Kakva je ovo stoka, majko mila!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.424

"Druže, jesi li svestan šta radiš?" Novosađani zgroženi postupkom komšije koji je počeo da pravi deponiju u sred grada​


Neverovatan prizor zatekao je Novosađane kada su videli da jedan njihov sugrađanin istovara šut u sred grada na poljani između naselja Liman 4 i Telep.
Snimak ovako bahatog ponašanja pojavio se na društvenim mrežama i izazvao brojne komentare a i sam čovek koji je snimio bezobziran potez svog sugrađanina zapitao ga je: "Druže, jesi svestan šta radiš? Znaš da to nije deponija? Imaš li decu? Imaš li ikoga kome ćeš da ostaviš ovu zemlju posle sebe?"
Bahati Novosađanin koji je pravio deponiju u gradu ni reč nije prozborio sa čovekom koji ga je snimao a u komentarima ispod snimka između ostalog navodi se da je čitav slučaj prijavljen komunalnoj inspekciji.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/izbaciovao-sut-u-sred-grada/d2ev8zc

Na onom Instagram linku imate video. Sve to pred našim očima i onda ćemo da kukamo kad i stranci našu zemlju budu posmatrali kao deponiju u koju će odlagati svašta.
Ne valja praksa, a bogami ni zakoni. Recimo ovaj snimak se po našem zakonu koliko znam ne može koristiti na sudu.
Kako sve ovo promeniti??
 

"Druže, jesi li svestan šta radiš?" Novosađani zgroženi postupkom komšije koji je počeo da pravi deponiju u sred grada​


Neverovatan prizor zatekao je Novosađane kada su videli da jedan njihov sugrađanin istovara šut u sred grada na poljani između naselja Liman 4 i Telep.
Snimak ovako bahatog ponašanja pojavio se na društvenim mrežama i izazvao brojne komentare a i sam čovek koji je snimio bezobziran potez svog sugrađanina zapitao ga je: "Druže, jesi svestan šta radiš? Znaš da to nije deponija? Imaš li decu? Imaš li ikoga kome ćeš da ostaviš ovu zemlju posle sebe?"
Bahati Novosađanin koji je pravio deponiju u gradu ni reč nije prozborio sa čovekom koji ga je snimao a u komentarima ispod snimka između ostalog navodi se da je čitav slučaj prijavljen komunalnoj inspekciji.

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/izbaciovao-sut-u-sred-grada/d2ev8zc

Na onom Instagram linku imate video. Sve to pred našim očima i onda ćemo da kukamo kad i stranci našu zemlju budu posmatrali kao deponiju u koju će odlagati svašta.
Ne valja praksa, a bogami ni zakoni. Recimo ovaj snimak se po našem zakonu koliko znam ne može koristiti na sudu.
Kako sve ovo promeniti??

U zemlji gde se CEO NAROD, skoro, odriče 15% države, ništa nije neobično.
ovo se neće videti u državama gde narod brani SVOJU DRŽAVU!
 
pisah vec vise puta - treba da postoje * pitome deponije*

da svako moze da otera sta mora i da se to prazni kad treba

zabranjivanjem se postize kontraefekat, svako skriveno cose se pretvara u divlju deponiju

e onda uvesti debele kazne za onog ko baca ovako

i ovo , da nije snimljeno bi postala gomilica otpada pored puta , jedna vise nego sto ih ima
 
pisah vec vise puta - treba da postoje * pitome deponije*

da svako moze da otera sta mora i da se to prazni kad treba

zabranjivanjem se postize kontraefekat, svako skriveno cose se pretvara u divlju deponiju

e onda uvesti debele kazne za onog ko baca ovako

kad narod ODNESE na smetlište državno država kaže DAJ PARE!
i narod okrene kamijon i izvrne prikolicu na prvoj krivini!
smišljeno i planski!
 
Tuga...divljaci...grabi, bacaj, divljaj...

Inace slazem se da je nenormalno skupo odnosenje otpada...Kada sam se ja raspitivala posto je 1 kontejner pre oko 2 godine rekli su mi 7500 dinara i ako je sut i beton smem samo do pola da napunim.
Iznajmljivanje kombija, radnika, odnosecenje na deponiju i tamo jos platis da ostavis...
Preskupo....
 
