Како возиш, тако и живиш

Питао си како разумеју нешто што нису женили и гњечили...

Одговор ти је дат, ал ништа ниси схватио колико си мудар за самоспознају...

Да би неко нешто разумео, мора то да проживи. Ја проживљавам саобраћај сваки дан, као пешак, као возач, као путник, као сувозач. Проживљавам га и као бициклиста, додуше повремено. Зато и пишем на ту тему.

Poslednja izmena od moderatora:
Tema je zanimljiva, ali ima mnogo offtopic postova. Molim još jednom da se vratite na temu, ako može..
Пусти мало тему да иде наоколо...

Брисањем убијаш ток дискусије, а и цео пдф који је мртвачки и жешћи психо-феминистички смор који глуми маму одраслим људима, за копље умнијим себе...

Замисли да твоме Јунгу дође неки психијатријски случај на лежај да прича о збрканости себе, а да га он стално сецира да му прича само о специфичном проблему који је срж проблема...

Убијаш дискусији, јер си се превише живела у улогу дежурне мудрости и логике форума...

Ако не можеш да издржиш околишање о теми, закључак је, а не да је масакрираш личном цензуром и личним расположењем ка постовима...

Да би неко нешто разумео, мора то да проживи. Ја проживљавам саобраћај сваки дан, као пешак, као возач, као путник, као сувозач. Проживљавам га и као бициклиста, додуше повремено. Зато и пишем на ту тему.
Кад си почео да спамујеш са женама у саобраћају, које нису ти, погубио си се у анализи...

Ти сам би требао да се константно прилагођаваш СВИМ учесницима у саобраћају, јер само тако показујеш самоконтролу...

Ако те самоконтроле нема, онда ће и ван саобраћаја да те доводи у беспотребне конфликте и промашене анализе окривљавања других, уместо себе како би и требало увек... Тек од тог почињања, анализа прати правилне оцене било ког сегмента живота...

Знам и такве људе. Ћуте, не говоре много, причају тихо, уредни су, отресити и усмерени, а возе као на тркама, додуше доста прецизно. Све у милиметар.

Не знам да ли је неустрашив и храбар јер га никада нисам изазивао нити плашио нечим. Може да буде. Усресређен и истрајан и упоран да.
Ја сам нпр та категорија возача...

И поред умешности и осећаја за простор и границе понашања, психологију понашања и сл. неприлагођена брзина те кад тад маркира за смрт и то кроз скроз неочекивана искушења...

Зато је свако НЕСАМОКОНТРОЛИСАЊЕ поштовања УМАЊЕНЕ брзине од дозвољене, играње са својим животом, а и са туђима нажалост...

@ИПХ ЗИЛОТ+ Ne ubijam diskusiju, evo teče... 🙂

Pitala sam vas za brzu vožnju, ali nisam objasnila da volim takvu vožnju, ali ne u vreme saobraćajnog špica i ne u gusto naseljenim mestima. Nekih davnih godina imala sam priliku da me vozi jedan bivši vozač auto trka...svojevremeno je bio i šampion..

Čovek je inače miran, odmeren, bavio se tim sportom. Ne vozi brzo po gradu.

Pitala sam vas za brzu vožnju, ali nisam objasnila da volim takvu vožnju, ali ne u vreme saobraćajnog špica i ne u gusto naseljenim mestima. Nekih davnih godina imala sam priliku da me vozi jedan bivši vozač auto trka...svojevremeno je bio i šampion..

Ово је важно за тему, чак кључно, рекао бих. Ко воли трке, иде на трке, а не трка се по улицама. На тркама се „испразни” тај тркачки набој, тркач ЗНА да је добар возач, бољи од огромне већине „обичних” учесника у саобраћају и нема никакву потребу да се нешто „доказује” по цести којекаквим напаљеним телетабисима. Зато и вози нормално кад није на тркама. Тркаће се са себи равнима (релативно, ал ајд сад) на за то предвиђеној стази.

Кад си почео да спамујеш са женама у саобраћају, које нису ти, погубио си се у анализи...

Ти сам би требао да се константно прилагођаваш СВИМ учесницима у саобраћају, јер само тако показујеш самоконтролу...

