"Kako za male pare otići na Maldive..."

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.057

Goran i Ivana su nas uverili da putovanje na MALDIVE može da bude JEFTINIJE od GRČKE: Povratnu avionsku kartu platili su manje od 300 evra, a cene smeštaja su smešne


Pitate se kako otići na Maldive za male pare? Kupiti povratnu avionksu kartu za manje od 300 evra? Odogovre na sva ova i mnoga druga pitanja ima fantastičan par, na društvenim mrežama poznat kao "dva ranca bez iz kanca".
Prrema njihovim rečima, nema neke posebne tajne kako otići na Maldive, ali se malo o tome govori i ljudi još uvek nisu toliko upoznati da može povoljno, pa im ovakve priče i dalje deluju nestvarno.
- Prva stvar koju je potrebno znati je da postoji povoljan let od Beograda do Abu Dabija, a odatle dalje do Malea. Za to je zaslužna "WizzAir" niskobudžetna avio kompanija i mi već godinama putujemo na taj način - navode Ivana i Goran Babić.

Nekima to izaziva sumnju i strah da se radi o lošijim avionima, da je bezbednost manja, ali to nije tačno. Oni imaju nove avione, ali u toku dana više letova, mnoge stvari koje kod redovnih avio kompanija jesu, ovde nisu uključene u cenu i morate ih doplatiti ako su vam potrebne.

- Za osnovnu cenu karte imate mali prtljag, sedište i prevoz, a ako hoćete još prtljaga, hranu, piće i neke druge stvari onda posebno doplaćujete. Mi smo manje od 300€ platili povratnu avio kartu sa sve prtljagom..............
- Maldive svi vezuju za smeštaj u rizortima, kućicama sa slamenim krovom koje se nalaze odmah iznad vode, ali to je tip smeštaja koji ćete obično mnogo platiti. Radije birajte manje hotele ili gostinske kuće i apartmane. Na Google mapi možete naći smeštaj, kontakt vlasnika i onda mu pisati preko whatsappa ili vibera kako bi vam dao bolju cenu. Takođe proverite i smeštaj na bookingu da vidite kakvi su utisci drugih gostiju - kažu Babićevi.
 
nema sanse.. bez prtljaga abudabi preko wiza je oko 80 evra po osobi u jednom smeru. znaci vec su otisli na 160 evra samo za abudabi..onda karta odatle do maldiva pa prtljag kako kazu da je uracunat u cenu i to puta dva posto se preseda (a wiz dere za prtljag) i na kraju transport na samim maldivima do ostrva.

lovacke price.
 
Mislim lepo, ali čovek treba da se zapita da li želi destinaciju kao Maldive da doživi na ovaj način.
Prvo, Maldivi su islamska država koja jako drži do pravila, samim tim postoje ograničenja u oblačenju za žene u naseljenim područjima. Turisti su 90% na nenaseljenim ostrvima sa resortima pa ne moraju da brinu o tome jer tamo naravno nema problema nikakvih, ali ako niste dvaput proverite da li je npr dozvoljeno skidanje u kupaći na nekoj javnoj plaži.
Na alkohol u prodavnici i lokalnom restoranu zaboravite.
Dalje, ovo je grupa ostrva daleko od kopna gde ne raste ništa i ne proizvodi se ništa , samim tim cene vanpasionske ishrane a i svega ostalog su ogromne, Na kraju kada podvučete sve, da li vam se isplati i da li možete da živite na suvoj hrani i od pogleda.

Dakle, može naravno jeftino ali po meni to nije doživljaj Maldiva koji treba da se doživi, Tako da za iste pare ipak idite u Grčku kao čovek osim ako vam baš nije stalo da imate sliku odatle.
 
Ja na Maldive idem kao gospodin u all-inclusive resort ili ne idem. To sam odavno odlučio :lol:

Inače, ko voli backpacking i budžet doživljaje, jugoistočna Azija je majka takvih destinacija. Od Tajlanda koji je Meka za sve ali komercijalizovana Meka, preko Filipina, slabije istraženih ali jeftinih Vijetnama i Kambodže, pa do Laosa koji je u začetku turizma tek i avantura na svoj način. Ko hoće jeftino ima i Zanzibar u Africi.
Ko hoće nešto između tu su Kuba i Dominikana (jeftiniji boravak skuplji put) i Sejšeli (jeftiniji put i (mnogo) skuplji boravak).
Maldive ostavite za "kad vam krene" ;)
 
Судећи по чланку, на том путовању мора да се преспава у Абу Дабију и Малеу (макар испод моста).

Ако не спавамо испод моста, колико то повећа цену летовања?

Долазак до острва додатних 35 $ по особи.

Дакле, то је оно што смо из текста открили о фиксним трошковима, а колико ће тек бити фиксних трошкова које немогуће избећи на једном таквом летовању.

+ ако желиш било какав додатни садржај, колико сваки тај додатни садржај кошта? Мсм..може и само плажа и купање, али и плажа и купање носе са собом неке трошкове, а ако хоћеш било какав додатни садржај, а не можеш да одеш на Малдиве, и знаш да имаш феноменалан садржај, и да се толико стиснеш, да га прескочиш.

