"Kako za male pare otići na Maldive..."

zavisi i od stila zivota, ja ne trosim novac na gluposti poput alkoholisanja
😅 Ok, ti si anti alkoholičarka, mesečna članarima u srednje dobro opremljenom gymu košta 80 evrića pa na gore, u onim boljim i 150€ pa i više. Pošto je u Begišu?

Kulen nisam primetio da ima ali Parma pršuta i salama Milano je skuplja nego u Srbiji. Oridjinale Mortadela takodje.
 

Goran i Ivana su nas uverili da putovanje na MALDIVE može da bude JEFTINIJE od GRČKE: Povratnu avionsku kartu platili su manje od 300 evra, a cene smeštaja su smešne


Pitate se kako otići na Maldive za male pare? Kupiti povratnu avionksu kartu za manje od 300 evra? Odogovre na sva ova i mnoga druga pitanja ima fantastičan par, na društvenim mrežama poznat kao "dva ranca bez iz kanca".
Prrema njihovim rečima, nema neke posebne tajne kako otići na Maldive, ali se malo o tome govori i ljudi još uvek nisu toliko upoznati da može povoljno, pa im ovakve priče i dalje deluju nestvarno.
- Prva stvar koju je potrebno znati je da postoji povoljan let od Beograda do Abu Dabija, a odatle dalje do Malea. Za to je zaslužna "WizzAir" niskobudžetna avio kompanija i mi već godinama putujemo na taj način - navode Ivana i Goran Babić.

Nekima to izaziva sumnju i strah da se radi o lošijim avionima, da je bezbednost manja, ali to nije tačno. Oni imaju nove avione, ali u toku dana više letova, mnoge stvari koje kod redovnih avio kompanija jesu, ovde nisu uključene u cenu i morate ih doplatiti ako su vam potrebne.

- Za osnovnu cenu karte imate mali prtljag, sedište i prevoz, a ako hoćete još prtljaga, hranu, piće i neke druge stvari onda posebno doplaćujete. Mi smo manje od 300€ platili povratnu avio kartu sa sve prtljagom..............
- Maldive svi vezuju za smeštaj u rizortima, kućicama sa slamenim krovom koje se nalaze odmah iznad vode, ali to je tip smeštaja koji ćete obično mnogo platiti. Radije birajte manje hotele ili gostinske kuće i apartmane. Na Google mapi možete naći smeštaj, kontakt vlasnika i onda mu pisati preko whatsappa ili vibera kako bi vam dao bolju cenu. Takođe proverite i smeštaj na bookingu da vidite kakvi su utisci drugih gostiju - kažu Babićevi.
kad pogledas cega su se sve odrekli , onda je najjevtinije da se zavalis u fotelju u svoj stan u Beograd, nadjes na Yutube slike sa Maledivi..........i uzivaj....za dzaba.
 
@Khun Buca
kad mi ovako nesto nadjes u BG za 340e ja te castim
znaci stan+bazen+teretana+parking

ja bih prva volela da je BG jeftiniji

Screenshot 2023-03-08 063245.png
 
@Khun Buca
kad mi ovako nesto nadjes u BG za 340e ja te castim
znaci stan+bazen+teretana+parking

ja bih prva volela da je BG jeftiniji

Pogledajte prilog 1306991

Ti si neozbiljna!:mrgreen: dao sam ti cenu srednje i bolje opremljene teretane gde možeš da zaista treniraš, ni jedan kondo u kom sam bio a bio sam u dosta, plus sam i vlasnik jednog nema teretanu nego ima takozvane fitness rooms sa uglavnom nekoliko tegića i trakom za trčanje i eventualno biciklom. Ali dobro, ne treniraš, razumem, pogrešno sam protumačio onoda pošto ne piješ možda se baviš sportom.

Pošalji link ovog konda da vidmo malo bolje šta i kako.

https://freshbangkok.com/much-renting-condo-apartment-cost-bangkok/

Evo ti mog da se obavestiš o cenama u Bangkoku.
 
Ti si neozbiljna!:mrgreen: dao sam ti cenu srednje i bolje opremljene teretane gde možeš da zaista treniraš, ni jedan kondo u kom sam bio a bio sam u dosta, plus sam i vlasnik jednog nema teretanu nego ima takozvane fitness rooms sa uglavnom nekoliko tegića i trakom za trčanje i eventualno biciklom. Ali dobro, ne treniraš, razumem, pogrešno sam protumačio onoda pošto ne piješ možda se baviš sportom.

