"Kako za male pare otići na Maldive..."

A da li je to problem?

Da ne budemo pretenciozni ja znam ljude koji jos more nisu videli, avionom leteli.

Secam se i svog prvog puta avionom...Nekada je sve dozivljaj pogotovo kada ti nije na tacni servirano.

Secam se i hostela...Secam se i skoro dva puna dana na aerodromu...

Svaki covek zivi u svojoj dimenziji stvarnosti a i radosti.
Upravo zato mislim da ne treba ovako kao iz teksta
Ne želim da se Maldiva sećam po tome što sam spavao na aerodromu,delio kupatilo sa indijskim migrantima, jeo plazmu iz kofera 4 dana i sećao se ukusa piva ili vina dok gledam fluoroscentne "zvezdice" u okeanu noću.

Karikiram naravno ali zaista želim pun doživljaj tog mesta, upravo iz razloga što je praznik za oči i dušu i neka vrsta simbola ultimativnog hedonizma kada je okean,plaža i taj vajb u pitanju. Isto kao što bi mi smetalo da ih pamtim po divljim žurkama ili masovnom turizmu. Jednostavno to mesto ima svoju "frekvenciju" i van toga, može možda biti i ok i prijatno, ali ne bi bili Maldivi iz moje percepcije. Ne bi bilo to. Bilo bi "odrađivanje" i precrtavanje sa spiska.
Valjda si razumela šta sam hteo da kažem :)

Upravo zato mislim da ne treba ovako kao iz teksta
Ne želim da se Maldiva sećam po tome što sam spavao na aerodromu,delio kupatilo sa indijskim migrantima, jeo plazmu iz kofera 4 dana i sećao se ukusa piva ili vina dok gledam fluoroscentne "zvezdice" u okeanu noću.

Karikiram naravno ali zaista želim pun doživljaj tog mesta, upravo iz razloga što je praznik za oči i dušu i neka vrsta simbola ultimativnog hedonizma kada je okean,plaža i taj vajb u pitanju. Isto kao što bi mi smetalo da ih pamtim po divljim žurkama ili masovnom turizmu. Jednostavno to mesto ima svoju "frekvenciju" i van toga, može možda biti i ok i prijatno, ali ne bi bili Maldivi iz moje percepcije. Ne bi bilo to. Bilo bi "odrađivanje" i precrtavanje sa spiska.
Valjda si razumela šta sam hteo da kažem :)
Valjda znas da vise volim dela od reci :mrgreen:
Nemam ja nista protiv da svratimo i do Maldiva :ceka:

U pravu si za sve sto si napisala ali zavisi i od godina, obaveza… Dodje vreme kad imas vise para nego vremena da istrazis sve te povoljnije opcije. A da ne govorim o faktorima iznenadjenja (a ima ih uvek) koji mogu da zakomplikuju sve pa ti se smuci i put i odmor.
Shvatam ja sta zelis da kazes.

Medjutim ne pricam o ljudima koji imaju sredstava da biraju vec o onima koji nemaju :)
Njima je opcija tako ili nikako...Pa bolje onda nekako :)

Ako neko voli da putuje, da istrazuje...zasto da ne...Bolje i tako nego da ne putuje nigde 10+ godina, sakuplja da bi 5 dana iznajmio luksuzniji smestaj.

nema sanse.. bez prtljaga abudabi preko wiza je oko 80 evra po osobi u jednom smeru. znaci vec su otisli na 160 evra samo za abudabi..onda karta odatle do maldiva pa prtljag kako kazu da je uracunat u cenu i to puta dva posto se preseda (a wiz dere za prtljag) i na kraju transport na samim maldivima do ostrva.

lovacke price.
Pazi, ako nisu provincijski kompleksi tipa "bolje Maldivi nego Rajkovo jezero" onda su sigurno kupili povoljno Premia mesni narezak u MAXI-ju i jeli svaki dan tamo, a baš lepo zasiti plus vrućina pa manje jedeš...

.

