Kako znamo da je Hriscanstvo istina?

joop10

Početnik
Poruka
14
Odnosno kako znate vi koji verujete?
Jeli samo zbog svetih spisa ili?
Dali ste proucili i druge religije?
Sta je sa drugim denominacijama?

Ja sebe smatram onim sto ga zovu agnostik ali proucavam Hriscanstvo i Islam sto vise mogu a znam malo i o Budizmu iako ga neki zovu religija bez religije meni je interesantno medjutim nedovoljno. MNOGOOOOO mi je lakse citati na Engleskom ali nije veliki problem.

Hvala

Zaboravio sam jos jedno pitanje. Ko je mozak pravoslavlja? Odnosno ko kaze "ovo znaci to a to znaci ovo"? Kod Protestanata su ucenjaci i Muslimana a kod Katolika neznam, mozda svestenici.
 
Poslednja izmena:
Odnosno kako znate vi koji verujete?
Jeli samo zbog svetih spisa ili?
Dali ste proucili i druge religije?
Sta je sa drugim denominacijama?

Ja sebe smatram onim sto ga zovu agnostik ali proucavam Hriscanstvo i Islam sto vise mogu a znam malo i o Budizmu iako ga neki zovu religija bez religije meni je interesantno medjutim nedovoljno. MNOGOOOOO mi je lakse citati na Engleskom ali nije veliki problem.

Hvala

Zaboravio sam jos jedno pitanje. Ko je mozak pravoslavlja? Odnosno ko kaze "ovo znaci to a to znaci ovo"? Kod Protestanata su ucenjaci i Muslimana a kod Katolika neznam, mozda svestenici.

Не морамо да знамо.

Довољно је да верујемо да јесте.

Надам се да никоме не смета што ја верујем у нешто. То је моја приватна ствар.
 
verujes i u deda-Mraza?

Да.

Ти не верујеш у Деда Мраза?

Ти си нека супер научна фаца, а?

Верујем у Деда Мраза. Деда Мраз постоји.


Треба да ти образлажем његово постојање или ћеш ми веровати да Дјед Мраз постоји?
 
Да.

Ти не верујеш у Деда Мраза?

Ти си нека супер научна фаца, а?

Верујем у Деда Мраза. Деда Мраз постоји.


Треба да ти образлажем његово постојање или ћеш ми веровати да Дјед Мраз постоји?
ja licno ne verujem da postoji deda-Mraz, tako da mi obrazlozenje ne treba.
kao sto si rekao... svako ima prava da veruje u sta hoce i to meni uopste ne smeta.
jedino mi je neshvatljivo da je ljudima moguce toliko isprati mozak, pa da veruju u price u koje ni malo dete od 3 god. ne bi poverovalo.
 
ja licno ne verujem da postoji deda-Mraz, tako da mi obrazlozenje ne treba.
kao sto si rekao... svako ima prava da veruje u sta hoce i to meni uopste ne smeta.
jedino mi je neshvatljivo da je ljudima moguce toliko isprati mozak, pa da veruju u price u koje ni malo dete od 3 god. ne bi poverovalo.

Да. Несхватљиво ти је.

Покушао си да разумеш?

Вероватно ниси.

Ја волим да кажем, да пре него што пробамо да нађемо бесмисао у нечему, прво треба да покушамо да нађемо смисао.
 
Да. Несхватљиво ти је.

Покушао си да разумеш?

Вероватно ниси.

Ја волим да кажем, да пре него што пробамо да нађемо бесмисао у нечему, прво треба да покушамо да нађемо смисао.
jel si ti pokusao da razumes da su stvari mozda i drugacije od onih u koje ti verujes?
 
Odnosno kako znate vi koji verujete?
Jeli samo zbog svetih spisa ili?
Dali ste proucili i druge religije?
Sta je sa drugim denominacijama?

Ja sebe smatram onim sto ga zovu agnostik ali proucavam Hriscanstvo i Islam sto vise mogu a znam malo i o Budizmu iako ga neki zovu religija bez religije meni je interesantno medjutim nedovoljno. MNOGOOOOO mi je lakse citati na Engleskom ali nije veliki problem.

Hvala

Zaboravio sam jos jedno pitanje. Ko je mozak pravoslavlja? Odnosno ko kaze "ovo znaci to a to znaci ovo"? Kod Protestanata su ucenjaci i Muslimana a kod Katolika neznam, mozda svestenici.
Svi znamo da raniji mitovi nisu istina, pa tako i ovaj najnoviji... prica da je pobunjenik zrtvovao sam sebe kako bi oprostio grehe covecanstva, da bi vaskrsao
pa onda se vratio ponovo da sudi, je klasik i to nelogican mit. Zapravo Isus, kao pobunik je raspet, pa su ti isti koji su ga raspeli, napravili religiju
od toga, pomesanu sa prethodnim religijama...
 
Svi znamo da raniji mitovi nisu istina, pa tako i ovaj najnoviji... prica da je pobunjenik zrtvovao sam sebe kako bi oprostio grehe covecanstva, da bi vaskrsao
pa onda se vratio ponovo da sudi, je klasik i to nelogican mit. Zapravo Isus, kao pobunik je raspet, pa su ti isti koji su ga raspeli, napravili religiju
od toga, pomesanu sa prethodnim religijama...
Dali je pobunjenik ili zrtva to je za raspravu jer on nigde nije rekao da se zrtvuje za nekoga cak je pokusao da izbegne linc tj. srmt a to sto su posle neki okrenuli drugu pricu o njemu slazem se.
 
ja licno ne verujem da postoji deda-Mraz, tako da mi obrazlozenje ne treba.
kao sto si rekao... svako ima prava da veruje u sta hoce i to meni uopste ne smeta.
jedino mi je neshvatljivo da je ljudima moguce toliko isprati mozak, pa da veruju u price u koje ni malo dete od 3 god. ne bi poverovalo.
Pa ne veruje ni on u pravoga deda mraza vec misli na to kao neku simboliku u koju veruje. Ne veruje da postoji onaj pravi koji leti neom i donosi pokloncice haha
 
jel si ti pokusao da razumes da su stvari mozda i drugacije od onih u koje ti verujes?