Pošalji link ovog konda da vidmo malo bolje šta i kako.

https://freshbangkok.com/much-renting-condo-apartment-cost-bangkok/

Evo ti mog da se obavestiš o cenama u Bangkoku.
Jao ti meni stvarno ne moras da saljes linkove znam sama da proverim cene smestaja na legit sajtovima. Prosecnom coveku je takva teretana sasvim dovoljna. I vise nego dovoljna. Nije ovde niko nesposoban da pronadje smestaj i proveri cene.

Znas kako, glup covek ce platiti mnogo. Ti uvek mozes da nadjes ovcu za sisanje sa zapada ili Australije i da mu prodas muda za bubrege. Onaj ko je snalazljiv ce kao ja naci pristojan smestaj za pristojan novac.
 
Jao ti meni stvarno ne moras da saljes linkove znam sama da proverim cene smestaja na legit sajtovima. Prosecnom coveku je takva teretana sasvim dovoljna. I vise nego dovoljna. Nije ovde niko nesposoban da pronadje smestaj i proveri cene.

Znas kako, glup covek ce platiti mnogo. Ti uvek mozes da nadjes ovcu za sisanje sa zapada ili Australije i da mu prodas muda za bubrege. Onaj ko je snalazljiv ce kao ja naci pristojan smestaj za pristojan novac.
Nisi poslala link konda da vidimo malo detaljnije ima li nekih skrivenih troškova i šta stvarno dobijaš za tu cenu? Jel to zato što misliš da si ti mnogo pametna a ostali su ovce?
Jel si videla gde se to nalazi i šta možeš da radiš u tom delu grada? Na toj strani nemaš sky train, kako ćeš da odeš bilo gde? Taxijem, motorbiketaxijem ili da iznajmiš sama svoj motor(ako si mnogo hrabra)? Taxi je u zadnje 2 godine poskupeo 3 puta, i dalje nije skup ali tamo-ovamo, nakupi se. Znači uračunaj u cenu stana još minimum 5000 bahta mesečno ali će sigurno biti i više. Zar ja to nisam rekao u jednom od prethodnih postova?
Ili nećeš nigde da mrdaš iz bazena i ješćeš samo noodle za 80 bahta i kupovaćeš u 7-eleven onu njihovu vodu za 7 bahta?
Mi pričamo ovde o potpuno različitim stvarima, ja ti pričam o životu na Tajlandu jer živim ovde i znam cene i voleo bih više od tebe da je to tako kao što ti misliš, veruj mi, dok mi ti izgleda pričaš kako na Tajlandu preživeti sa što manje para? Pa mogu i ja da dođem u Bgd i jedem samo paštetu i 'leba i ne izlazim iz Airbnb-a i neće mnogo da me košta.
Što mi ne napišeš kad si toliko pametna koliko koštaju normalne stvari u životu, kilo kafe, osiguranje/registracija za auto ili uopšte prevoz, kilo mlevenog mesa, kilo paradajza, pošto pizza kad sedneš, kolko te košta izlazak uveče na primer i tako dalje, sve ostale stvari koje inače radiš tamo gde si? Jer ne verujem da samo čučiš pored bazena ili šta je već kod tebe ekvivalent bazenu.
 
Šta voziš ti ili bilo ko u Beogradu? Ajde da kažemo najjeftinijeg Golfića, koliko on košta u Beogradu, oko 22K evrića nov? Tako nekako... Evo ti cena u Tajlandu:

IMG_7312.jpg


Ovde isti takav samo 58.000 €vra a ako mi ne veruješ evo ti link pa se uveri sama, mada znam da znaš da googlaš:
Cena Golfića na Tajlandu

Inače imam tips za tebe kako jeftino proći u Bgd - kupiš one najjeftinije špagete ili još bolje "fidu" za supu, to skuvaš i stisneš malo ketchupa odozgo - aroi mak mak, što bi ovde rekli.
 
Da, promasio si temu.
Ovde nije tema zivot vec kako jeftino otici na kraci period.

Mislim da nisam, ja sam samo odgovorio na tvoj raniji komentar da je na Tajlandu "sve prejeftino" a to apsolutno nije tačno.

Ali ok, razumem tvoj ugao gledanja i on je relevantan za ovu temu i putovanja generalno...jer kada putujemo često spavamo u sobama u kojima normalno nikada ne bi živeli, jedemo ono što nam normalno nikada ne bi bila svakodnevna hrana itd, i to sve mislim u onom najgorem smislu, nikako u nekom kao kulturno uzdizajućem. Ne kritikujem jer ja to govorim iz iskustva, na žalost zbog ekonomije većina nas smrtnika mora da kalkuliše i pravi prioritete......ali da se ne uplićemo dalje verujem ti da na Tajlandu za male pare možeš da živiš kao kraljica, isto kao što mogu i ja kao kralj u Srbiji. Pitanje je jedino šta su "male pare" i šta podrazumevaš pod životom.
 
