Kako žene biraju čo'eka svog života?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Evo pročitah po iljaditi put komentar kako žene traže "hranitelja" skroz proračunato i razumski, odnosno misle na svoju imaginarnu decu (kojih još nema i ko zna da li će ih biti) i žrtvuju svoje živote i svoju sreću da bi im ta imaginarna deca išla na prestižni koledž.

Mene zanima koliko vas razmišlja ovako?
 
To treba da pitaš žene. Moje mišljenje je da pametne žene gledaju koliko je muškarac sposoban, da se snađe u ovim nenormalnim vremenima. I ne treba se žrtvovati radi koledža , i za studiranje na običnom fakultetu, potrebno je mnogo novca, koji je nemoguće obezebediti od 2 prosečne plate
 
Evo primera.
To treba da pitaš žene. Moje mišljenje je da pametne žene gledaju koliko je muškarac sposoban, da se snađe u ovim nenormalnim vremenima. I ne treba se žrtvovati radi koledža , i za studiranje na običnom fakultetu, potrebno je mnogo novca, koji je nemoguće obezebediti od 2 prosečne plate
"Pametne žene". Misliš, proračunate? Žene koje nemaju emocije nego sve što rade u životu rade iz računa?

Zanima me zašto muškarci toliko žele da veruju u ovo.
Ja nikada ne bih odabrala bogatog čoveka ispred onog koga volim. I mislim da je tako sa velikom većinom žena. Pa ma kolki golja on bio.
Čemu uproštavanje tih odnosa, kad oni uopšte nisu prosti.
 
Evo primera. "Pametne žene". Misliš, proračunate? Žene koje nemaju emocije nego sve što rade u životu rade iz računa?

Zanima me zašto muškarci toliko žele da veruju u ovo.
Ja nikada ne bih odabrala bogatog čoveka ispred onog koga volim. I mislim da je tako sa velikom većinom žena. Pa ma kolki golja on bio.
Čemu uproštavanje tih odnosa, kad oni uopšte nisu prosti.

Lexo, ne znam koliko imaš godina, ali znaš i sama da se razmišljanja i prioriteti s godinama i te kako menjaju (ne mislim na tebe, nego kažem generalno)... drugačije razmišlja devojka sa 20, i kad napuni 10 ili 20 godina više. Menja se razmišljanje, menjaju ideali, u krajnjoj liniji, menja se i život. Sa 20 svi maštaju o beskrajnoj ljubavi do kraja života, sa 30 joj je život već udario 2-3 šamara, sa 40 možda se bori za golu egzistenciju. To jeste proračunatost, i ne daj nam bože situacija kad moramo da radimo i biramo nešto protiv volje.

Pametna je ona koja je uspela da sebe napravi nezavisnom, da ne mora da razmišlja da li će joj muž sutra dati pare za kaput, da ne mora da se udaje za onog kog ne voli (zbog finansijske sigurnosti)... Eto
 
Evo znam devojku što je upoznala rusa vlasnika izvesnog lanca benz. pumpi :rumenko: i saće se venčaju, jest da je malo stariji od nje ali ne mari, zaljubio se...
Ajde bre pa i oni se žene, pa sigurno neće tražiti babu ispred mladog mesa, a ona očigledno nije imala šta da ostavi ispred sebe.

Šta se desilo sa onim "bajkama" o tome kako se dvoje mladih zaljubi pa grade svoj život ni iz čega i taj rad :neutral: malo malo pa neki napiše kako žene kad se udaju traže "hranitelja". Čuj... traže :neutral: eo idem sa metal detektorom i gledam koji šta ima u džepu da bolje hrani moju imaginarnu decu.
 
Lexo, ne znam koliko imaš godina, ali znaš i sama da se razmišljanja i prioriteti s godinama i te kako menjaju (ne mislim na tebe, nego kažem generalno)... drugačije razmišlja devojka sa 20, i kad napuni 10 ili 20 godina više. Menja se razmišljanje, menjaju ideali, u krajnjoj liniji, menja se i život. Sa 20 svi maštaju o beskrajnoj ljubavi do kraja života, sa 30 joj je život već udario 2-3 šamara, sa 40 možda se bori za golu egzistenciju. To jeste proračunatost, i ne daj nam bože situacija kad moramo da radimo i biramo nešto protiv volje.

