Kakve biste emisije pravili i snimali da možete?

Имао сам и ја идеје за емисије али веруј ми да у данашње време то нема шансе јер су сви тв програми строго форматизовани: турска серија-народњаци-индијска серија-ретирдарани ток шоу-вести-квиз-политичка емисија
 
Имао сам и ја идеје за емисије али веруј ми да у данашње време то нема шансе јер су сви тв програми строго форматизовани: турска серија-народњаци-индијска серија-ретирдарани ток шоу-вести-квиз-политичка емисија

I razni tipovi rijalitija... kud njih da zaboraviš. :lol:
 
Ja imam jednu deju za tv emisiju.Doveo bih recimo 10-ak stranaca sa svih strana sveta i to onih koji nikada nisu culi za Srbiju niti znaju gde se nalazi.Svi oni ucestvovali bi u projektu pa bi recimo mesec dana putovali zemljom upoznavali obicaje,ucili folklor,jezik,probali hranu,gledali kako se sprema ajvar,pekli rakiju...sve to bi pratile kamere,njihove utiske,nova prijateljstva.....Mislim da bi emisija bila nesto novo i drugacije,zvala bi se recimo:upoznaj Srbiju ili da se bolje upoznamo.
 
Ja imam jednu deju za tv emisiju.Doveo bih recimo 10-ak stranaca sa svih strana sveta i to onih koji nikada nisu culi za Srbiju niti znaju gde se nalazi.Svi oni ucestvovali bi u projektu pa bi recimo mesec dana putovali zemljom upoznavali obicaje,ucili folklor,jezik,probali hranu,gledali kako se sprema ajvar,pekli rakiju...sve to bi pratile kamere,njihove utiske,nova prijateljstva.....Mislim da bi emisija bila nesto novo i drugacije,zvala bi se recimo:upoznaj Srbiju ili da se bolje upoznamo.

Probaj kao pilot epizodu to isto samo sa Beogradjanima.
Ni oni to ne znaju a prave se patrijote. Kad mi pomogne da ispecem rakiju, unesem kazan i popije jednu bez padanja u nesvest i povracanja priznacu ih za muskarce.
Ideja je dobra samo ako je sacuvas od lopova.
Zelim ti uspeh.
 
Ja imam jednu deju za tv emisiju.Doveo bih recimo 10-ak stranaca sa svih strana sveta i to onih koji nikada nisu culi za Srbiju niti znaju gde se nalazi.Svi oni ucestvovali bi u projektu pa bi recimo mesec dana putovali zemljom upoznavali obicaje,ucili folklor,jezik,probali hranu,gledali kako se sprema ajvar,pekli rakiju...sve to bi pratile kamere,njihove utiske,nova prijateljstva.....Mislim da bi emisija bila nesto novo i drugacije,zvala bi se recimo:upoznaj Srbiju ili da se bolje upoznamo.

Dobra ideja.
 
Ja imam jednu deju za tv emisiju.Doveo bih recimo 10-ak stranaca sa svih strana sveta i to onih koji nikada nisu culi za Srbiju niti znaju gde se nalazi.Svi oni ucestvovali bi u projektu pa bi recimo mesec dana putovali zemljom upoznavali obicaje,ucili folklor,jezik,probali hranu,gledali kako se sprema ajvar,pekli rakiju...sve to bi pratile kamere,njihove utiske,nova prijateljstva.....Mislim da bi emisija bila nesto novo i drugacije,zvala bi se recimo:upoznaj Srbiju ili da se bolje upoznamo.

Svim ti ucesnici(stranci)bi na polovini snimanja,posle dve nedelje,dobili pisma od dragih ljudi iz njihovih zemalja ili bi se sa njima culi skajpom pa bi dobili i lepe emotivne trenutke,a recimo imali bi i zadatke.jedan od njih bi bio da u svim gradovima moraju da svojim foto aparatom slikaju sve sto im je interesantno i da od tih slika kasnije naprave razglednice koje bi istog dana poslali prijateljima u svojoj zemlji sa utiscima iz srbije.Svi bi morali da sakupljaju autenticne suvenire,ali i na kraju da pokazu sta ce sve poneti iz Srbije kuci(rakiju,ajvar,opanke...)iz emisije u emisiju bi i mi upoznavali zemlje odakle dolaze i njhovu kulturu tj.navike.
Ovakav program mogli bi da podrze recimo i turisticke organizacije pa i turisticka mesta jer bi dobila prostor za sopstvenu promociju.
Zamislite samo sve te strance na recimo Guci ili nekom beogradskom splavu ??!! :):)
Voleo bih da neko realizuje ovu moju ideju.
 
Svi mahom pritužbujemo na programe televizijski, zameramo, i žudimo za drugačijim konceptima.
Stoga, nameće mi se misao: Šta biste i kakve programe osmišljavali? Kakvu autorsku emisiju, na primer?