Dobro, ima i toga.
No hajde da pomenemo i jedan lep primer u kom su doduše akteri gosti nedavno pristigli u naš grad. Bio je u Fabrici koncert nekog ruskog benda, a na koncertu uglavnom Rusi i Ukrajinci. Ne, nisu se ni tukli ni svađali, ali ono što mi je posebno upalo u oči je sledeće:

Из СКЦНС Фабрике кажу да су посетиоци на овом наступу били искључиво руске и украјинске националности, док се међу публиком могло наћи и десетак наших људи.
Оно што им је оставило посебан утисак јесте сала која је након концерта затечена у стању на какво особље није навикло.
Наиме, након концерта који је у потпуности попунио простор музичке сале СКЦНС Фабрике, на поду је од смећа остало свега неколико чаша.
Иако није за похвалу, под се, након концерата у овом простору обично ни не види од лименки, чаша, празних кутија од цигарета и осталог смећа које се, и поред постављених канти за отпатке, некако увек пронађе на поду.

Да ли због тога што поштују правила, долазе и одлазе на време, те су прилично културнији од “домаће“ публике, Србија полако постаје руска “дијаспора“ што се тиче музичких наступа и у наредном периоду у нашем граду биће одржан велики број концерата намењених руској и украјинсој публици.
https://gradskeinfo.rs/rusi-i-ukrajinci-donose-novi-muzicki-pravac-u-novi-sad-19-03-2023/
 
Zaputite se malo po selima sirom Srema, Backe i Banata (a tako je i u ostatku Srbije) da vidite kako izgleda" briga" o zivotnoj sredini. Nemate selo koje na nekom svom kraju na tkz. utrinama (ili nicijoj zemlji) ili letnjim putevima nema divlju deponiju, manju ili vecu. Nekada su recimo slovacka sela bila uzor za cistocu i urednost no danas i po njihovoj okolini imate takve deponije, jednostavno svi su se "umorili" od opste bahatosti i javasluka.
 
Našla sam dve "zaludne" devojke iz svog grada koje imaju isti problem kao i ja sa smećem i ruglom u mom gradu, pa su se čak i aktivirale kod predsednika opštine, i povezujemo se. Bićemo lude Naste koje tamo nešto prčkaju, ali... lepo je znati da postoji još ljudi kojima smeta smeće na svakom koraku i hoće da urade nešto po pitanju toga, taman to bilo i :"Sagni se i pokupi smeće koje vidiš!"
Što se tiče divljih deponija, i onih javnih... to odaje problematičnu i skoro nerešivu situaciju da naša država i dalje nema jasan plan kako da se uredno rešava smeća, nema ništa o reciklaži i ozbiljnom bavljenju tim smećem, a time moramo što pre da se pozabavimo na državnom nivou jer smo pretrpani na svakom koraku...
Po onome gde bi da prodaju turističke aranžmane, bićemo poznati po tome u svetu da turista gleda nepregledna prostranstva-brda i doline prekrivenih smećem i to slika i čuva kao glavnu uspomenu na Srbiju, svidelo nam se ili ne!
 
Na ulazu na to naše neprežaljeno i našim srcima važno Kosovo nas čeka upravo prvo ogromna deponija smeća.
Kao dete se sećam u ovo doba godine tih brdaštaca i useka-sve je bilo preplavljeno koloritnim livadskim cvećem. Ne, ulaziš na Kosovo i gledaš prostranstva nad kojima se vijore plastične kese, lete u vis i proglašavaju pobedu nad idejom da tu možda treba da zakupiš plac na godinu dana i odmoriš glavu okružen tom, prvobitno netaknutom prirodom.
Bacili smo pod noge Bogom danu zemlju i napravili je deponijom za smeće.
Pa... ima smisla to kako se provodimo u odnosu na tu zemlju danas, totalno apolitički!
 
Ima ih koji kažu kako je to problem zato što se odnošenje velikih količina đubreta naplaćuje. Ne mislite valjda da su korišćenje kamiona i rad onog ko njime upravlja bilo gde besplatni? To se plaća svuda. Međutim, na mnogim drugim mestima na planeti ljudi ne prave divlje deponije. Zašto? Zato što bi u nekoj uređenoj državi lik s početka ove teme ne samo platio ogromnu kaznu nego i završio u zatvoru. Dakle zakoni i sprovođenje istih su rešenje, a ne praksa u kojoj je bitno ko je čiji kum ili u kojoj je stranci.
 
