedostatku mogucnosti da se izraze sopstvenim jezikom pribegavaju prostim uvredama ili psovkama ( do psovki, hvala Bogu jos nije doslo ).
4. pokusava stalno da skrene paznju na sebe ,
5. zabavlja se time da obesmisljava nase napore da dodjemo do nekih istina i nesto razmenimo?

Pre svega mislim da mu ili joj ( nikada se ne zna ) nedostaje da radi nesto sto voli i da se posvecuje necemu sto ga/je na lep nacim ispunjava. Mozda je ta osoba navikla da trpi maltretiranja ili povredjivanja od drugih ljudi pa i ovde pokusava da dokaze da ljudi vracaju samo ruznim i nisu dostojni voljenja.
Nesto tu nije u redu jer nema potrebe za slaganjem sa drugima. Ili je u udaljavanju od mogucnosti voljenja otisla sasvim u sarkazam i provociranje drugih bez potrebe cak i da se interesuje za posledice?
Ono sto ja vidim uz komunikacije gosta samnom jeste da ima sujete, tj. potrebe da bude uvazen/a ( prevela bih - voljena ), ima malo takmicarskog ali ..
Izgleda da cemo po onoj hriscanskoj.. da se najvise pobrinemo i budemo pazljivi prema onima koji su najudaljeniji. Sta da se radi.
Goste, goste....
( ako ga pre toga dobro ne naprasimo .. ahahaa )

Z

ZP

Gost
Mico, nemoj da se nikada u zivotu nerviras zbog buranije! Nemoj da trosis svoju dragocenu mentalnu i fizicku energiju na kretene koji nisu dostojni jednog slova.
Ako se kriju iza nekog ko zna kog nika, onda su prvenstveno kukavice ( da ne iskoristim neki gori prilog sa slovom P )koje se plase i svog imena, kukavice koje nikada nisu lupile rukom u sto i rekle, ima da bude tako kako ja kazem, kukavice koje su se uvek plasile da budu u elementu zemlje!
Pozdrav forumdzijama

?

...

Gost
Milice,
buduci da je Aljona krenula mene da proziva "SAMO ( ZA" ...), a prosto u brzini (jer je tako server podesen da se moze postirati i bez upisivanja ribrike nika, pa OSTANE - gost) na temi o budizmu gde si se ti povukla iz diskusije samnom (i gostom -i ...), ostaje jos samo da se izjasnis, da li je to koincidencija ili nije.

?

...

Gost
Milica3:
Mozda je ta osoba navikla da trpi maltretiranja ili povredjivanja od drugih ljudi pa i ovde pokusava da dokaze da ljudi vracaju samo ruznim i nisu dostojni voljenja.
Nesto tu nije u redu jer nema potrebe za slaganjem sa drugima.
na drugoj strani, ova konstrukcija da je neko sa nekolicinom vulgarnosti preko kradja nikova, pokusavo/la da NESTO DOKAZE, CAK TO STO TI TVRDIS,
- je, izvinices dubiozna.

na bazi cega ta osoba moze dokazivati da joj neko vraca ruznim i da nije dostojan voljenja. kako si dosla do te konstrukcije, na bazi cega? ili ovde neko nesto zna, sto drugi ne znaju?

p.s. zamalo opet da ne istackam nik.

Milica3

Zainteresovan član
Poruka
107
Milice,
buduci da je Aljona krenula mene da proziva "SAMO ZA" ...,