Mozemo mi da pricamo o Tajlandu ali oni nemaju veze sa Maldivima.
Maldivi nisu jos uvek mesto masovnog turizma i mesto poznato po tome da su jeftini.

Jedino mesto sa kojeg sam se vratila sa parama jeste Tajland. Secam se da sam se nakupovala nakita (bizuterije) na kilogram za sitne pare. Srela sam jedu zenu koja dolazi tu, kupuje nakit i prodaje u Hrvatskoj na moru po 10x vecoj ceni. To je bilo tada, kako je sada ne znam.
 
Da, Maldivi krajem februara su bas sranje.

Pogledajte prilog 1307102
Pa dobro, ako moze da se pliva i sunca onda povlacim rec.

Ipak, u opisu Maldiva u februaru stoji i ovo:

What month is Maldives cheapest?

In terms of prices it's usually cheapest to visit from May to November. If you're looking for value, arguably the best time to visit the Maldives is March or April (avoiding the Easter holidays). However, don't expect rock bottom prices. The Maldives is never a cheap destination.


Prema tome ako su otisli za 300 evra, znaci da nesto debelo ne stima, a vidi se iz teksta i sta. Cim ne nose kofere, to je isto kao da su klosari.
 
Pa dobro, ako moze da se pliva i sunca onda povlacim rec.

Ipak, u opisu Maldiva u februaru stoji i ovo:

What month is Maldives cheapest?

In terms of prices it's usually cheapest to visit from May to November. If you're looking for value, arguably the best time to visit the Maldives is March or April (avoiding the Easter holidays). However, don't expect rock bottom prices. The Maldives is never a cheap destination.


Prema tome ako su otisli za 300 evra, znaci da nesto debelo ne stima, a vidi se iz teksta i sta. Cim ne nose kofere, to je isto kao da su klosari.
Pa nije da su klošari, u ranac može svašta da stane, ali kao što rekoh i pri tome ostajem...neke destinacije treba iskusiti na pravi način, a Maldivi su definitivno za malo luxuza i hedonizma.
 

Goran i Ivana su nas uverili da putovanje na MALDIVE može da bude JEFTINIJE od GRČKE: Povratnu avionsku kartu platili su manje od 300 evra, a cene smeštaja su smešne


Pitate se kako otići na Maldive za male pare? Kupiti povratnu avionksu kartu za manje od 300 evra? Odogovre na sva ova i mnoga druga pitanja ima fantastičan par, na društvenim mrežama poznat kao "dva ranca bez iz kanca".
Prrema njihovim rečima, nema neke posebne tajne kako otići na Maldive, ali se malo o tome govori i ljudi još uvek nisu toliko upoznati da može povoljno, pa im ovakve priče i dalje deluju nestvarno.
- Prva stvar koju je potrebno znati je da postoji povoljan let od Beograda do Abu Dabija, a odatle dalje do Malea. Za to je zaslužna "WizzAir" niskobudžetna avio kompanija i mi već godinama putujemo na taj način - navode Ivana i Goran Babić.

Nekima to izaziva sumnju i strah da se radi o lošijim avionima, da je bezbednost manja, ali to nije tačno. Oni imaju nove avione, ali u toku dana više letova, mnoge stvari koje kod redovnih avio kompanija jesu, ovde nisu uključene u cenu i morate ih doplatiti ako su vam potrebne.

- Za osnovnu cenu karte imate mali prtljag, sedište i prevoz, a ako hoćete još prtljaga, hranu, piće i neke druge stvari onda posebno doplaćujete. Mi smo manje od 300€ platili povratnu avio kartu sa sve prtljagom..............
- Maldive svi vezuju za smeštaj u rizortima, kućicama sa slamenim krovom koje se nalaze odmah iznad vode, ali to je tip smeštaja koji ćete obično mnogo platiti. Radije birajte manje hotele ili gostinske kuće i apartmane. Na Google mapi možete naći smeštaj, kontakt vlasnika i onda mu pisati preko whatsappa ili vibera kako bi vam dao bolju cenu. Takođe proverite i smeštaj na bookingu da vidite kakvi su utisci drugih gostiju - kažu Babićevi.

Cek', cek'...kako od Abu Dabija do Malea Wizzair-om? Jel to nesto novo? Moguce je da su otvorili, ne sporim.
Ranije je moja kompanija vozila let Abu Dabi - Male i to nije bio jeftin let. Znam jer sam ga radila i koristila vise puta.

Tri sata traje ali cak je i za nas, posadu, to bio layover. Vozio je Etihad.
Ostrvo na koje se slece je samo aerodrom i jedan hotel.
Do svakog ostrva se putuje dalje, bilo brodom bilo avioncicem.
Desio se peh kada je cela posada dobila otkaz jer je presla brodom na drugo ostrvo, podigla se oluja i nisu mogli da se vrate i da podignu avion.

