Kako?

Gost
Kako podnosite kritiku (bilo koju), imate li uvek spreman adut u rukavu ili samo pocrvenite, da li vam srce brze zakuca ili samo pomislite da se to uopste ne odnosi na vas. Izaziva li kod vas agresiju ili potistenost?
 
Ako je kritika ispravna, što bih je podnosila? "Ok, greška..."... Ako nije ispravna.. ako je osoba koja kritikuje vredna objašnjenja i ubeđivanja u suprotno.. na fin način, normalnim razgovorom ubediš je u suprotno... Ako nije - ne trošiti vreme..
 
Manje vise dobro... Nije mi sve jedno (sto se tice negativne kritike), ali je uvazavam... Stavise, kad god neko ima neku primedbu na moj rad, ponasanje ili sta vec, ja to lepo zapisem... i trudim se da to ispravim...

Ali kad je rec o neargumentovanoj kritici ('zli jezici'), tu umem itekako da planem, i branim svoje stavove po svaku cenu...
 
Zavisi od koga dolazi, ako tu osobu cenim, kritiku postujem. Retko mi bude neprijatno posto niko nece bas da te izvredja kad te kritikuje. Ljudi se trude da kritiku lepo upakuju da te ne uvrede a da ti ipak shvatis poruku. :)

P.S. Dovoljno sam samokriticna(cak nekad i preterano po misljenju moje najbolje drugarice) tako da drugi i ne stignu da me iskritikuju ja sve to sama uradim pre nego se oni sete :wink:
 
Branim se ko zmija... Migoljim, a umem i da ujedem. Bez obzira, ne druzim se sa ljudima koji nisu spremni da mi u lice kazu sta misle o meni, ili bilo cemu drugom...
 
Pa poprilicno dobro podnosim kritiku, ali od svojih prijatelja (tada smatram da je dobronamerna), a za ostale ne garantujem :twisted: , sve zavisi koja je vrsta kritike u pitanju 8)
 
Ne zaboravite na one koji VOLE da kritikuju (valjda im je u krvi). I uvek ce naci razlog. To je jace od njih. Kako se postaviti prema njima? A ne mozes da ih otkacis.
 
shifty.gif

Ma ne... treba nabaciti najsarmantniji osmeh.
wedont.gif
 
Ne mislim na prirodu muskaraca, jer znam jako puno njih koji zaista znaju da se postide (vrlo pohvalno, by the way), nego prosto mislim na tebe, nekako mi se ne uklapa u tvoj opis i stil :roll: :roll: :)
 
Naravno da je pohvalno, u stvari, po mom misljenju, pre svega togqa je sve manje, a to sto neko zna da pocrveni mnogo govori o tom nekom, mada znam da nije prijatno :)
 

Back
Top