Kako zaustaviti popove.....

Нема начина.
To je jako, jako lose za Srbiju...Pazi ovamo: popovima nikada nije interes NAPREDAK srpskog naroda, vec upravo suprotno: njegova patnja! Tada oni mogu da se rasire, podignu iz pepela, da tese, da spasavaju...Kada je blagostanje - ne trebaju nikome....Znaci mora biti PATNJA da bi oni mogli biti GLAVNI IGRACI...Razmislite malo...
 
To je jako, jako lose za Srbiju...Pazi ovamo: popovima nikada nije interes NAPREDAK srpskog naroda, vec upravo suprotno: njegova patnja! Tada oni mogu da se rasire, podignu iz pepela, da tese, da spasavaju...Kada je blagostanje - ne trebaju nikome....Znaci mora biti PATNJA da bi oni mogli biti GLAVI...Razmislite malo...
To je poenta svake grane Judeo-Hrišćanstva.
 
157115_58886c492ad08983538986.gif
 
To je jako, jako lose za Srbiju...Pazi ovamo: popovima nikada nije interes NAPREDAK srpskog naroda, vec upravo suprotno: njegova patnja! Tada oni mogu da se rasire, da tese, da spasavaju...Kada je blagostanje - ne trebaju nikome....Znaci mora biti PATNJA da bi oni mogli biti GLAVI...Razmislite malo...

Ти би да зауставиш српско свештенство,
из неких теби очигледних разлога.
Ја ти на ти одговорих да је то немогуће.

Али потпунији одговор би био
да ми не можемо да зауставимо ни будале, кретене, злобнике, непријатеље ...
Разумеш ?!

А они у овој демокретенији мешетаре ли мешетаре !

Право питање је
како да слобода важи само за праве људе ?

Е, хехе ... :per:
 
Ти би да зауставиш српско свештенство,
из неких теби очигледних разлога.
Ја ти на ти одговорих да је то немогуће.

Али потпунији одговор би био
да ми не можемо да зауставимо ни будале, кретене, злобнике, непријатеље ...
Разумеш ?!

А они у овој демокретенији мешетаре ли мешетаре !

Право питање је
како да слобода важи само за праве људе ?

Е, хехе ... :per:

Ne smeta meni svestenstvo uopste, neka se oni samo bave SVOJIM POSLOM....A ne poslovima politicara....Zamisili da se sutra politicari pocnu baviti spasenjem duse!? Strasna pomisao...!
 
To je jako, jako lose za Srbiju...Pazi ovamo: popovima nikada nije interes NAPREDAK srpskog naroda, vec upravo suprotno: njegova patnja! Tada oni mogu da se rasire, podignu iz pepela, da tese, da spasavaju...Kada je blagostanje - ne trebaju nikome....Znaci mora biti PATNJA da bi oni mogli biti GLAVNI IGRACI...Razmislite malo...
Ау, јбт....... па како можеш овако да лупеташ - па сваки свештеник је уједно и ГРАЂАНИН ОВЕ ЗЕМЉЕ СА ПРАВОМ ГЛАСА - како мислиш да спроведеш своје болесне идеје.........
 
Ау, јбт....... па како можеш овако да лупеташ - па сваки свештеник је уједно и ГРАЂАНИН ОВЕ ЗЕМЉЕ СА ПРАВОМ ГЛАСА - како мислиш да спроведеш своје болесне идеје.........
E Mitke kada neko obuce neku uniformu, onda vise nije samo gradjanin vece je i SLUZBENO LICE i treba da pazi gde, sta i kome sta prica!
 
Tako je. A u srpskoj ortodoksiji je jos jace izrazeno: do pucanja materijala!
Ma ja sam nekako uvek imala utisak da Srbi poprilično olako uzimaju boga, i imaju s njim odnos maltene ko s kakvim starim deda ujakom kog ne uzimaju mnogo zaozbiljno al eto moraju ga zvat na slave i venčanja, jer je red.

Hoću da kažem da ne mislim da je toliko problem u narodu (ja bar ne znam nikog, osim par staramajki, koji popove naročito zarezuju) koliko u državi koja iz nekog razloga (?) dozvoljava te gluposti koje se ni u jednoj uređenoj državi ne bi tolerisale. Naprimer, onaj nesretni Amfilohije ili kako mu je već ime, je klinički lud čovek, manijak koji bi, da mu se sutra nešto pruži šansa, palio ljude po lomačama ko u srednjem veku. Ili bar samo priča tako, veliki su to lopovi, što bi rekli u filmu. Kad se setim onih što su prošle godine pohapšeni zbog šverca droge, ili još gore, onog mamlaza iz Bosne s onim muškim žigolom - mislim, ne mogu da verujem da još ima ljudi koji gaje ikakvo poštovanje spram te pogane bratije.
Da, rekla sam: pogane. I reći ću opet. Ali ovo nije tema o tome, izvinjavam se.
A država ima svoje interese u svemu tome, naravno, nije mali vuk vesla sisao.
 
