Kakva žena je idealna za brak

За лагањем жене посежу они који сумњају у свој квалитет, те осећају потребу да мање или више улепшавају истину. То не само да је непоштено према жени, него уме и да буде опасно по самог мушкарца. Ако превише шминкаш слику о себи, то кад-тад дође на наплату.

Ево ти једна поучна, додуше мало екстремнија, прича на ту теме из једне раније теме:

https://forum.krstarica.com/threads/zakon-privlacenja.691355/page-6#post-38841083

Сад ћеш ти можда рећи како ти нећеш лагати много већ само мало, али пошто просечна особа нема свест о томе које су лажи безазлене, а које могу да имају катастрофалне последице по каснији однос, неопходно је да друштвени идеал буде ово што ја проповедам — потпуна искреност при удварању.

Наравно, људи ће и тада лагати, али ће лагати мање него онда када је друштвени идеал — лагање.
Ma fino si ti sve to ispisao, ali eto jedan moj rodjak eto isto tako sve iskreno do maksimuka i siroma nikako da nadje devojku. A ja bitanga i lazov prevrnuo njih kolko oces. :lol:

Salu na stranu. Kad sam napisao to, naravno da nisam mislio na sad neko ekstremno laganje. Mislio sam na malu dozu manipulacije da bi devojku naveo na svoju vodenicu. :per: Zato je najbolji naziv upravo zavodjenje, da bi je zaveo moras malo i da budes mangup. Zene vole mangupe. To naravno ne znaci da izmisljas o sebi da si supermen ili nzm sta, ali moras da znas da pricas mnogo, da u svakom momentu znas da se snadjes, itd. Jezik je najaci seksualni adut. :per:
Kao sto rekoh, ni muvanje, ni zavodjenjd nisu lose stvari, sve su to sposobnosti koje su nam date od Boga da bi, kako rekoh, se spojili i sproveli Njegovu Zapovest o radjanju. Problem nije sto ljudi koriste te sposobnosti, vec je problem ako ih koriste na lose.

Poslednja izmena:
Ma fino si ti sve to ispisao, ali eto jedan moj rodjak eto isto tako sve iskreno do maksimuka i siroma nikako da nadje devojku. A ja bitanga i lazov prevrnuo njih kolko oces. :lol:

Salu na stranu. Kad sam napisao to, naravno da nisam mislio na sad neko ekstremno laganje. Mislio sam na malu dozu manipulacije da bi devojku naveo na svoju vodenicu. :per: Zato je najbolji naziv upravo zavodjenje, da bi je zaveo moras malo i da budes mangup. Zene vole mangupe. To naravno ne znaci da izmisljas o sebi da si supermen ili nzm sta, ali moras da znas da pricas mnogo, da u svakom momentu znas da se snadjes, itd. Jezik je najaci seksualni adut. :per:
Kao sto rekoh, ni muvanje, ni zavodjenjd nisu lose stvari, sve su to sposobnosti koje su nam date od Boga da bi, kako rekoh, se spojili i sproveli Njegovu Zapovest o radjanju. Problem nije sto ljudi koriste te sposobnosti, vec je problem ako ih koriste na lose.

Ја те крстим, а ти прдиш...

Ne mogu brate naći idealnu? Pa realno sa takvim pogledima i nećeš.. svakoj nadješ manu. Ova mi je nešto previše pričljiva, onoj je previše kratak minić.. i tako svakoj je našao poneki nedostatak, il je debela ili premršava, previsoka za njega, previše pametna tj obrazovana.. ako je zgodna imat će glavobolju da ga ne prevari?.. ili jbga i nije baš nešto.
Neka mu se kao svidjela, ali ta zna samo jaje skuvati.. :roll: i tako u nedogled. od danas do sutra, osta Pera da sam dočekuje jutra.
Godine prodjoše, sad je još teži za "naći" neku, što reče samo da mu nije prazna kuća.
Tako je to, svima nadješ manu a sebe ne vidiš.. ajde to nego, gdje je ona da svaki lonac ima poklopac..? e pa jbga.

Pogledajte prilog 1447409
Realno i nije baš lako naći onu pravu, idealnu!? Nemaš ti pojma šta neko danas gleda.. šta ti podiže vrijednost? I muškarci i žene danas ne znaju šta hoće tj koga bii?
Nije da se ne zna, na prvom mjestu izgled, ali u često slučajeva ni to nije dovoljno.

Da mi je naći neku da se pošteno uhvatimo u klinč, da se raspravljamo ali da se ne posvadjamo? Dobro a što bi se inače raspravljao?

Mislim da ako u vezi ne postoji iole osjećaj uzajamnog privlačenja, ništa od nekog braka i zajedničkog života.
Realno, ako kraj nje osjetiš da si bolji, pozitivniji i da bi (njenom zaslugom) za nju sve učinio, ne puštaj je iz svog života.

Kakva žena danas je idealna za brak?
Ako uzmemo u obzir da je ljepota u oku posmatrača, ne čudi što su se neki našli za čitav život. Tebi i nije nešto, ali njemu je idealna, jedinstvena, seksepilna.. najljepša.
Kako osjetiti tu neku "hemiju" bez koje nismo sigurni da smo pronašli onu idealnu?

Idealnu, ne znači savršenstvo od žene, nego ona koja nam iz nekih razloga leži na srcu, taman da je neznam kakva.

Možemo je obožavati, biti zaljubljeni do ušiju, bezgranično voljeti, ipak da li je potrebno odredjeno vrijeme da se (raz)uvjerimo da je ona prava, idealna za brak? ..ili ćemo na sreću, od prve što kažu.. pa bi šta bi? :)
Nijedna.
Jedina razlika u odnosu na ostale je ta što poželiš da ona ne ide svojoj kući duže vreme.. Kad kažem duže vreme - mislim stvarno na duže vreme.

nekako sam suzivot sa nekim mi je neobicana pojava. Niko od muksaraca u mojoj porodici nije ziveo sa zenom stalno. uglavnom su bili sezonci. i par meseci kuci godisnje. I nekako me zivot naucio da nikome ne mogu verovati. ljudima kojima sam verovao su me uglavnom uvek izdali.

i sad zivis sa osobom i ne znas sta ti ona misli. Potpuni stranac u realnosti. Tacnije i sam sebi si stranac, a tek nikad ne poznajes tu neku drugu osobu. Sta ona misli, sta zeli. Kao do smrti, zvuci bas jezivo. I jos neki slepci dodali da kao i na onom svetu moze taj neko da te prati. stvarno strasne pojave.

postoji rešenje: živi sa muskarcem radi podele životnih troškova

a dete možete preko surogata
nekako vise bih zeleo da imam pravo druga u partneru. Ne mora da bude neka lepotica. Ali problem je sto je 99% drugarstava fejk. Naci iskrene ljude je zaista tesko. I potrebno je poverenje za brak, to je ko poslovni partner. A kako bilo kome verovati danas. Svi se pretvaraju. I recimo razvijes osecanja, dobijes decu sa pogresnom i to te ubije.

Back