Cak i posada prelazi sa tog ostrva gde je aerodrom.

Jednom prilikom sam radila let sa najboljim prijateljem i brodom smo presli u Male.
To je takva sirotinja, opozit hotelima, guzva, narod nezodovoljan, kazali su nam da su ih politicari opljackali jer su prodali investitorima zemljista a narod nista nije dobio i ne ubira prihod od tog luksuza. Oboma nam je bilo neprijatno a on je covek iz Omana, daleko smo od bogatog porekla.

Na ostrvima je sve skupo. Vecera je oko od 50 - 100 dolara a prodavnica nema pa ne znam kako se ljudi hrane.
Da su Sejseli u pitanju, razumela bih jer tamo postoji ostrvski zivot.
Da se sedi u Maleu, ne znam...stekla sam utisak da tamo bas i nije bilo puno turista.

Wizz do Emirata kapiram ali ja nisam placala tako jeftino kartu do Maldiva iz Abu Dabija.
To je preko sedam sati leta zbirno, kako bi se isplatilo kompaniji da naplati tako jeftino kartu kada za obe destinacije ide airbus A320? Mozda se nesto promenilo ali bilo je ovako.
 
Mislim lepo, ali čovek treba da se zapita da li želi destinaciju kao Maldive da doživi na ovaj način.
Prvo, Maldivi su islamska država koja jako drži do pravila, samim tim postoje ograničenja u oblačenju za žene u naseljenim područjima. Turisti su 90% na nenaseljenim ostrvima sa resortima pa ne moraju da brinu o tome jer tamo naravno nema problema nikakvih, ali ako niste dvaput proverite da li je npr dozvoljeno skidanje u kupaći na nekoj javnoj plaži.
Na alkohol u prodavnici i lokalnom restoranu zaboravite.
Dalje, ovo je grupa ostrva daleko od kopna gde ne raste ništa i ne proizvodi se ništa , samim tim cene vanpasionske ishrane a i svega ostalog su ogromne, Na kraju kada podvučete sve, da li vam se isplati i da li možete da živite na suvoj hrani i od pogleda.

Dakle, može naravno jeftino ali po meni to nije doživljaj Maldiva koji treba da se doživi, Tako da za iste pare ipak idite u Grčku kao čovek osim ako vam baš nije stalo da imate sliku odatle.

Licno mislim da ne mora da se ide na cist luksuz nigde.
Nisam videla silnu vajdu od luksuza ali jesam od pristojnog smestaja i novcanika koji moze da kupi vodu ako je zedan i da sedne u hlad nekog restorancica ako je gladan.

Daleka putovanja podrazumevaju odredjenu pripremu i odredjen novac.
Tropska mesta podrazumevaju i tropske insekte, trovanja hranom i vodom, krajnje sam iskrena i realna, a to sve kosta. Covek mora da ima u dzepu novac (pored osiguranja) da kupi sta mu treba od hrane, zabave, lekova,mozda...

Imala sam na letu za Mancester coveka koji je pao u sok jer je dobio alergiju i plihove od nekog ulja i sunca, nakon masaze na Tajlandu. Nije imao novac, nije isao kod lekara, cekao je da se vrati kuci.
Vadila sam tempus pogestei, vracala ga u zivot i to mi je ostala takva trauma da ne mogu opisati.
Kasnije izvestaji, drndanja, napravio je problem sebi, nama, ljudima okolo...a sve zato sto je krenuo nepromisljeno.
 
Ti mozes da pises o svom iskustvu ali ne mozes da govoris ljudima da je nesto "tacno" i "netacno".
Ne vidim smisao toga.

Naravno da mogu.
Ono što ti pišeš je isto kao da sada ja dođem ovde i napišem u Beogardu sada pada sneg i zavejao je do kolena, to je moja istina i ja to tako vidim i šta mi neko može?! Istina nije tvoj doživljaj i šta se tebi snilo nego nešto što može i da se dokaže a šta je tebi prejeftino ili nije je skroz nebitno u celoj priči.
Znači ti si prva počela priču kako je Tajland mnooooogo jeftiniji od Srbije/Beograda. Ja sam rekao da to nije taöno i meni su Srbija i Tajland otprilike isto jeftini/skupi.
Ti meni dokazuješ tvoju" teoremu" time što mi šalješ screenshot cene u Bangkoku i kažeš da u Beogradu ne možeš da nadješ stan ispod 600, pa i 800 i više evra.
Evo ti moj screenshot da može:
untitled.jpg