Ако те самоконтроле нема, онда ће и ван саобраћаја да те доводи у беспотребне конфликте и промашене анализе окривљавања других, уместо себе како би и требало увек... Тек од тог почињања, анализа прати правилне оцене било ког сегмента живота...
Ја никада нисам спамовао. Тачно знам о чему говорим, а знаш ли зашто? Зато што сам седео са њима у колима.

Не можеш ти да се прилагођаваш другима у бескрај. Зашто? Зато што те сачека радар или пандур па те казни јер си се прилагођавао (возио брзо као и сви други, скретао тамо где сви скрећу, стајао тамо где и други стоје).

Откад сам кажњен пар пута, више се не прилагођавам.

Они возе брзо. И ја сам седео у колима са њима. Дају гас.

Jednom u CG na moru, sede dva starija bračna para pored našeg
stola i nisam mogla da ne čujem ovo..
''Slušam ove mlade, stigao za osam sati, stigao za šest sati. Ja
stižem za 12 sati, ali svake godine stgnem''

I to mi se baš svidelo. Kakva je mudrost u tome da rizikuješ život
da bi uštedeo par sati.. :confused:
Пар сати? Па зар ми је једном најахао на браник па ме онда нервозно прешао неко ко је онда стао на семафору или паркирао на тротоар да купи нешто у киоску. Дакле, стигао је до семафора или киоска цијелих 7 секунди раније!

Иначе, ЦГ прича јесте занимљива али није потпуна јер тај који сваке године стигне за 12 сати можда једне године ипак неће никако стићи због неког од тих који стижу за 6 сати...

Ја никада нисам спамовао. Тачно знам о чему говорим, а знаш ли зашто? Зато што сам седео са њима у колима.
А други нису?

Па треба да помажеш као сувозач, а не само да држиш слово...

Не можеш ти да се прилагођаваш другима у бескрај. Зашто? Зато што те сачека радар или пандур па те казни јер си се прилагођавао (возио брзо као и сви други, скретао тамо где сви скрећу, стајао тамо где и други стоје).

Откад сам кажњен пар пута, више се не прилагођавам.
Ал си се огорчио због казни - да Бог сачува... не причамо о трауми, већ о терапији...

Мислио сам на позитивна прилагођавања, а не на та онеспокојавајућа... мораш афирмативно и позитивистички да схваташ прилагођавање, а не да лично примаш критику или нечију глупаву реакцију на тебе или нешто друго...

А други нису?

Па треба да помажеш као сувозач, а не само да држиш слово...
Словољубве.
Ал си се огорчио због казни - да Бог сачува... не причамо о трауми, већ о терапији...

Мислио сам на позитивна прилагођавања, а не на та онеспокојавајућа... мораш афирмативно и позитивистички да схваташ прилагођавање, а не да лично примаш критику или нечију глупаву реакцију на тебе или нешто друго...
Мени не треба терапија, а ти ниси стручан да је прописујеш и надзиреш.

Крену сви да обилазе, обиђем и ја, дође полиција и казни мене, а друге не дира.

Крену сви да дају гас. Дам гас и ја. Заустави ме полиција и казни. Други наставе.

Ето тако.

Пар сати? Па зар ми је једном најахао на браник па ме онда нервозно прешао неко ко је онда стао на семафору или паркирао на тротоар да купи нешто у киоску. Дакле, стигао је до семафора или киоска цијелих 7 секунди раније!

Иначе, ЦГ прича јесте занимљива али није потпуна јер тај који сваке године стигне за 12 сати можда једне године ипак неће никако стићи због неког од тих који стижу за 6 сати...
Ako imam takav pogled na putovanje, da ne živim dok ne stignem
od tačke A do tačke B, onda ću stalno žuriti. Jednom mi je jedan
prijatelj, koji je putovao biciklom na posao rekao da je odlučio
da posmatra šta se oko njega dešava. Pa je tako jedva čekao
da ga zaustavi neki semafor, da bi posmatrao fasade, ljude.
Do tada nije ni video kuda je prolazio. I odjednom je nervoze
nestalo i sve je postalo interesantno.

Ако се вози по ограничењу, нема шансе да стигне за наведено време.

Не кажњавају тебе за џаба... мисли о томе...
Мене кажњавају јер нисам њихов.