Nekome je i to dovoljno.
Ima slepa a, nije da nema...
Žale se hotelijeri srpskim ambasadama na ponašanje...
Ja se prvo čudio a onda shvatim da to provincijalci sa državnih jasli po BG prave sranja.
Pa sam hteo da napišem hotelima: "nemojte da im zamerate, ovde su još gori. Pretiču u hodanju u vožnji na kasi kad zaseru pobegnu, takvi su, naši su"

Goran i Ivana su nas uverili da putovanje na MALDIVE može da bude JEFTINIJE od GRČKE: Povratnu avionsku kartu platili su manje od 300 evra, a cene smeštaja su smešne

Pitate se kako otići na Maldive za male pare? Kupiti povratnu avionksu kartu za manje od 300 evra? Odogovre na sva ova i mnoga druga pitanja ima fantastičan par, na društvenim mrežama poznat kao "dva ranca bez iz kanca".
Prrema njihovim rečima, nema neke posebne tajne kako otići na Maldive, ali se malo o tome govori i ljudi još uvek nisu toliko upoznati da može povoljno, pa im ovakve priče i dalje deluju nestvarno.
- Prva stvar koju je potrebno znati je da postoji povoljan let od Beograda do Abu Dabija, a odatle dalje do Malea. Za to je zaslužna "WizzAir" niskobudžetna avio kompanija i mi već godinama putujemo na taj način - navode Ivana i Goran Babić.

Nekima to izaziva sumnju i strah da se radi o lošijim avionima, da je bezbednost manja, ali to nije tačno. Oni imaju nove avione, ali u toku dana više letova, mnoge stvari koje kod redovnih avio kompanija jesu, ovde nisu uključene u cenu i morate ih doplatiti ako su vam potrebne.

- Za osnovnu cenu karte imate mali prtljag, sedište i prevoz, a ako hoćete još prtljaga, hranu, piće i neke druge stvari onda posebno doplaćujete. Mi smo manje od 300€ platili povratnu avio kartu sa sve prtljagom..............
- Maldive svi vezuju za smeštaj u rizortima, kućicama sa slamenim krovom koje se nalaze odmah iznad vode, ali to je tip smeštaja koji ćete obično mnogo platiti. Radije birajte manje hotele ili gostinske kuće i apartmane. Na Google mapi možete naći smeštaj, kontakt vlasnika i onda mu pisati preko whatsappa ili vibera kako bi vam dao bolju cenu. Takođe proverite i smeštaj na bookingu da vidite kakvi su utisci drugih gostiju - kažu Babićevi.
Da mozhe da bude jeftinije od Grchke, malo tezhe :P
Isto to mozhesh ako hotjesh u Grchku sa mnogo manje para...

Ima još jedna stvar, na koju sam se prvo pomislio kada sam pročitao naslov, a to je da su na Youtubovima trend takvi besmisleni klipovi "U Londonu/Parizu/ili gde god već - bez para" gde likovi sa stotine hiljada pratioca idu ulicama i prosjače za kafu, obrok i na kraju i noćenje. Kamerama i opremom koja košta hiljade evra traže pare od likova koji uglavnom zaradjuju mnogo manje od njih samih, kako bi svojim videom pokazali da možeš gde hoćeš i bez para. Valjda je to poJenta? Sve se može kad se hoće, ne?
Bez da se produbljujem u motive ovo dvoje, čime god da se bave, sama činjenica da ovde ovoliko razglabamo o njima pokazuje da su postigli ono što su verovatno i želeli - a to je publicitet za ono čime se bave.
Naravno, svi oni likovi što prosjače na kraju dana odu u svoj odavno rezervisani "trendy, cosy, posh boutique hotel" pa tako i za ovo dvoje čisto sumnjam da su spavali u vrećama ispod ćuprije.

Jeftinije je biti mesec dana na Tajlandu nego u BG.

Jos tamo za 300-350e mozes da nadjes apartman sa bazenom etc.
Nisam pratio cene nekretnina, znam da se kondominijumi grade kao na traci pa pretpostavljam da to obara malo cenu, ali koliko sam ja primetio nije nešto dramatično jeftinije nego u Beogradu. Ako se hraniš zapadnjački a ne lokalno tj ako nisi ljubitelj tajlandske kuhinje rekao bih da je i skuplje.