Nema bazen ko onaj u BKK ali ti to u martu u Srbiji i nije potrebno, dok je sa druge strane mnogo bliži centru nego tvoj u BKK.
Možda i nisi toliko sposobna da nađeš nešto ko što se hvališ, meni je trebalo otprilike 50 sekundi da ubodem ovo. Naravno, ko što kažeš, kada bi otišo da pregovaram i pogađam se ubio bih mu cenu još dodatnih 20%, minimum.😅

Dalje, ti tvrdiš kako je Tajland "prejeftin" ZA TEBE što me uopšte ne zanima, pokaži mi kako je Tajland prejeftin u odnosu na Srbiju. Postoji nešto što se zove "potrošačka korpa" i to je neki indeks prema kome se određuje ekonomija jedne zemlje i kupovna mogućnost onih koji u njoj žive. Ajde, sada ćeš ti da kažeš šta me boli nešto kako Tajlanđani žive, ja sam turista ali to ja već znam da te ne zanima, ja samo poredim šta može i za koliko para da kupi jedan Srbin u Srbiji a šta može Tajlanđanin u Tajlandu - jer poredimo ove dve zemlje, ne?
Znači ajde stavi u "potrošačku korpu" stvari ovde i stvari tamo i uporedi ih pa da vidimo "čija majka crnu vunu prede".

Šta je to jeftinije ovde kad dođeš, street food? Ok ali to je isto kao u Srbiji kad odeš u ekspres restoran, jer to je taj nivo hrane, čak bih rekao da je u Srpskim ekspres restoranima kvalitet i bolji. Evo gledam neke menije i ima supica za 200-300 dinara, ima đuveč za 400-500, pa zar to nisu Tajlandske cene? Jesu!
Da li bih ja dao Srpsku hranu za Tajlandsku - u svako doba dana, noći i čak i mrtav pijan ali o ukusima ne treba raspravljati i mi to i ne radimo, mi raspravljamo o cenama.
Kada u Srbiji ljudi odu u restoran ne idu u ekspres restoran nego idu u nešto renomiranije da se narokaju ćevapa, vešalica, Karađorđeve šnicle i sličnog. Idi ovde u neki normalan, ne mora čak ni mnogo dobar, steak house i pojedi istu količinu svinjskog ili bilo kog mesa garantujem ti da će cena biti veća nego u Srbiji.
Garderoba, šta je ovde jeftinije, fake Louis Vuitton majce....ali niko u Srbiji neće fejk, svi hoće oriđinale, nikome nije cilj da se oblači u Kineskim robnim kućama, jel tako ili nije? Original brendirana roba je ovde skuplja nego u Srbiji, parfemi su skuplji nego u Srbiji, sva roba iz modne industrije koja je nekog normalnog kvaliteta je ovde ili isto ili skuplja nego u Srbiji....ali da ćeš na Pratumvanu i ostalim pijacama Tajlanda naći puno dobrih stvari koje češ moći da obučeš dva puta i posle baciš je isto činjenica, ne sporim.
Voće, ananas, mango, banane su jeftinije ovde nego u Srbiji ali da li znaš pošto su jabuke, kruške? Da li znaš da ovde 100 grama trešanja košta 8 evra? Ne kilo nego 100 grama!
I tako dalje, i tako dalje.....da ne bih pisao do sutra....

Što se tiče đinđuva, školjki, perla i šta sve ljudi ovde kupuju a preprodaju drugde u to neću da ulazim i to nije ni relevantno, to su samo njihove "biznis" sposobnosti.


Na jednom drugom Srpskom putničkom sajtu sam pročitao jednog velikog "svetskog putnika" kako kaže baš je bio u Bangkoku i Sky train je samo 15% pun od onoga što je on navikao ostalih 17 puta koliko je bio u Bangkoku pre Covida. Mislim, lupetaju bre ljudi svašta, totalne neistine, nekad prokomentarišem, nekad nema svrhe niti smisla.
Ja ne držim nikakav monopol na informacije o Tajlandu i rado volim i sam da pročitam nešto novo i saznam, pa i od turista koji ne žive ovde ali su posetili mesta koja ja nisam, a nisam dosta toga ali brate kada neko piše gluposti i baljezga, to mi nekako, što bi ovde neki rekli ......"vredja inteligenciju".
 