..... nije samo tebe nego sve koji se ne sluze registrovanim nickom a ponasaju se nedolicno ponekad. Ja ne vodim racuna koji su to sve nickovi. Uopste se ne trudim da pamtim sta tacno pisu jer tu nema neke doslednosti u misljenju. Mozda je jedna osoba pravda, svetlost i ... i ostali gosti a mozda i vise njih , uopste nije bitno. Registrujem samo da neko ima potrebu da povredjuje ili, mozda cak da se ludo zabavlja, ne znam.. to je kao kad se igramo necega a neko stalno upada i hoce da kvari. Tako da ne obracam previse paznju na tebe (dok si neregistrovan). Tretiram te kao neciju ulogu. Uostalom i ja mogu da napisem svasta pod tvojim nickom ... i da diskutujem ovde sa Milicom do sutra. Samo je stvar u tome da li sam raspolozena. Zato mi i nije bitno sta pise pod tim nickom previse. Ostaje samo utisak znaci o potrebi neke duse da se ponasa cudno i neprihvatljivo i to mi je interesantno donekle jer Aljona sve dozivljava kao njenu licnu krivicu kad nekog ovde na forumu vredjaju a nema potrebe.

a prosto u brzini (jer je tako server podesen da se moze postirati i bez upisivanja ribrike nika, pa OSTANE - gost)
... hoces reci da samo ti ne mozes da registrujes nick? Registruj se pa da te tretiramo kao osobu, posebnu i jedinstvenu, dostojnog partnera u diskusijama.

na temi o budizmu gde si se ti povukla iz diskusije samnom (i gostom -i ...), ostaje jos samo da se izjasnis, da li je to koincidencija ili nije.
.. pa ne verujem da smo ti i ja dva takva strucnjaka da bi nasa dalja rasprava prijala ostalima. Ja sam rekla sta mislim i znam da je to povrsno sigurno ali takvo je i pitanje bilo - sta ko misli. Ne mislim ni da ti nesto pouzdanije znas, nemoj se ljutiti, niko od nas nije ucitelj pa nisam htela vise da smaramo narod sa uporedjivanjem stavova.

Milica3

Zainteresovan član
Poruka
107
...:
Milica3:
Mozda je ta osoba navikla da trpi maltretiranja ili povredjivanja od drugih ljudi pa i ovde pokusava da dokaze da ljudi vracaju samo ruznim i nisu dostojni voljenja.
Nesto tu nije u redu jer nema potrebe za slaganjem sa drugima.
na drugoj strani, ova konstrukcija da je neko sa nekolicinom vulgarnosti preko kradja nikova, pokusavo/la da NESTO DOKAZE, CAK TO STO TI TVRDIS,
- je, izvinices dubiozna.

na bazi cega ta osoba moze dokazivati da joj neko vraca ruznim i da nije dostojan voljenja. kako si dosla do te konstrukcije, na bazi cega? ili ovde neko nesto zna, sto drugi ne znaju?

p.s. zamalo opet da ne istackam nik.
Pa sad.. da DOKAZE .. ne mislim da se svesno bavi time. Postoji knjiga KOJU IGRU IGRAS. Ljudi cesto imaju neki ugradjen odnos, ili uverenje, koji boji njihov zivot i nj ponasanja. Desava se da se ceo zivot vrti u zacaranom krugu. Jednom sam citala analizu konstrukcije romana i ostalo mi je u secanju kad kaze kriticar za jedan od glavnih zenskih likova u romanu :" Ona nije volela ljubav kao trijumf zivota nego kao patnju i tragediju.." E, sad zamisli da takva osoba ide kroz zivot i prepoznaje samo moguce tragicne zaplete kao ulazak u ljubav. Stalno ce ici tim putem i to ce biti njena istina. Mozda ce se neko na nju osvrnuti sa opaskom - ona stalno "dokazuje" da je ljubav patnja. Ljudi kroz svoja uverenje igraju igru, konstruisu zivot i odnose bas takvim. Ja sam rekla " dokazuje" a sa znacenjem pokusava da dobije potvrdu. Izazivati druge ljude da ti vracaju uvrede takodje uvredama i negodovanjem jeste, u najmanju ruku .. cudno ponasanje. Zar ne?
A da li nesto jos znam?
Pa, ponesto ali necu javno. Svet je mali.
I jos nesto! Molim te, objasni mi termin DUBIOZNA. To sam upotrebljavala u sredjoj skoli pa me interesuje koje generacije danas to koriste i u kom smislu. Pretpostavljam da si hteo/la da kazes da sam pokusala da kazem nesto sa dubljim smislom ali da se grdno varam?
Moram reci da se iza misterioznih ponasanja koja uzbune neke ljude obicno kriju osobe.. veoma mlade, zeljne dokazivanja, ili veoma nesrecne, neuspesne... nezadovoljne sobom.. To sam imala prilike da se uverim sticajem okolnosti. Ulozi se silan trud da se neko stvarno upozna i raskrinka a najcesce se posle svi samo razalostimo. Te osobe se drze nepristupacnim a ako dopuste na kraju priblizavanje onda skoro po pravilu traze pomoc.