Зато ми овакви текстови сметају. Пиши како јесте. Овако, запутиће се неко, а не зна у шта се упушта.
 
Ja na Maldive idem kao gospodin u all-inclusive resort ili ne idem. To sam odavno odlučio :lol:

Inače, ko voli backpacking i budžet doživljaje, jugoistočna Azija je majka takvih destinacija. Od Tajlanda koji je Meka za sve ali komercijalizovana Meka, preko Filipina, slabije istraženih ali jeftinih Vijetnama i Kambodže, pa do Laosa koji je u začetku turizma tek i avantura na svoj način. Ko hoće jeftino ima i Zanzibar u Africi.
Ko hoće nešto između tu su Kuba i Dominikana (jeftiniji boravak skuplji put) i Sejšeli (jeftiniji put i (mnogo) skuplji boravak).
Maldive ostavite za "kad vam krene" ;)

Има ли у окружењу backpacking који би могао да нам препоручиш?
 
Судећи по чланку, на том путовању мора да се преспава у Абу Дабију и Малеу (макар испод моста).

Ако не спавамо испод моста, колико то повећа цену летовања?

Долазак до острва додатних 35 $ по особи.

Дакле, то је оно што смо из текста открили о фиксним трошковима, а колико ће тек бити фиксних трошкова које немогуће избећи на једном таквом летовању.

+ ако желиш било какав додатни садржај, колико сваки тај додатни садржај кошта? Мсм..може и само плажа и купање, али и плажа и купање носе са собом неке трошкове, а ако хоћеш било какав додатни садржај, а не можеш да одеш на Малдиве, и знаш да имаш феноменалан садржај, и да се толико стиснеш, да га прескочиш.

Зато ми овакви текстови сметају. Пиши како јесте. Овако, запутиће се неко, а не зна у шта се упушта.
spavaju na aerodromu jer u suprotnom moras da platis i transport sa i na aerodrom.

i na kraju sam smestaj..jeftini su hosteli..ja stvarno nemam nameru da delim wc sa jos 10 soba na spratu i da mi u sobi bude jos par likova.
a o higijeni i da ne pricam.
 
Mislim lepo, ali čovek treba da se zapita da li želi destinaciju kao Maldive da doživi na ovaj način.
Prvo, Maldivi su islamska država koja jako drži do pravila, samim tim postoje ograničenja u oblačenju za žene u naseljenim područjima. Turisti su 90% na nenaseljenim ostrvima sa resortima pa ne moraju da brinu o tome jer tamo naravno nema problema nikakvih, ali ako niste dvaput proverite da li je npr dozvoljeno skidanje u kupaći na nekoj javnoj plaži.
Na alkohol u prodavnici i lokalnom restoranu zaboravite.
Dalje, ovo je grupa ostrva daleko od kopna gde ne raste ništa i ne proizvodi se ništa , samim tim cene vanpasionske ishrane a i svega ostalog su ogromne, Na kraju kada podvučete sve, da li vam se isplati i da li možete da živite na suvoj hrani i od pogleda.

Dakle, može naravno jeftino ali po meni to nije doživljaj Maldiva koji treba da se doživi, Tako da za iste pare ipak idite u Grčku kao čovek osim ako vam baš nije stalo da imate sliku odatle.
E bas to, Maldivi paradajz turizam. Smesno. Ili idi ko covek ili ne idi.
 
Mislim lepo, ali čovek treba da se zapita da li želi destinaciju kao Maldive da doživi na ovaj način.
Prvo, Maldivi su islamska država koja jako drži do pravila, samim tim postoje ograničenja u oblačenju za žene u naseljenim područjima. Turisti su 90% na nenaseljenim ostrvima sa resortima pa ne moraju da brinu o tome jer tamo naravno nema problema nikakvih, ali ako niste dvaput proverite da li je npr dozvoljeno skidanje u kupaći na nekoj javnoj plaži.
Na alkohol u prodavnici i lokalnom restoranu zaboravite.
Dalje, ovo je grupa ostrva daleko od kopna gde ne raste ništa i ne proizvodi se ništa , samim tim cene vanpasionske ishrane a i svega ostalog su ogromne, Na kraju kada podvučete sve, da li vam se isplati i da li možete da živite na suvoj hrani i od pogleda.

Dakle, može naravno jeftino ali po meni to nije doživljaj Maldiva koji treba da se doživi, Tako da za iste pare ipak idite u Grčku kao čovek osim ako vam baš nije stalo da imate sliku odatle.
Nije samo u ovome stvar, da dodam jos, nego postoje destinacije (uglavnom su gradovi ali ne mora da znaci, sto kazes, i cela Grcka, Italija) koje imaju istoriju i gde ako nista drugo makar zarad sopstvenog sireg obrazovanja, mozes otici i zimi kad je jeftinije ako nikako drugacije....ali na ovakvoj destinaciji koja je kao stvorena za odmor, plivanje i uzivanje i nema nista drugo osim toga ili ne vazno, nemas sta da trazis mimo sezone.
 