Naravno da mogu.
Ono što ti pišeš je isto kao da sada ja dođem ovde i napišem u Beogardu sada pada sneg i zavejao je do kolena, to je moja istina i ja to tako vidim i šta mi neko može?! Istina nije tvoj doživljaj i šta se tebi snilo nego nešto što može i da se dokaže a šta je tebi prejeftino ili nije je skroz nebitno u celoj priči.
Znači ti si prva počela priču kako je Tajland mnooooogo jeftiniji od Srbije/Beograda. Ja sam rekao da to nije taöno i meni su Srbija i Tajland otprilike isto jeftini/skupi.
Ti meni dokazuješ tvoju" teoremu" time što mi šalješ screenshot cene u Bangkoku i kažeš da u Beogradu ne možeš da nadješ stan ispod 600, pa i 800 i više evra.
Evo ti moj screenshot da može:
Pogledajte prilog 1307883

Nema bazen ko onaj u BKK ali ti to u martu u Srbiji i nije potrebno, dok je sa druge strane mnogo bliži centru nego tvoj u BKK.
Možda i nisi toliko sposobna da nađeš nešto ko što se hvališ, meni je trebalo otprilike 50 sekundi da ubodem ovo. Naravno, ko što kažeš, kada bi otišo da pregovaram i pogađam se ubio bih mu cenu još dodatnih 20%, minimum.😅

Dalje, ti tvrdiš kako je Tajland "prejeftin" ZA TEBE što me uopšte ne zanima, pokaži mi kako je Tajland prejeftin u odnosu na Srbiju. Postoji nešto što se zove "potrošačka korpa" i to je neki indeks prema kome se određuje ekonomija jedne zemlje i kupovna mogućnost onih koji u njoj žive. Ajde, sada ćeš ti da kažeš šta me boli nešto kako Tajlanđani žive, ja sam turista ali to ja već znam da te ne zanima, ja samo poredim šta može i za koliko para da kupi jedan Srbin u Srbiji a šta može Tajlanđanin u Tajlandu - jer poredimo ove dve zemlje, ne?
Znači ajde stavi u "potrošačku korpu" stvari ovde i stvari tamo i uporedi ih pa da vidimo "čija majka crnu vunu prede".

Šta je to jeftinije ovde kad dođeš, street food? Ok ali to je isto kao u Srbiji kad odeš u ekspres restoran, jer to je taj nivo hrane, čak bih rekao da je u Srpskim ekspres restoranima kvalitet i bolji. Evo gledam neke menije i ima supica za 200-300 dinara, ima đuveč za 400-500, pa zar to nisu Tajlandske cene? Jesu!
Da li bih ja dao Srpsku hranu za Tajlandsku - u svako doba dana, noći i čak i mrtav pijan ali o ukusima ne treba raspravljati i mi to i ne radimo, mi raspravljamo o cenama.
Kada u Srbiji ljudi odu u restoran ne idu u ekspres restoran nego idu u nešto renomiranije da se narokaju ćevapa, vešalica, Karađorđeve šnicle i sličnog. Idi ovde u neki normalan, ne mora čak ni mnogo dobar, steak house i pojedi istu količinu svinjskog ili bilo kog mesa garantujem ti da će cena biti veća nego u Srbiji.
Garderoba, šta je ovde jeftinije, fake Louis Vuitton majce....ali niko u Srbiji neće fejk, svi hoće oriđinale, nikome nije cilj da se oblači u Kineskim robnim kućama, jel tako ili nije? Original brendirana roba je ovde skuplja nego u Srbiji, parfemi su skuplji nego u Srbiji, sva roba iz modne industrije koja je nekog normalnog kvaliteta je ovde ili isto ili skuplja nego u Srbiji....ali da ćeš na Pratumvanu i ostalim pijacama Tajlanda naći puno dobrih stvari koje češ moći da obučeš dva puta i posle baciš je isto činjenica, ne sporim.
Voće, ananas, mango, banane su jeftinije ovde nego u Srbiji ali da li znaš pošto su jabuke, kruške? Da li znaš da ovde 100 grama trešanja košta 8 evra? Ne kilo nego 100 grama!
I tako dalje, i tako dalje.....da ne bih pisao do sutra....

Što se tiče đinđuva, školjki, perla i šta sve ljudi ovde kupuju a preprodaju drugde u to neću da ulazim i to nije ni relevantno, to su samo njihove "biznis" sposobnosti.


Na jednom drugom Srpskom putničkom sajtu sam pročitao jednog velikog "svetskog putnika" kako kaže baš je bio u Bangkoku i Sky train je samo 15% pun od onoga što je on navikao ostalih 17 puta koliko je bio u Bangkoku pre Covida. Mislim, lupetaju bre ljudi svašta, totalne neistine, nekad prokomentarišem, nekad nema svrhe niti smisla.
Ja ne držim nikakav monopol na informacije o Tajlandu i rado volim i sam da pročitam nešto novo i saznam, pa i od turista koji ne žive ovde ali su posetili mesta koja ja nisam, a nisam dosta toga ali brate kada neko piše gluposti i baljezga, to mi nekako, što bi ovde neki rekli ......"vredja inteligenciju".
Ti sad poredis tu supu za 320 sto si okacio sa apartmanom koji sam kacila ja. Super.


