Kako zaspati? Problem sa spavanjem.

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.585
Kako zaspati? Od kad sam bio jako mali(3-4 godine) nikada nisam voleo rano u krevet. Tako je i dan danas, meni je to normala. Pre 4 ujutru nikada ne zaspim skoro..
Nemam problem kada spavam, spavam mirno, nemam košmare, ali kada treba da zaspim, to bez 2 sata preturanja nema ničega, a nekada ni tada. Jednostavno mrzim spavanje, vidim to kao gubljenje vremena i u periodu 00-07 ujutru imam neki mir i volim to vreme... ali ipak zbog fakulteta, kasnije posla i ovako života.. bilo bi bolje da mogu da zaspim kad hoću, dakle bar do 4 da zaspim.. pa imate li neko rešenje? Imam misli non-stop.. probao sam metode na internetu neke što sam nalazio, ništa ne pomaže.
 
Колико знам, може се наћи у апотекама у Србији:
Глицин.PNG


Руске таблете на бази трава гарантовано помажу за отклањање несанице.
 
nije bitno kad legnes, nego kad ustanes.

kad ustajes kad legnes oko 4?

u 7..8 ili oko podneva?

kad god da legnes, ustani u 7 ili 8 i videces kako ce ti se spavati u 22..23h
Ispravan ritam buđenja je ključ dobrog spavanja. Ko ustane u 5 kao ja jutros, neće imati šanse da ostane do 4 ujutru budan.

Naravno, ima mali procenat ljudi kojima ni ovo ne pomaže, e onda se ide kod lekara.

Lek za efikasno uspavljivanje od kog nisi šlogiran ujutru je recimo Zolpidem, ali to samo lekar sme da prepiše. I ne sme dugo da se koristi, samo par dana.
 
Tačno, nije se on "oznojen vode napio". Umori se, da vidiš kako se spava :P

Nije ustao u 05, marsirao 10km pod punom ratnom opremom do poligona, izvodio vezbe ceo dan, i vracao se u logor opet pesice.
Pa kad legnes u 22h da spavas, cini ti se nisi ni trepuno, odmah zaspis.

A najjace je kada te probudi ludi zastavnik, tako sto stavi ogroman svadbarski zvucnik od 1000 wati na ulaz u sator, i pusti ti "Killing in the name of" :D :D :D
 
Kako zaspati? Od kad sam bio jako mali(3-4 godine) nikada nisam voleo rano u krevet. Tako je i dan danas, meni je to normala. Pre 4 ujutru nikada ne zaspim skoro..
Nemam problem kada spavam, spavam mirno, nemam košmare, ali kada treba da zaspim, to bez 2 sata preturanja nema ničega, a nekada ni tada. Jednostavno mrzim spavanje, vidim to kao gubljenje vremena i u periodu 00-07 ujutru imam neki mir i volim to vreme... ali ipak zbog fakulteta, kasnije posla i ovako života.. bilo bi bolje da mogu da zaspim kad hoću, dakle bar do 4 da zaspim.. pa imate li neko rešenje? Imam misli non-stop.. probao sam metode na internetu neke što sam nalazio, ništa ne pomaže.
Svako vece se spremi i lezi u krevet u 23h. Pokusaj da se naviknes na novi ritam. Ako se vec i onako vrtis dva sata pre nego sto zaspis ovo ti nece biti tesko.
Onda ces se i buditi ranije.

A kad legnes svesno smiruj misli.
Zamisljaj nesto lepo. Ne mora da bude realno.
Ljudi se u zadnje vreme stide da mastaju, a ta masta je vrlo bitna za odrzavanje aktivnog uma.
 
Nije ustao u 05, marsirao 10km pod punom ratnom opremom do poligona, izvodio vezbe ceo dan, i vracao se u logor opet pesice.
Pa kad legnes u 22h da spavas, cini ti se nisi ni trepuno, odmah zaspis.

A najjace je kada te probudi ludi zastavnik, tako sto stavi ogroman svadbarski zvucnik od 1000 wati na ulaz u sator, i pusti ti "Killing in the name of" :D :D :D
Ma u augustu je imao temu Oduvek problemi sa spavanjem, i dobio je puno savjeta, garant ništa nije poslušao, samo se ponavlja i zijeva :P
 
Увек се будим у 13:00 кад немам факс.
i eto gde lezi tvoj problem..lezi slobodno u 4..5, ali se probudi u 7 ili 8 i videces kako ce u 22 samo da ti padne glava. :D

ne trebaju tebi lekovi nego da normalno ustajes..ko normalan ustaje u 13... (bez namere da vredjam) ali upravo si ti rekao da ti je spavanje nepotrebno gubljenje vremena a propustis pola dana.
 
i eto gde lezi tvoj problem..lezi slobodno u 4..5, ali se probudi u 7 ili 8 i videces kako ce u 22 samo da ti padne glava. :D

ne trebaju tebi lekovi nego das normalno ustajes..ko normalan ustaje u 13... (bez namere da vredjam) ali upravo si ti rekao da ti je spavanje nepotrebno gubljenje vremna a propustis pola dana.
Sve si mu to rekao u augustu :D
 
i eto gde lezi tvoj problem..lezi slobodno u 4..5, ali se probudi u 7 ili 8 i videces kako ce u 22 samo da ti padne glava. :D

ne trebaju tebi lekovi nego da normalno ustajes..ko normalan ustaje u 13... (bez namere da vredjam) ali upravo si ti rekao da ti je spavanje nepotrebno gubljenje vremena a propustis pola dana.
Propustim 3-5 sati* retko kad spavam duže od toga..
 

Back
Top