Свако ко вози у Србији зна да се неки кажњавају, а неки не. Мене казне за прекорачење од 10 км/ч, јер сам возио 50 уместо 40 или 60 уместо 50, а ако си њихов, онда можеш све.

Полиција гледа и таблице. Ако ниси из њиховог места, редовно те зауставе због најмање ситнице. Ако си њихов, нема везе.

Већ сам на форуму писао да возе и без таблица.

Ako imam takav pogled na putovanje, da ne živim dok ne stignem
od tačke A do tačke B, onda ću stalno žuriti. Jednom mi je jedan
prijatelj, koji je putovao biciklom na posao rekao da je odlučio
da posmatra šta se oko njega dešava. Pa je tako jedva čekao
da ga zaustavi neki semafor, da bi posmatrao fasade, ljude.
Do tada nije ni video kuda je prolazio. I odjednom je nervoze
nestalo i sve je postalo interesantno.
Очигледно је, ниси возила мотор... Аутомобил је практична справица да се довезе из тачке А у тачку Б, мотор је већ справица за уживање у путовању од тачке А до... па и не мора у Б, успут се лако предомисли јер циљ и није ДОпутовати него путовати... ;)

Очигледно је, ниси возила мотор... Аутомобил је практична справица да се довезе из тачке А у тачку Б, мотор је већ справица за уживање у путовању од тачке А до... па и не мора у Б, успут се лако предомисли јер циљ и није ДОпутовати него путовати... ;)
Neee. Meni je voz zakon. I to ovi naši vozovi što mile. Nagledam se
pejzaža i nauživam.. :zaljubljena:

Размишљао сам нешто о тим што возе 40- 50 на сат на деоницама...?

Дрон би требао да их искључује из саобраћаја, и одузима им дозволу због несигурне вожње...

@ Tema

Моје искуство са спораћима који угрожавају саобраћај, је почело у ауто-школи...

Инструктор ми је био тешка зентара и неки провинцијалац са брдовитог Балкана...

И поред могу убеђивања инструктора, пошто сам возио без дозволе по центру и НБГД, ко и пола мојих другара из блока пре полагања, ДА СУ БЕОГРАЂАНИ болесно нервозни, секу и лупају по браницима, и да не сме ни аутошкола да вози споро и по пе-есу, лик ме буквално измасакриро, виком, дреком, повлачењем ручне, свађама и сл... Наравно, безуспешно, јер сам уредно претицао аутобусе, трубио таксистима који секу и сл... Али безуспешно за њега, а не за мене...

За казну непослушња Београђана, којим се стилом вози по граду, инструктора, после пар дана, након пола мојих часова, развалио неки таксиста, улетевши му у гепек до предњег седишта, зато што је по пе-су, стајао сваком пешаку на прелазима, заборављајући да има колону од пола километра иза себе...

Ауто-школа га је потом отпуситила...

Толико о мом инструктору вожње... који то више никад није био нигде после Београда...

Poslednja izmena:
Neee. Meni je voz zakon. I to ovi naši vozovi što mile. Nagledam se
pejzaža i nauživam.. :zaljubljena:
Амандман усвојен, и воз има својих чари, поготово уз онај звук клопарања... :ok: и обавезан бифе тј. вагон-ресторан. :rotf:

Било нешто као стенд ап, каже ебо ти ове брзе возове што иду по 400 на сат, не видиш ништа, из наших возова видиш како лишће зелени, па жути, па опада... :mrgreen:

Амандман усвојен, и воз има својих чари, поготово уз онај звук клопарања... :ok: и обавезан бифе тј. вагон-ресторан. :rotf:

Било нешто као стенд ап, каже ебо ти ове брзе возове што иду по 400 на сат, не видиш ништа, из наших возова видиш како лишће зелени, па жути, па опада... :mrgreen:
:lol:

Sviđali su mi se vozovi, zato što nisam morala mirno da sedim tokom
celog putovanja i zato što sam mogla da posmatram. Mada, deonica
Beograd - Pirot jeste jako interesantna. Svašta vidiš. Sićevačka klisura
je divna.
Beograd - Budimpešta je da se upucaš. Njiva levo, njiva desno i ništa
se ne menja 400 kilometara.. :confused: Tu mogu i brzi vozovi.

Back