E Mitke kada neko obuce neku uniformu, onda vise nije samo gradjanin vece je i SLUZBENO LICE i treba da pazi gde, sta i kome sta prica!
Свештеник није било какво СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ - треба да направиш разлику тј. једно је када СПЦ тј.Синод изда неко саопштење а сасвим друго је и потпуно нормално када било који поп износи сопствено мишљење о било чему па и о политици.......
 
Свештеник није било какво СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ - треба да направиш разлику тј. једно је када СПЦ тј.Синод изда неко саопштење а сасвим друго је и потпуно нормално када било који поп износи сопствено мишљење о било чему па и о политици.......
Crkva mora da se UKLAPA u Zakone jedne drzave. Crkva nije drzava u drzavi pa da radi bas sve sta i kako hoce.
 
...da se ne mesaju u danasnju srpsku politiku?

Od kao je pao socijalizam, stalno nesto rovare, ali nikada direktno, nego uvek ispod zita, iako je po Ustavu crkve odvojena od drzave.
Kako i primorati da se bave SVOJIM OPISOM POSLA, a to je spasavanje dusa vernika, a ne da se mesaju u svetovnei drzavne stvar?
Ima li nacina?

Имаш ти неки пример за то роварење? Шта то раде испод жита? Огромна већина се бави својим послом, и то што пишеш нема везе са животом. Друго нешто је проблем, а то си поменуо "a to je spasavanje dusa vernika"..шта они могу кад већина "верника" не мари за то спасење?
 
Имаш ти неки пример за то роварење? Шта то раде испод жита? Огромна већина се бави својим послом, и то што пишеш нема везе са животом. Друго нешто је проблем, а то си поменуо "a to je spasavanje dusa vernika"..шта они могу кад већина "верника" не мари за то спасење?
Ma ne prestaju da se mesaju u politiku! Uoci rata 1991. su rovarili toliko i TROVALI NAROD da su narodu vec isle suze na oci....Oni snose LAVOVSKI DEO KRIVICE za sve dogadjaje koji su se tada desili, samo na zalost, nikada nece odgovarati za to. Onaj glavni je umro bas kada je tako trebalo.
 
Ma ne prestaju da se mesaju u politiku! Uoci rata 1991. su rovarili toliko i TROVALI NAROD da su narodu vec isle suze na oci....Oni snose LAVOVSKI DEO KRIVICE za sve dogadjaje koji su se tada desili, samo na zalost, nikada nece odgovarati za to. Onaj glavni je umro bas kada je tako trebalo.
Претерујеш. Није право свештенство било криво за појаву неморалног понашања у рату и после рата. Ту треба посебно третирати удбашке људе у одеждама, таквих је било, а најпознатији је Качавенда.
 
Претерујеш. Није право свештенство било криво за појаву неморалног понашања у рату и после рата. Ту треба посебно третирати удбашке људе у одеждама, таквих је било, а најпознатији је Качавенда.
Kacavenda je bio kao Isus: platio je dug za sve!

Uz to, popovi su isli za lopovima i plaikucama o "oslobadjali greha" na licu mesta najvece ratne zlocince .

Secas li se Karadzica opkoljenog popovima? A malo posle je otisao u Hag da se ispovedi.
 
Kacavenda je bio kao Isus: platio je dug za sve!
Како је платио? Поред неморалног понашања, он је озбиљно осумњичен за наручивање убиства једног младића и његовог ујака. Пошто је сарадник нехришћанске удбашке братије, није никад одговарао већ је само "пензионисан због болести".
 
Како је платио? Поред неморалног понашања, он је озбиљно осумњичен за наручивање убиства једног младића и његовог ујака. Пошто је сарадник нехришћанске удбашке братије, није никад одговарао већ је само "пензионисан због болести".
Pa jedino je on opljuvan....A DRUGI?
 
Ne smeta meni svestenstvo uopste, neka se oni samo bave SVOJIM POSLOM....A ne poslovima politicara....Zamisili da se sutra politicari pocnu baviti spasenjem duse!? Strasna pomisao...!

Ама човече,
видиш ли ти ко се све бави политиком ?
Прво на овом форуму,
па онда где хоћеш !

Ако кренемо од тога да је политика вештина управљања државом,
онда свакако сви они који долазе у профи контакт са већим бројем људи
имају већ неке предиспозиције за бављење политиком.

Па још они који се професионално баве управљањем људским ресурсима
( разни шефови, директори, па и возачи градског буса )
свакако да су позванији да се баве политиком
од оних који никада нису ( или су врло ретко ) "узимали ствар у своје руке"
тј. преузимали одговорност.

То су наравно пре свега жене, деца, старци, болесни ...
 

Back
Top