Kako zamisljate Boga?

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
111.647
S obzirom na to da je ovo religijski forum i cisto religijsko pitanje, molim ateiste da se ne javljaju.

Kako zamisljate Boga?

Da li kao materijalizovanog ili kao neku energiju? Ili kao nekog duha koji lebdi...

Ako je materijalzovan ili u obliku duha..gde je onda i da li je humanoidnog izgleda?

Kako vidite Boga?

human-hands-open-palm-up-worship-eucharist-therapy-bless-god-helping-picture-id1270958244
 
Poslednja izmena:
Sobzirom da je ovo religijski forum i cisto religijsko pitanje, molim ateiste da se ne javljaju.

kako zamisljate Boga?

Da li kao materijalizovanog ili kao neku energiju?
ili kao nekog duha koji lebdi...
Ako je materijalozvan ili u obliku duha..gde je onda i da li je humanoidnog izgleda?

Kako vidite Boga?
Receno je da je Bog duh. E sad sveprisutno bice svakako da mora biti poveliko... mislim da smo mi njegovi delovi, pripadamo njemu,
kao neke celije u organizmu. Materija je iluzija koju sami kreiramo...
edit:
materijalna manifestacija Boga je Sunce...
 
Sobzirom da je ovo religijski forum i cisto religijsko pitanje, molim ateiste da se ne javljaju.

kako zamisljate Boga?

Da li kao materijalizovanog ili kao neku energiju?
ili kao nekog duha koji lebdi...
Ako je materijalozvan ili u obliku duha..gde je onda i da li je humanoidnog izgleda?

Kako vidite Boga?
Bog je kosmička energija i sila koja stvara i razara. Neki put se ljudima javi u humanoidnom obliku, neki put kroz maštu i kroz misli kao što je bio slučaj sa mnom. Ranije se javljap i kroz više bogova i boginja.
 
Sobzirom da je ovo religijski forum i cisto religijsko pitanje, molim ateiste da se ne javljaju.

kako zamisljate Boga?

Da li kao materijalizovanog ili kao neku energiju?
ili kao nekog duha koji lebdi...
Ako je materijalozvan ili u obliku duha..gde je onda i da li je humanoidnog izgleda?

Kako vidite Boga?
Nema gore ideje od zamišljanja Boga i stvaranja predstava o njemu.

Kako ti vidiš Boga?
 
zasto?


ja licno kao neku energiju,
Zato što od početka u svim učenjima stoji da je Bog izvan svakog koncepta
i da se ne može spoznati čulima niti shvatiti našim intelektom. Čim napraviš
neki koncept, napravio si dvostruku grešku. Em što to nije Bog, em što više
nemaš potrebu da tragaš jer si zadovoljan idejom koju imaš i utiskom da
nešto već znaš.
Bog se može spoznati jedino kroz direktno iskustvo odgovorom na pitanje
''ko sam ja?''
 
Zato što od početka u svim učenjima stoji da je Bog izvan svakog koncepta
i da se ne može spoznati čulima niti shvatiti našim intelektom. Čim napraviš
neki koncept, napravio si dvostruku grešku. Em što to nije Bog, em što više
nemaš potrebu da tragaš jer si zadovoljan idejom koju imaš i utiskom da
nešto već znaš.
Bog se može spoznati jedino kroz direktno iskustvo odgovorom na pitanje
''ko sam ja?''
a da li je takav koncept kreiran da se ne bi postavljala suvisna pitanja na koja nema odgovora?
 
U bibliji je opisan izgled Isusa Hrista, ali niko nikad nije video Boga. Jer lepo kaže u 2.Mojsijevoj 33 "Moje lice ne možeš videti, jer nijedan čovek me ne može videti i ostati u životu"
a zasto je tako?
zasto ne bi mogli da vidimo onog koga najvise postujemo i koji nas voli kao svoju decu kako se kaze?

a i gde se nalazi to "lice"?
 
a da li je takav koncept kreiran da se ne bi postavljala suvisna pitanja na koja nema odgovora?
Ne
Ne postoji pitanje na koje nema odgovora. Može samo da se
desi da racio ne može da odgovori na neko pitanje, pa se onda
preda i dopusti da čujemo direktni odgvovor. Ili, u duhu današnjeg
praznika
Bog se javi. :heart:

U bibliji je opisan izgled Isusa Hrista, ali niko nikad nije video Boga. Jer lepo kaže u 2.Mojsijevoj 33 "Moje lice ne možeš videti, jer nijedan čovek me ne može videti i ostati u životu"
Šta znači lice u ovoj rečenici? I šta znači ostati u životu?
 
Šta znači lice u ovoj rečenici? I šta znači ostati u životu?
Stih je sasvim jasan, ostati u životu poput biti fizički na zemlji, jedino ga možemo videti u Carstvu.

ali mi nisi odgovorila na sustinu pitanja..jel presto i on na njemu materijalizovano ili u oblku energije ili neceg drugog?

kako ti to vidis?
U bibliji se reči nebesa i nebo koriste kada se radi o svemiru koji okružuje planetu, ali pošto je Bog Stvoritelj svega Njegovo prebivalište je moralo postojati pre Stvaranja svemira i nas. Boravi u području koje nije okruženo materijalnim granicama. Duhovno područje.

Bojim se da se sveprisutnost daje i satani i demonima...
Ne, sotona ne može biti sveprisutna. Demoni su svuda oko nas, to je sasvim jasno. Manipulišu samo tako, ali daleko od toga da su sveprisutni kao Bog.
 
Stih je sasvim jasan, ostati u životu poput biti fizički na zemlji, jedino ga možemo videti u Carstvu.
Ako je stih sasvim jasan, odnosno hoćeš reći doslovno tačan, onda je kontradiktoran.
U istoj rečenici piše i da ne može i da može ali slede posledice. Šta je onda od ta dva
tačno?

Taj stih može biti sasvim jasan. Tebi trenutno nije jasan.
 

Back
Top