?

...

Gost
milice,
da li ja za ocekivati da ja budem registrovan drugi put?
evo prvog:
http://forum.krstarica.com/profile.php?mode=viewprofile&u=3330

no, dosli smo do toga da aljona brise svoje vlastite teme namenjene specijalno meni (citaj: drugima insinuirano o meni), ...
kako god, da je imala da mi kaze nesto, mogla je mail-om, bas kao i ODUZIMANJE mi nika na ovom forumu, sto je presedan, buduci da ga uzima u usta i da je ostao na forumu (vidi link).

sto se tice "dubious", vidi u recnik.

to da ti mozes da diskutujes sa milicom je ili insinuacija na moj racun ili dubiozitet tvoj, ali bice da je oboje.
izvineces me na tretmanu.

Milica3

Zainteresovan član
Poruka
107
OK,
Sad mi je jasnije sve. Gledala sam tvoj sait,doduse malo na brzinu prvi put pa sam donela jedan veoma povrsni zakljucak. Skrenula sam paznju nekim prijateljima, cije misljenje cenim izuzetno, da pogledaju i na kraju smo definisali odredjeno misljenje.
Da.
Necu ti ga navoditi.
Ovde bih zavrsila na ovu temu, rekla sam sta sam imala.

Milica3

Zainteresovan član
Poruka
107
E, bas si simpatican.
Koliko li ti imas godina?
Ne dizem nos.. ne moguuuuu viseeee da se raspravljam sa tobom. Ovde se svi ispricaju na neke teme, razmene nesto i ne zapinju da ubede jedni druge u sve do kraja sta oni misle. I ti imas svoje principe i pravila i utiske i pretpostavke i intuiciju.. i sve to zajedno izadje ovde kao neki tekst. Ja imam svoje i mala je verovatnoca da cemo o svemu da se slozimo. Samo uzivaj i pisi dalje.. Vidis, da se niko ne ukljucuje u diskusiju i moramo imati osecaj za meru. Ja ovde stavljam tacku i nemam nameru vise da pisem ako cemo samo ja i ti da, kako neko rece "mlatimo praznu slamu".
A telapatija?
Moze, nije losa tema. Hajde pokreni je.

P

...P

Gost
Milica3:
E, bas si simpatican.
Koliko li ti imas godina?
Ne dizem nos.. ne moguuuuu viseeee da se raspravljam sa tobom. Ovde se svi ispricaju na neke teme, razmene nesto i ne zapinju da ubede jedni druge u sve do kraja sta oni misle. I ti imas svoje principe i pravila i utiske i pretpostavke i intuiciju.. i sve to zajedno izadje ovde kao neki tekst. Ja imam svoje i mala je verovatnoca da cemo o svemu da se slozimo. Samo uzivaj i pisi dalje.. Vidis, da se niko ne ukljucuje u diskusiju i moramo imati osecaj za meru. Ja ovde stavljam tacku i nemam nameru vise da pisem ako cemo samo ja i ti da, kako neko rece "mlatimo praznu slamu".
A telapatija?
Moze, nije losa tema. Hajde pokreni je.
TELEPATIJA JE KAD JA OTVORIM, KLIKNEM NA TEMU BEZRAZLOZNO (vidim moj nik ... je poslednji, a ispostavi se da NIJE).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.