Да. Не видим зашто сумњаш у то.

Далеко је лакше веровати да Деда Мраз не постоји, тако да ти није добар аргумент да на питање одговориш супротним питањем.
 
Да. Не видим зашто сумњаш у то.

Далеко је лакше веровати да Деда Мраз не постоји, тако да ти није добар аргумент да на питање одговориш супротним питањем.
nisi, nego jednostavno verujes.
da si pokusao da shvatis da su neke stvati teske izmisljotine stvorene da bi se manupulisalo narodima to bi vrlo brzo ukapirao svako ko ima bar 2 gr. mozga.
 
nisi, nego jednostavno verujes.
da si pokusao da shvatis da su neke stvati teske izmisljotine stvorene da bi se manupulisalo narodima to bi vrlo brzo ukapirao svako ko ima bar 2 gr. mozga.

Ко је то створио Деда Мраза да би манипулисао народима?

Ротшилди?

Рептили?

Британска краљица (покојна)?
 
Svaka osoba hoce da slijedi istinu i logiku, pa makar je donijeli Eskimi, nevazno je , ali prava vjera Bozija mora da ide zajedno sa zdravim rezonovanjem i prirodom covjeka

kako onda odgonetnuti koja je prava vjera, judaizam, krscanstvo, islam, hinduizam, nesto deseto???

Bog nikad nije slao razlicite vjere, ovo upamtite, ovijek je jednu vjeru slao ali su ljudi vremenom je mijenjali korpmpirali i davali joj imena....zato imamo slicne vjere judaizam, krscanstvo i islam...

sta je ovdje na stvari onda?

kako je dosao Judaizam?

Nepostoji nista sto se zove Judaizam, ako mi nevjerujete, pogledajte bibliju i nigdje necete naci da Bog naziva svoju vjeru Judaizam.
Sta znaci Judaizam?

Ime Judaizam je derivirano od praunuka Abrahama sto se zvao Judah osobe koji su slijedili Boziju vjeru su zivjeli u Judeji

pa imas potomke Judaha u judeiji i nazvase je Judaizam, Bog nikad i nigdje nije nazivao svoju vjeru Judaizam, nego su je ljudi nazvali tako.

Posto su zidovski rabbini iskrivil iBozije ucenje Bog je slao poslanike da ih opominju i vrate na pravi put izmedju ostaloh i Isusa je poslao sa tom misijom da popravi sto su prijasnje generacije iskrivile.

Isus Nikad nije dosao sa hriscanstvom, hriscnastvo je stvorio Pavle to on jasno pise u novom zavjetu, cak sta vise taj pavle nema isto ucenje kao Isus, i zato vidimo da hriscani i hrscanstvo odstupa od ucenja Isusa i od onoga sto je Isus vjerovao.

Pa koja vjera je to Bozija vjera i kako se zove?

Zadnja objava je Islam i Bog je obecao da nece dati da se iskrivi zadnja njegova objava, nazvao je islam, i kaze u Kuranu da nas je nazvao muslimanima od davnina, pa onda kad citamo orginalne tekstove Biblije vidimo da rijec musliman se vise puta spominje uBibliji nego Krscanin, musliman 25 puta a Krscanin 3 puta samo.

Znaci Bog je slao jednu vjeru uvijek, ta vjera se zove islam, cak se moze to naslutiti iz Biblije, jer Isus koristi identicnu rijec za islam u novom zavjetu kao sto je i korjen rijeci islam, Aramejski Shlama , dok dok drugim naziv sa islam je Silm

sto znaci biti predan bozijoj volji u miru.

Cak zidovske stare knjige tvrde da su muslimani postojali jos odavnina po jeruzalemu, da su zajedno sa zidovima klali Kurbane...cak kaze da je Islma najstarija vjera na zemlji koja datira od Adama i Noaha.


Zato imamo identicne rituale u judaizmu , hriscanstvu i islamu, jer datiraju od jedne vjere koju je Bog slao uvijek jedino sto se zakonik mijenjao zavisno od vremena i mjesta, ali je to u sustini ista vjera


Pa zidovi i krscani danas su onda sljedbenici svih poslanika, Mojsija, Isusa, Muhammeda i ostalih...jer su svi oni bili jedne vjere od istog Boga.
cak sve 3 vjere nazivaju Boga isto
Hevbrejski Elah
Aramejski Alaha
Arapski Allah

 
Odnosno kako znate vi koji verujete?
Jeli samo zbog svetih spisa ili?
Dali ste proucili i druge religije?
Sta je sa drugim denominacijama?

Ja sebe smatram onim sto ga zovu agnostik ali proucavam Hriscanstvo i Islam sto vise mogu a znam malo i o Budizmu iako ga neki zovu religija bez religije meni je interesantno medjutim nedovoljno. MNOGOOOOO mi je lakse citati na Engleskom ali nije veliki problem.

Hvala

Zaboravio sam jos jedno pitanje. Ko je mozak pravoslavlja? Odnosno ko kaze "ovo znaci to a to znaci ovo"? Kod Protestanata su ucenjaci i Muslimana a kod Katolika neznam, mozda svestenici.
Znamo jer je BIBLIJA BOZJA REC.
dakle da na temelju svetih spisa.
Ko trazi istinu ispitace religiju uopste...
Ja sam nasla istinu preko svoje religije.
a i ispitujuci i druge.
 

Back
Top