Neki talk show, ali ne neki retardirani kao oni na pinku, ali opet ni neki politicki, preozbiljni, jer je i time trziste zasiceno... u stvari bilo bi to kao kombinacija vise postojecih emisija, sve to spojeno u formu zabavnog talk show-a... tipa sasvim prirodno, onda onaj sa rts-a sto kuva i jos neki treci lik, svako ima svoj deo emisije, prikaze se njegov prilog, a onda njih troje plus voditelj plus publika u studiju razglabaju o tome, i tako...
 
Ja imam jednu deju za tv emisiju.Doveo bih recimo 10-ak stranaca sa svih strana sveta i to onih koji nikada nisu culi za Srbiju niti znaju gde se nalazi.Svi oni ucestvovali bi u projektu pa bi recimo mesec dana putovali zemljom upoznavali obicaje,ucili folklor,jezik,probali hranu,gledali kako se sprema ajvar,pekli rakiju...sve to bi pratile kamere,njihove utiske,nova prijateljstva.....Mislim da bi emisija bila nesto novo i drugacije,zvala bi se recimo:upoznaj Srbiju ili da se bolje upoznamo.

Pa Srbija je puna stranaca koji nikad nisu čuli za nas a sada eto žive sa nama. Ima jedna emisija na Vojvodini, -naši stranci- jedan stariji bračni par amera, došli su u N.S. da tamo troše svoju bednu (za njihove prilike) penziju. Kaže muškarac: "meni je ovde lepo, ne moram da učim jezik, malo malo pa naiđem na nekog ko zna engleski, a za 100din.kupim litar prirodnog soka, u Americi to košta 80dolara. Došli su u N.S. jer im je to savetovala rođaka koja je ovde boravila.
 
..ali ne znam kako da zastitim istu?
Zapiši sve što smatraš potrebnim i deponuj zapis kod suda. (Raspitaj se u sudu kako ide postupak deponovanja.) Tako uvek možeš dokazati da je ideja tvoja. Pored toga postoji mogućnost zaštite autorskih prava kod Autorske agencije.
Ideja se može zaštititi na jedan od tih načina a posle toga objaviti jer ti je, dok je ne objaviš, sasvim beskorisna.

Naravno, sama činjenica da si ideju zaštitio ne garantuje ti mnogo jer ako te neko plagira moraš da ga tužiš a u našim sudovima obično gubi onaj koji je u pravu.
 
Recimo mislim da bi bila zanimljiva neka emisija koja se bavi paranormalnim pojavama, teorijama zavere, tajnim drustvima, NLO-ima, alternativnom medicinom.....itd.
Recimo neka emisija kao sto je " Na rubu znanosti" na HRT-u , mislim da tako nesto bas fali na nasim programima.
Nesto sto podstice na razmisljanje i zaokuplja mastu.

Takodje recimo neka decija emisija bi isto bila dobra ideja , nesto kao sto je radio Manda svojevremeno na trecem kanalu ili Branko Kockica......itd.
Ili recimo "Muzicki tobogan"........itd , neshvatljivo je da danas ne postoji ni jedna jedina emisija tog tipa.

Takodje kvizovi nam fale , sad imamo samo "Lovca" , ali pre je bilo i Milioner i Najslabija karika i Da li ste pametniji od djaka 5aka........a sad maltene nema nista.
Bas fali kvizova i emisija tipa gde ljudi igrajuci se i kroz zabavu i druzenje mogu da testiraju svoje znanje, nauce nesto novo i zarade nesto novca.

Takodje jako malo dokumentaraca ima (iako ce neki reci "imas History , Discovery , National Geographic, Explorer....itd" , to je tacno ali jos uvek nemaju svi kablovsku)

Recimo na domacim programima primetio sam da nema vise crtanih filmova uopste (iako opet ona prica imas Cartoon Network)

Program je bas nikad gori i uglavnom se sve svelo na one idiotske rijaliti programe, turske i indijske sapunice i grand show.
 
Recimo mislim da bi bila zanimljiva neka emisija koja se bavi paranormalnim pojavama,
Ako tu ubrajaš i zračenja kao najnoviju modu, samo to ne, molim te!
Već se i sada mnogima tresu gaće čim se spomene zračenje iako nauka nije utvrdila da uopšte postoje štetne posledice zračenja. (Zračenje uopšte svakako postoji ali štetne posledice do sada nisu utvrđene!) Tek bi ta emisija izazvala lavinu straha!
Najsmešnije mi je kada neko ko se use..dne od straha zbog zračenja - koje nije naučno utvrđeno - zapali cigaretu za koju postoje hiljade i hiljade stranica koje dokazuju štetnost.
 

Back
Top