Kakva je perspektiva za lepe, pametne & samouverene dame

!:
muskarci su mnogo uplaseni kad se susretnu sa nekom lepom, pametnom, jakom, uspesnom,(...) zenom i beze glavom bez obzira kad one pokazu interesovanje za njih. onda su one spale na one sirovine, koji nisu svesni svojih nedostataka i samouvereno prilaze tim damama koje su mnogo po cemu iznad njih...

sta nam je ciniti???

Ovo za sirovine je 100% tačno.Ali, ovde se javljaju sledeće teze:

-Prvi su kao super muškarci a nemaju hrabrosti, iz toga sledi:"Ne samo da nisu super, nego to je jad i beda"-šta vredi što su ok, kad nema vajde od njih.

-Drugi su sirovine ali imaju hrabrosti, Sledi:"Oni su u stvari ti koji su ok". Može se reći-da su dame spale na njih, ali sa druge strane svaki čovek ima neke vrednosti, i ČOVEK SE GLEDA U CELINI. :!:

Zaključak: Prihvatite sirovine i pomirite se sa tim.
MOGLA BIH DA NAPIŠEM KNJIGU O TOJ TEMI

Sunce Ta:
Zaključak: Prihvatite sirovine i pomirite se sa tim.
Nezrelost.Svaka klinka koja predje 18.danas o sebi misli da je dama i "uspesna"i"jaka"zena.Isto ko sto i svaka koja je hebala sa vise od dvojice misli da je boginja sexa.Mozda i jesu...."Sirovine" mogu samo klinke da vole.Stav postavljacice teme je do te mere infntilan da se zapitam ima li i 18.?...

Sunce Ta:
A i htela sam da kažem da je glupo nekog nazvati sirovinom i nipodaštavati ljude, jer ČOVEK SE GLEDA U CELINI, I SIGURNO SVAKO OD NAS IMA NEKU POZITIVNOST.
Očigledno nisam shvaćena.
I postavka teme je istinita.
Ok izvini,nisam ni imao nameru da te napadam....meni se stav iznet u prvom postu te koja je postavila temu cini pogresnim....kao konstatuje ona je zrela,uspesna,dama...sta god to znacilo.Uvek treba krenuti od sebe....mnogi od forumasa na mnogim temama su vec izneli da ako stvarno hoces,mozes naci nekoga ko ti odgovara.Tu nemam sta da dodam.Ovako po njoj ispada ona je super svi muskarci ne valjaju-pa sestro,ako tako mislis zar ne vidis gde je problem?(mislim na nju).Slazem se sa ovim sto si rekla u poslednjem postu.Meni se ipak cini da je temu postavila neka nezrela osoba ma kog godista bila....mozda gresim.

Kako znas da si pametna, neko ti rekao ili resavas funkcije kao od sale i igras sah zatvorenih ociju, obrnula si 100.000 evrica imas firmu sa dvadeset ljudi koji stvarno nesto rade, kupila si kucu, dobra kola, dajes sponzorstva, ides na prijeme, nosis skupu odecu... Odgovori mi kako znas da si lepa, sta je to lepota. Kako znas da si samouverena ako ne veruje su Boga. Samu sebe uveravas da si lepa, pametna i bogata...bla, bla, zenske price, pojma vi nemate...

Lexa:
A evo i ovde se našao lik (ništa lično, Dejvide) da kaže kako ga nerviraju neke zamišljene uobražene ženske koje šetaju Bg ulicama...

Ufff... Zamišljene... Da je bar tako... Bilo bi lepo da ja umišljam stvari... Onda bih jednog dana mogao da se probudim i kažem: "do jaja, bio sam u zabludi". Ima ih... Reče jednom snoške: "one koje mnogo tvrde pazar, ne pazare tvrd." Grubo rečeno, ali to je svrha cele priče.

Lexa:
Jbg, ne kažem da ne postoje nepristupačne devojke, samo kažem da se to ne može „videti“.

Tu se varaš. Ne može se videti, ako ne gledaš... Ponašanje, stav, način obraćanja drugim osobama, način na koji se neko "nosi", govori više nego što ti misliš. Lično, moje mišljenje je da su osobe koje odbijaju to da prihvate vrlo zatvorene i rezervisane u komunikaciji sa spoljnim svetom. Zato se i kriju iza toga da ta "maska" ništa ni ne znači. Baš naprotiv. Tvoja maska je tvoj kavez. A o kompleksima? Pa tek u ovom slučaju se i može govoriti o kompleksima. ;)

Lexa:
Kao:
Mislim, jeeeeeeeeee, gde ih samo nađe? Pa ja danas stvarno više ne vidim ni te budžovane sa kajlama, kamoli da sam ikada primetila devojku koja, eto, gleda u njih sa divljenjem, a ostale posmatra sa izrazom groze na licu...
Možda se takva slika još nađe u onim diskotekama gde sviraju razni „Marki Bulati“, pa zna se ko tamo odlazi... Ono, ako i sam ideš na takva mesta, šta misliš da ćeš tamo naći? Neku veliku drmr? :lol:
:wink:

Hm... To je samo malo iskarikirana slika. Nisam mislio bukvalno na kajle... Govorim o opštoj situaciji u društvu... Stavu velikog broja devojaka o ljubavi... Da li si ti svesna Lexo, koliko danas ima devojaka koje u to više ne veruju... Ako i veruju, toliko su rezervisane prema ljubavi da nikada ni ne dopuste da im se desi... Kao rezultat toga ima dosta njih koje materijalne vrednosti stavljaju na prvu poziciju. Novac, slava, moć, uspeh.... A druge jednostavno prihvataju taj model koji im se servira iz medija... Pogotovo naslovnih stranica tabloidnih medija...