Pametna je ona koja je uspela da sebe napravi nezavisnom, da ne mora da razmišlja da li će joj muž sutra dati pare za kaput, da ne mora da se udaje za onog kog ne voli (zbog finansijske sigurnosti)... Eto
Pa kad je je l te traženje muža u pitanju obično (ne uvek ali obično) se ne gleda baš na te preko 40 koje bi to uradile i s prvim koji naiđe da dokažu kako mogu ili štatijaznam. Imam ja dovoljno godina i nikada nisam maštala o ljubavi do kraja života, nije me ni zanimalo to preterano. Ali sam podrazumevala da čovek (samim tim i žena) najpre nastoji sebe da osigura i obezbedi a da za brak treba da bira čoveka koji je i neka druga vrsta podrške. A ne "hranitelj" po definiciji, odvratnog li izraza. Ne znam da li ta priča više vređa žene ili muškarce.
 
Brate i ja poznajem i cuo sam za par prica...ponavljam PAR..mislim da nije ni vredno pomena u odnosu na pomen da zene traze
Ja ne znam nijednu koja se udala zbog para. Moja sestra se udala za bogatog posle mesec dana poznanstva i ona mi je najsumnjivija, ali ona je jedan jedini primer koji znam, a znam ih puno. I zašto uvek žena? Isto tako znam i jednog degena koji je bio sa bogatom curom samo da bi mu ona kupovala koješta :lol: sreća pa se nije za njega i udala na kraju.
 
Pa kad je je l te traženje muža u pitanju obično (ne uvek ali obično) se ne gleda baš na te preko 40 koje bi to uradile i s prvim koji naiđe da dokažu kako mogu ili štatijaznam. Imam ja dovoljno godina i nikada nisam maštala o ljubavi do kraja života, nije me ni zanimalo to preterano. Ali sam podrazumevala da čovek (samim tim i žena) najpre nastoji sebe da osigura i obezbedi a da za brak treba da bira čoveka koji je i neka druga vrsta podrške. A ne "hranitelj" po definiciji, odvratnog li izraza. Ne znam da li ta priča više vređa žene ili muškarce.
pa da, ovo i jeste suština :)

nažalost, do konflikta dolazi i ako je ona finansijski nezavisna, a udala se iz ljubavi za tipa koji, kako godina prolaze, sve manje uspeva da je prati, a ona se sve više od njega udaljava iz istog tog razloga... pa, gde smo onda pogrešili? :)
 
Smrzli su mi se prsti, pa ne mogu da citiram

Mislim da su največi krivac, nenormalne okolnosti u kojima živimo, jako dugo. Danas je "bogat" svako ko ne brine da li će do kraja meseca imati za hranu, ko ima kola i nije odrpanac , jer masa ljudi radi za račune i da bi se prehranila od prvog do prvog. Sve je postalo, toliko izopačeno, da se više ni ne zna šta je normalno

Lexo, to je tvoj izbor, da se udaš za golju, kao što se moja sestra udala za samozvanog intelektualca, pa sad krivi druge. Ja to nikad ne bih dopustio, jer ja gledam unapred i znam na šta bi to ličilo. budući da mi je materijalna situacija loša, i kako žene svaki dan menjaju raspoloženje. Bolje je odreći se nečega sada, ali manje stradati ubuduće

Što se tiče sticanja opd nule, to je moglo, zaključno do osamdestih, drugim rečima, sa propašću socijalizma, možemo samo da im zavidimo
 
Ovako ja to radim....