Nisam pratio cene nekretnina, znam da se kondominijumi grade kao na traci pa pretpostavljam da to obara malo cenu, ali koliko sam ja primetio nije nešto dramatično jeftinije nego u Beogradu. Ako se hraniš zapadnjački a ne lokalno tj ako nisi ljubitelj tajlandske kuhinje rekao bih da je i skuplje.
Najbolje je bukirati onlajn za par dana a tamo traziti po lokalu za duze i dobiti bolje mesecne cene.
Znaci nista Airbnb i tako to vec direktno tamo.

Ne znam sta ti znaci zapadnjacki. Prva asocijacija mi je dzank.
A dzank je svuda slicne cene.

A ako hoces da jedes biftek, najskuplje sireve i cokolade to nije jeftino ni u BG.

Ma gde bre ima za 350 evra sa bazenom, u vukojebini nekoj, pa ti onda treba da iznajmiš motor da se dovezeš do negde, pa beznin koji je i ovde otišo u p’m. pa ti je to odmah plus 10K bahta, minimum. Taj nikada nije bio ovde ako priča da je Tajland jeftiniji od Srbije.

Ma gde bre ima za 350 evra sa bazenom, u vukojebini nekoj, pa ti onda treba da iznajmiš motor da se dovezeš do negde, pa beznin koji je i ovde otišo u p’m. pa ti je to odmah plus 10K bahta, minimum. Taj nikada nije bio ovde ako priča da je Tajland jeftiniji od Srbije.
Ja sam bila i na Tajlandu i u BG.

Mislim da me je izaslo manje od 350 sa bazenom.
Zapravo obicnih soba je i bilo za 200e.
Ali to ne moze da se nadje onlajn vec se pregovara na lokalu gde posrednik ne uzima 20% ili koliko god.

Danas u BG ako uzimas stan na mesec dana ne mozes da nadjes ispod 600 (i to u nekoj vukojebini) a oko centra je preko 800. (i vise)
Ako neces da spavas u hostelu ili supi.

Za taj novac mozes da uzmes luksuzan apartman na top lokaciji na Tajlandu. Mada zaivisi sta nekom znaci. Nekom je blizina plaze. Nekom blizina trening kampova.

Ali to ne moze da se nadje onlajn vec se pregovara na lokalu gde posrednik ne uzima 20% ili koliko god.

Danas u BG ako uzimas stan na mesec dana ne mozes da nadjes ispod 600 (i to u nekoj vukojebini) a oko centra je preko 800. (i vise)

Za taj novac mozes da uzmes luksuzan apartman na top lokaciji na Tajlandu. Mada zaivisi sta nekom znaci. Nekom je blizina plaze. Nekom blizina trening kampova.

Pa ne možeš da porediš cene Beograda i Tajlanda, možeš Beograda i Bangkoka ili Srbije i Tajlanda. Znači ajde nadji mi stan sa bazenom u Bangkoku za 350 evra da vidim gde je.

Da ne gušimo ovu temu sa Tajlandom napisaću ovih dana na temi o Tajlandu cene ovde, nije mi teško.
Kafa ovde u kafiću košta o 1.80 evra pa na gore.
Flaša najprosečnijeg vina u prodavnici košta 22 evra.
Kilo svinjetine 10 evra….
Nisam siguran da znaš koliko košta večernji izlazak u Bangkoku na primer.
I tako dalje……

Da ne gušimo ovu temu sa Tajlandom napisaću ovih dana na temi o Tajlandu cene ovde, nije mi teško.
Kafa ovde u kafiću košta o 1.80 evra pa na gore.
Flaša najprosečnijeg vina u prodavnici košta 22 evra.
Kilo svinjetine 10 evra….
Nisam siguran da znaš koliko košta večernji izlazak u Bangkoku na primer.
I tako dalje……
nemam ja razloga da tebe u bilo sta da ubedjujem
bila sam do pre 2 dana u BG
cene su uzasne

zavisi i od stila zivota, ja ne trosim novac na gluposti poput alkoholisanja

sad mi jos reci da je kulen skuplji z:D

Back