Kakva je perspektiva za lepe, pametne & samouverene dame

u pravu si potpuno.muskarci se plase takvih zena jer ne mogu da rade sa njima sta im padne na pamet.jedan moj bivsi je odusevljen samnom ali i pored tolikih god.druzenja on ne napusta svoju glupacicu jer mu odgovara da manipulise sa njom a ona naravno 4 god.sa njim u vezi,presrecna,on joj ispunjava svaku zelju a ovamo radi sta stigne i ona o tome naravno nista ne zna.za mene su to slabici a ne muskarci a takve devojke sa njima-jadnice jer kad i ako jednog dana saznaju kakav je taj neko pored njih bice kasno.mozda je i bolje da zive u zabludi ceo zivot,bolje po njih!

Naravno da se plase. nazalost si debelo u pravu sto se toga tice. :cry:
Ali sta ces...oduvijek je to tako bilo i bice.
u njima postoji taj neki "cip" koji je predodredjen za manipulisanje, ljubomoru, kontrolu, i jos mnogo takvih "cipova" je u njima ugradjeno... :roll:
Ali naravno da zena ne treba da posustane cak i kad se zaljubi u njega, sa svom tom masinerijom, treba biti svoj, "slijedi svoje instinkte". :wink:

:lol:Pozdrav devojci koja je pokrenula ovu temu i svim drugim ljudima dobre volje! I ja sam lepuskasta, imam dvadeset i kusur, visoko obrazovanje, komunikativna sam i zivim u Beogradu. I nisam zauzeta. O tome kakvi mi likovi prilaze bolje i da ne pricam. Ok, nemamo svi podjednake sanse, ni materijalne ni intelektualne, da se obrazujemo. Ali kakvi su samo ti likovi! Ja nisam mrgud i razgovaram sa nepoznatima bez problema, ali uvredim se kad mi neko ko mi ni po cemu nije ni blizu, a kamoli ravan, pozove da izadjemo.Naravno da necu da ispsujem nekog ko mi pridje, ali ti supljeglavi tipovi imaju takvu petlju da me jos i pozovu da se vidimo ponovo. Pitam se stvarno gde su ti pametni, mladi, neozenjeni Beogradjani

uh sto volim ovakve teme.

ok, lepa si....ali jel ti na celu pise koliko si pametna i uspesna. bas u mraku kluba tip vidi tvoju svekoliku pamet. i uspesnost.

fini momci vole pametne devojke! a niko ne voli narcise koje vredja kad im pridje neko za koga one misle da im nije ravan.

ne verujem u kuknjavu da je nemoguce naci normalnog tipa u BGD-u! mislim da su devojke preambiciozne u zahtevima a istripovane po pitanju toga sta imaju da ponude.

Drage moje uspesne, lepe i pametne dame,
Reci cu vam nesto sto sam rekao i svojoj cerki, koja je inace i lepa i pametna i uspesna, kada mi se pozalila da tesko moze da nadje decka koji joj odgovara. Ne znam da li ste to znale, ali inteligencija se rasporedjuje po ljudskoj populaciji tako sto ima najvise mediokriteta, oko dve trecine, jedna sestina pripada debilima, imbecilima i moronima, a preostala sestina natprosecno inteligentnim ljudima. To vazi i za zene i za muskarce. I sve ostale ljudske osobine, kao sto su visina, tezina, lepota...rasporedjuju se na isti nacin, po takozvanoj Gausovoj krivulji. Tako kaze statistika. Ako ste lepi, pametni i uspesni, po teoriji verovatnoce, vase sanse da nadjete odgovarajuceg partnera su mnogo manje nego kod mediokriteta. Isto vazi za oba pola. Ako beze od vas, beze muskarci koji nisu iz vase grupe. Ili mozda beze ne zbog vase pameti i lepote...Mozda ih necim drugim odbijate. Razmislite o tome. Ionako je malo onih koji su u vasoj grupi izbora

!:
muskarci su mnogo uplaseni kad se susretnu sa nekom lepom, pametnom, jakom, uspesnom,(...) zenom i beze glavom bez obzira kad one pokazu interesovanje za njih. onda su one spale na one sirovine, koji nisu svesni svojih nedostataka i samouvereno prilaze tim damama koje su mnogo po cemu iznad njih...

sta nam je ciniti???

Ne popuštati... Yebeš ga... Ja neki put stavljam ponos mnogo ispred toga da li mi se devojka sviđa ili ne... Ako vidim da je vrlo nedostupna, uobražena, pravi se da je "zvezda", itd - to je za mene automatski turn off.