Ja se slažem sa većinom ovde jer šta je cilj putovanja, da li da kažeš bio sam tamo ili što bolji celokupni doživljaj (koji ne mora uopšte da podrazumeva odsedanje u super najboljem hotelu) koji će se pamtiti dok te Nemac ne pojede?
Znači baš ako idem na Maldive baš i hoću da spavam u sojenici i to onoj najboljoj, odakle ću ujutru, posle super luxuznog doručka koji sam obavezno slikao i postirao na Insta, da ripnem u vodu. To je ono što mene jedino interesuje kada su Maldivi u pitanju i ništa drugo. Gledao sam, čitao i pričao sa onima koji su bili i niko ne može da me razuveri od mišljenja koje imam.

Medjutim sva putovanja su individualna stvar i ne mogu ovim likovima baš tako da presudim da su paradajz turisti dok ih ne bih pitao "što ste bre išli tamo" i da čujem šta ima da kažu. Jer evo situacije u kojoj bih možda i ja mogao da budem kao i oni: meni je na primer "san snova" već više od 30 godina da odem na Bora Boru. Preleteo sam Tihi okean par puta i video neke neverovatno lepe pejsaže odozgo a i mišljena sam da su neka od najlepših mesta sveta smeštena baš na obalama Tihog okeana ali od ostrva duboko u njemu bio sam samo na Hawajima i Australiji tako da nisam baš nešto detaljno upoznat. Jedno vreme(ne više) sam se nosio mišlju da kad umrem da me zapale i deca da odu do Bora Bore i tamo me prospu, da im barem učinim za verovatno nezaboravno putovanje. Naravno o mom trošku, ne računajući nasledstvo.
E sada, kada neki put odem na Bora Boru naravno da želim da odsednem u Conradu, St, Regisu ili Pearlu za 1500 evrića noć pa na gore. Ali s obzirom da je to Bora Bora i da mi je želja da tamo odem više emocionalna nego čisto turistička/putnička mislim da bih mogo da odem tamo ko i ovi i eventualno odremam ispod nekog mostića ili čak i na klupici u parku, a noć prespavana na pesku plaže i da se probudim ujutru među nauljanim sunčačima bi bila još i puna kapa. Kad sam mogo jednom čak i u Leptokariji što ne bih mogao pa na Bori?
Mislim, cilj putovanja mi ne bi bio da odem samo da kažem da sam bio nego i da se uverim da li je taj moj neki san zaista pio vodu, pa možda opet promenim mišljenje ono za decu. Ali to mislim samo za Bora Boru i nijedno drugo ostrvo ili destinaciju i jedino tamo bih možda tako otišao.
Tako da moožda su i oni bili nešto slično emocionalno vezani za Maldive?
 
Poslednja izmena:
Jasno.

Najbesmisleniji aranžman, mislim da je uvodni Putujte sa Ivanom, ona se time bavi - organizacijom putovanja, mislim da sam pročitao kod nekog drugog je bio- Zanzibar.
Haha, kad se setim šta sam čitao, a ne da sam bio tamo. Dakle imate dva ili čak više dana noćenja i boravka u Ston Taunu.
Obilazi se osnovna škola, nije fakultativno (sic.) i poseta pijaci robova. Dakle, sve je tamo u gradu, kako su pisali, smešno jeftino, al ako mi se deca vrte oko džepova i nije...
Boravak na moru je da more bude lepo, znači to je ispunjen uslov, novo iskustvo okej i to, al takav vid samog boravka mi nije nešto što želim da biram.
 
A sta ja znam... Ja sam u zivotu uvek bila bolje ikako nego nikako...
Nekada idealni uslovi nikada ne dodju I prodje zivot...
Nije da ne bih volela te lepe smestaje ali mi nije ni uslov za srecu.
Sada su Maldivi prilicno "dostupni" za razliku od nekih eksluziva koje sam spominjala...Bora Bora, Fiji...
 
Poslednja izmena:
Nekome je i to dovoljno.
A da li je to problem?

Da ne budemo pretenciozni ja znam ljude koji jos more nisu videli, avionom leteli.

Secam se i svog prvog puta avionom...Nekada je sve dozivljaj pogotovo kada ti nije na tacni servirano.

Secam se i hostela...Secam se i skoro dva puna dana na aerodromu...

Svaki covek zivi u svojoj dimenziji stvarnosti a i radosti.
 
A sta ja znam... Ja sam u zivotu uvek bila bolje ikako nego nikako...
Nekada idealni uslovi nikada ne dodju I prodje zivot...
Nije da ne bih volela te lepe smestaje ali mi nije ni uslov za srecu.
Sada su Maldivi prilicno "dostupni" za razliku od nekih eksluziva koje sam spominjala...Bora Bora, Fiji...

U pravu si za sve sto si napisala ali zavisi i od godina, obaveza… Dodje vreme kad imas vise para nego vremena da istrazis sve te povoljnije opcije. A da ne govorim o faktorima iznenadjenja (a ima ih uvek) koji mogu da zakomplikuju sve pa ti se smuci i put i odmor.
 

Back
Top