Prvo ga onjusim....miris lavande je pozeljan...:flert:
Tokom ljubljenja sa zrtvom, pocnem suptilno da grlim i stipam muskarca u pravcu djepova ne bih li ustanovila koliko kesha ima doticni.. kad zavrsim sa proverom prelazim na cupanje kose kako bih videla opada li i da li ce mi frajer biti finansijski teret kupovanjem boja za farbanje, vlasulje...
Dok se eskimski ljubimo zavirujem u nos, iz tasnice vadim specialni pribor : lenjir, kojim proveravam duzinu dlaka u nosu, stapic za ciscenje uha kojim vadim bris iz nosa ne bih li procenila kolicinu bala u njemu - super metod da se provali da li je frajer balavac ili ozbiljan ceok....sa nosa prelazim usnama na obrve, trepavice mereci duzinu i bujnost - kad se ljubimo i pada kisa, ne smem da se iskvasim .. tokom pretrazivanja partnerovih usta jezikom, trazim ima li u toj rupi nekih ruda (zlatan zub...) - ekonomska kriza vlada treba imati za crne dane..:rumenka:.. rukom prelazim preko grudi, cepam kosulju i kontam da li mogu da gazim svojim lakim stopkama po tepihu ili cu morati da poliram linoleum... nogom dobro nagazim njegovu stopku i proveravam njen otpor - ako mi vrati gaz mozda dozvolim da mi isece nokte, mrsi kosu, broji sede i mladeze na telu :flert: .....kad ga pribijem uza zid i rasirim mu ruke iznad glave, gledam duzinu crte zivota na dlanu, crtu glave, srca..itd...uz to bacim oko na palac, ostale prste i njihovu nakrivljenost ne bih li odredila jacinu erekcije..ako mi se lik odupre i ne stignem da zavrsim zadnju fazu osnovnog metoda proveravanja, pribijem se uz njega kao pijavica, nogama se uvijem oko njegovog tela kao Dendroaspis polylepis i oslusnem otkucaj njegovog srca....ako radi ubrzano i otkucava moje ime a muskarac me uz to cvrsto steze, grebe, grize i cupa za kosu, mogu da predjem na najbitniji metod provere ili ti visi nivo...:manikir:

Pocnem s entuzijazom da pricam o smislu zivota, postojanja, religije, braku, deci, politici, opancima, cenama nafte, svetskoj krizi...nesto prepricam na spanskom, nemackom, engleskom i ostalim jezicima - zavisi od trenutnog raspolozenja...

Uz sve to zaplacem, podrignem, histericno se nasmejem, pocnem da blejim, lajem,
mijaucem, kukurichem, krekechem ko zhaba obrisem balav nos i bale deknem o pod...


Nakon svega proverim da li mu je poznat opurtunitetni trosak iliti ekonomski oportunitetni gubitak...da bi muskarac izdrzao ovaku loodachu, potrebno je da tri puta izmeri, jednom sece i bude svestan cega se odrice, sta dobija a sta gubi...

Eto, tako....:mesi:

Idem da peglam krevet...ubi me angina....:cry:
 
OrangeC
Dakle, ti predlažeš da batalimo ove "ljubavi iz srednje škole" ili sa fakulteta ili ko zna odakle i da se bacimo u proračunato traženje nekoga ko jednostavno može materijalno da nas obezbedi :eek: iako se ustvari nikada ne zna u kakvom će taj isti finansijskom stanju biti kada ta deca i dođu na red, to jest ako.
Recimo, ja posao nikako da nađem, i sama sam golja, i uzmimo da mi je dečko isto golja, i da mi se ponudi neki koji ima dobar posao, stan, pa, stabilan je za sad, nije baš nakaza i poznajem ga možda mesec dana, smatraš da bih trebala da ostavim dečka golju i da se udam za ovog lika kao što bih se vratila mami i tati, da bi me izdržavali i da bih večno ostala zaštićena i sigurna?

Zanimljivo...
 
Evo pročitah po iljaditi put komentar kako žene traže "hranitelja" skroz proračunato i razumski, odnosno misle na svoju imaginarnu decu (kojih još nema i ko zna da li će ih biti) i žrtvuju svoje živote i svoju sreću da bi im ta imaginarna deca išla na prestižni koledž.

Mene zanima koliko vas razmišlja ovako?

Ja razmisljam potpuno drugacije!
Istina proracunato (ali, ne materijalno) i razumski.. Ali, svoju IMAGINARNU DECU cu ja hraniti i slicno, a jedino sto mi je bitno u zivotu jesu sreca i sloboda- dakleM, ne slazem se u vezi zrtvovanja istih...
 