Kako bih rekla, veruj u te svoje budalastine ja tu ne mogu da ti pomognem.

Ja kad idem na odmor na Tajland ne idem da jedem jabuke. Ti uporno masis poentu i pises neke nebuloze koje su meni kao nekom ko putuje na mesec dva- nebitne.

I da: jeste jeftiniji. Meni je bio jeftiniji. Pocevsi sa smestajem pa nadalje. I odnosom kvalitet-cena.
 
Beograd 320 e:
untitled.jpg


Bangkok 340e:
Screenshot 2023-03-08 063245.png




+ U Beogradu mahom stanove izdaju u zgradama koje ne smeju ni da fotkaju jer su raspad.

Nekoliko puta sam iznajmljivala veoma lepe stanove u bg na kratko koji su bili u jezivim zgradama sa starim liftovima kao iz horor filmova.
U jednoj zgradi lifta nije ni bilo vec je bilo neko raspad drveno stepeniste, ne d'o bog pozara. Ali stan je bio prelep. Kao iz sna. A sve oko njega se raspadalo vec cim prekoracis prag.
 
Beograd 320 e:
Pogledajte prilog 1308009

Bangkok 340e:
Pogledajte prilog 1308010



+ U Beogradu mahom stanove izdaju u zgradama koje ne smeju ni da fotkaju jer su raspad.

Nekoliko puta sam iznajmljivala veoma lepe stanove u bg na kratko koji su bili u jezivim zgradama sa starim liftovima kao iz horor filmova.
U jednoj zgradi lifta nije ni bilo vec je bilo neko raspad drveno stepeniste, ne d'o bog pozara. Ali stan je bio prelep. Kao iz sna. A sve oko njega se raspadalo vec cim prekoracis prag.

Izvini, zar ti nisi rekla "nađi mi stan u Beogradu ispod 600 evra" i zar ti ga nisam našao?
Ne znam zašto nikako ne želiš da čuješ mišljenje koje je nije skroz u skladu sa tvojim? Zar sukob mišljenja ne čini dobru diskusiju? Da li ja nekoga vređam? Da li sam rekao bilo šta u ovoj polemici o Tajlandu što nije istina? Šta, kaži mi? Sve ono što sam naveo je vrlo lako proverljivo i to nisu nikakvi moji pogledi ili mišljenje, to su suva fakta. Eto, ja koji sam u Srbiji turista i koji živim ovde priliöno dugo godina ali se uvek nekako osećam kao turista mogu iz tog mog turističkog doživljaja da ti kažem, i to zapazi - argumentovano, da razlike izmedju Srbije i Tajlanda, kada je jeftinoća/skupoća u pitanju takoreći ne postoje - kada sve skupiš i sabereš. Čak sam utiska, ali ne mogu to naučno da dokažem, to jest mrzi me da se mlatim, da je Tajland i skuplji od Srbije.
A to da ti ili bilo ko drugi može ovde da prođe jeftino, ja u to uopšte ne sumnjam i nikada i nisam rekao tako nešto. Moja poenta je da slično jeftino možeš da prođeš i u Srbiji, to je sve.
Pazi, šta je jeftino a šta skupo je prilično individualni pogled. Ja znam mnoge iz EU zemalja koji dolaze u Bgd i Srbiju za vikende i kažu "bio/la sam, sve bre džabe". Da li je to zaista tako? Pa sve zavisi kako gledaš i sa čime porediš. Za mnoge je prejeftino, za mnoge nije. U stvarnosti je Srbija, kao i Tajland negde u sredini kada je ekonomija u pitanju i kada računamo "razvijeni(ji) svet".
Tajland kao vrlo jeftina zemlja za Evropljane je davno prošlo vreme najviše zahvaljujući jakom bahtu. Pre 15 godina si za Evro dobijala i 50 bahta, sada koliko, 36, tako nekako a bilo je još i manje.
Nemam "hard feelings" prema tebi ali ti ne želiš da čuješ drugog, samo želiš da dokažeš kako si ti u pravu.
Ja kao neko ko je turista u Srbiji bio celog života a ipak proveo tamo nekih 12-13 godina, znači više nego bilo koji Srpski turista na Tajlandu, i koji sam dosta upoznat sa prilikama tamo, uvek bih rado čuo tuđe i suprotno mišljenje od mog.
Pogotovo ako je ono tačno😜

p.s. tvoji argumenti su tanki to jest nikakvi. da si mi reklam masaže i uopšte taj takozvani welnes je ovde mnogo jeftiniji nego u Srbiji, to jesta tamo i ne postoji ili je generalno na nekom amaterskom niviou u poređenju naravno da bih se složio sa tobom. ima dosta toga ovde što je, ajd da kažemo jeftino ili je bolja reč "vredi para".
sa druge strane većina Tajlanđana nikada nije videla sneg u životu i dali bi sve masaže koje imaju za zimovanje na Kopaoniku na primer i kolko god da im udariš cenu rekli bi "ma džabe bre".
 