Naše društvo stoji na vrlo klimavim nogama... Tako i vrednosti... Da li si sigurna da je tvoje normalno, normalno i nekom drugom. Po čemu uopšte neko zaključuje da je pametan i lep, samim tim što je samouveren? Da to nije malo skrivanje iza nekih kompleksa?

Napr: "imam veliku guzicu, ali mi inače ništa ne fali. Pametna sam i lepa na svoj način". Opet karikatura, ali suština bi trebala biti jasna. A suština je: da je to sve samo odbrambeni mehanizam... Lično, mene boli dupe da li ona ima veliku guzicu, male sise ili šta već... Ako je volim, volim je u kompletu: i njene mane i njene prednosti. A ako je ona opsednuta dokazivanjem da nema mane (svi mi mamo mane), to joj se lako može odbiti o glavu... Obično ljudi tako zanemaruju one osobine koje ih stvarno čine privlačnima drugima.... Oslanjaju se na umišljene prednosti, koje su u stvarnom životu vrlo ništavne. Osim onima koji razmišljaju isuviše plitko da bi to shvatili.

ma dobro za te.....a kakva je za ove druge...dame..meen bi to vishe zanimalo :)

e ja ovih dana samo kunjam sve me mrzi a nije mi loshe. mrzi me i da se kupam, samo jedem i spavam. malopre mi je nestalo struje na kratko. a mrzim i kad me pitaju shta ti je. sto onda pishem. :) a inace mogu kad me nesto mrzi da ipak odradim ali sad me bole k nekako. sto pisem uopshte :)

!:
muskarci su mnogo uplaseni kad se susretnu sa nekom lepom, pametnom, jakom, uspesnom,(...) zenom i beze glavom bez obzira kad one pokazu interesovanje za njih. onda su one spale na one sirovine, koji nisu svesni svojih nedostataka i samouvereno prilaze tim damama koje su mnogo po cemu iznad njih...

sta nam je ciniti???

Veruj mi na rec,kad god sam prisla prva svi do jednog su...Ma lupetaju oni koji kazu da im je to izazov.Ili ispadnem qrva. ili budala.A i ja razmisljam o svemu tome u poslednje vreme.I sve mi se nesto cini da je najbolje samo da trepcem i da se slazem sa njima.I da im stalno ponavljas:"Ma ti si najbolji."

iluzionista:
Tu se varaš. Ne može se videti, ako ne gledaš... Ponašanje, stav, način obraćanja drugim osobama, način na koji se neko "nosi", govori više nego što ti misliš. Lično, moje mišljenje je da su osobe koje odbijaju to da prihvate vrlo zatvorene i rezervisane u komunikaciji sa spoljnim svetom. Zato se i kriju iza toga da ta "maska" ništa ni ne znači. Baš naprotiv. Tvoja maska je tvoj kavez. A o kompleksima? Pa tek u ovom slučaju se i može govoriti o kompleksima. ;)
A ja, vidiš, i dalje tvrdim da ne možeš tek tako "prozreti" nekoga, pukim posmatranjem...
Imaš negde zakopanu temu o prvom utisku, ne znam ni na kom podforumu.
Mislim, ako se neko ponaša do te mere nadmeno, kako ti je uopšte privukao (privukla) pažnju? Kako si se, uopšte, našao u situaciji da razmišljaš o tome da joj priđeš?
Svašta...
Da ti se neka zaista sviđa, onako na pogled, ti se ne bi ustručavao da joj priđeš, pa kakva je da je... Mislim, možda ima pirsing na jeziku, ne možeš ni to tako lako da vidiš u startu :roll:
A čim se ustručavaš da priđeš, makar i uobraženoj kozi, to govori da imaš strah od odbijanja... Što je potpuno normalno, samo ne treba da ga propagiraš kao "ispravnog" :rolleyes:
Pa šta ako te spusti uobražena koza? Spusti, mislim, i ti nju... Vi ste, muškarci, u tome (čini mi se) malo bolji... :?

Betty:
pa ja nemam ni u najavi 33 :lol:

Pardon.
icon_redface.gif

Lexa:
A ja, vidiš, i dalje tvrdim da ne možeš tek tako "prozreti" nekoga, pukim posmatranjem...

Veruj mi može.

Lexa:
Kako si se, uopšte, našao u situaciji da razmišljaš o tome da joj priđeš?
Svašta...

Kako to misliš? Ako misliš da li sam razmišljao... Ne. Neke odmah otpisujem.

Da ti se neka zaista sviđa, onako na pogled, ti se ne bi ustručavao da joj priđeš, pa kakva je da je... Mislim, možda ima pirsing na jeziku, ne možeš ni to tako lako da vidiš u startu :roll:

Zar je samo fizički izgled deo tog sviđanja? Ja promatram i njeno ponašanje, njene reči... Nije samo fizički izgled u pitanju. Može mi neka biti fizički privlačna, ali da me odbije nečim drugim. Kapiraš?

Lexa:
A čim se ustručavaš da priđeš, makar i uobraženoj kozi, to govori da imaš strah od odbijanja... Što je potpuno normalno, samo ne treba da ga propagiraš kao "ispravnog" :rolleyes:

Nije to propagiranje nikakvog straha. Ulazimo u domen psihologije. :lol: Vrlo interesantna oblast, ali mislim da ni ja ni ti (zar ne?) nismo baš stručni u tome. ;)

Lexa:
Pa šta ako te spusti uobražena koza? Spusti, mislim, i ti nju... Vi ste, muškarci, u tome (čini mi se) malo bolji... :?

Što bi joj uopšte prilazio ako i iole ocenim tako nešto... Nema potrebe za spuštanjem... Ma kažem ti... Svaka tvrđava je osvojiva, samo su neke pobede pirove. U tome je stvar. ;)

Back