Ovako ja to radim....

Prvo ga onjusim....miris lavande je pozeljan...:flert:
Tokom ljubljenja sa zrtvom, pocnem suptilno da grlim i stipam muskarca u pravcu djepova ne bih li ustanovila koliko kesha ima doticni.. kad zavrsim sa proverom prelazim na cupanje kose kako bih videla opada li i da li ce mi frajer biti finansijski teret kupovanjem boja za farbanje, vlasulje...
Dok se eskimski ljubimo zavirujem u nos, iz tasnice vadim specialni pribor : lenjir, kojim proveravam duzinu dlaka u nosu, stapic za ciscenje uha kojim vadim bris iz nosa ne bih li procenila kolicinu bala u njemu - super metod da se provali da li je frajer balavac ili ozbiljan ceok....sa nosa prelazim usnama na obrve, trepavice mereci duzinu i bujnost - kad se ljubimo i pada kisa, ne smem da se iskvasim .. tokom pretrazivanja partnerovih usta jezikom, trazim ima li u toj rupi nekih ruda (zlatan zub...) - ekonomska kriza vlada treba imati za crne dane..:rumenka:.. rukom prelazim preko grudi, cepam kosulju i kontam da li mogu da gazim svojim lakim stopkama po tepihu ili cu morati da poliram linoleum... nogom dobro nagazim njegovu stopku i proveravam njen otpor - ako mi vrati gaz mozda dozvolim da mi isece nokte, mrsi kosu, broji sede i mladeze na telu :flert: .....kad ga pribijem uza zid i rasirim mu ruke iznad glave, gledam duzinu crte zivota na dlanu, crtu glave, srca..itd...uz to bacim oko na palac, ostale prste i njihovu nakrivljenost ne bih li odredila jacinu erekcije..ako mi se lik odupre i ne stignem da zavrsim zadnju fazu osnovnog metoda proveravanja, pribijem se uz njega kao pijavica, nogama se uvijem oko njegovog tela kao Dendroaspis polylepis i oslusnem otkucaj njegovog srca....ako radi ubrzano i otkucava moje ime a muskarac me uz to cvrsto steze, grebe, grize i cupa za kosu, mogu da predjem na najbitniji metod provere ili ti visi nivo...:manikir:

Pocnem s entuzijazom da pricam o smislu zivota, postojanja, religije, braku, deci, politici, opancima, cenama nafte, svetskoj krizi...nesto prepricam na spanskom, nemackom, engleskom i ostalim jezicima - zavisi od trenutnog raspolozenja...

Uz sve to zaplacem, podrignem, histericno se nasmejem, pocnem da blejim, lajem,
mijaucem, kukurichem, krekechem ko zhaba obrisem balav nos i bale deknem o pod...


Nakon svega proverim da li mu je poznat opurtunitetni trosak iliti ekonomski oportunitetni gubitak...da bi muskarac izdrzao ovaku loodachu, potrebno je da tri puta izmeri, jednom sece i bude svestan cega se odrice, sta dobija a sta gubi...

Eto, tako....:mesi:

Idem da peglam krevet...ubi me angina....:cry:

KOJA PSIHO RIBA ****** z:hm:
 
KOJA PSIHO RIBA ****** z:hm:


Psiho Riba
- nova vrsta ribe, koja je prvi put otkrivena pre 20 god.u plitkim vodama Ambon otoka u istocnoj Indoneziji..
Po sebi ima vrtlozne linije slicne kao kod Zebre koje se protezu od ociju do repa...peraje sa obe strane tela koriste joj poput nogu (za odgurivanje od morskog dna uvis)...psiho riba je sluzasta , oci ima usmerene ka napred, velika usta...


http://2.***************/_ExeLq38hgR8/TONe_IFRlmI/AAAAAAAAC2o/YBtLo0rb-Eg/s1600/Riba+%25C5%25BDaba+ili+Psiho+Riba+%2528Psychedelic-fish%2529.jpg

E, ta Psiho Riba ti je u gatjama.,..z:p
 

Back
Top