!:
muskarci su mnogo uplaseni kad se susretnu sa nekom lepom, pametnom, jakom, uspesnom,(...) zenom i beze glavom bez obzira kad one pokazu interesovanje za njih. onda su one spale na one sirovine, koji nisu svesni svojih nedostataka i samouvereno prilaze tim damama koje su mnogo po cemu iznad njih...

sta nam je ciniti???
blago tebi... ja nisam ta jaka zena, potpuno sam izgubljena i beznadezna kada sam sama
cak se i mraka plasim
imam cak i nocne more ako ne spavam zalepljena za svog decka

Kada si jak i sam sebi dovoljan verovatno si manje spreman za kompromis i nije tacno da muskarci beze od vas, nego vi odete od njih... a posto su i oni jaki... jer jaka zena nece traziti slabog muskarca... onda vas oni ne jure... i stvar se tako raspadne. Nema tu neke velike misterije.

Lexa:
Ne mora, Beti, da znači da je zato otvorila temu...
A ti, iluzionisto - kako to "vidiš" da su uobražene, ako im ne prilaziš? Nosiš pola kile pasulja ili tarot karte u džepu?

Yebote Lexo... Pa nije ti potreban pasulj da uvidiš neke stvari... Recimo devojka koja sa interesovanjem gleda samo budžovane sa 1kg zlata oko vrata, a ostale posmatra kao stoku... Yebi ga... Koji će joj prići? A posle će se žaliti kako nikada nije upoznala finog momka. E, sad da ne bi zvučio kao random... Još jedan malo drugačiji primer...

Poneke devojke stavljaju prevelike barijere ispred sebe... "Izgledaj nezainteresovana i nadmena i on će ti sam prići"... E, yebi ga... Možda sam čudan, ali kod mene takva strategija ne pali. Stvarno nemam nameru da se lomim kad postoji toliko devojaka koje (manje ili više) otvoreno pokazuju da su zainteresovane.

A i te se posle pitaju: "zašto sam sama?" Konkurencija, deco, konkurencija... Sasvim normalna stvar.

A evo i ovde se našao lik (ništa lično, Dejvide) da kaže kako ga nerviraju neke zamišljene uobražene ženske koje šetaju Bg ulicama... Imam jednu ideju, da su ljudi, koji u svakoj trećoj na ulici vide uobraženost, ustvari sami nedostupni, da nikada nisu ni učinili taj „prvi korak“ i da su duboko iskompleksirani... I uglavnom nesvesni te svoje osobine. Jbg, ne kažem da ne postoje nepristupačne devojke, samo kažem da se to ne može „videti“.

Kao:
iluzionista:
Pa nije ti potreban pasulj da uvidiš neke stvari... Recimo devojka koja sa interesovanjem gleda samo budžovane sa 1kg zlata oko vrata, a ostale posmatra kao stoku...
Mislim, jeeeeeeeeee, gde ih samo nađe? Pa ja danas stvarno više ne vidim ni te budžovane sa kajlama, kamoli da sam ikada primetila devojku koja, eto, gleda u njih sa divljenjem, a ostale posmatra sa izrazom groze na licu...
Možda se takva slika još nađe u onim diskotekama gde sviraju razni „Marki Bulati“, pa zna se ko tamo odlazi... Ono, ako i sam ideš na takva mesta, šta misliš da ćeš tamo naći? Neku veliku drmr? :lol:
:wink:

Nisam Zdravko Čolić....

Ali mislim da prava dama , ako se tako uvek postavlja , posle izvesnog vremena načini oko sebe zid , gde džukci ne mogu da zapišavaju. A ostane otvorena....

Znači dama mora da prepozna (ne da vrši selekciju , već da traži potencijal) gospodina , ako je to ono što joj odgovara.
Jer uvek postoje "damice" koje misle da su dame...A njima treba oficir i konjušar....
Svojim ponašanjem u raznim okruženjima ona širi priču o sebi (ne ogovaranje već stav okoline )
NEaktivnost vrlo lako pretvara korektnu osobu u snoba (jer tako okolina počinje da je vidi), znači otvorenost mora da se neguje ....

To nije robovanje imidžu , to je komunikacija sa okolinom....
Uostalom čak i da je u najgorem slučaju , u slučaju taktike, to robovanje imidžu , znatno je manje nego onome što je potrebno ako se fura "barbi", "sponzor" "vamp", "biznis" model stereotipa....izgleda i ponašanja žene....

P.S. Ja sam truba za žene, ali sam maher za dame....

Dama gospodari okolinom , pozivom , kulturnim udaljenjem, jezikom , držanjem i neopterećenošću...

Samouverenost na jedan način....
Ne treba biti idealna da bi mogla da se ponaša ovako....
Treba samo da bude korektna u svojoj komunikaciji sa okolinom.....
I da shvata da u svemu daje svoj lični pečat, tako da je lažiranje konformnim samo kazna za nju i sve potencijalne poznanike....

To što vam neko ne kaže dobro jutro ne znači da je onaj što vam kaže "dobro jutro" kulturan.
Ali je u dobroj početnoj poziciji.
(Ne rastu svi uz pink.....ili uz šank......)

Back