Izvini, zar ti nisi rekla "nađi mi stan u Beogradu ispod 600 evra" i zar ti ga nisam našao?
Ne znam zašto nikako ne želiš da čuješ mišljenje koje je nije skroz u skladu sa tvojim? Zar sukob mišljenja ne čini dobru diskusiju? Da li ja nekoga vređam? Da li sam rekao bilo šta u ovoj polemici o Tajlandu što nije istina? Šta, kaži mi? Sve ono što sam naveo je vrlo lako proverljivo i to nisu nikakvi moji pogledi ili mišljenje, to su suva fakta. Eto, ja koji sam u Srbiji turista i koji živim ovde priliöno dugo godina ali se uvek nekako osećam kao turista mogu iz tog mog turističkog doživljaja da ti kažem, i to zapazi - argumentovano, da razlike izmedju Srbije i Tajlanda, kada je jeftinoća/skupoća u pitanju takoreći ne postoje - kada sve skupiš i sabereš. Čak sam utiska, ali ne mogu to naučno da dokažem, to jest mrzi me da se mlatim, da je Tajland i skuplji od Srbije.
A to da ti ili bilo ko drugi može ovde da prođe jeftino, ja u to uopšte ne sumnjam i nikada i nisam rekao tako nešto. Moja poenta je da slično jeftino možeš da prođeš i u Srbiji, to je sve.
Pazi, šta je jeftino a šta skupo je prilično individualni pogled. Ja znam mnoge iz EU zemalja koji dolaze u Bgd i Srbiju za vikende i kažu "bio/la sam, sve bre džabe". Da li je to zaista tako? Pa sve zavisi kako gledaš i sa čime porediš. Za mnoge je prejeftino, za mnoge nije. U stvarnosti je Srbija, kao i Tajland negde u sredini kada je ekonomija u pitanju i kada računamo "razvijeni(ji) svet".
Tajland kao vrlo jeftina zemlja za Evropljane je davno prošlo vreme najviše zahvaljujući jakom bahtu. Pre 15 godina si za Evro dobijala i 50 bahta, sada koliko, 36, tako nekako a bilo je još i manje.
Ja nemam "hard feelings" prema tebi ali ti ne želiš da čuješ drugog, samo želiš da dokažeš kako si ti u pravu.
Ja kao neko ko je turista u Srbiji bio celog života a ipak proveo tamo nekih 12-13 godina, znači više nego bilo koji Srpski turista na Tajlandu, i koji sam dosta upoznat sa prilikama tamo, uvek bih rado čuo tuđe i suprotno mišljenje od mog.
Pogotovo ako je ono tačno😜

p.s. tvoji argumenti su tanki to jest nikakvi. da si mi reklam masaže i uopšte taj takozvani welnes je ovde mnogo jeftiniji nego u Srbiji, to jesta tamo i ne postoji ili je generalno na nekom amaterskom niviou u poređenju naravno da bih se složio sa tobom. ima dosta toga ovde što je, ajd da kažemo jeftino ili je bolja reč "vredi para".
sa druge strane većina Tajlanđana nikada nije videla sneg u životu i dali bi sve masaže koje imaju za zimovanje na Kopaoniku na primer i kolko god da im udariš cenu rekli bi "ma džabe bre".
Pa dovoljno je da stavis iste parametre recimo do 500$ za Bangkok i BG na Airbnb i videces sta ce ti ponuditi za iste pare.
Mislim to je toliko lako proverljivo i ocigledno.

Jednostavno za iste pare na Tajlandu je smestaj bolji. I to daleko bolji.
Ti si iskopao neku shupu bez linka i opisa i jos mases s tim :mrgreen:


I kruske su skuplje, hebote. z:D
 
Poslednja izmena:
Pa nije da su klošari, u ranac može svašta da stane, ali kao što rekoh i pri tome ostajem...neke destinacije treba iskusiti na pravi način, a Maldivi su definitivno za malo luxuza i hedonizma.
Pa i ne moze, osim ako ides na kratko vreme ili kod nekog od tvojih tamo gde ides, ako ih imas.

Bar ja ne bih mogla.

Ali dobro, Maldivi ionako nisu najvaznija stvar na svetu.
 

Back
Top