Međutim, na mnogim drugim mestima na planeti ljudi ne prave divlje deponije. Zašto? Zato što bi u nekoj uređenoj državi lik s početka ove teme ne samo platio ogromnu kaznu nego i završio u zatvoru. Dakle zakoni i sprovođenje istih su rešenje, a ne praksa u kojoj je bitno ko je čiji kum ili u kojoj je stranci.
Jednostavno, ljudi se moraju ispočetka obrazovati u tom smislu danas kroz .... 🎆 novi predmet u školi??? :zcepanje:
Važelo je za stvar vaspitanja iz porodice da li ću išta na putu od škole ikad baciti pored puta: Malu žvaku sam bila u obavezi da donesem kući.
Papirić, od čega? Papirić se ne baca bilo gde, ne možeš papirić da bacaš onako, nehajno.. "Donesi kući!"
Posle dve čaše pića bilo gde... guraj kući, jer ne želiš da ljude stavljaš u neprijatnu situaciju da im ideš u njihove toalete.
X stvari je... ne bez veze bilo, to vaspitanje iz kuće ništa ne može da zameni, i ne bi trebalo da se od obrazovnih institucija očekuje tako nešto.
 
Zaputite se malo po selima sirom Srema, Backe i Banata (a tako je i u ostatku Srbije) da vidite kako izgleda" briga" o zivotnoj sredini. Nemate selo koje na nekom svom kraju na tkz. utrinama (ili nicijoj zemlji) ili letnjim putevima nema divlju deponiju, manju ili vecu. Nekada su recimo slovacka sela bila uzor za cistocu i urednost no danas i po njihovoj okolini imate takve deponije, jednostavno svi su se "umorili" od opste bahatosti i javasluka.
И Нова Пазова и околина док су Немци уређивали све било под конац и канали и уредност. Сад све запуштено, дивље депоније. Нисам веровао посадио младе воћке и преко ноћи неко извадио и однео себи, било му скупо купити. Докле дошло..
 
Našla sam dve "zaludne" devojke iz svog grada koje imaju isti problem kao i ja sa smećem i ruglom u mom gradu, pa su se čak i aktivirale kod predsednika opštine, i povezujemo se. Bićemo lude Naste koje tamo nešto prčkaju, ali... lepo je znati da postoji još ljudi kojima smeta smeće na svakom koraku i hoće da urade nešto po pitanju toga, taman to bilo i :"Sagni se i pokupi smeće koje vidiš!"
Što se tiče divljih deponija, i onih javnih... to odaje problematičnu i skoro nerešivu situaciju da naša država i dalje nema jasan plan kako da se uredno rešava smeća, nema ništa o reciklaži i ozbiljnom bavljenju tim smećem, a time moramo što pre da se pozabavimo na državnom nivou jer smo pretrpani na svakom koraku...
Po onome gde bi da prodaju turističke aranžmane, bićemo poznati po tome u svetu da turista gleda nepregledna prostranstva-brda i doline prekrivenih smećem i to slika i čuva kao glavnu uspomenu na Srbiju, svidelo nam se ili ne!
Нисте ви залудне, ви сте нормалне. Мој брат је са својим друштвом, а сада и син са својим другарима викендом на Фрушкој гори. Не седе у граду по кафићима него са џаковима шетају природим и скупљају смеће. Ако видите жену која шета кејом и скупља разбацане флаше у канте а пре тога скине чеп за хендикеп, та сам. И од своје зграде до контејнера све покупим успут. То је нормално понашање. Ненормални су ови који разбацују.
Стварно не знам где је то рођено и ко је то васпитавао?
 
И Нова Пазова и околина док су Немци уређивали све било под конац и канали и уредност. Сад све запуштено, дивље депоније. Нисам веровао посадио младе воћке и преко ноћи неко извадио и однео себи, било му скупо купити. Докле дошло..
Otprilike ovakav rad:

Neverovatno - neko je tokom noći krao delove klupa na keju, ostavljena drvenarija
 
Pa zar nemate nekakvo reciklažno dvorište gdje se može dovesti otpad? Kod nas to ima, kod mene imaju 2 reciklaža dvorišta.
Npr. građevinski otpad do 200kg je besplatno, preko 200kg se naplaćuje. Gume za vozila, namještaj, elektronski otpad... Sve je besplatno. Glomazni otpad se skuplja 2 puta godišnje, a u reciklažno dvorište možeš dovesti kad god hoćeš.
 
Pa zar nemate nekakvo reciklažno dvorište gdje se može dovesti otpad? Kod nas to ima, kod mene imaju 2 reciklaža dvorišta.
Npr. građevinski otpad do 200kg je besplatno, preko 200kg se naplaćuje. Gume za vozila, namještaj, elektronski otpad... Sve je besplatno. Glomazni otpad se skuplja 2 puta godišnje, a u reciklažno dvorište možeš dovesti kad god hoćeš.
ma vi ste europa,po Hrvatskoj bacen papir ne mozes da pronadjes.Ako i pronadjes sigurno je neki Srbin bacio
 

Back
Top