Kako zamisljate kompjutere za 10-20 god

intra:
Кулиража:
intra:
kao Hall-a 9000
Pa ako bi bi slican njemu, ko bi onda preziveo?
Dave :D
Pa dobro ono je bio izolovan prostor i samo jedan racunar koji je imao potpunu kontrolu.

Ako nastupi takvo vreme mozda se neko seti pa na vreme manuelno iskljuci sve "pametne" racunare i dodje im glave, ovaj procesora :lol:
 
Hall je skroz OK i nema mesta a gluposti tipa ko ce da ostane na kraju...
za 10 godina ce racunari biti jaaako razvijeni...
zamislite sebe 94
igrali ste Elitu, Ultimu i tako dalje....ko je tada mogao da zamisli obo
a i pomislite na ono da se svakih 1x meseci racunarska snaga udvostrucava......
 
Don Tadic:
Nije tajna kako ce sve to izgledati... CIA zna :D :D :D :D :twisted: :twisted:
Stvarno, samo se moze naslucivati iz nekih trendova koji vladaju u informatickoj industriji. Trendovi su da proizvodi budu malih velicina, ali buducnost definitivno lezi u novim tehnologijama i novim materijalima. Vec se pominje 'galijumarsenid' koji ce zameniti silikon u par narednih godina. Tako se smatra da ce brzine procesora odmah 'skociti' na 15GHz, bez onih 6,7,8...

"pominje" gaas !? da nisi zakasnio 20 god
 
Pa valjda ste culi za CELL!?
Mislim da ce to eksploatisati sledecih 10-tak godina pa ce tek onda kad uzmu zestoku kintu na tome, da plasiraju nesto drugo. Cak i da sad postoje nekakvi nanokompjuteri zasto bi ih sad predstavljali? Pa mogu na kasicicu da pomeraju granice brzine i uzmu od naroda mnogo vece pare. Dakle ekonomski faktor je presudan bez obzira sta sve u laboratorijama postoji.
 
Ne znam sta da Vam kazem.
Licno me pomalo plase price o tome da su vec sada grupa naucnika sa nekim tamo likom u Bostonu uspeli da naprave vestacke celije ljudskog mozga! I jos da ih odrzavaju u zivotu.
I to u cilju istrazivanja kako ljudski mozak moze da uci. Jer je to osnovna razlika izmedju nas i njih. Barem kako ja vidim.
I dok za sada pred nama vidimo samo masine, bez duse.
Negde u nekoj labaratoriji u NewMexiku ili u Nevadi neki naucnici prave HALA ili nesto njemu slicno.
Ja kazem da je HAL najmanja opasnst po ljudski rod. Jer, on ustvari nigde nije pogresio nije bilo error Windows has shutdown yor system... Vec je takav programski kod izvrsavao.
I sada zamislite nekog programera koji sedi i pise kod za takav ULTRA racunar, ili bolje reci mozak. I negde covek omane. Napravi gresku i ode sve u qurac.
Kako neko ko je toliko nesavrsen pokusava da napravi nesto savrsenije od sebe? To ne ide.
 
sirNemanjapro:
Peruzzi:
intra:
"Kako neko ko je toliko nesavrsen pokusava da napravi nesto savrsenije od sebe? To ne ide."

Re: Ovo je kontradiktorno.Ako je neko savrsen cemu pokusavati napraviti nesto bolje?
E ovo mi se vec svidja...

p.s. Iz zezanja :D
Moja poenta je bila. * se i napraviti glupost!
Da li si ti dobro procitao moj post? :idea:
Treba da jesam... :D
Kako god da okrenes - zar nisam u pravu?
 
Dobar deo mog reply je editovan!!!

Evo jos jednom cu pokusati da ti objasnim!

COVEK - Nesavrsen
----- pokusava da napravi -----
HAL (imenuj ga kako god hoces) - Savrsenstvo
Da li je HAL savrsenstvo??? Da je savrsen ne bi ih ubio sve! Greska je sto je covek pokusao da napravi savrseno! :roll: :roll: :roll: :roll:

Dokle cu morati ljudima da predocavam ocigledno! :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Pitanje je za 10 - 20 godina, ne za 100 - 200...
Vi odma' počeli o inteligentnim hologramima i nevidljivim prijateljima... :roll:
Pa, pogledajte "Terminatora" i koliko je on bio napredan, a još ih nema, majku im... :lol:
Ma, biće sve manji i manji, to stoji.
Pojaviće se "Palmovi" sa memorijom kućnog računara i slikom neke lude rezolucije, mobilnim telefonom, slušalicama koje se pakuju u mini-kućište, biće gomila praktičnih ideja i to je sve što može za 10 - 20 godina.
:D
 
Lexa:
Pitanje je za 10 - 20 godina, ne za 100 - 200...
Vi odma' počeli o inteligentnim hologramima i nevidljivim prijateljima... :roll:
Pa, pogledajte "Terminatora" i koliko je on bio napredan, a još ih nema, majku im... :lol:
Ma, biće sve manji i manji, to stoji.
Pojaviće se "Palmovi" sa memorijom kućnog računara i slikom neke lude rezolucije, mobilnim telefonom, slušalicama koje se pakuju u mini-kućište, biće gomila praktičnih ideja i to je sve što može za 10 - 20 godina.
:D
Zar mislis da ce postojati monitori?
Dobro, koristice se jos uvek sigurno, jer ce tehnologija izrade da napredije, ali procitah negde da su se pjavile (ili bi trebalo uskoro) u prodaji naocare koje imaju ugradjen neki kao projektor, sta vec, koji projektuje sliku monitora direktno na oko stvarajuci tako sliku....sto je to zgodno za odgovaranje :)
 
Pandemonium:
sad sam cistio misa (mx510) i to me jako smara... duboko u sebi verujem da ce buduci misevi imati onu saru kuglicu pomocu koje ce oni otici u kupatilo, okupati se u nekoj maloj specijalnoj masini za pranje i vratiti se na sto :D

Koliko se ja secam, a dobro se secam! Logitech MX510 je opticki mis! Ja imam MX310 i valjda mu to dodje na isto. Samo sto je tvoj malko precizniji.
Nego.
Sta si ti to cistio crni sine? :roll: :roll: :roll:
 
Peruzzi:
Zar mislis da ce postojati monitori?
Dobro, koristice se jos uvek sigurno, jer ce tehnologija izrade da napredije, ali procitah negde da su se pjavile (ili bi trebalo uskoro) u prodaji naocare koje imaju ugradjen neki kao projektor, sta vec, koji projektuje sliku monitora direktno na oko stvarajuci tako sliku....sto je to zgodno za odgovaranje :)
Hehehe, ma to će se pokazati kao nepraktično, videćeš. Vratiće se monitori jer, naočare ima smisla da koristimo samo negde usput, a usput treba da gledamo i kuda idemo...
Dobro, osim ako za 20 godina stignemo do onih 3D slika i virtuelne realnosti :D
 

Back
Top